Licensed to River Road Swim Club   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 6/16/2013 08:03 PM
        2013 Mike Morris Memorial Invitational - 6/14/2013 to 6/16/2013        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR                   NT    2:02.91   20  
  2 Spier, Madi F              8 BRSC-OR              2:28.13    2:03.83   17  
  3 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR                   NT    2:04.69   16  
  4 Roering, Stella J          8 TEAM-OR              2:09.06    2:10.02   15  
  5 Criscione, Viviana         7 CAT-OR                    NT    2:17.57   14  
  6 Saenger, Naomi Y           8 TEAM-OR                   NT    2:17.98   13  
  7 Larsen, Lauren G           7 TEAM-OR              2:21.38    2:18.78   12  
  8 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR              2:42.46    2:19.15   11  
  9 Wasikowski, Kelsey R       8 TEAM-OR                   NT    2:24.49    9  
 10 Fincher, Genevieve G       8 CST-OR                    NT    2:25.09    7  
 11 Wyatt, Reese M             8 TEAM-OR              2:21.65    2:27.33    6  
 12 Witharm, Rebecca A         8 SCAT-OR                   NT    2:27.79    5  
 13 Lynott, Audrey M           8 CST-OR               3:59.83    2:33.57    4  
 14 Johnson, Lexi L            8 SCAT-OR                   NT    2:39.04    3  
 -- Gates, Natalie S           7 LCSC-OR                   NT         DQ  
 
Event 1  Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Criscione, Francesca      10 CAT-OR               1:35.30    1:40.78   20  
  2 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR              1:47.89    1:45.05   17  
  3 Blackburn, Chyanna G      10 NST-OR                    NT    1:45.67   16  
  4 Roy, Anna M               10 BRSC-OR              1:50.27    1:46.79   15  
  5 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR              1:51.53    1:47.03   14  
  6 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR              1:51.92    1:51.84   13  
  7 Bobo-Shisler, Lauren O     9 NST-OR               1:54.72    1:54.13   12  
  8 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR             2:05.46    1:54.90   11  
  9 Curtis, Abby K             9 WSC-OR               2:13.82    1:55.69    9  
 10 Foster, Bethany R         10 RYST-OR              2:10.23    1:55.81    7  
 11 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR              1:54.54    1:56.50    6  
 12 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR                   NT    1:57.95    5  
 13 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                   NT    1:58.37    4  
 14 Adams, Elizabeth L        10 SHSC-OR              2:09.08    1:58.84    3  
 15 Bender, Madison R          9 WSC-OR                    NT    1:59.42    2  
 16 Boyd, Paris A              9 BRSC-OR                   NT    2:01.94    1  
 17 Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT    2:05.97  
 18 Greene, Lillian N         10 WSC-OR               2:08.63    2:08.49  
 19 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR              2:17.39    2:09.12  
 20 Allman, Angela S          10 SCAT-OR                   NT    2:09.30  
 21 Dea, Kaylin B             10 SCAT-OR                   NT    2:09.95  
 22 Ischer, Emma R             9 CST-OR                    NT    2:12.00  
 23 Gates, Addie R             9 LCSC-OR                   NT    2:15.19  
 24 Greene, Olivia E           9 WSC-OR                    NT    2:20.10  
 25 King, Emma J               9 RYST-OR                   NT    2:21.81  
 26 Seward, Jamie L            9 SHSC-OR                   NT    2:25.57  
 27 Cordier, Lauren M          9 CAT-OR                    NT    2:26.89  
 28 Guillen, Angie A          10 EA-OR                     NT    2:29.93  
 29 Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR              2:37.72    2:32.45  
 30 Drill, Jordan M            9 CAT-OR               3:50.16    2:32.54  
 31 Moreland, Aedan R         10 EA-OR                     NT    2:42.36  
 32 Redding, Amanda T         10 CST-OR                    NT    2:55.13  
 33 Tena, Sierra R             9 RRSC-OR                   NT    3:31.75  
 -- Hancock, Addy              9 EA-OR                     NT         DQ  
 -- Murray, Whitney F         10 WSC-OR               2:41.06         DQ  
 -- Elliott, Sydney M          9 TEAM-OR                   NT         DQ  
 -- Gao, Abigail               9 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, David J           8 SCAT-OR              2:17.90    1:51.79   20  
  2 Orozco, Antonio D          8 SSS-OR                    NT    2:13.28   17  
 
Event 2  Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR              1:46.76    1:46.04   20  
  2 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR              1:49.26    1:46.80   17  
  3 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR              1:48.98    1:53.89   16  
  4 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR              2:01.22    1:57.32   15  
  5 Hopkins, Gabriel M         9 TEAM-OR                   NT    1:58.70   14  
  6 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR                   NT    2:01.62   13  
  7 Soule, Aidan D            10 CAT-OR               1:58.33    2:04.12   12  
  8 Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR              2:00.40    2:04.58   11  
  9 Speaks, Tucker J           9 SHRK-OR              2:02.58    2:05.38    9  
 10 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT    2:07.32    7  
 11 Bogdanov, Luka            10 TEAM-OR              2:18.91    2:09.77    6  
 12 Witt, Trevor T            10 CAT-OR               2:10.00    2:11.73    5  
 13 Ahten, Tyler K             9 TEAM-OR              2:15.58    2:19.04    4  
 14 Tatge, Gavyn M             9 GCST-OR                   NT    2:23.15    3  
 
Event 3  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR              1:31.20    1:31.07   20  
  2 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR              1:33.50    1:33.99   17  
  3 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR              1:36.30    1:35.69   16  
  4 Banzer, Eule A            11 BRSC-OR              1:45.39    1:36.82   15  
  5 Simon, Katie M            12 MAV-OR               1:36.78    1:37.18   14  
  6 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR             1:44.56    1:37.55   13  
  7 Hager, Megan R            11 SHSC-OR              1:52.56    1:38.44   12  
  8 Perry, Veronika D         11 WSC-OR               1:39.28    1:38.67   11  
  9 Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR              1:34.38    1:39.00    9  
 10 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR              1:45.13    1:39.34    7  
 11 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR              1:41.28    1:40.33    6  
 12 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR               1:42.89    1:41.12    5  
 13 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR              1:50.97    1:41.19    4  
 14 Smith, Noah E             12 EA-OR                1:44.31    1:41.23    3  
 15 Cruz, Natalie R           11 CAT-OR               1:41.90    1:41.25    2  
 16 Cordier, Sarah M          11 CAT-OR               1:44.29    1:42.99    1  
 17 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR                    NT    1:44.35  
 18 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR              1:45.92    1:45.19  
 19 Evenson, Caitlin E        11 UN-BR-OR             1:53.45    1:45.74  
 20 Hutchins, Anna E          12 GCST-OR                   NT    1:45.75  
 21 Dolezal, Isabelle R       12 BRSC-OR              2:05.71    1:45.93  
 22 Russell, Caitlin R        11 EA-OR                2:03.16    1:47.80  
 23 Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR              1:55.74    1:48.21  
 24 Peterson, Savannah M      11 RYST-OR              1:52.14    1:48.90  
 25 Nairns, Cassidy S         11 TEAM-OR              1:48.61    1:49.41  
 26 Wells, Charlotte N        11 CAT-OR               1:50.83    1:49.59  
 27 Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR              1:46.37    1:49.68  
 28 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR              1:49.71    1:50.09  
 29 Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                2:05.17    1:50.51  
 30 Halferty, Sammi E         11 LCSC-OR                   NT    1:50.96  
 31 Dacar, Ellie E            12 BRSC-OR              2:01.63    1:51.71  
 32 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR              2:02.93    1:52.37  
 33 Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR              2:02.92    1:52.70  
 34 Stein, Rupa               12 EA-OR                2:01.91    1:54.86  
 35 Cervantes-Frank, Valenti  11 TEAM-OR              1:55.83    1:55.13  
 36 Beam, Kendyl B            12 MAV-OR                    NT    1:55.34  
 37 Freese, Elise M           12 EA-OR                1:56.35    1:55.49  
 38 Prins, Lydia P            11 LCSC-OR                   NT    1:55.67  
 39 Corbett, Emily R          12 TEAM-OR              1:52.50    1:56.36  
 40 Opdahl, Ellie P           11 TEAM-OR              2:09.73    1:58.31  
 41 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR                    NT    1:59.04  
 42 Tovey, Sidney C           12 RYST-OR              1:59.06    1:59.36  
 43 Way, Mary V               12 CAT-OR               2:33.86    2:02.07  
 44 Despain, Rachel L         11 BRSC-OR              2:27.92    2:02.44  
 45 Hummel, Megan H           12 TEAM-OR              2:15.94    2:09.24  
 46 Rice, Brooke M            11 EA-OR                2:24.77    2:11.21  
 47 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR                    NT    2:13.01  
 48 Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR              2:36.24    2:13.07  
 49 Patterson, Olivia R       12 CST-OR                    NT    2:22.30  
 50 Schloss, Ellie K          11 CAT-OR                    NT    2:24.31  
 51 Zacharek, Aliseea         11 EA-OR                     NT    2:32.32  
 52 Reynolds, Danae T         11 SCAT-OR              2:39.45    2:34.97  
 
Event 4  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR              1:35.89    1:22.74   20  
  2 Turner, Drew C            12 MAV-OR               1:23.05    1:22.88   17  
  3 Seiner, Jason K           12 RRSC-OR              1:52.42    1:28.49   16  
  4 Daniels, Kai M            12 NST-OR               1:26.81    1:31.62   15  
  5 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR              2:01.08    1:34.52   14  
  6 Shultz, Ian D             12 BRSC-OR              1:40.92    1:34.81   13  
  7 Noble, Blake M            12 Cascade-OR           1:36.03    1:35.26   11.5
  7 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR              1:39.99    1:35.26   11.5
  9 Orozco, Victor            11 SSS-OR               1:37.30    1:35.54    9  
 10 Pham, Austin T            12 MAV-OR                    NT    1:39.29    7  
 11 Fincher, Trey M           11 CST-OR               1:58.38    1:40.25    6  
 12 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR           2:07.79    1:43.57    5  
 13 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR              1:54.57    1:43.93    4  
 14 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR              1:50.50    1:45.91    3  
 15 Hofmann, Spencer W        12 UN-BR-OR                  NT    1:48.85    2  
 16 Kerr, Ian C               12 TEAM-OR              1:48.84    1:50.68    1  
 17 Dhakhwa, Dylan K          11 CAT-OR               1:54.94    1:51.46  
 18 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT    1:52.82  
 19 Shepherd, Kenneth N       11 SCAT-OR              1:55.49    1:52.90  
 20 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR              1:57.31    1:53.33  
 21 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR                   NT    1:59.03  
 22 Walker, Ryne C            12 EA-OR                2:25.41    1:59.38  
 23 Thomas, Matt A            12 Cascade-OR           2:01.10    2:06.42  
 24 Morales, Mateo M          12 EA-OR                     NT    2:09.20  
 25 Ramirez, Marcus R         11 BRSC-OR                   NT    2:10.51  
 26 Lipkin, Logan C           11 EA-OR                2:55.10    2:11.11  
 27 Olson, Daniel M           11 SSS-OR               2:02.88    2:11.58  
 28 Belk, Dylan J             12 WSC-OR               2:19.38    2:11.97  
 29 Carson, Sam R             11 TEAM-OR              2:32.37    2:13.33  
 30 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR              2:08.93    2:13.78  
 -- McCloud, David R          11 WSC-OR                    NT         DQ  
 -- Roberts, Brendon G        12 SCAT-OR              1:40.54         DQ  
 
Event 5  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spier, Madi F              8 BRSC-OR              1:55.39    1:40.53   20  
  2 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR              1:38.94    1:44.38   17  
  3 Larsen, Lauren G           7 TEAM-OR              1:52.59    1:53.90   16  
  4 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR                   NT    1:55.77   15  
  5 Roering, Stella J          8 TEAM-OR                   NT    1:57.26   14  
  6 Saenger, Naomi Y           8 TEAM-OR              1:53.44    1:58.44   13  
  7 Wyatt, Reese M             8 TEAM-OR                   NT    2:04.16   12  
  8 Gates, Natalie S           7 LCSC-OR                   NT    2:11.34   11  
  9 Johnson, Lexi L            8 SCAT-OR                   NT    2:12.38    9  
 10 Witharm, Rebecca A         8 SCAT-OR              2:18.64    2:13.67    7  
 11 Leeming, Ellie R           8 CAT-OR                    NT    2:14.59    6  
 12 Lynott, Audrey M           8 CST-OR               3:08.76    2:30.62    5  
 -- Wasikowski, Kelsey R       8 TEAM-OR              2:11.60         DQ  
 -- Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR              2:23.47         DQ  
 -- Fincher, Genevieve G       8 CST-OR                    NT         DQ  
 
Event 5  Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR              1:28.47    1:26.59   20  
  2 Bobo-Shisler, Lauren O     9 NST-OR               1:34.04    1:29.39   17  
  3 Roy, Anna M               10 BRSC-OR              1:51.53    1:40.32   16  
  4 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR             2:01.20    1:41.80   15  
  5 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR              1:37.51    1:42.73   14  
  6 Foster, Bethany R         10 RYST-OR              1:46.99    1:43.40   13  
  7 Seward, Jamie L            9 SHSC-OR              2:12.96    1:44.58   12  
  8 Allman, Angela S          10 SCAT-OR                   NT    1:44.83   11  
  9 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR                   NT    1:46.02    9  
 10 Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT    1:46.17    7  
 11 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR              1:47.34    1:47.86    6  
 12 Drill, Jordan M            9 CAT-OR               1:53.89    1:49.95    5  
 13 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                   NT    1:52.73    4  
 14 King, Emma J               9 RYST-OR              2:23.96    1:58.25    3  
 15 Adams, Elizabeth L        10 SHSC-OR              1:53.86    1:58.55    2  
 16 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR              1:54.72    1:59.06    1  
 17 Cordier, Lauren M          9 CAT-OR               1:55.07    2:00.87  
 18 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR                   NT    2:01.07  
 19 Gao, Abigail               9 TEAM-OR                   NT    2:02.72  
 20 Bender, Madison R          9 WSC-OR                    NT    2:04.35  
 21 Elliott, Sydney M          9 TEAM-OR                   NT    2:08.46  
 22 Greene, Lillian N         10 WSC-OR               1:59.70    2:09.47  
 23 Guillen, Angie A          10 EA-OR                2:24.89    2:11.12  
 24 Ischer, Emma R             9 CST-OR                    NT    2:12.49  
 25 Gates, Addie R             9 LCSC-OR                   NT    2:14.35  
 26 Dea, Kaylin B             10 SCAT-OR                   NT    2:17.79  
 27 Folsom, Jordan R           9 EA-OR                     NT    2:37.28  
 28 Tena, Sierra R             9 RRSC-OR                   NT    2:40.67  
 29 Moreland, Aedan R         10 EA-OR                     NT    2:41.37  
 30 Hancock, Addy              9 EA-OR                     NT    2:45.20  
 -- Brown, Sarah E            10 TEAM-OR              2:01.50         DQ  
 -- Raade, MJ                  9 CGAL-OR                   NT         DQ  
 -- Murray, Whitney F         10 WSC-OR               2:29.32         DQ  
 -- Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR                   NT         DQ  
 -- Justice, Meg E             9 EA-OR                     NT         DQ  
 
Event 6  Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, David J           8 SCAT-OR              1:37.10    1:43.09   20  
  2 Orozco, Antonio D          8 SSS-OR                    NT    2:15.69   17  
 
Event 6  Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Tyler P         10 WSC-OR               1:27.95    1:25.74   20  
  2 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR              1:29.27    1:33.47   17  
  3 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR              1:39.69    1:37.98   16  
  4 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR              1:42.01    1:38.60   15  
  5 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR              1:29.87    1:38.84   14  
  6 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR                   NT    1:41.24   13  
  7 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT    1:42.10   12  
  8 Ahten, Tyler K             9 TEAM-OR              1:47.75    1:44.40   11  
  9 Tatge, Gavyn M             9 GCST-OR                   NT    1:45.57    9  
 10 Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR              1:44.66    1:48.18    7  
 11 Speaks, Tucker J           9 SHRK-OR              1:48.92    1:48.41    6  
 12 Witt, Trevor T            10 CAT-OR               1:39.24    1:51.08    5  
 13 Voss, Hunter J            10 RRSC-OR                   NT    1:53.39    4  
 14 Soule, Aidan D            10 CAT-OR               2:09.10    1:54.10    3  
 15 Bogdanov, Luka            10 TEAM-OR                   NT    2:02.96    2  
 16 Haller, Grant A           10 EA-OR                2:20.44    2:12.82    1  
 17 Schaefers, Luka J          9 CAT-OR               2:46.47    3:03.02  
 
Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hager, Megan R            11 SHSC-OR              1:24.61    1:17.93   20  
  2 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR              1:19.32    1:19.58   17  
  3 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR              1:19.66    1:21.22   16  
  4 Banzer, Eule A            11 BRSC-OR              1:18.66    1:21.26   15  
  5 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR              1:21.22    1:22.49   14  
  6 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR              1:25.30    1:22.98   13  
  7 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR               1:22.83    1:23.98   12  
  8 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR             1:34.62    1:24.17   11  
  9 Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR                   NT    1:27.80    9  
 10 Cruz, Natalie R           11 CAT-OR               1:24.77    1:28.19    7  
 11 Simon, Katie M            12 MAV-OR               1:25.34    1:29.37    6  
 12 Peterson, Savannah M      11 RYST-OR              1:33.70    1:29.60    5  
 13 Elder, Violet C           12 CST-OR               1:32.35    1:30.29    4  
 14 Hutchins, Anna E          12 GCST-OR                   NT    1:30.65    3  
 15 Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR              1:33.93    1:32.05    2  
 16 Wells, Charlotte N        11 CAT-OR               1:30.07    1:32.07    1  
 17 Cordier, Sarah M          11 CAT-OR               1:36.37    1:33.73  
 18 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR              1:32.85    1:33.76  
 19 Corbett, Emily R          12 TEAM-OR              1:45.47    1:34.15  
 20 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR              1:38.97    1:35.04  
 21 Cervantes-Frank, Valenti  11 TEAM-OR              1:35.12    1:35.40  
 22 Dacar, Ellie E            12 BRSC-OR              1:33.87    1:35.49  
 23 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR              1:45.26    1:35.90  
 24 Russell, Caitlin R        11 EA-OR                1:54.69    1:36.35  
 25 Stein, Rupa               12 EA-OR                1:49.44    1:37.99  
 26 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR              1:52.63    1:38.10  
 26 Tovey, Sidney C           12 RYST-OR              1:41.17    1:38.10  
 28 Prins, Lydia P            11 LCSC-OR                   NT    1:38.12  
 29 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR               1:32.67    1:39.18  
 30 Smith, Lexi D             11 BRSC-OR                   NT    1:40.02  
 31 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR               1:48.98    1:40.64  
 32 Freese, Elise M           12 EA-OR                1:50.16    1:43.26  
 33 Rice, Brooke M            11 EA-OR                1:54.35    1:48.63  
 34 Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR              2:02.37    1:49.52  
 35 Opdahl, Ellie P           11 TEAM-OR              2:12.00    1:50.70  
 36 Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR              1:49.55    1:51.27  
 37 Halferty, Sammi E         11 LCSC-OR                   NT    1:51.91  
 38 Hummel, Megan H           12 TEAM-OR              1:56.81    1:52.89  
 39 Heidtke, Julia S          11 TEAM-OR                   NT    1:52.98  
 40 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR               1:50.65    1:53.22  
 41 Smith, Izzy M             12 EA-OR                2:16.08    1:53.99  
 42 Despain, Rachel L         11 BRSC-OR              2:01.58    1:54.04  
 43 Reynolds, Danae T         11 SCAT-OR              1:56.95    1:57.33  
 44 Benton, Alexis C          11 SHRK-OR              2:10.68    2:03.56  
 45 Way, Mary V               12 CAT-OR               1:55.07    2:05.60  
 46 Schloss, Ellie K          11 CAT-OR                    NT    2:10.73  
 47 Patterson, Olivia R       12 CST-OR                    NT    2:16.92  
 48 Zacharek, Aliseea         11 EA-OR                     NT    2:38.18  
 -- Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                2:19.73         DQ  
 -- Beam, Kendyl B            12 MAV-OR                    NT         DQ  
 -- Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR              1:34.37         DQ  
 
Event 8  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR              1:19.67    1:20.58   20  
  2 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR              1:23.36    1:23.12   17  
  3 Dhakhwa, Dylan K          11 CAT-OR               1:23.45    1:23.93   16  
  4 Orozco, Victor            11 SSS-OR               1:18.20    1:24.15   15  
  5 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR              1:29.27    1:24.17   14  
  6 Agsten, Hunter L          12 RYST-OR                   NT    1:25.62   13  
  7 Mozan, John D             12 RRSC-OR                   NT    1:28.39   12  
  8 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR              1:35.54    1:28.50   11  
  9 Shepherd, Kenneth N       11 SCAT-OR              1:41.62    1:29.48    9  
 10 Noble, Blake M            12 Cascade-OR           1:31.85    1:29.58    7  
 11 Pham, Austin T            12 MAV-OR               1:24.94    1:29.66    6  
 12 Scarborough, Tristan L    11 NST-OR                    NT    1:31.27    5  
 13 Lassen, Theo A            11 BRSC-OR              1:49.01    1:31.77    4  
 14 Roberts, Brendon G        12 SCAT-OR              1:30.58    1:32.16    3  
 15 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT    1:32.57    2  
 16 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR              1:33.49    1:33.47    1  
 17 Hofmann, Spencer W        12 UN-BR-OR             1:29.81    1:34.60  
 18 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR           1:29.64    1:34.81  
 19 Walker, Ryne C            12 EA-OR                1:48.31    1:35.40  
 20 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR              1:35.02    1:37.16  
 21 Kerr, Ian C               12 TEAM-OR              1:31.79    1:39.42  
 22 Carson, Sam R             11 TEAM-OR              1:42.49    1:41.92  
 23 Olson, Daniel M           11 SSS-OR               1:54.49    1:43.80  
 24 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR              2:00.42    1:44.61  
 25 Ramirez, Marcus R         11 BRSC-OR                   NT    1:49.70  
 26 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR              1:42.85    1:50.54  
 27 Thomas, Matt A            12 Cascade-OR           1:59.74    1:51.10  
 28 Lipkin, Logan C           11 EA-OR                2:10.88    1:54.23  
 29 Morales, Mateo M          12 EA-OR                     NT    1:57.53  
 30 Belk, Dylan J             12 WSC-OR                    NT    2:01.99  
 -- Fincher, Trey M           11 CST-OR               1:23.67         DQ  
 
Event 9  Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spier, Madi F              8 BRSC-OR                   NT    3:25.51   20  
  2 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR                   NT    3:28.96   17  
  3 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR                   NT    3:31.44   16  
  4 Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR                   NT    3:42.68   15  
  5 Roering, Stella J          8 TEAM-OR              3:32.22    3:43.11   14  
  6 Wasikowski, Kelsey R       8 TEAM-OR                   NT    4:01.27   13  
  7 Gates, Natalie S           7 LCSC-OR                   NT    4:18.63   12  
 
Event 9  Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Criscione, Francesca      10 CAT-OR               2:58.06    2:42.55   20  
  2 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR              2:53.06    2:52.17   17  
  3 Bobo-Shisler, Lauren O     9 NST-OR               2:49.75    2:53.62   16  
  4 Blackburn, Chyanna G      10 NST-OR               3:04.22    2:56.47   15  
  5 Roy, Anna M               10 BRSC-OR              2:59.81    2:58.64   14  
  6 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR                  NT    3:02.66   13  
  7 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR                   NT    3:06.67   12  
  8 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR              3:04.69    3:08.70   11  
  9 Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT    3:10.07    9  
 10 Allman, Angela S          10 SCAT-OR              4:14.90    3:20.53    7  
 11 Drill, Jordan M            9 CAT-OR               3:26.10    3:26.43    6  
 12 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR                   NT    3:29.86    5  
 13 Raade, MJ                  9 CGAL-OR                   NT    3:38.84    4  
 14 Boyd, Paris A              9 BRSC-OR                   NT    3:39.63    3  
 15 Justice, Meg E             9 EA-OR                     NT    3:39.65    2  
 16 Greene, Olivia E           9 WSC-OR                    NT    3:41.52    1  
 17 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR                   NT    3:41.69  
 18 Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR                   NT    3:43.09  
 19 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                   NT    3:44.74  
 20 Greene, Lillian N         10 WSC-OR                    NT    3:45.09  
 21 Brown, Sarah E            10 TEAM-OR                   NT    3:45.71  
 22 Seward, Jamie L            9 SHSC-OR              3:56.96    3:51.64  
 23 Murray, Whitney F         10 WSC-OR                    NT    3:52.13  
 24 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR                   NT    3:53.87  
 25 Ischer, Emma R             9 CST-OR                    NT    3:54.64  
 26 Curtis, Abby K             9 WSC-OR                    NT    4:07.04  
 27 Gates, Addie R             9 LCSC-OR                   NT    4:11.34  
 28 Adams, Elizabeth L        10 SHSC-OR                   NT    4:12.35  
 29 Gao, Abigail               9 TEAM-OR                   NT    4:16.99  
 
Event 9  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR              2:27.04    2:28.07   20  
  2 Hager, Megan R            11 SHSC-OR              2:49.81    2:29.44   17  
  3 Hutchins, Anna E          12 GCST-OR                   NT    2:34.82   16  
  4 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR              2:42.03    2:36.09   15  
  5 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR             2:45.57    2:36.95   14  
  6 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR               2:40.55    2:39.37   13  
  7 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR              2:36.54    2:40.17   12  
  8 Dolezal, Isabelle R       12 BRSC-OR              2:45.46    2:42.63   11  
  9 Peterson, Savannah M      11 RYST-OR              2:56.83    2:42.67    9  
 10 Elder, Violet C           12 CST-OR               3:05.68    2:44.75    7  
 11 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR              2:44.78    2:45.68    6  
 12 Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR              3:00.27    2:45.95    5  
 13 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR              2:45.85    2:46.00    4  
 14 Evenson, Caitlin E        11 UN-BR-OR             3:04.68    2:47.10    3  
 15 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR              2:47.88    2:48.63    2  
 16 Cordier, Sarah M          11 CAT-OR                    NT    2:48.90    1  
 17 Wells, Charlotte N        11 CAT-OR               2:55.44    2:49.85  
 18 Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR              2:49.22    2:49.99  
 19 Cruz, Natalie R           11 CAT-OR               2:50.39    2:50.39  
 20 Perry, Veronika D         11 WSC-OR               3:12.27    2:51.03  
 21 Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR              3:07.17    2:51.64  
 22 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR               3:22.75    2:59.20  
 23 Stein, Rupa               12 EA-OR                3:24.11    3:01.04  
 24 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR              3:09.68    3:01.31  
 25 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR               2:57.99    3:01.37  
 26 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR               2:55.40    3:02.12  
 27 Dacar, Ellie E            12 BRSC-OR              3:09.73    3:02.82  
 28 Nairns, Cassidy S         11 TEAM-OR              3:35.09    3:03.15  
 29 Smith, Lexi D             11 BRSC-OR                   NT    3:04.31  
 30 Heidtke, Julia S          11 TEAM-OR              3:46.84    3:05.64  
 31 Corbett, Emily R          12 TEAM-OR              3:16.83    3:05.67  
 32 Tovey, Sidney C           12 RYST-OR                   NT    3:05.96  
 33 Smith, Noah E             12 EA-OR                3:18.66    3:12.31  
 34 Russell, Caitlin R        11 EA-OR                3:46.40    3:12.77  
 35 Prins, Lydia P            11 LCSC-OR                   NT    3:14.41  
 36 Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                3:48.19    3:14.48  
 37 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR              3:37.22    3:15.65  
 38 Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR              4:12.13    3:15.76  
 39 Freese, Elise M           12 EA-OR                3:30.84    3:22.81  
 40 Despain, Rachel L         11 BRSC-OR              3:55.93    3:23.21  
 41 Halferty, Sammi E         11 LCSC-OR                   NT    3:24.89  
 42 Rice, Brooke M            11 EA-OR                3:49.80    3:32.19  
 43 Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR                   NT    3:36.58  
 44 Way, Mary V               12 CAT-OR               4:13.58    3:38.21  
 45 Smith, Izzy M             12 EA-OR                     NT    3:39.24  
 46 Benton, Alexis C          11 SHRK-OR              3:43.18    3:45.14  
 47 Opdahl, Ellie P           11 TEAM-OR              4:11.04    3:45.91  
 48 Hummel, Megan H           12 TEAM-OR              4:09.61    3:46.10  
 49 Reynolds, Danae T         11 SCAT-OR                   NT    3:54.27  
 50 Regier, Alayna M          11 WSC-OR                    NT    4:06.05  
 51 Schloss, Ellie K          11 CAT-OR                    NT    4:07.33  
 52 Zacharek, Aliseea         11 EA-OR                     NT    4:40.21  
 
Event 10  Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, David J           8 SCAT-OR              3:37.14    3:07.78   20  
 
Event 10  Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Tyler P         10 WSC-OR               2:46.75    2:48.11   20  
  2 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR              2:51.27    2:52.93   17  
  3 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR              2:58.99    2:53.54   16  
  4 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR              3:02.18    3:00.88   15  
  5 Witt, Trevor T            10 CAT-OR               3:10.15    3:10.96   14  
  6 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR                   NT    3:18.78   13  
  7 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR                   NT    3:27.58   12  
  8 Ahten, Tyler K             9 TEAM-OR                   NT    3:27.84   11  
  9 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT    3:28.41    9  
 10 Soule, Aidan D            10 CAT-OR               3:49.75    3:29.62    7  
 11 Tatge, Gavyn M             9 GCST-OR                   NT    3:32.83    6  
 12 Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR                   NT    3:33.56    5  
 13 Bogdanov, Luka            10 TEAM-OR                   NT    3:43.43    4  
 14 Hopkins, Gabriel M         9 TEAM-OR                   NT    3:44.28    3  
 15 Haller, Grant A           10 EA-OR                     NT    4:40.65    2  
 
Event 10  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR              2:32.84    2:22.92   20  
  2 Turner, Drew C            12 MAV-OR               2:29.19    2:24.49   17  
  3 Seiner, Jason K           12 RRSC-OR              3:03.77    2:26.71   16  
  4 Agsten, Hunter L          12 RYST-OR              3:23.80    2:36.47   15  
  5 Orozco, Victor            11 SSS-OR               2:29.59    2:36.62   14  
  6 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR              2:58.17    2:37.86   13  
  7 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR              2:47.37    2:38.40   12  
  8 Fincher, Trey M           11 CST-OR               2:41.88    2:39.41   11  
  9 Dhakhwa, Dylan K          11 CAT-OR               2:40.09    2:40.69    9  
 10 Roberts, Brendon G        12 SCAT-OR              2:47.42    2:42.49    7  
 11 Shultz, Ian D             12 BRSC-OR              2:47.01    2:42.54    6  
 12 Noble, Blake M            12 Cascade-OR           2:46.54    2:44.56    5  
 13 Lassen, Theo A            11 BRSC-OR              3:25.44    2:45.75    4  
 14 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR              2:47.54    2:47.97    3  
 15 Shepherd, Kenneth N       11 SCAT-OR              2:59.36    2:49.22    2  
 16 Hofmann, Spencer W        12 UN-BR-OR             2:45.35    2:51.53    1  
 17 Pham, Austin T            12 MAV-OR               2:48.80    2:52.71  
 18 Scarborough, Tristan L    11 NST-OR               3:08.52    2:54.81  
 19 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR              2:50.44    2:56.69  
 20 Walker, Ryne C            12 EA-OR                3:31.44    2:58.41  
 21 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR              3:03.91    3:01.57  
 22 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR           2:55.37    3:01.80  
 23 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT    3:04.97  
 24 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR                   NT    3:08.12  
 25 Carson, Sam R             11 TEAM-OR              3:30.19    3:18.09  
 26 Mozan, John D             12 RRSC-OR              3:31.78    3:18.55  
 27 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR              3:28.91    3:21.40  
 28 Thomas, Matt A            12 Cascade-OR           3:13.03    3:28.49  
 29 McCloud, David R          11 WSC-OR                    NT    3:35.53  
 30 Lipkin, Logan C           11 EA-OR                4:09.03    3:44.99  
 
Event 11  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR              1:23.65    1:25.21   20  
  2 Speaks, Lauren A          14 SHRK-OR              1:27.27    1:25.87   17  
  3 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR              1:28.63    1:27.51   16  
  4 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR               1:26.03    1:28.07   15  
  5 Zuckerman, Joanna E       13 BRSC-OR              1:28.83    1:28.80   14  
  6 Roemer, Alexa F           14 BCAC-OR              1:24.94    1:29.14   13  
  7 Price, Jacqueline M       14 WSC-OR               1:27.50    1:29.22   12  
  8 Bodkin, Hannah R          14 BRSC-OR              1:36.73    1:30.02   11  
  9 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR              1:28.02    1:30.97    9  
 10 Coates, Sarah E           14 TEAM-OR              1:41.97    1:32.00    7  
 11 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR              1:32.69    1:32.11    6  
 12 Despain, Anna E           13 BRSC-OR              1:48.49    1:32.43    5  
 13 Corbin, Andrea C          14 EA-OR                1:40.39    1:32.76    4  
 14 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR              1:32.59    1:32.88    3  
 15 Mclean-Frieze, Tayland H  14 UN-TE-OR             1:33.99    1:33.50    2  
 16 Ball, Rylie T             14 CAT-OR               1:31.84    1:34.15    1  
 17 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR              1:36.09    1:34.27  
 18 Seaver, Katie M           14 TEAM-OR              1:37.13    1:34.28  
 19 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR              1:34.20    1:34.53  
 20 Hoyer, Vianka S           13 UN-SC-OR                  NT    1:36.18  
 21 Ramos, Ashley             13 EA-OR                1:39.94    1:36.24  
 22 Gamble, Shannon R         14 CST-OR                    NT    1:37.66  
 23 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR             1:42.96    1:37.70  
 24 Zuckerman, Jamie T        13 BRSC-OR              1:36.80    1:37.82  
 25 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR              1:37.29    1:38.28  
 26 Kelson, Julianna M        13 BRSC-OR              1:36.42    1:38.70  
 27 McQuaid, Jaclyn N         13 TEAM-OR              1:41.52    1:38.92  
 28 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR              1:43.32    1:39.21  
 29 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR           1:37.35    1:39.42  
 30 King, Jasmyne A           13 RYST-OR              1:38.79    1:40.47  
 31 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR              1:45.10    1:40.51  
 32 Osbon, Tristy L           13 Cascade-OR           1:37.03    1:40.60  
 33 Vogel, McKenzie R         13 RYST-OR                   NT    1:42.56  
 34 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR              1:45.91    1:43.12  
 35 Rudicel, Clover A         14 CGAL-OR                   NT    1:43.13  
 36 Tackett, Mandy R          13 MAV-OR               1:48.09    1:44.49  
 37 Oberst, Katie E           13 Cascade-OR           1:36.98    1:45.24  
 38 Davis, Mia M              13 SHSC-OR              1:48.44    1:45.48  
 39 Briggs, Hanna L           14 RRSC-OR              1:53.84    1:45.92  
 40 Stowell, Ashton L         14 TEAM-OR              1:43.00    1:46.06  
 41 Jordan, Alex G            13 CAT-OR                    NT    1:48.49  
 42 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR              1:48.17    1:49.76  
 43 Thomas, Dana L            14 Cascade-OR           1:40.16    1:50.74  
 44 Gabbard, Bekah R          14 BRSC-OR                   NT    1:51.48  
 45 Armstrong, Ayle E         14 BRSC-OR              2:00.53    1:53.38  
 46 Gade, Anna J              14 RYST-OR              1:56.51    1:55.18  
 -- Adams, Kristen A          14 SHSC-OR              2:35.83         DQ  
 -- Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR           2:04.80         DQ  
 
Event 11  Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumrill, Mackenzie J      16 BRSC-OR              1:19.90    1:19.54   20  
  2 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR              1:19.62    1:20.12   17  
  3 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR           1:24.37    1:26.23   16  
  4 Beamer, Molly K           15 CAT-OR               1:25.95    1:26.72   15  
  5 Schwarte, Abby M          16 TEAM-OR              1:23.03    1:27.41   14  
  6 Dow, Evette M             15 BRSC-OR              1:21.33    1:28.85   13  
  7 Hedgpeth, Alyssa N        16 GCST-OR              1:33.82    1:29.42   12  
  8 Marin, Michelle           16 MAV-OR               1:29.89    1:29.96   11  
  9 Boles, Emma R             15 BRSC-OR              1:41.21    1:31.01    9  
 10 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR              1:37.38    1:31.94    7  
 11 Wells, Allison P          16 CAT-OR               1:26.40    1:32.17    6  
 12 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR              1:33.09    1:32.22    5  
 13 Cramer, Madeline M        15 WSC-OR                    NT    1:33.85    4  
 14 Ly, Amanda S              15 MAV-OR               1:31.49    1:34.61    3  
 15 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR              1:38.38    1:37.10    2  
 16 Shaw, Emily L             16 CAT-OR               1:38.47    1:39.44    1  
 17 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR              1:49.93    1:39.56  
 18 Babcock, Ashley N         16 EA-OR                1:43.97    1:41.24  
 19 Collins, Bailey           15 BRSC-OR              1:43.97    1:42.63  
 20 Helfrich, Sara A          15 SHSC-OR              1:42.90    1:42.94  
 21 Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              1:48.11    1:42.99  
 22 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR              1:55.80    1:43.00  
 23 Hamlik, Katie E           15 BCAC-OR              2:17.60    1:43.77  
 24 Ely, Laura N              15 CAT-OR               1:56.19    1:44.38  
 25 Pinard, Jenny R           16 CAT-OR               1:41.86    1:44.76  
 26 Salgado, Julia P          16 BRSC-OR                   NT    1:45.13  
 27 Metcalfe, Madeline A      15 TEAM-OR              1:49.07    1:46.54  
 28 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR           1:28.70    1:50.79  
 29 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT    1:50.81  
 30 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR              1:48.70    1:52.00  
 
Event 11  Girls 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brownell, Shaylyn D       17 GCST-OR              1:21.60    1:20.62   20  
  2 D'Agostino, Dilynn C      19 MAV-OR               1:18.90    1:21.74   17  
  3 Bush, Alysha L            18 CST-OR               1:17.74    1:22.45   16  
  4 Dressel, Jerusha J        18 BRSC-OR              1:19.42    1:23.08   15  
  5 Awalt, Brittney M         19 UN-CS-OR             1:24.76    1:25.43   14  
  6 Scully, Kelsey S          17 MAV-OR               1:42.22    1:40.82   13  
  7 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR              1:34.18    1:41.26   12  
 
Event 12  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR              1:31.18    1:22.50   20  
  2 Harkins, Max M            14 TEAM-OR              1:24.87    1:24.51   17  
  3 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR             1:27.42    1:24.52   16  
  4 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR              1:25.62    1:24.59   15  
  5 Caruso, Mykel M           14 MAV-OR               1:30.26    1:25.39   14  
  6 Noble, Logan C            13 Cascade-OR           1:24.89    1:25.60   13  
  7 Williams, Shane A         14 WSC-OR               1:34.87    1:26.73   12  
  8 Koh, Z                    13 CAT-OR               1:28.40    1:27.06   11  
  9 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR              1:42.99    1:29.75    9  
 10 Spear, Braden L           13 WSC-OR               1:29.58    1:29.88    7  
 11 Lighthall, Tate C         14 Cascade-OR           1:28.61    1:31.70    6  
 12 Capper, John M            13 TEAM-OR                   NT    1:31.78    5  
 13 Perry, Conner N           14 RYST-OR              1:40.86    1:35.16    4  
 14 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR              1:52.34    1:37.05    3  
 15 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR              2:00.31    1:37.88    2  
 16 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                1:47.89    1:38.67    1  
 17 Bogdanov, Max S           13 TEAM-OR              1:41.87    1:40.57  
 18 Ranck, Carter E           13 TEAM-OR              1:47.76    1:43.24  
 19 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR              1:50.91    1:45.46  
 20 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT    1:48.50  
 21 Davies, Ryan T            13 TEAM-OR              1:56.81    1:51.67  
 22 Kovachevich, Kole M       14 LCSC-OR                   NT    1:53.83  
 23 Hart, Slaine X            13 RRSC-OR                   NT    1:57.22  
 24 Kellar, Kevin L           14 CAT-OR               2:48.25    1:59.13  
 25 Flaming, Jason D          14 NST-OR                    NT    2:04.62  
 26 Pifer, Josef              13 CGAL-OR                   NT    2:05.23  
 27 Wolthuis, Sean A          13 SHSC-OR                   NT    2:20.84  
 -- TaylorMays, Colin G       13 EA-OR                1:36.39         DQ  
 -- Baxter, Amani K           14 RRSC-OR                   NT         DQ  
 
Event 12  Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR              1:10.42    1:14.31   20  
  2 Suh, Austin Y             15 MAV-OR               1:17.55    1:18.77   17  
  3 King, Connor H            16 CAT-OR               1:18.28    1:19.71   16  
  4 Gourley, Trevor           16 CAT-OR               1:23.73    1:21.59   15  
  5 Cutting, Noah J           15 BRSC-OR              1:26.00    1:23.70   14  
  6 Schaefers, Noah R         15 CAT-OR               1:23.28    1:23.72   13  
  7 Murphy, Carson J          15 RYST-OR              1:20.91    1:25.39   12  
  8 Thompson, Austin C        16 CAT-OR               1:24.27    1:25.53   11  
  9 James, Riley C            16 WSC-OR               1:20.73    1:26.87    9  
 10 Plum, Zac J               16 CAT-OR               1:30.37    1:28.67    7  
 11 Zuckerman, Ephraim A      16 BRSC-OR                   NT    1:28.88    6  
 12 Mejia Medina, Bryan O     15 MAV-OR               1:39.04    1:29.78    5  
 13 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR              2:09.17    1:30.87    4  
 14 Seifert-Brown, Taylor A   15 SHRK-OR              1:37.25    1:31.46    3  
 15 Green, Thomas G           16 CAT-OR                    NT    1:34.84    2  
 16 Shum, Mark P              15 TEAM-OR              1:36.83    1:35.08    1  
 17 Way, Charlie S            15 CAT-OR               1:34.35    1:35.43  
 18 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR              1:32.89    1:35.68  
 19 McQuaid, Alex R           15 TEAM-OR              1:43.49    1:37.41  
 20 Russo, Michael S          16 TEAM-OR                   NT    1:37.98  
 21 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR              1:35.11    1:38.58  
 22 Boyter, Curtis A          15 RYST-OR              1:52.24    1:40.79  
 23 Sims, Charles L           15 LCSC-OR                   NT    1:48.33  
 -- Yang, Elisha J            16 TEAM-OR              1:28.18         DQ  
 -- Price, J.P. S             16 WSC-OR               1:42.68         DQ  
 
Event 12  Boys 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brasil, Victor M          25 BRSC-OR              1:09.12    1:09.19   20  
  2 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR               1:10.81    1:12.53   17  
  3 Leczel, Caleb B           17 UN-CG-OR             1:14.64    1:12.69   16  
  4 Hamlik, Jaron D           17 BCAC-OR              1:14.67    1:14.69   15  
  5 Cihak, Joe B              18 CAT-OR               1:09.07    1:15.95   14  
  6 Perlow, David R           18 TEAM-OR              1:18.88    1:17.57   13  
  7 Ortega, Andrew I          17 MAV-OR               1:12.28    1:18.15   12  
  8 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR              1:19.67    1:18.89   11  
  9 Bogdan, Alex J            17 MAV-OR               1:12.40    1:18.98    9  
 10 Shreeve, Brandon M        17 CAT-OR               1:26.72    1:21.06    7  
 11 Seaver, Alex W            18 TEAM-OR              1:23.38    1:22.62    6  
 12 McKinnon, Nigel M         17 TEAM-OR              1:26.89    1:26.30    5  
 13 Yang, Elijah J            18 TEAM-OR              1:16.09    1:26.76    4  
 14 Yerger, Sloane T          17 BRSC-OR              1:28.17    1:26.98    3  
 15 Schipper, Tanner J        17 CAT-OR               1:40.90    1:30.35    2  
 16 Colson, Logan R           17 MAV-OR               1:28.89    1:32.39    1  
 17 Higgins, J Thomas         54 SHRK-OR              1:29.80    1:32.41  
 18 Brody, David A            17 TEAM-OR              1:31.23    1:33.36  
 19 Reedy, Joseph N           18 BRSC-OR              1:30.30    1:34.01  
 20 Smith, Clayton W          17 CAT-OR               1:31.81    1:34.62  
 21 Brookes, Alex J           17 CAT-OR               1:36.26    1:36.10  
 
Event 13  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR              2:11.01    2:13.46   20  
  2 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR              2:16.47    2:17.35   17  
  3 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR              2:28.51    2:19.94   16  
  4 Despain, Anna E           13 BRSC-OR              2:19.84    2:21.21   15  
  5 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR              2:21.44    2:21.81   14  
  6 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR               2:22.51    2:23.50   13  
  7 Price, Jacqueline M       14 WSC-OR               2:24.64    2:24.05   12  
  8 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR              2:12.82    2:24.75   11  
  9 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR           2:30.80    2:26.19    9  
 10 Hayzlett, Shelbi F        14 MAV-OR               2:23.52    2:26.40    7  
 11 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR              2:34.65    2:30.13    6  
 12 Davis, Mia M              13 SHSC-OR              2:30.62    2:30.50    5  
 13 Hilstad, Hannah E         13 MAV-OR               2:30.00    2:31.30    4  
 14 Zuckerman, Joanna E       13 BRSC-OR              2:43.70    2:32.83    3  
 15 Bodkin, Hannah R          14 BRSC-OR              2:47.03    2:32.98    2  
 16 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR              2:32.53    2:33.76    1  
 17 Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR              2:43.21    2:38.74  
 18 Speaks, Lauren A          14 SHRK-OR              2:33.76    2:39.09  
 19 Coates, Sarah E           14 TEAM-OR              2:53.41    2:40.43  
 20 Ball, Rylie T             14 CAT-OR               2:51.51    2:40.79  
 20 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR              2:41.45    2:40.79  
 22 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR              2:55.31    2:41.83  
 23 Osbon, Tristy L           13 Cascade-OR           2:43.08    2:41.86  
 24 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR              2:36.50    2:41.98  
 25 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR              2:45.81    2:43.63  
 26 King, Jasmyne A           13 RYST-OR              3:24.64    2:44.85  
 27 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR              2:45.20    2:45.82  
 28 Briggs, Hanna L           14 RRSC-OR              3:17.45    2:46.66  
 29 Vogel, McKenzie R         13 RYST-OR              3:29.95    2:46.70  
 30 Raade, Tori E             14 CGAL-OR              3:52.82    2:47.36  
 31 Oberst, Katie E           13 Cascade-OR           2:38.73    2:48.22  
 32 Gade, Anna J              14 RYST-OR              2:57.91    2:49.22  
 33 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR              2:51.52    2:50.79  
 34 Kelson, Julianna M        13 BRSC-OR              2:56.98    2:52.22  
 35 Bendele, Joannah M        14 EA-OR                2:51.06    2:53.42  
 36 Blackburn, Shannon J      13 NST-OR               2:58.28    2:56.63  
 37 Ramos, Ashley             13 EA-OR                2:50.94    2:58.47  
 38 Thomas, Dana L            14 Cascade-OR           2:50.57    3:01.24  
 39 Rudicel, Clover A         14 CGAL-OR                   NT    3:03.22  
 40 Gabbard, Bekah R          14 BRSC-OR                   NT    3:10.22  
 41 Gamble, Shannon R         14 CST-OR                    NT    3:11.89  
 42 Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR           3:21.11    3:14.50  
 43 Stowell, Ashton L         14 TEAM-OR              3:09.37    3:18.65  
 44 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR                   NT    3:20.44  
 45 McQuaid, Jaclyn N         13 TEAM-OR                   NT    3:22.77  
 46 Tackett, Mandy R          13 MAV-OR               3:24.49    3:23.16  
 47 Adams, Kristen A          14 SHSC-OR              4:22.22    3:42.67  
 
Event 13  Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumrill, Mackenzie J      16 BRSC-OR              2:08.31    2:16.34   20  
  2 Hummel, Madeleine H       16 TEAM-OR              2:13.71    2:17.50   17  
  3 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR              2:18.93    2:20.60   16  
  4 Beamer, Molly K           15 CAT-OR               2:19.37    2:22.04   15  
  5 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR              2:20.78    2:22.77   14  
  6 Wells, Allison P          16 CAT-OR               2:17.42    2:24.04   13  
  7 Dow, Evette M             15 BRSC-OR              2:19.58    2:24.22   12  
  8 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR              2:17.06    2:27.16   11  
  9 Falk, Mya R               15 WSC-OR               2:24.23    2:27.59    9  
 10 Pinard, Jenny R           16 CAT-OR               2:27.53    2:27.63    7  
 11 Hofmann, Brooke N         15 BRSC-OR              2:34.55    2:33.58    6  
 12 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR              2:36.76    2:36.48    5  
 13 Boles, Emma R             15 BRSC-OR              2:27.33    2:36.57    4  
 14 Boyd, Emily A             16 UN-TE-OR             2:38.28    2:37.68    3  
 15 Marin, Michelle           16 MAV-OR               2:42.93    2:39.34    2  
 16 Lively, Katie G           15 TEAM-OR              2:36.73    2:39.80    1  
 17 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR              2:40.74    2:40.13  
 18 Smith, Haley M            15 EA-OR                2:38.66    2:41.04  
 19 Hedgpeth, Alyssa N        16 GCST-OR                   NT    2:42.25  
 20 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR              2:46.07    2:49.07  
 21 Helfrich, Sara A          15 SHSC-OR              2:56.88    2:49.23  
 22 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR              3:01.86    2:49.47  
 23 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT    2:49.52  
 24 Cramer, Madeline M        15 WSC-OR                    NT    2:50.35  
 25 Salgado, Julia P          16 BRSC-OR                   NT    2:50.66  
 26 Metcalfe, Madeline A      15 TEAM-OR              2:47.76    2:52.45  
 27 Collins, Bailey           15 BRSC-OR              3:02.38    2:53.36  
 28 Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              2:45.86    2:57.14  
 29 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR              3:16.51    2:58.26  
 30 Babcock, Ashley N         16 EA-OR                3:42.94    3:14.86  
 -- Rochefort, Zoey S         16 CAT-OR               2:21.80         DQ  
 
Event 13  Girls 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bush, Alysha L            18 CST-OR               2:29.82    2:19.85   20  
  2 Hartenstein, Christy A    17 UN-BC-OR             2:17.95    2:24.60   17  
  3 Brownell, Shaylyn D       17 GCST-OR              2:22.65    2:25.66   16  
  4 Dressel, Jerusha J        18 BRSC-OR              2:23.67    2:30.72   15  
  5 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR              2:21.41    2:36.28   14  
  6 Ramirez, Eliana A         17 CGAL-OR                   NT    2:37.60   13  
  7 Maricle, Abby L           17 BCAC-OR              2:13.98    2:37.89   12  
  8 Scully, Kelsey S          17 MAV-OR               2:52.68    2:41.68   11  
  9 Sadler, Geneva G          18 RYST-OR              2:44.96    2:44.47    9  
 
Event 14  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR              2:10.49    2:11.86   20  
  2 Davidson, John K          14 TEAM-OR              2:04.68    2:12.02   17  
  3 James, Tristan T          14 WSC-OR               2:27.31    2:16.26   16  
  4 Ly, Timothy K             13 MAV-OR               2:19.01    2:18.20   15  
  5 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR             2:23.18    2:18.53   14  
  6 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR              2:15.25    2:20.08   13  
  7 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR              2:19.63    2:20.87   12  
  8 Capper, John M            13 TEAM-OR              2:21.14    2:23.17   11  
  9 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR              2:27.95    2:23.55    9  
 10 Noble, Logan C            13 Cascade-OR           2:20.26    2:23.71    7  
 11 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR              2:37.35    2:24.37    6  
 12 Keeney, Henry T           14 RRSC-OR              2:35.39    2:27.08    5  
 13 Rice, Brett M             13 EA-OR                2:49.02    2:29.99    4  
 14 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                2:37.82    2:30.20    3  
 15 Lighthall, Tate C         14 Cascade-OR           2:27.65    2:31.24    2  
 16 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR              2:35.04    2:33.89    1  
 17 Spear, Braden L           13 WSC-OR               2:47.78    2:35.02  
 18 Perry, Conner N           14 RYST-OR              2:38.72    2:38.15  
 19 Harkins, Max M            14 TEAM-OR              2:39.88    2:38.34  
 20 Koh, Z                    13 CAT-OR               3:00.71    2:40.18  
 21 Kellar, Kevin L           14 CAT-OR               2:56.74    2:42.02  
 22 Caruso, Mykel M           14 MAV-OR               2:46.62    2:45.43  
 23 Flaming, Jason D          14 NST-OR                    NT    3:01.65  
 24 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT    3:06.54  
 25 Kovachevich, Kole M       14 LCSC-OR                   NT    3:08.51  
 26 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR              3:10.96    3:09.29  
 27 Davies, Ryan T            13 TEAM-OR              3:44.91    3:19.42  
 28 Bogdanov, Max S           13 TEAM-OR                   NT    3:21.58  
 29 Pifer, Josef              13 CGAL-OR                   NT    3:24.39  
 30 Wolthuis, Sean A          13 SHSC-OR                   NT    3:40.65  
 
Event 14  Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR              2:04.22    2:05.91   20  
  2 Flores Juarez, David      16 CST-OR               2:14.16    2:11.35   17  
  3 Gourley, Trevor           16 CAT-OR               2:14.30    2:11.37   16  
  4 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR              2:06.09    2:15.73   15  
  5 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR              2:17.31    2:17.73   14  
  6 Avellaneda, Glemn G       16 MAV-OR               2:16.48    2:19.84   13  
  7 Murphy, Carson J          15 RYST-OR              2:30.87    2:20.48   12  
  8 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR              2:17.32    2:21.00   11  
  9 Keeney, Walter E          16 RRSC-OR              2:32.03    2:24.22    9  
 10 Thompson, Austin C        16 CAT-OR               2:21.27    2:24.68    7  
 11 King, Connor H            16 CAT-OR               2:18.47    2:25.55    6  
 12 James, Riley C            16 WSC-OR               2:23.56    2:25.59    5  
 13 Zuckerman, Ephraim A      16 BRSC-OR              2:24.05    2:28.28    4  
 14 Lam, KinHo                16 CAT-OR               2:26.18    2:28.31    3  
 15 Parsons, Duncan C         16 MAV-OR               2:23.06    2:28.40    2  
 16 Yang, Elisha J            16 TEAM-OR              2:26.35    2:31.51    1  
 17 Mejia Medina, Bryan O     15 MAV-OR               2:31.37    2:32.11  
 18 Seifert-Brown, Taylor A   15 SHRK-OR              2:33.25    2:32.86  
 19 Lynott, Mitchell A        15 CST-OR               2:50.42    2:34.73  
 20 Shum, Mark P              15 TEAM-OR              2:41.11    2:35.34  
 21 Russo, Michael S          16 TEAM-OR                   NT    2:35.51  
 22 Way, Charlie S            15 CAT-OR               2:41.29    2:38.07  
 23 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR              2:41.92    2:38.58  
 24 Wade, Daniel S            16 RRSC-OR              2:45.67    2:42.87  
 25 Green, Thomas G           16 CAT-OR                    NT    2:43.16  
 26 McQuaid, Alex R           15 TEAM-OR              3:15.75    2:45.97  
 27 Boyter, Curtis A          15 RYST-OR                   NT    2:48.00  
 28 Sims, Charles L           15 LCSC-OR                   NT    2:56.08  
 29 Ullmann, Ty Z             15 WSC-OR                    NT    2:56.59  
 30 Price, J.P. S             16 WSC-OR               2:48.63    3:00.76  
 
Event 14  Boys 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR               2:00.52    2:04.04   20  
  2 Cling, CJ J               17 TEAM-OR              2:05.32    2:09.46   17  
  3 Campbell, Ian A           18 CAT-OR               2:00.85    2:09.61   16  
  4 Hill, Brandon             17 UN-CG-OR             2:18.30    2:13.52   15  
  5 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR              2:14.25    2:14.05   14  
  6 Ortega, Andrew I          17 MAV-OR               2:01.87    2:14.44   13  
  7 Brasil, Victor M          25 BRSC-OR              2:20.00    2:14.92   12  
  8 Brookes, Alex J           17 CAT-OR               2:02.10    2:15.11   11  
  9 Cihak, Joe B              18 CAT-OR               2:02.57    2:15.23    9  
 10 Suh, Blake T              17 MAV-OR               2:14.22    2:15.57    7  
 11 Boyles, Dalton T          17 MAV-OR               2:16.54    2:17.93    6  
 12 Brody, David A            17 TEAM-OR              2:15.87    2:19.59    5  
 13 Scobert, Aaron D          19 MAV-OR               2:36.08    2:19.85    4  
 14 Schipper, Tanner J        17 CAT-OR               2:16.06    2:20.38    3  
 15 McKinnon, Nigel M         17 TEAM-OR              2:16.68    2:20.83    2  
 16 Richards, David D         17 UN-CG-OR             2:20.00    2:28.23    1  
 17 Higgins, J Thomas         54 SHRK-OR              2:16.25    2:30.79  
 18 Johnson, Steve M          65 EA-OR                2:38.16    2:34.16  
 19 Yang, Elijah J            18 TEAM-OR              2:19.98    2:36.21  
 20 Yerger, Sloane T          17 BRSC-OR                   NT    2:49.19  
 
Event 15  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roemer, Alexa F           14 BCAC-OR              1:11.40    1:11.92   20  
  2 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR              1:17.85    1:15.31   17  
  3 Davis, Mia M              13 SHSC-OR              1:21.54    1:16.04   16  
  4 Price, Jacqueline M       14 WSC-OR               1:12.03    1:16.36   15  
  5 Vogel, McKenzie R         13 RYST-OR              1:18.52    1:16.38   14  
  6 Hoyer, Vianka S           13 UN-SC-OR                  NT    1:16.56   13  
  7 Hilstad, Hannah E         13 MAV-OR               1:17.63    1:16.85   12  
  8 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR              1:15.28    1:17.63   11  
  9 Hayzlett, Shelbi F        14 MAV-OR               1:15.87    1:18.23    9  
 10 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR              1:19.60    1:18.46    7  
 11 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR              1:14.78    1:18.58    6  
 12 Despain, Anna E           13 BRSC-OR              1:29.28    1:18.70    5  
 13 Speaks, Lauren A          14 SHRK-OR              1:17.53    1:22.38    4  
 14 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR              1:22.33    1:23.95    3  
 15 Bodkin, Hannah R          14 BRSC-OR              1:26.97    1:23.96    2  
 16 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR              1:23.46    1:24.52    1  
 17 Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR              1:22.35    1:24.64  
 18 Mclean-Frieze, Tayland H  14 UN-TE-OR                  NT    1:24.71  
 19 Seaver, Katie M           14 TEAM-OR              1:24.35    1:25.61  
 20 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR              1:30.15    1:26.19  
 21 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR             1:32.34    1:26.73  
 22 Zuckerman, Jamie T        13 BRSC-OR              1:30.96    1:27.01  
 23 Osbon, Tristy L           13 Cascade-OR           1:41.14    1:30.12  
 24 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR              1:33.44    1:30.13  
 25 Armstrong, Ayle E         14 BRSC-OR              1:28.64    1:30.36  
 26 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR              1:29.14    1:31.92  
 27 Corbin, Andrea C          14 EA-OR                1:45.96    1:32.07  
 28 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR              1:29.85    1:32.13  
 29 Bendele, Joannah M        14 EA-OR                1:29.85    1:33.37  
 30 Thomas, Dana L            14 Cascade-OR           1:29.99    1:36.55  
 31 Blackburn, Shannon J      13 NST-OR                    NT    1:37.91  
 32 Ramos, Ashley             13 EA-OR                1:39.06    1:39.92  
 33 Kelson, Julianna M        13 BRSC-OR              1:43.69    1:42.71  
 34 Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR                NT    1:54.33  
 35 Adams, Kristen A          14 SHSC-OR                   NT    2:13.04  
 36 Tackett, Mandy R          13 MAV-OR                    NT    2:19.62  
 -- Fraser, Carma-lee         14 WSC-OR                    NT         DQ  
 
Event 15  Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gupton, Hannah M          16 MAV-OR               1:04.64    1:07.35   20  
  2 Beamer, Molly K           15 CAT-OR               1:09.81    1:10.09   17  
  3 Ly, Amanda S              15 MAV-OR               1:13.26    1:12.53   16  
  4 Shaw, Emily L             16 CAT-OR               1:11.94    1:12.58   15  
  5 Dow, Evette M             15 BRSC-OR              1:15.55    1:14.94   14  
  6 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR           1:12.86    1:15.36   13  
  7 Hummel, Madeleine H       16 TEAM-OR              1:20.46    1:15.94   12  
  8 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR           1:12.14    1:16.48   11  
  9 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR                   NT    1:16.53    9  
 10 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR              1:14.20    1:19.62    7  
 11 Hedgpeth, Alyssa N        16 GCST-OR                   NT    1:20.95    6  
 12 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR              1:20.57    1:21.64    5  
 13 Pinard, Jenny R           16 CAT-OR               1:22.13    1:21.78    4  
 14 Boles, Emma R             15 BRSC-OR              1:26.10    1:22.01    3  
 15 Hofmann, Brooke N         15 BRSC-OR              1:22.61    1:23.21    2  
 16 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR              1:25.58    1:24.79    1  
 17 Lively, Katie G           15 TEAM-OR              1:25.70    1:25.67  
 18 Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              1:27.46    1:27.36  
 19 Smith, Haley M            15 EA-OR                     NT    1:29.10  
 20 Schwarte, Abby M          16 TEAM-OR              1:31.48    1:29.86  
 21 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR              1:29.98    1:30.46  
 22 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR              1:34.17    1:33.76  
 23 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR              1:44.49    1:34.39  
 24 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT    1:38.20  
 25 Ramey, ShaiLynn M         15 WSC-OR                    NT    1:42.12  
 26 Helfrich, Sara A          15 SHSC-OR              1:48.07    1:54.03  
 27 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR                   NT    1:57.15  
 
Event 15  Girls 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Dilynn C      19 MAV-OR               1:15.80    1:15.29   20  
  2 Brownell, Shaylyn D       17 GCST-OR              1:15.66    1:15.52   17  
  3 Maricle, Abby L           17 BCAC-OR              1:04.48    1:16.05   16  
  4 Dressel, Jerusha J        18 BRSC-OR              1:15.69    1:16.92   15  
  5 Hartenstein, Christy A    17 UN-BC-OR             1:13.46    1:18.58   14  
  6 Ramirez, Eliana A         17 CGAL-OR                   NT    1:22.96   13  
  7 Manning, Kylee M          20 CAT-OR                    NT    1:24.39   12  
  8 Scully, Kelsey S          17 MAV-OR               1:25.39    1:27.58   11  
  9 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR              1:22.13    1:29.53    9  
 10 Sadler, Geneva G          18 RYST-OR              1:37.21    1:31.32    7  
 11 Johnson, Monica K         32 RRSC-OR              1:35.21    1:42.92    6  
 
Event 16  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR              1:03.15    1:04.28   20  
  2 Ly, Timothy K             13 MAV-OR               1:13.69    1:09.15   17  
  3 Noble, Logan C            13 Cascade-OR           1:07.11    1:09.48   16  
  4 James, Tristan T          14 WSC-OR               1:23.74    1:10.05   15  
  5 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR              1:10.08    1:11.47   14  
  6 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR              1:13.59    1:13.92   13  
  7 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR              1:19.30    1:16.56   12  
  8 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR             1:35.11    1:16.83   11  
  9 Rice, Brett M             13 EA-OR                1:45.67    1:17.89    9  
 10 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                1:24.86    1:19.98    7  
 11 TaylorMays, Colin G       13 EA-OR                1:38.98    1:22.39    6  
 12 Ranck, Carter E           13 TEAM-OR              1:27.53    1:24.84    5  
 13 Harkins, Max M            14 TEAM-OR                   NT    1:24.93    4  
 14 Perry, Conner N           14 RYST-OR              1:32.77    1:25.00    3  
 15 Caruso, Mykel M           14 MAV-OR               1:42.30    1:33.91    2  
 16 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR                   NT    1:34.17    1  
 17 Koh, Z                    13 CAT-OR                    NT    1:35.73  
 18 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR              1:49.45    1:46.16  
 19 Pifer, Josef              13 CGAL-OR                   NT    2:15.96  
 
Event 16  Boys 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR              1:01.28    1:04.43   20  
  2 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR              1:07.10    1:07.17   17  
  3 Murphy, Carson J          15 RYST-OR              1:04.36    1:07.69   16  
  4 Plum, Zac J               16 CAT-OR               1:10.34    1:08.09   15  
  5 Gourley, Trevor           16 CAT-OR               1:09.60    1:08.48   14  
  6 Zuckerman, Ephraim A      16 BRSC-OR              1:12.06    1:11.15   13  
  7 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR              1:17.41    1:12.20   12  
  8 King, Connor H            16 CAT-OR               1:20.67    1:14.09   11  
  9 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR              1:15.50    1:14.32    9  
 10 Parsons, Duncan C         16 MAV-OR               1:14.64    1:15.21    7  
 11 Suh, Austin Y             15 MAV-OR               1:22.46    1:16.53    6  
 12 Avellaneda, Glemn G       16 MAV-OR               1:26.74    1:16.73    5  
 13 Lam, KinHo                16 CAT-OR                    NT    1:17.34    4  
 14 Lynott, Mitchell A        15 CST-OR               1:30.39    1:23.38    3  
 15 Seifert-Brown, Taylor A   15 SHRK-OR              1:38.89    1:25.98    2  
 16 Wade, Daniel S            16 RRSC-OR              2:04.84    1:26.47    1  
 17 Reinsch, Ryan M           16 WSC-OR               1:43.53    1:26.97  
 18 Shum, Mark P              15 TEAM-OR              1:42.53    1:30.30  
 19 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR              2:03.09    1:32.04  
 20 Way, Charlie S            15 CAT-OR               1:43.45    1:32.23  
 -- Sims, Charles L           15 LCSC-OR                   NT         DQ  
 -- Yang, Elisha J            16 TEAM-OR              1:12.47         DQ  
 
Event 16  Boys 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR                 59.24    1:00.77   20  
  2 Rafalski, Ben D           22 MAV-OR                 57.26    1:02.65   17  
  3 Hamlik, Jaron D           17 BCAC-OR              1:03.23    1:04.35   16  
  4 Larsen, Bjorn B           17 CST-OR               1:06.47    1:04.65   15  
  5 Leczel, Caleb B           17 UN-CG-OR             1:09.18    1:05.05   14  
  6 Seaver, Alex W            18 TEAM-OR              1:05.29    1:06.29   13  
  7 McKinnon, Nigel M         17 TEAM-OR              1:06.32    1:06.64   12  
  8 Cihak, Joe B              18 CAT-OR               1:13.08    1:07.29   11  
  9 Campbell, Ian A           18 CAT-OR               1:03.20    1:07.52    9  
 10 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR              1:07.49    1:07.57    7  
 11 Hill, Brandon             17 UN-CG-OR                  NT    1:07.93    6  
 12 Brookes, Alex J           17 CAT-OR               1:08.05    1:08.36    5  
 13 Perlow, David R           18 TEAM-OR              1:08.77    1:08.66    4  
 14 Scobert, Aaron D          19 MAV-OR               1:38.59    1:09.39    3  
 15 Reedy, Joseph N           18 BRSC-OR              1:12.67    1:10.57    2  
 16 Bogdan, Alex J            17 MAV-OR               1:03.21    1:10.58    1  
 17 Raze, Kyle C              20 MAV-OR               1:08.20    1:10.79  
 18 Suh, Blake T              17 MAV-OR               1:16.72    1:10.82  
 19 Boyles, Dalton T          17 MAV-OR               1:14.29    1:11.51  
 20 Cling, CJ J               17 TEAM-OR              1:08.53    1:11.54  
 21 Smith, Clayton W          17 CAT-OR               1:15.16    1:15.10  
 22 Richards, David D         17 UN-CG-OR             1:25.57    1:26.04  
 23 Yang, Elijah J            18 TEAM-OR              1:11.81    1:26.40  
 
Event 17  Girls 13 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BearCat Swim Club-OR  'A'                         2:15.00    2:15.62   40  
     1) Despain, Anna E 13              2) Dressel, Jerusha J 18          
     3) Rumrill, Mackenzie J 16         4) Kuch, Marissa R 13             
  2 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      2:18.21    2:23.01   34  
     1) Hummel, Madeleine H 16          2) Winter, Ingrid P 16            
     3) Sampson, Angela L 16            4) Medina, Cathlyn K 16           
  3 BearCat Swim Club-OR  'B'                         2:23.00    2:24.10   32  
     1) Boles, Emma R 15                2) Hofmann, Brooke N 15           
     3) Dow, Evette M 15                4) Bodkin, Hannah R 14            
  4 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      2:22.69    2:27.20   30  
     1) Nelson, Makayla S 14            2) Yon, Lauren D 13               
     3) Davis, Mia M 13                 4) Davis, Lucie L 14              
  5 Roseburg Y Swim Team-OR  'A'                      2:19.00    2:28.24   28  
     1) Lambert, Katelin S 17           2) Sadler, Geneva G 18            
     3) Vogel, McKenzie R 13            4) King, Jasmyne A 13             
  6 Cascade Aquatic Club-OR  'A'                      2:34.00    2:32.50   26  
     1) Haney, Rachel M 16              2) Houghton, Haley R 16           
     3) Trail, Loryn T 13               4) Reynolds, Mykal A 13           
  7 Team Eugene Aquatics-OR  'C'                      2:41.83    2:32.95   24  
     1) Brandow, Hannah J 13            2) Coates, Sarah E 14             
     3) Zerr, Cecilia C 14              4) Larsen, Rachel E 14            
  8 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      2:24.36    2:38.19   22  
     1) Seaver, Katie M 14              2) Schwarte, Abby M 16            
     3) Carson, Jacie M 15              4) Polston, Shelby A 16           
  9 Emerald Aquatics-OR  'A'                          2:51.72    2:48.44   18  
     1) Smith, Haley M 15               2) Ramos, Ashley 13               
     3) Bendele, Joannah M 14           4) Corbin, Andrea C 14            
 -- Sweet Home Swim Club-OR  'B'                      3:13.09   X2:54.25  
     1) Adams, Kristen A 14             2) Hewitt, Elea S 14              
     3) Gunselman, Esther M 15          4) Hindmarsh, Livvie J 15         
 -- South Coast Aquatic Team-OR  'A'                  2:23.41         DQ  
     1) Bennett, Liliana 14             2) Dallas, Cassie S 14            
     3) Bennett, Alyssa R 15            4) Hyde, Hailey M 13              
 
Event 18  Boys 13 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BearCat Swim Club-OR  'A'                         2:08.00    1:58.18   40  
     1) Cutting, Noah J 15              2) Brasil, Victor M 25            
     3) Temotio, Junior A 24            4) Cage, Nathan A 14              
  2 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      2:16.10    2:07.02   34  
     1) Davidson, John K 14             2) Hubbard, Curtis A 16           
     3) McKinnon, Nigel M 17            4) Mifsud, Noah C 15              
  3 BearCat Swim Club-OR  'B'                         2:14.00    2:12.66   32  
     1) Reedy, Joseph N 18              2) Cook, Tyler E 13               
     3) Zuckerman, Ephraim A 16         4) Darst, Jeremy A 16             
  4 Willamalane Swim Club-OR  'A'                     2:29.27    2:15.07   30  
     1) James, Riley C 16               2) Hunnicutt, Carlos A 17         
     3) James, Tristan T 14             4) Spear, Braden L 13             
  5 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      2:29.60    2:16.75   28  
     1) Capper, John M 13               2) Harkins, Max M 14              
     3) Ceccanese, Wally G 14           4) Seaver, Alex W 18              
  6 Roseburg Y Swim Team-OR  'A'                      2:10.00    2:23.14   26  
     1) Sadler, Jesse T 17              2) Perry, Conner N 14             
     3) Murphy, Carson J 15             4) Boyter, Curtis A 15            
  7 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      3:00.00    2:45.61   24  
     1) Yon, Ryan J 16                  2) Vasfaret, Brandon L 14         
     3) Hager, Nathan L 14              4) Jones, Grant G 14              
 -- River Road Swim Club-OR  'A'                      2:26.14         DQ  
     1) Keeney, Walter E 16             2) Baxter, Amani K 14             
     3) Wade, Daniel S 16               4) Keeney, Henry T 14             
 
Event 19  Girls 9-10 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Criscione, Francesca      10 CAT-OR              24:04.64   24:12.92  
 
Event 19  Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR             23:33.66   22:36.96  
  2 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR                   NT   22:54.57  
 
Event 19  Girls 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR             18:26.86   18:42.60  
  2 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR              18:58.28   19:06.53  
  3 Rochefort, Zoey S         16 CAT-OR              18:09.51   19:22.07  
  4 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR             20:27.50   19:35.94  
  5 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR                   NT   19:39.10  
  6 Roemer, Alexa F           14 BCAC-OR                   NT   19:43.39  
  7 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR             19:34.92   19:45.48  
  8 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR             19:09.69   19:55.48  
  9 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR          20:05.25   20:42.16  
 10 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR          20:24.25   20:43.03  
 11 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR          22:11.08   20:48.46  
 12 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR                   NT   21:25.71  
 13 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR             21:37.20   21:40.39  
 14 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR             22:18.19   21:42.09  
 15 Seaver, Katie M           14 TEAM-OR                   NT   21:51.86  
 16 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR                  NT   22:20.74  
 17 Coates, Sarah E           14 TEAM-OR             23:25.47   22:21.61  
 18 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR                   NT   22:21.65  
 19 Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR             22:30.00   22:22.99  
 20 Raade, Tori E             14 CGAL-OR                   NT   22:27.57  
 21 Ramirez, Eliana A         17 CGAL-OR                   NT   22:48.69  
 22 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR             23:21.02   23:43.94  
 
Event 20  Boys 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shreeve, Brandon M        17 CAT-OR              16:20.78   16:42.22  
  2 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR             17:04.49   17:38.36  
  3 Cutting, Noah J           15 BRSC-OR             18:04.41   17:51.21  
  4 Cling, CJ J               17 TEAM-OR             17:29.18   17:55.33  
  5 Flores Juarez, David      16 CST-OR              19:40.00   18:29.03  
  6 Perlow, David R           18 TEAM-OR             17:45.80   18:39.89  
  7 Brody, David A            17 TEAM-OR             19:01.56   19:09.97  
  8 TaylorMays, Colin G       13 EA-OR                     NT   19:20.32  
  9 Seevers, Chad W           16 CAT-OR              19:09.59   19:43.81  
 10 Avellaneda, Glemn G       16 MAV-OR                    NT   19:46.57  
 11 Capper, John M            13 TEAM-OR                   NT   19:55.28  
 12 Boyles, Dalton T          17 MAV-OR              21:52.43   19:56.00  
 13 Keeney, Walter E          16 RRSC-OR             20:55.38   20:14.43  
 14 Hill, Brandon             17 UN-CG-OR            20:14.78   20:14.65  
 15 Keeney, Henry T           14 RRSC-OR             21:22.62   20:18.93  
 16 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR                   NT   20:27.15  
 17 Lynott, Mitchell A        15 CST-OR                    NT   20:40.48  
 18 Rice, Brett M             13 EA-OR                     NT   21:05.90  
 19 Richards, David D         17 UN-CG-OR            28:30.00   21:21.26  
 20 Parsons, Duncan C         16 MAV-OR              21:36.60   21:33.34  
 21 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR                   NT   21:54.40  
 22 Colson, Logan R           17 MAV-OR              25:36.23   22:47.75  
 23 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT   25:59.45  
 -- Schaefers, Noah R         15 CAT-OR              19:09.59         DQ  
 -- Nash, Logan R             15 UN-CG-OR            24:30.00         DQ  
 
Event 21  Girls 12 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 South Coast Aquatic Team-OR  'A'                  2:16.06    2:13.67   40  
     1) Tripp, Shayonna L 12            2) Witharm, Helen W 11            
     3) Reynolds, Callie G 12           4) Knutsen, Grace E 11            
  2 BearCat Swim Club-OR  'A'                         2:19.37    2:16.66   34  
     1) Privalova, Victoria D 12        2) Pierce, Trinity J 12           
     3) Dolezal, Isabelle R 12          4) Banzer, Eule A 11              
  3 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      2:14.39    2:20.57   32  
     1) Saenger, Mia Y 11               2) Duhaime, Hope L 11             
     3) Kamata, Erika S 12              4) Mifsud, Finn A 11              
  4 Corvallis Aquatic Team-OR  'A'                    2:23.06    2:26.69   30  
     1) Drill, M'Kenzie M 11            2) Criscione, Francesca 10        
     3) Cordier, Sarah M 11             4) Cruz, Natalie R 11             
  5 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      2:24.83    2:26.76   28  
     1) Lauf, Sophia E 12               2) Engelmann, Audrey P 11         
     3) Walkup, Kate E 11               4) Harkins, Anika A 12            
  6 Emerald Aquatics-OR  'A'                          2:43.86    2:27.31   26  
     1) Stein, Rupa 12                  2) Russell, Caitlin R 11          
     3) Hoffman, Gretchen B 11          4) Smith, Noah E 12               
  7 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      2:38.09    2:27.33   24  
     1) Hager, Megan R 11               2) Hewitt, Sarah F 11             
     3) Hewitt, Josie J 9               4) Tyler, Chloe R 8               
  8 Willamalane Swim Club-OR  'A'                     2:44.32    2:28.32   22  
     1) Ellison, Aubrie L 10            2) James, Tanna E 11              
     3) Perry, Veronika D 11            4) Barry, Lauren E 11             
  9 BearCat Swim Club-OR  'B'                         2:26.46    2:29.96   18  
     1) Smith, Lexi D 11                2) Merrill, Maya S 11             
     3) Mejia, Angelica T 12            4) Putnam, Katie J 11             
 10 Team Eugene Aquatics-OR  'C'                      2:35.14    2:34.03   14  
     1) Wasikowski, Joelle N 11         2) Corbett, Emily R 12            
     3) Lander, Shealynn F 11           4) Cervantes-Frank, Valentina D 11
 11 Roseburg Y Swim Team-OR  'A'                           NT    2:35.14   12  
     1) Peterson, Savannah M 11         2) Foster, Bethany R 10           
     3) Tovey, Sidney C 12              4) Rickman, Brighid A 10          
 12 Chehalem Swim Team-OR  'A'                        2:39.23    2:36.14   10  
     1) Elder, Violet C 12              2) Rubottom, Nikki J 10           
     3) Patterson, Olivia R 12          4) Maiorano, Hanna I 12           
 13 Team Eugene Aquatics-OR  'D'                      2:44.97    2:40.84    8  
     1) Ranck, Sophia M 12              2) Hummel, Megan H 12             
     3) Opdahl, Ellie P 11              4) Nairns, Cassidy S 11           
 14 BearCat Swim Club-OR  'C'                         2:47.14    2:41.62    6  
     1) Hanowell, Presley Q 9           2) Despain, Rachel L 11           
     3) Roy, Anna M 10                  4) Spier, Madi F 8                
 15 Team Eugene Aquatics-OR  'E'                      2:55.83    2:49.72    4  
     1) Doughty, Kaitlyn E 10           2) Nagata, Reina O 10             
     3) Kamata, Shena S 9               4) Liu, Lanie M 9                 
 16 Corvallis Aquatic Team-OR  'B'                    2:40.58    2:49.81    2  
     1) Schaefers, Melissa L 12         2) Way, Mary V 12                 
     3) Drill, Jordan M 9               4) Burright, Annabelle L 11       
 17 South Coast Aquatic Team-OR  'B'                  2:50.87    2:52.76  
     1) Gelfand, Hope E 8               2) Roberts, Makenna E 10          
     3) Hoefs, Morgan E 8               4) Cheal, Natalie G 10            
 18 Team Eugene Aquatics-OR  'F'                      3:03.12    2:53.70  
     1) Roering, Stella J 8             2) Brown, Sarah E 10              
     3) Taylor, Kylie E 9               4) Keppo, Kirsti I 9              
 19 Lincoln City Swim Club-OR  'A'                    3:16.56    2:57.56  
     1) Prins, Lydia P 11               2) Gates, Addie R 9               
     3) Eyman, Fiona S 11               4) Halferty, Sammi E 11           
 20 Willamalane Swim Club-OR  'B'                          NT    3:01.00  
     1) Greene, Olivia E 9              2) James, Sofia A 9               
     3) Bender, Madison R 9             4) Greene, Lillian N 10           
 21 South Coast Aquatic Team-OR  'C'                  3:26.94    3:02.32  
     1) Johnson, Natalie A 11           2) Allman, Angela S 10            
     3) Witharm, Rebecca A 8            4) Reynolds, Danae T 11           
 22 BearCat Swim Club-OR  'D'                         3:02.87    3:03.77  
     1) Woomer, Emerson L 10            2) Waldner, Caitlin 8             
     3) Srinivasan, Neha 7              4) Grant, Anna G 9                
 23 Roseburg Y Swim Team-OR  'B'                           NT    3:10.18  
     1) King, Emma J 9                  2) Zyzniewski, Hannah G 10        
     3) Horner, Aubrey M 8              4) Ketchum, Libbey A 10           
 24 Sweet Home Swim Club-OR  'B'                      3:42.26    3:11.59  
     1) Coats, Samantha R 11            2) Adams, Elizabeth L 10          
     3) Seward, Jamie L 9               4) Johnston, Mykal R 9            
 25 Team Eugene Aquatics-OR  'G'                      3:11.46    3:12.44  
     1) Saenger, Naomi Y 8              2) Larsen, Lauren G 7             
     3) Wyatt, Reese M 8                4) Wasikowski, Kelsey R 8         
 26 Chehalem Swim Team-OR  'B'                             NT    3:15.68  
     1) Fincher, Genevieve G 8          2) Ischer, Emma R 9               
     3) Lynott, Audrey M 8              4) Harper, Halle L 10             
 27 Willamalane Swim Club-OR  'C'                          NT    3:16.35  
     1) Regier, Alayna M 11             2) Murray, Whitney F 10           
     3) Curtis, Abby K 9                4) Lyda, Madison F 11             
 28 Corvallis Aquatic Team-OR  'C'                    3:08.03    3:17.71  
     1) Jordan, Kimberly D 11           2) Leeming, Ellie R 8             
     3) Nason, Madeline L 9             4) Criscione, Viviana 7           
 29 Team Eugene Aquatics-OR  'J'                           NT    3:22.41  
     1) Kim, Joyce 9                    2) Liddy, Jordan P 10             
     3) Lebrecht, Miranda A 10          4) Hoffman, Maggie M 11           
 30 Team Eugene Aquatics-OR  'H'                      3:16.08    3:23.32  
     1) Bradley, Nori G 9               2) Harker, Isabella R 9           
     3) Paschall, Lilly G 10            4) Heidtke, Julia S 11            
 31 Lincoln City Swim Club-OR  'B'                         NT    3:23.90  
     1) Lunstedt, Charlotte A 8         2) Gates, Natalie S 7             
     3) Scheuing, Ashley N 11           4) Scheuing, Rachel E 9           
 32 Emerald Aquatics-OR  'B'                          3:44.23    3:24.83  
     1) Smith, Izzy M 12                2) Guillen, Angie A 10            
     3) Folsom, Jordan R 9              4) Rice, Brooke M 11              
 33 South Coast Aquatic Team-OR  'D'                       NT    3:47.20  
     1) Hale, Isabelle M 8              2) Mecum, Lily L 8                
     3) Hampel, Madalyn E 10            4) Dea, Kaylin B 10               
 34 Team Eugene Aquatics-OR  'I'                           NT    4:39.40  
     1) Heidtke, Lily R 8               2) Liu, Mia R 7                   
     3) Gao, Abigail 9                  4) LU, Jinjin 7                   
 
Event 22  Boys 12 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BearCat Swim Club-OR  'A'                         2:13.76    2:18.88   40  
     1) Feng, Alex 12                   2) Shultz, Ian D 12               
     3) Lassen, Theo A 11               4) Hegney, Paul X 12              
  2 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      2:26.39    2:22.40   34  
     1) Sampson, Ethan R 12             2) Zawierucha, Adam D 12          
     3) Mullikin, Seth M 12             4) DeGiulio, Anzo B 12            
  3 Cascade Aquatic Club-OR  'A'                      2:20.69    2:26.84   32  
     1) Nave, Emmett B 12               2) Konop, Ryan P 9                
     3) Thomas, Matt A 12               4) Noble, Blake M 12              
  4 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      2:40.00    2:28.11   30  
     1) Lupoli, Rowland J 12            2) Lupoli, Rawlins J 12           
     3) Seward, Dakotah L 12            4) Nelson, Brock J 9              
  5 South Coast Aquatic Team-OR  'A'                  3:25.00    2:28.97   28  
     1) Shepherd, Kenneth N 11          2) Hoefs, Craig W 10              
     3) Hoyer, Konrad G 10              4) Perez-Duncan, Jerrad A 12      
  6 Chehalem Swim Team-OR  'A'                             NT    2:29.49   26  
     1) Busch, James J 12               2) Simpson, Nathan E 12           
     3) Simpson, Joseph R 9             4) Fincher, Trey M 11             
  7 River Road Swim Club-OR  'A'                           NT    2:30.64   24  
     1) Lopez Lopez, Ivan 12            2) Voss, Hunter J 10              
     3) Mozan, John D 12                4) Seiner, Jason K 12             
  8 BearCat Swim Club-OR  'B'                              NT    2:37.19   22  
     1) Cook, Trevor M 10               2) Edwards, Garrett P 11          
     3) Ramirez, Marcus R 11            4) Srinivasan, Gokul 11           
  9 Corvallis Aquatic Team-OR  'A'                    2:31.53    2:45.16   18  
     1) Dhakhwa, Dylan K 11             2) Soule, Aidan D 10              
     3) Witt, Trevor T 10               4) Leeming, Liam E 9              
 10 Team Eugene Aquatics-OR  'C'                           NT    2:58.45   14  
     1) Sprengelmeyer, Eli E 10         2) McQuaid, Trent W 9             
     3) Ford, Peter T 10                4) Hopkins, Gabriel M 9           
 11 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      2:56.71    2:59.87   12  
     1) Ahten, Spencer I 9              2) Parsons, Timmy B 9             
     3) Ahten, Tyler K 9                4) Page-Jones, Charley O 9        
 12 Lincoln City Swim Club-OR  'A'                         NT    3:08.69   10  
     1) Lunstedt, Hunter H 11           2) Young, Michael E 11            
     3) Halferty, Evan J 7              4) Cortes, Sam L 9                
 -- Team Eugene Aquatics-OR  'D'                           NT         DQ  
     1) Parsons, Leo A 6                2) Massari, Sam M 7               
     3) Nagata, Ryan A 8                4) Shah, Luke N 8                 
 
Event 23  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR                46.65      41.47   20  
  2 Spier, Madi F              8 BRSC-OR                51.43      42.06   17  
  3 Horner, Aubrey M           8 RYST-OR                   NT      43.11   16  
  4 Roering, Stella J          8 TEAM-OR                44.36      44.42   15  
  5 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR                42.51      44.59   14  
  6 Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR                45.26      45.88   13  
  7 Waldner, Caitlin           8 BRSC-OR                   NT      47.13   12  
  8 Saenger, Naomi Y           8 TEAM-OR                47.84      47.49   11  
  9 Wasikowski, Kelsey R       8 TEAM-OR                48.13      48.79    8  
  9 Fincher, Genevieve G       8 CST-OR               1:06.46      48.79    8  
 11 Wyatt, Reese M             8 TEAM-OR                49.69      49.46    6  
 12 Criscione, Viviana         7 CAT-OR                 46.50      50.51    5  
 13 Gates, Natalie S           7 LCSC-OR              1:00.65      51.38    4  
 14 Srinivasan, Neha           7 BRSC-OR                   NT      51.92    3  
 15 Lynott, Audrey M           8 CST-OR               1:13.52      54.22    2  
 16 Gaston-James, Madeline E   8 MAV-OR                    NT      54.31    1  
 17 Witharm, Rebecca A         8 SCAT-OR                57.33      54.80  
 18 Johnson, Lexi L            8 SCAT-OR                   NT      55.50  
 19 Leeming, Ellie R           8 CAT-OR                 55.39      55.85  
 20 Lunstedt, Charlotte A      8 LCSC-OR                54.97      55.98  
 21 Hale, Isabelle M           8 SCAT-OR              1:25.49      57.92  
 22 Mecum, Lily L              8 SCAT-OR                   NT    1:03.21  
 23 Putnam, Suzy E             8 BRSC-OR              1:10.41    1:04.31  
 24 LU, Jinjin                 7 TEAM-OR                   NT    1:09.37  
 25 Heidtke, Lily R            8 TEAM-OR                   NT    1:10.27  
 26 Liu, Mia R                 7 TEAM-OR              1:19.17    1:21.67  
 27 Edwards, Rowan E           7 BRSC-OR                   NT    1:27.91  
 
Event 23  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bobo-Shisler, Lauren O     9 NST-OR                 34.94      34.13   20  
  2 Criscione, Francesca      10 CAT-OR                 38.81      34.50   17  
  3 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR                35.59      35.16   16  
  4 Rickman, Brighid A        10 RYST-OR                43.01      35.85   15  
  5 Hanowell, Presley Q        9 BRSC-OR                42.37      37.07   14  
  6 Roy, Anna M               10 BRSC-OR                42.76      37.76   13  
  7 Cheal, Natalie G          10 SCAT-OR                40.08      38.03   12  
  8 Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT      38.10   11  
  9 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR               42.56      38.11    9  
 10 Blackburn, Chyanna G      10 NST-OR                 39.46      38.68    7  
 11 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR                43.02      39.23    6  
 12 Ellison, Aubrie L         10 WSC-OR                 38.19      39.78    5  
 13 Foster, Bethany R         10 RYST-OR                42.06      40.08    4  
 14 Liu, Lanie M               9 TEAM-OR                40.61      40.38    3  
 15 Rubottom, Nikki J         10 CST-OR                 45.65      40.46    2  
 16 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                55.79      40.69    1  
 17 Justice, Meg E             9 EA-OR                     NT      41.29  
 18 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR                   NT      41.74  
 19 James, Sofia A             9 WSC-OR                 47.79      42.03  
 20 Drill, Jordan M            9 CAT-OR                 43.65      42.52  
 21 Greene, Lillian N         10 WSC-OR                    NT      42.60  
 22 Brown, Sarah E            10 TEAM-OR                47.10      42.62  
 23 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR                48.57      42.99  
 24 King, Emma J               9 RYST-OR                58.75      43.20  
 25 Kirchner, Paige E          9 GCST-OR                52.55      43.36  
 26 Woomer, Emerson L         10 BRSC-OR                   NT      43.64  
 27 Adams, Elizabeth L        10 SHSC-OR                47.59      44.39  
 28 Murray, Whitney F         10 WSC-OR                 52.07      44.72  
 29 Raade, MJ                  9 CGAL-OR              1:56.76      44.85  
 30 Ford, Charlotte S          9 TEAM-OR                   NT      45.03  
 31 Bender, Madison R          9 WSC-OR                    NT      45.40  
 32 Boyd, Paris A              9 BRSC-OR                45.93      45.42  
 33 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR                48.39      45.74  
 34 Ischer, Emma R             9 CST-OR                    NT      45.82  
 35 Grant, Anna G              9 BRSC-OR                   NT      46.20  
 36 Seward, Jamie L            9 SHSC-OR                51.09      46.40  
 37 Harper, Halle L           10 CST-OR                    NT      46.86  
 38 Scheuing, Rachel E         9 LCSC-OR                   NT      46.87  
 39 Greene, Olivia E           9 WSC-OR                 47.91      47.09  
 40 Ketchum, Libbey A         10 RYST-OR                   NT      47.48  
 41 Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR                47.01      47.62  
 42 Toomey, Breea G           10 CST-OR                    NT      49.28  
 43 Gates, Addie R             9 LCSC-OR                57.34      49.67  
 44 Dea, Kaylin B             10 SCAT-OR                   NT      49.76  
 45 Tanner, Madison S          9 CST-OR                    NT      50.96  
 46 Gao, Abigail               9 TEAM-OR                   NT      51.12  
 47 Curtis, Abby K             9 WSC-OR                 55.00      51.46  
 48 Douglas, Emma P           10 MAV-OR                    NT      51.76  
 49 Lapchynski, Sierra E      10 EA-OR                1:27.58      52.24  
 50 Dallwig, Sasha E          10 EA-OR                1:19.94      52.26  
 51 Zyzniewski, Hannah G      10 RYST-OR                55.77      52.44  
 52 Redding, Amanda T         10 CST-OR                    NT      53.91  
 53 Guillen, Angie A          10 EA-OR                  54.79      54.14  
 54 Hampel, Madalyn E         10 SCAT-OR                   NT      55.12  
 55 Johnston, Mykal R          9 SHSC-OR              1:06.94      56.37  
 56 Moreland, Aedan R         10 EA-OR                     NT      56.73  
 57 Tena, Sierra R             9 RRSC-OR                   NT      59.60  
 58 Liddy, Jordan P           10 TEAM-OR                   NT      59.83  
 59 Stavrianeas, Sophia J     10 BRSC-OR                   NT    1:00.64  
 60 Lebrecht, Miranda A       10 TEAM-OR                   NT    1:01.27  
 61 Chipres-Avila, Tracy N    10 MAV-OR                    NT    1:01.57  
 62 Hancock, Addy              9 EA-OR                     NT    1:01.95  
 63 Ranck, Keahna C            9 TEAM-OR              1:28.96    1:02.46  
 64 Folsom, Jordan R           9 EA-OR                1:11.79    1:09.01  
 
Event 24  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orozco, Antonio D          8 SSS-OR                 42.40      44.88   20  
  2 Cheal, Finley J            7 SCAT-OR                45.78      46.43   17  
  3 Evenson, Carson D          6 UN-BR-OR               56.70      46.81   16  
  4 Gu, Michael J              8 CAT-OR                 45.54      53.29   15  
  5 Cook, Jacob A              7 BRSC-OR                   NT      58.47   14  
  6 Willis, Dishawn M          8 RYST-OR                   NT      59.37   13  
  7 Halferty, Evan J           7 LCSC-OR                   NT    1:03.97   12  
  8 Nagata, Ryan A             8 TEAM-OR                   NT    1:04.83   11  
  9 Shah, Luke N               8 TEAM-OR                   NT    1:05.68    9  
 10 Dayton, Kemper N           7 RRSC-OR                   NT    1:09.49    7  
 11 Parsons, Leo A             6 TEAM-OR                   NT    1:13.74    6  
 12 Massari, Sam M             7 TEAM-OR                   NT    1:19.66    5  
 
Event 24  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Tyler P         10 WSC-OR                 34.78      35.07   20  
  2 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR                36.21      36.05   17  
  3 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR                37.52      36.74   16  
  4 Tatge, Gavyn M             9 GCST-OR                   NT      37.25   14.5
  4 Witt, Trevor T            10 CAT-OR                 37.18      37.25   14.5
  6 Weltchek, Tommy H         10 BCAC-OR                37.30      37.83   13  
  7 Konop, Ryan P              9 Cascade-OR             37.23      39.03   12  
  8 Speaks, Tucker J           9 SHRK-OR                40.98      39.10   11  
  9 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR                38.62      39.41    9  
 10 Hoyer, Konrad G           10 SCAT-OR                   NT      40.15    7  
 11 Soule, Aidan D            10 CAT-OR                 40.50      40.52    6  
 12 Hopkins, Gabriel M         9 TEAM-OR                   NT      41.20    5  
 13 Simpson, Joseph R          9 CST-OR                    NT      41.26    4  
 14 Voss, Hunter J            10 RRSC-OR                   NT      41.86    3  
 15 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT      43.11    2  
 16 Tsai, Alex A               9 Cascade-OR             43.87      43.52    1  
 17 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR                   NT      43.60  
 18 Bogdanov, Luka            10 TEAM-OR                48.03      44.39  
 19 Ahten, Tyler K             9 TEAM-OR                42.65      44.59  
 20 Hegney, Clifford L         9 BRSC-OR                   NT      44.69  
 21 Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR                45.31      44.88  
 22 Ford, Peter T             10 TEAM-OR                   NT      46.41  
 23 Witt, Trenton L           10 CGAL-OR                   NT      48.03  
 24 Page-Jones, Charley O      9 TEAM-OR                46.03      48.31  
 25 Leeming, Liam E            9 CAT-OR                 44.39      48.69  
 26 Haller, Grant A           10 EA-OR                  51.49      49.63  
 27 McQuaid, Trent W           9 TEAM-OR                   NT      54.58  
 28 Li, Jerome                10 MAV-OR                    NT      57.66  
 29 Dayton, Ashton N           9 RRSC-OR                   NT    1:09.71  
 30 Barraza, Marcus E         10 RRSC-OR                   NT    1:10.83  
 31 Schaefers, Luka J          9 CAT-OR               1:16.38    1:15.86  
 
Event 25  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchins, Anna E          12 GCST-OR                   NT      30.95   20  
  2 Hager, Megan R            11 SHSC-OR                34.17      31.21   17  
  3 Privalova, Victoria D     12 BRSC-OR                32.54      32.02   16  
  4 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR                33.19      32.08   15  
  5 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR               34.71      32.48   14  
  6 Banzer, Eule A            11 BRSC-OR                35.92      32.71   13  
  7 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR                32.65      32.90   12  
  8 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR                34.54      33.63   11  
  9 Elder, Violet C           12 CST-OR                 35.42      33.76    9  
 10 Peterson, Savannah M      11 RYST-OR                35.20      34.27    7  
 11 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR                 33.30      34.33    6  
 12 Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR                33.66      34.63    5  
 13 Dolezal, Isabelle R       12 BRSC-OR                35.92      34.75    4  
 14 Pierce, Trinity J         12 BRSC-OR                35.27      34.96    3  
 15 Perry, Veronika D         11 WSC-OR                 37.45      35.08    2  
 16 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR                36.84      35.09    1  
 17 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR                 34.82      35.15  
 18 Merrill, Maya S           11 BRSC-OR                38.26      35.33  
 19 Saenger, Mia Y            11 TEAM-OR                32.94      35.39  
 20 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR                 22.38      35.54  
 21 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR                35.32      35.55  
 22 Barry, Lauren E           11 WSC-OR                    NT      35.91  
 23 Smith, Noah E             12 EA-OR                  38.35      36.31  
 24 James, Tanna E            11 WSC-OR                 39.03      36.40  
 25 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR                 36.76      36.43  
 26 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR                38.28      36.50  
 27 Cordier, Sarah M          11 CAT-OR                 36.56      36.51  
 28 Evenson, Caitlin E        11 UN-BR-OR               36.76      36.70  
 29 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR                35.14      36.85  
 30 Corbett, Emily R          12 TEAM-OR                39.07      36.92  
 31 Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR                36.77      36.97  
 32 Prins, Lydia P            11 LCSC-OR                42.81      37.02  
 33 Jackson, Lauren M         12 Cascade-OR             35.11      37.12  
 34 Smith, Lexi D             11 BRSC-OR                   NT      37.21  
 35 Coats, Samantha R         11 SHSC-OR                   NT      37.42  
 36 Lander, Shealynn F        11 TEAM-OR                40.39      37.64  
 37 Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                  43.53      37.88  
 38 Putnam, Katie J           11 BRSC-OR                40.38      38.13  
 39 Tovey, Sidney C           12 RYST-OR                38.22      38.23  
 40 Nairns, Cassidy S         11 TEAM-OR                45.98      38.26  
 41 Opdahl, Ellie P           11 TEAM-OR                42.81      38.44  
 42 Wasikowski, Joelle N      11 TEAM-OR                   NT      38.67  
 43 Halferty, Sammi E         11 LCSC-OR                41.44      38.93  
 44 Engelmann, Audrey P       11 TEAM-OR                44.28      39.54  
 45 Dacar, Ellie E            12 BRSC-OR                   NT      40.18  
 46 Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR                49.61      40.37  
 47 Beam, Kendyl B            12 MAV-OR                    NT      40.65  
 48 Goodrich, Macey L         11 GCST-OR                   NT      40.70  
 49 Despain, Rachel L         11 BRSC-OR                42.75      41.00  
 50 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR                40.79      41.05  
 51 Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR                45.71      41.29  
 52 Hoffman, Maggie M         11 TEAM-OR              1:01.35      41.73  
 53 Hummel, Megan H           12 TEAM-OR                44.38      41.91  
 54 Witt, Nadia G             11 CGAL-OR                   NT      42.01  
 55 Jordan, Kimberly D        11 CAT-OR                 45.15      42.02  
 56 Smith, Izzy M             12 EA-OR                  50.19      42.53  
 57 Rice, Brooke M            11 EA-OR                  47.46      42.56  
 58 Way, Mary V               12 CAT-OR                 39.84      44.32  
 59 Schloss, Ellie K          11 CAT-OR                    NT      44.92  
 60 Pittullo, Gracie A        11 SCAT-OR                   NT      45.07  
 61 Regier, Alayna M          11 WSC-OR                    NT      45.31  
 62 Heidtke, Julia S          11 TEAM-OR                48.63      46.35  
 63 Parker, Ella R            11 SHSC-OR                   NT      46.59  
 64 Benton, Alexis C          11 SHRK-OR                45.10      46.70  
 65 Scheuing, Ashley N        11 LCSC-OR                   NT      46.92  
 66 Reynolds, Danae T         11 SCAT-OR                48.95      47.54  
 67 Eyman, Fiona S            11 LCSC-OR                   NT      47.58  
 68 Patterson, Olivia R       12 CST-OR                    NT      47.78  
 69 Burright, Annabelle L     11 CAT-OR                    NT      48.10  
 70 Dayton, Shakota S         11 RRSC-OR                   NT      49.71  
 71 Sampley, Camille E        11 TEAM-OR                   NT      50.49  
 72 Lyda, Madison F           11 WSC-OR                    NT      50.77  
 73 Zacharek, Aliseea         11 EA-OR                     NT      52.66  
 74 Morrell, Sharti R         11 UN-TE-OR                  NT    1:23.09  
 
Event 26  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniels, Kai M            12 NST-OR                 29.67      29.71   20  
  2 Turner, Drew C            12 MAV-OR                 31.66      30.39   17  
  3 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR                30.73      30.52   16  
  4 Seiner, Jason K           12 RRSC-OR                33.49      30.77   15  
  5 Agsten, Hunter L          12 RYST-OR                   NT      31.59   14  
  6 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR                34.94      31.63   13  
  7 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR                34.38      31.81   12  
  8 Willis, Divenson L        11 RYST-OR                35.31      32.03   11  
  9 Fincher, Trey M           11 CST-OR                 32.64      32.51    9  
 10 Busch, James J            12 CST-OR                 40.84      32.80    7  
 11 Orozco, Victor            11 SSS-OR                 31.00      32.84    6  
 12 Noble, Blake M            12 Cascade-OR             32.62      32.92    5  
 13 Witt, Johnny D            12 CGAL-OR                   NT      33.15    4  
 14 DeGiulio, Anzo B          12 TEAM-OR                   NT      33.35    3  
 15 Feng, Alex                12 BRSC-OR                32.32      33.51    2  
 16 Dhakhwa, Dylan K          11 CAT-OR                 37.54      33.59    1  
 17 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR             33.93      34.23  
 18 Shultz, Ian D             12 BRSC-OR                33.05      34.26  
 18 Hegney, Paul X            12 BRSC-OR                33.31      34.26  
 20 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR                36.10      35.38  
 21 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR                35.96      35.76  
 22 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR                43.32      35.87  
 23 Slatore, Henry A          11 Unattached-OR             NT      36.22  
 24 Scarborough, Tristan L    11 NST-OR                 38.76      36.41  
 25 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR                34.97      36.51  
 26 Shepherd, Kenneth N       11 SCAT-OR                38.74      36.56  
 27 Walker, Ryne C            12 EA-OR                  45.61      36.93  
 28 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT      36.94  
 29 Hofmann, Spencer W        12 UN-BR-OR               36.08      36.95  
 30 Lunstedt, Hunter H        11 LCSC-OR                35.04      37.09  
 31 Mozan, John D             12 RRSC-OR                   NT      37.25  
 32 Olson, Daniel M           11 SSS-OR                 37.59      37.89  
 33 Freeman, Andrew R         12 MAV-OR                 43.00      38.19  
 34 Srinivasan, Gokul         11 BRSC-OR                   NT      38.79  
 35 Lopez Lopez, Ivan         12 RRSC-OR                   NT      39.29  
 36 Thomas, Matt A            12 Cascade-OR             36.91      39.94  
 37 Simpson, Nathan E         12 CST-OR                    NT      41.04  
 38 Lipkin, Logan C           11 EA-OR                  48.42      41.09  
 39 Ramirez, Marcus R         11 BRSC-OR                   NT      42.55  
 40 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR                   NT      43.78  
 41 Belk, Dylan J             12 WSC-OR                 49.59      44.66  
 42 Cole, Mason A             11 BRSC-OR                   NT      45.89  
 43 Young, Michael E          11 LCSC-OR                   NT      46.99  
 44 Morales, Mateo M          12 EA-OR                     NT      49.13  
 45 Benfield, Isaac A         11 CAT-OR                    NT    1:01.07  
 
Event 27  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spier, Madi F              8 BRSC-OR                49.74      44.01   20  
  2 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR                45.03      48.06   17  
  3 Saenger, Naomi Y           8 TEAM-OR                52.64      52.65   16  
  4 Roering, Stella J          8 TEAM-OR                52.76      52.99   15  
  5 Srinivasan, Neha           7 BRSC-OR                58.23      53.59   14  
  6 Fincher, Genevieve G       8 CST-OR               1:07.07      54.12   13  
  7 Larsen, Lauren G           7 TEAM-OR                53.47      54.34   12  
  8 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR                52.10      54.43   11  
  9 Johnson, Lexi L            8 SCAT-OR                   NT      54.88    9  
 10 Gates, Natalie S           7 LCSC-OR              1:09.63      55.69    7  
 11 Wyatt, Reese M             8 TEAM-OR                55.57      57.73    6  
 12 Horner, Aubrey M           8 RYST-OR                   NT      58.74    5  
 13 Hale, Isabelle M           8 SCAT-OR              1:37.33      58.98    4  
 14 Witharm, Rebecca A         8 SCAT-OR              1:01.55    1:00.99    3  
 15 Waldner, Caitlin           8 BRSC-OR                55.97    1:02.94    2  
 16 Nason, Avery A             7 CAT-OR               1:06.96    1:04.81    1  
 17 Putnam, Suzy E             8 BRSC-OR              1:10.92    1:09.23  
 18 Mecum, Lily L              8 SCAT-OR                   NT    1:09.84  
 19 LU, Jinjin                 7 TEAM-OR                   NT    1:10.12  
 20 Leeming, Ellie R           8 CAT-OR               1:02.66    1:10.46  
 21 Heidtke, Lily R            8 TEAM-OR                   NT    1:10.65  
 22 Lunstedt, Charlotte A      8 LCSC-OR              1:17.37    1:11.41  
 23 Gaston-James, Madeline E   8 MAV-OR                    NT    1:13.80  
 24 Lynott, Audrey M           8 CST-OR               1:19.26    1:14.99  
 25 Hopkins, Cadence E         7 TEAM-OR                   NT    1:22.58  
 26 Liu, Mia R                 7 TEAM-OR              1:31.10    1:25.56  
 27 Edwards, Rowan E           7 BRSC-OR                   NT    1:38.90  
 
Event 27  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bobo-Shisler, Lauren O     9 NST-OR                 41.74      39.45   20  
  2 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR                40.95      40.21   17  
  3 Rickman, Brighid A        10 RYST-OR                48.54      42.93   16  
  4 Blackburn, Chyanna G      10 NST-OR                 45.87      43.64   15  
  5 Cheal, Natalie G          10 SCAT-OR                52.27      43.71   14  
  6 Roy, Anna M               10 BRSC-OR                51.20      45.12   13  
  7 Liu, Lanie M               9 TEAM-OR                47.14      46.09   12  
  8 Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT      46.21   11  
  9 Ellison, Aubrie L         10 WSC-OR                 45.10      47.44    9  
 10 Allman, Angela S          10 SCAT-OR                58.50      48.36    7  
 11 Foster, Bethany R         10 RYST-OR                52.14      48.55    6  
 12 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                   NT      48.57    5  
 13 Justice, Meg E             9 EA-OR                     NT      49.21    4  
 14 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR                50.31      49.27    3  
 15 Seward, Jamie L            9 SHSC-OR                46.53      50.04    2  
 16 Nason, Madeline L          9 CAT-OR                 58.06      51.56    1  
 17 James, Sofia A             9 WSC-OR                 56.90      52.22  
 18 Rubottom, Nikki J         10 CST-OR               1:01.90      52.27  
 19 Adams, Elizabeth L        10 SHSC-OR                51.15      52.51  
 20 Cordier, Lauren M          9 CAT-OR                 52.09      53.23  
 21 Drill, Jordan M            9 CAT-OR                 50.00      53.81  
 22 Brown, Sarah E            10 TEAM-OR                55.27      54.27  
 23 King, Emma J               9 RYST-OR              1:06.28      54.35  
 24 Boyd, Paris A              9 BRSC-OR                58.82      54.46  
 25 Woomer, Emerson L         10 BRSC-OR                51.80      54.52  
 26 Grant, Anna G              9 BRSC-OR                   NT      54.59  
 27 Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR                55.57      56.93  
 28 Kirchner, Paige E          9 GCST-OR              1:07.09      57.13  
 29 Elliott, Sydney M          9 TEAM-OR                   NT      57.83  
 30 Raade, MJ                  9 CGAL-OR              1:51.80      59.19  
 31 Curtis, Abby K             9 WSC-OR                    NT      59.65  
 32 Guillen, Angie A          10 EA-OR                1:09.28    1:01.08  
 33 Dea, Kaylin B             10 SCAT-OR                   NT    1:01.27  
 34 Johnston, Mykal R          9 SHSC-OR              1:23.86    1:02.75  
 35 Scheuing, Rachel E         9 LCSC-OR                   NT    1:02.85  
 36 Lapchynski, Sierra E      10 EA-OR                1:34.28    1:03.01  
 37 Douglas, Emma P           10 MAV-OR                    NT    1:04.26  
 38 Zyzniewski, Hannah G      10 RYST-OR              1:06.62    1:04.27  
 39 Stavrianeas, Sophia J     10 BRSC-OR                   NT    1:04.61  
 40 Chipres-Avila, Tracy N    10 MAV-OR                    NT    1:05.54  
 41 Toomey, Breea G           10 CST-OR                    NT    1:05.86  
 42 Gates, Addie R             9 LCSC-OR              1:08.92    1:05.87  
 43 Dallwig, Sasha E          10 EA-OR                1:10.55    1:06.52  
 44 Lebrecht, Miranda A       10 TEAM-OR                   NT    1:07.15  
 45 Greene, Olivia E           9 WSC-OR                    NT    1:08.94  
 46 Liddy, Jordan P           10 TEAM-OR                   NT    1:08.95  
 47 Tena, Sierra R             9 RRSC-OR                   NT    1:09.52  
 48 Tanner, Madison S          9 CST-OR                    NT    1:09.80  
 49 Ketchum, Libbey A         10 RYST-OR                   NT    1:12.28  
 50 Hancock, Addy              9 EA-OR                     NT    1:15.14  
 51 Murray, Whitney F         10 WSC-OR                 54.64    1:17.19  
 52 Redding, Amanda T         10 CST-OR                    NT    1:17.86  
 53 Folsom, Jordan R           9 EA-OR                1:14.71    1:20.56  
 54 Ranck, Keahna C            9 TEAM-OR                   NT    1:25.47  
 55 Moreland, Aedan R         10 EA-OR                     NT    1:27.94  
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evenson, Carson D          6 UN-BR-OR             1:05.06      57.06   20  
  2 Cheal, Finley J            7 SCAT-OR                57.44      57.45   17  
  3 Gu, Michael J              8 CAT-OR               1:02.46      59.12   16  
  4 Orozco, Antonio D          8 SSS-OR                 56.04    1:08.15   15  
  5 Willis, Dishawn M          8 RYST-OR                   NT    1:08.87   14  
  6 Nagata, Ryan A             8 TEAM-OR                   NT    1:14.77   13  
  7 Cook, Jacob A              7 BRSC-OR                   NT    1:17.12   12  
  8 Dayton, Kemper N           7 RRSC-OR                   NT    1:21.50   11  
  9 Halferty, Evan J           7 LCSC-OR                   NT    1:22.75    9  
 10 Shah, Luke N               8 TEAM-OR                   NT    1:27.68    7  
 11 Parsons, Leo A             6 TEAM-OR                   NT    1:34.75    6  
 -- Massari, Sam M             7 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 28  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Tyler P         10 WSC-OR                 41.25      41.89   20  
  2 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR                41.51      42.14   17  
  3 Tatge, Gavyn M             9 GCST-OR                   NT      44.85   16  
  4 Holt, Zachary K           10 GCST-OR                51.10      44.98   15  
  5 Weltchek, Tommy H         10 BCAC-OR                46.83      46.93   14  
  6 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT      47.47   13  
  7 Speaks, Tucker J           9 SHRK-OR                50.58      48.71   12  
  8 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR                   NT      49.08   11  
  9 Hoyer, Konrad G           10 SCAT-OR                   NT      49.29    9  
 10 Witt, Trevor T            10 CAT-OR                 45.70      50.21    7  
 11 Konop, Ryan P              9 Cascade-OR             46.40      51.00    6  
 12 Voss, Hunter J            10 RRSC-OR                   NT      51.08    5  
 13 Ahten, Tyler K             9 TEAM-OR                48.36      51.13    4  
 14 Bogdanov, Luka            10 TEAM-OR                52.98      55.33    3  
 15 Hegney, Clifford L         9 BRSC-OR                52.21      55.56    2  
 16 Tsai, Alex A               9 Cascade-OR             49.35      56.62    1  
 17 Leeming, Liam E            9 CAT-OR                 52.28      59.34  
 18 Li, Jerome                10 MAV-OR                    NT      59.64  
 19 Simpson, Joseph R          9 CST-OR                    NT    1:00.54  
 20 Haller, Grant A           10 EA-OR                  59.71    1:00.72  
 21 Witt, Trenton L           10 CGAL-OR                   NT    1:05.43  
 22 McQuaid, Trent W           9 TEAM-OR                   NT    1:12.24  
 23 Dayton, Ashton N           9 RRSC-OR                   NT    1:16.75  
 24 Barraza, Marcus E         10 RRSC-OR                   NT    1:24.46  
 25 Schaefers, Luka J          9 CAT-OR               1:11.94    1:34.56  
 
Event 29  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hager, Megan R            11 SHSC-OR                42.22      36.33   20  
  2 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR                36.57      36.46   17  
  3 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR                37.19      37.49   16  
  4 Pierce, Trinity J         12 BRSC-OR                39.63      38.57   15  
  5 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR                37.35      38.61   14  
  6 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR                40.53      38.76   13  
  7 Banzer, Eule A            11 BRSC-OR                38.12      39.43   12  
  8 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR                 39.44      40.48   11  
  9 Saenger, Mia Y            11 TEAM-OR                37.54      40.72    9  
 10 Privalova, Victoria D     12 BRSC-OR                39.89      40.80    7  
 11 Elder, Violet C           12 CST-OR                    NT      41.13    6  
 12 Barry, Lauren E           11 WSC-OR                    NT      41.20    5  
 13 Peterson, Savannah M      11 RYST-OR                43.84      41.27    4  
 14 Merrill, Maya S           11 BRSC-OR                46.20      41.40    3  
 15 Cruz, Natalie R           11 CAT-OR                 42.90      41.72    2  
 16 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR                43.51      42.67    1  
 17 Dolezal, Isabelle R       12 BRSC-OR                46.14      42.71  
 18 Russell, Caitlin R        11 EA-OR                  49.44      42.85  
 19 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR                43.22      43.50  
 20 Cervantes-Frank, Valenti  11 TEAM-OR                44.02      43.51  
 21 Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR                44.72      43.96  
 22 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR                 41.84      44.00  
 23 Nairns, Cassidy S         11 TEAM-OR                45.46      44.22  
 24 Corbett, Emily R          12 TEAM-OR                48.98      44.36  
 25 Cordier, Sarah M          11 CAT-OR                 43.27      44.79  
 26 Coats, Samantha R         11 SHSC-OR                   NT      45.86  
 27 James, Tanna E            11 WSC-OR                 57.93      46.21  
 28 Smith, Lexi D             11 BRSC-OR                   NT      46.39  
 29 Stein, Rupa               12 EA-OR                  49.10      46.52  
 30 Tovey, Sidney C           12 RYST-OR                48.63      46.85  
 31 Engelmann, Audrey P       11 TEAM-OR                52.07      48.10  
 32 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR                47.16      48.36  
 33 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR                 48.01      48.87  
 34 Hummel, Megan H           12 TEAM-OR                53.00      49.23  
 35 Opdahl, Ellie P           11 TEAM-OR                58.63      49.58  
 36 Jackson, Lauren M         12 Cascade-OR             51.52      49.91  
 37 Rice, Brooke M            11 EA-OR                  57.17      50.89  
 38 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR                 50.82      51.11  
 39 Despain, Rachel L         11 BRSC-OR                52.41      51.45  
 40 Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR                57.02      51.82  
 41 Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                1:07.41      52.16  
 42 Pittullo, Gracie A        11 SCAT-OR                   NT      52.26  
 43 Smith, Izzy M             12 EA-OR                1:02.53      53.10  
 44 Goodrich, Macey L         11 GCST-OR                   NT      53.26  
 45 Jordan, Kimberly D        11 CAT-OR                 57.13      53.34  
 46 Parker, Ella R            11 SHSC-OR                   NT      54.46  
 47 Reynolds, Danae T         11 SCAT-OR                56.21      56.51  
 48 Patterson, Olivia R       12 CST-OR                    NT      56.90  
 49 Heidtke, Julia S          11 TEAM-OR                52.95      57.13  
 50 Way, Mary V               12 CAT-OR                 51.77      57.21  
 51 Benton, Alexis C          11 SHRK-OR                58.64      58.01  
 52 Regier, Alayna M          11 WSC-OR                    NT      58.17  
 53 Schloss, Ellie K          11 CAT-OR                    NT      58.85  
 54 Burright, Annabelle L     11 CAT-OR                    NT      59.35  
 55 Sampley, Camille E        11 TEAM-OR                   NT    1:01.69  
 56 Zacharek, Aliseea         11 EA-OR                     NT    1:04.28  
 57 Lyda, Madison F           11 WSC-OR                    NT    1:05.90  
 58 Dayton, Shakota S         11 RRSC-OR                   NT    1:07.61  
 59 Scheuing, Ashley N        11 LCSC-OR                   NT    1:15.83  
 60 Morrell, Sharti R         11 UN-TE-OR                  NT    1:16.75  
 -- Eyman, Fiona S            11 LCSC-OR                   NT         DQ  
 
Event 30  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR                40.00      37.13   20  
  2 Orozco, Victor            11 SSS-OR                 36.19      37.28   17  
  3 Feng, Alex                12 BRSC-OR                37.49      39.23   16  
  4 Agsten, Hunter L          12 RYST-OR                   NT      39.89   15  
  5 Dhakhwa, Dylan K          11 CAT-OR                 45.20      39.93   14  
  6 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR                38.96      39.96   13  
  7 Mozan, John D             12 RRSC-OR                   NT      41.00   12  
  8 Noble, Blake M            12 Cascade-OR             40.29      41.79   11  
  9 Lassen, Theo A            11 BRSC-OR                50.20      42.18    9  
 10 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR                42.87      42.69    7  
 11 Srinivasan, Gokul         11 BRSC-OR                44.03      43.25    6  
 12 Willis, Divenson L        11 RYST-OR                44.62      43.68    5  
 13 Scarborough, Tristan L    11 NST-OR                 47.68      43.71    4  
 14 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR             41.68      44.25    3  
 15 Lopez Lopez, Ivan         12 RRSC-OR                   NT      44.38    2  
 16 Kerr, Ian C               12 TEAM-OR                43.46      44.64    1  
 17 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR                44.84      44.80  
 18 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT      45.02  
 19 Walker, Ryne C            12 EA-OR                  51.94      45.20  
 20 Hofmann, Spencer W        12 UN-BR-OR               44.25      45.87  
 21 Busch, James J            12 CST-OR                 52.18      46.57  
 22 Freeman, Andrew R         12 MAV-OR                 51.79      48.02  
 23 Shepherd, Kenneth N       11 SCAT-OR                48.56      49.10  
 24 Lipkin, Logan C           11 EA-OR                  56.30      52.36  
 25 Morales, Mateo M          12 EA-OR                     NT      52.76  
 26 Belk, Dylan J             12 WSC-OR                    NT      54.02  
 27 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR                   NT      54.06  
 28 Ramirez, Marcus R         11 BRSC-OR                   NT      54.43  
 29 Stephens, Leo M           11 WSC-OR                    NT      59.67  
 30 Young, Michael E          11 LCSC-OR                   NT    1:01.61  
 31 Cole, Mason A             11 BRSC-OR                   NT    1:02.12  
 32 Benfield, Isaac A         11 CAT-OR                    NT    1:04.89  
 
Event 31  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR                58.40      55.06   20  
  2 Spier, Madi F              8 BRSC-OR              1:08.05      57.46   17  
  3 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR                58.03      59.58   16  
  4 Leeming, Ellie R           8 CAT-OR               1:05.91    1:01.07   15  
  5 Roering, Stella J          8 TEAM-OR              1:01.57    1:01.26   14  
  6 Criscione, Viviana         7 CAT-OR               1:03.15    1:03.54   13  
  7 Wasikowski, Kelsey R       8 TEAM-OR                   NT    1:05.24   12  
  8 Wyatt, Reese M             8 TEAM-OR              1:06.20    1:05.79   11  
  9 Larsen, Lauren G           7 TEAM-OR              1:04.72    1:06.06    9  
 10 Putnam, Suzy E             8 BRSC-OR              1:15.31    1:07.75    7  
 11 Waldner, Caitlin           8 BRSC-OR                   NT    1:08.09    6  
 12 Nason, Avery A             7 CAT-OR               1:13.63    1:08.79    5  
 13 Lunstedt, Charlotte A      8 LCSC-OR              1:34.04    1:09.17    4  
 14 Fincher, Genevieve G       8 CST-OR                    NT    1:10.08    3  
 15 Johnson, Lexi L            8 SCAT-OR                   NT    1:11.99    2  
 16 Lynott, Audrey M           8 CST-OR               1:44.21    1:13.21    1  
 17 Hale, Isabelle M           8 SCAT-OR                   NT    1:15.12  
 18 Hopkins, Cadence E         7 TEAM-OR                   NT    1:21.47  
 19 Mecum, Lily L              8 SCAT-OR                   NT    1:23.56  
 20 Edwards, Rowan E           7 BRSC-OR                   NT    1:30.61  
 21 Gates, Natalie S           7 LCSC-OR                   NT    1:46.55  
 -- LU, Jinjin                 7 TEAM-OR                   NT         DQ  
 -- Liu, Mia R                 7 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 31  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Criscione, Francesca      10 CAT-OR                 47.77      45.72   20  
  2 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR                49.56      47.28   17  
  3 Blackburn, Chyanna G      10 NST-OR                 57.57      51.87   16  
  4 Foster, Bethany R         10 RYST-OR              1:00.14      51.97   15  
  5 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR                53.66      52.76   14  
  6 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR                55.48      53.17   13  
  7 Adams, Elizabeth L        10 SHSC-OR                59.22      53.71   12  
  8 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR               58.33      53.97   11  
  9 Ellison, Aubrie L         10 WSC-OR                 52.10      54.06    9  
 10 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR                53.97      54.32    7  
 11 Nason, Madeline L          9 CAT-OR                 59.68      54.47    6  
 12 Hanowell, Presley Q        9 BRSC-OR              1:07.05      56.32    5  
 13 Boyd, Paris A              9 BRSC-OR                57.05      56.50    4  
 14 Cheal, Natalie G          10 SCAT-OR              1:00.16      57.75    3  
 15 Harper, Halle L           10 CST-OR                    NT      58.06    2  
 16 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR                   NT      58.52    1  
 17 James, Sofia A             9 WSC-OR                 56.72      58.54  
 18 Ischer, Emma R             9 CST-OR                    NT      58.99  
 19 Grant, Anna G              9 BRSC-OR                   NT      59.43  
 20 Allman, Angela S          10 SCAT-OR                   NT      59.84  
 21 Murray, Whitney F         10 WSC-OR               1:14.77    1:01.32  
 22 Gates, Addie R             9 LCSC-OR                   NT    1:02.66  
 23 Greene, Lillian N         10 WSC-OR               1:02.14    1:02.79  
 24 Lapchynski, Sierra E      10 EA-OR                     NT    1:04.30  
 25 King, Emma J               9 RYST-OR              1:18.48    1:04.91  
 26 Dea, Kaylin B             10 SCAT-OR                   NT    1:04.92  
 27 Greene, Olivia E           9 WSC-OR                    NT    1:05.76  
 28 Zyzniewski, Hannah G      10 RYST-OR                   NT    1:08.36  
 29 Elliott, Sydney M          9 TEAM-OR                   NT    1:08.61  
 30 Scheuing, Rachel E         9 LCSC-OR                   NT    1:10.12  
 31 Hampel, Madalyn E         10 SCAT-OR                   NT    1:10.29  
 32 Gao, Abigail               9 TEAM-OR                   NT    1:10.35  
 33 Seward, Jamie L            9 SHSC-OR              1:00.31    1:11.19  
 34 Toomey, Breea G           10 CST-OR                    NT    1:14.05  
 35 Dallwig, Sasha E          10 EA-OR                     NT    1:17.93  
 36 Ketchum, Libbey A         10 RYST-OR                   NT    1:20.73  
 37 Johnston, Mykal R          9 SHSC-OR                   NT    1:20.93  
 38 Liddy, Jordan P           10 TEAM-OR                   NT    1:22.01  
 39 Lebrecht, Miranda A       10 TEAM-OR                   NT    1:23.18  
 40 Redding, Amanda T         10 CST-OR                    NT    1:25.49  
 41 Moreland, Aedan R         10 EA-OR                     NT    1:28.15  
 -- Folsom, Jordan R           9 EA-OR                     NT         DQ  
 -- Slatore, Cate M            9 Unattached-OR             NT         DQ  
 -- Curtis, Abby K             9 WSC-OR               1:05.03         DQ  
 -- Hancock, Addy              9 EA-OR                     NT         DQ  
 -- Tanner, Madison S          9 CST-OR                    NT         DQ  
 -- Chipres-Avila, Tracy N    10 MAV-OR                    NT         DQ  
 -- Tena, Sierra R             9 RRSC-OR                   NT         DQ  
 
Event 32  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orozco, Antonio D          8 SSS-OR                 57.23    1:03.93   20  
  2 Evenson, Carson D          6 UN-BR-OR             1:16.11    1:05.90   17  
  3 Cook, Jacob A              7 BRSC-OR                   NT    1:12.38   16  
  4 Shah, Luke N               8 TEAM-OR                   NT    1:18.82   15  
  5 Willis, Dishawn M          8 RYST-OR                   NT    1:19.12   14  
 -- Parsons, Leo A             6 TEAM-OR                   NT         DQ  
 -- Massari, Sam M             7 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 32  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR                50.61      47.04   20  
  2 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR                51.51      47.98   17  
  3 Holt, Zachary K           10 GCST-OR                58.47      49.91   16  
  4 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR                54.74      53.33   15  
  5 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR                56.86      54.61   14  
  6 Hopkins, Gabriel M         9 TEAM-OR                   NT      55.43   13  
  7 Leeming, Liam E            9 CAT-OR                 58.94      56.11   12  
  8 Soule, Aidan D            10 CAT-OR                 58.67      57.39   11  
  9 Hoyer, Konrad G           10 SCAT-OR                   NT      57.43    9  
 10 Witt, Trevor T            10 CAT-OR                 55.31      57.91    7  
 11 Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR                59.31      59.03    6  
 12 Speaks, Tucker J           9 SHRK-OR                58.02      59.06    5  
 13 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT    1:00.55    4  
 14 Hegney, Clifford L         9 BRSC-OR                   NT    1:03.07    3  
 15 Tsai, Alex A               9 Cascade-OR           1:04.78    1:05.13    2  
 16 Simpson, Joseph R          9 CST-OR                    NT    1:06.66    1  
 17 Page-Jones, Charley O      9 TEAM-OR              1:13.76    1:06.94  
 18 McQuaid, Trent W           9 TEAM-OR                   NT    1:15.90  
 -- Voss, Hunter J            10 RRSC-OR                   NT         DQ  
 -- Bogdanov, Luka            10 TEAM-OR              1:02.43         DQ  
 -- Witt, Trenton L           10 CGAL-OR                   NT         DQ  
 
Event 33  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR                43.33      43.12   20  
  2 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR                44.71      44.26   17  
  3 Perry, Veronika D         11 WSC-OR                 59.68      44.61   16  
  4 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR                43.56      44.66   15  
  5 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR               47.22      44.99   14  
  6 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR                 47.52      46.00   13  
  7 Smith, Noah E             12 EA-OR                  49.43      46.29   12  
  8 Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR                44.19      46.33   11  
  9 Hutchins, Anna E          12 GCST-OR                   NT      46.48    9  
 10 Evenson, Caitlin E        11 UN-BR-OR               53.29      46.82    7  
 11 Cruz, Natalie R           11 CAT-OR                 48.79      47.34    6  
 12 Jackson, Lauren M         12 Cascade-OR             47.82      48.70    5  
 13 Prins, Lydia P            11 LCSC-OR                54.67      48.89    4  
 14 Lander, Shealynn F        11 TEAM-OR                57.17      49.02    3  
 15 Wasikowski, Joelle N      11 TEAM-OR                   NT      49.91    2  
 16 Russell, Caitlin R        11 EA-OR                  57.71      50.02    1  
 17 Barry, Lauren E           11 WSC-OR                    NT      50.82  
 18 Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                  57.58      50.99  
 19 Nairns, Cassidy S         11 TEAM-OR                52.05      51.18  
 20 Pierce, Trinity J         12 BRSC-OR                55.11      51.53  
 21 Halferty, Sammi E         11 LCSC-OR                55.19      51.54  
 22 Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR                52.67      52.40  
 23 Corbett, Emily R          12 TEAM-OR                53.10      52.57  
 24 Putnam, Katie J           11 BRSC-OR                55.39      53.04  
 25 Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR                57.13      53.41  
 26 Dacar, Ellie E            12 BRSC-OR                   NT      53.86  
 27 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR                54.23      54.58  
 28 Beam, Kendyl B            12 MAV-OR                    NT      55.17  
 29 Tovey, Sidney C           12 RYST-OR                56.78      55.19  
 30 Cervantes-Frank, Valenti  11 TEAM-OR              1:08.95      55.20  
 31 James, Tanna E            11 WSC-OR               1:01.14      55.72  
 32 Stein, Rupa               12 EA-OR                     NT      57.56  
 33 Coats, Samantha R         11 SHSC-OR                   NT      58.90  
 34 Smith, Izzy M             12 EA-OR                1:16.13    1:00.68  
 35 Hoffman, Maggie M         11 TEAM-OR                   NT    1:01.91  
 36 Benton, Alexis C          11 SHRK-OR              1:12.19    1:05.09  
 37 Parker, Ella R            11 SHSC-OR                   NT    1:05.27  
 38 Regier, Alayna M          11 WSC-OR                    NT    1:06.77  
 39 Witt, Nadia G             11 CGAL-OR                   NT    1:07.74  
 40 Reynolds, Danae T         11 SCAT-OR              1:14.86    1:09.50  
 41 Patterson, Olivia R       12 CST-OR                    NT    1:11.45  
 42 Zacharek, Aliseea         11 EA-OR                     NT    1:12.34  
 43 Lyda, Madison F           11 WSC-OR                    NT    1:15.33  
 44 Scheuing, Ashley N        11 LCSC-OR                   NT    1:16.06  
 45 Morrell, Sharti R         11 UN-TE-OR                  NT    1:54.39  
 -- Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR                54.80         DQ  
 -- Jordan, Kimberly D        11 CAT-OR                    NT         DQ  
 -- Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR              1:10.89         DQ  
 -- Dayton, Shakota S         11 RRSC-OR                   NT         DQ  
 -- Sampley, Camille E        11 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 34  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR                43.82      37.39   20  
  2 Turner, Drew C            12 MAV-OR                 38.47      38.00   17  
  3 Daniels, Kai M            12 NST-OR                 37.98      39.42   16  
  4 Hegney, Paul X            12 BRSC-OR                41.57      41.70   15  
  5 Witt, Johnny D            12 CGAL-OR                   NT      42.17   14  
  6 Seiner, Jason K           12 RRSC-OR                46.92      42.44   13  
  7 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR                48.79      43.27   12  
  8 Lassen, Theo A            11 BRSC-OR                53.27      44.24   11  
  9 Orozco, Victor            11 SSS-OR                 42.20      44.42    9  
 10 Shultz, Ian D             12 BRSC-OR                45.58      44.63    7  
 11 Fincher, Trey M           11 CST-OR                 51.66      46.52    6  
 12 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR             53.45      46.69    5  
 13 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR                55.37      47.67    4  
 14 Agsten, Hunter L          12 RYST-OR                   NT      48.19    3  
 15 Kerr, Ian C               12 TEAM-OR                51.61      50.90    2  
 16 Lunstedt, Hunter H        11 LCSC-OR                50.54      51.34    1  
 17 Slatore, Henry A          11 Unattached-OR             NT      51.55  
 18 Walker, Ryne C            12 EA-OR                1:07.16      56.28  
 19 Thomas, Matt A            12 Cascade-OR             54.16      56.38  
 20 Belk, Dylan J             12 WSC-OR               1:08.01      57.08  
 21 Olson, Daniel M           11 SSS-OR                 53.03      57.97  
 22 Ramirez, Marcus R         11 BRSC-OR                   NT      59.45  
 23 Morales, Mateo M          12 EA-OR                     NT    1:01.08  
 24 Lopez Lopez, Ivan         12 RRSC-OR                   NT    1:02.34  
 25 Lipkin, Logan C           11 EA-OR                1:08.33    1:03.32  
 26 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR                   NT    1:03.65  
 -- Cole, Mason A             11 BRSC-OR                   NT         DQ  
 -- Benfield, Isaac A         11 CAT-OR                    NT         DQ  
 -- Simpson, Nathan E         12 CST-OR                    NT         DQ  
 -- Stephens, Leo M           11 WSC-OR                    NT         DQ  
 -- Young, Michael E          11 LCSC-OR                   NT         DQ  
 
Event 35  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR                59.32      53.85   20  
  2 Witharm, Rebecca A         8 SCAT-OR              1:09.33      55.80   17  
  3 Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR                59.03    1:00.36   16  
  4 Criscione, Viviana         7 CAT-OR                 55.32    1:01.50   15  
  5 Larsen, Lauren G           7 TEAM-OR                57.32    1:01.82   14  
  6 Hopkins, Cadence E         7 TEAM-OR                   NT    1:27.59   13  
  7 Gaston-James, Madeline E   8 MAV-OR                    NT    1:30.17   12  
 -- Horner, Aubrey M           8 RYST-OR                   NT         DQ  
 -- Nason, Avery A             7 CAT-OR                    NT         DQ  
 -- Srinivasan, Neha           7 BRSC-OR                59.81         DQ  
 -- Saenger, Naomi Y           8 TEAM-OR                57.31         DQ  
 
Event 35  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rickman, Brighid A        10 RYST-OR                46.54      42.61   20  
  2 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR                42.17      42.77   17  
  3 Criscione, Francesca      10 CAT-OR                 46.98      43.05   16  
  4 Bobo-Shisler, Lauren O     9 NST-OR                 44.66      44.41   15  
  5 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR               55.77      44.51   14  
  6 Roy, Anna M               10 BRSC-OR                48.99      44.53   13  
  7 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR                50.03      45.50   12  
  8 Liu, Lanie M               9 TEAM-OR                44.98      45.97   11  
  9 Hanowell, Presley Q        9 BRSC-OR                56.29      46.49    9  
 10 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR                50.05      48.23    7  
 11 Rubottom, Nikki J         10 CST-OR                 58.47      48.86    6  
 12 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR              1:23.17      49.46    5  
 13 Kirchner, Paige E          9 GCST-OR              1:16.09      51.24    4  
 14 Greene, Lillian N         10 WSC-OR                    NT      51.57    3  
 15 Brown, Sarah E            10 TEAM-OR                57.34      53.07    2  
 16 Justice, Meg E             9 EA-OR                     NT      55.10    1  
 17 Drill, Jordan M            9 CAT-OR                 58.84      55.88  
 18 Allman, Angela S          10 SCAT-OR              1:07.19      56.18  
 19 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR                57.93      58.23  
 20 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                   NT      58.25  
 21 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR              1:02.68    1:00.27  
 22 Woomer, Emerson L         10 BRSC-OR                59.58    1:00.54  
 23 Elliott, Sydney M          9 TEAM-OR                   NT    1:00.55  
 24 Nason, Madeline L          9 CAT-OR                 57.81    1:01.04  
 25 Guillen, Angie A          10 EA-OR                     NT    1:01.29  
 26 Harper, Halle L           10 CST-OR                    NT    1:03.08  
 27 Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR              1:00.56    1:03.65  
 28 Cordier, Lauren M          9 CAT-OR               1:02.30    1:04.52  
 29 Slatore, Cate M            9 Unattached-OR             NT    1:04.61  
 30 Ischer, Emma R             9 CST-OR                    NT    1:09.94  
 31 Raade, MJ                  9 CGAL-OR                   NT    1:14.91  
 32 Ranck, Keahna C            9 TEAM-OR              1:57.52    1:17.88  
 33 Douglas, Emma P           10 MAV-OR                    NT    1:22.88  
 -- Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT         DQ  
 
Event 36  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheal, Finley J            7 SCAT-OR              1:05.52      56.45   20  
 -- Gu, Michael J              8 CAT-OR                    NT         DQ  
 
Event 36  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR                43.01      42.60   20  
  2 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR                44.91      43.08   17  
  3 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR                46.21      44.26   16  
  4 Holt, Zachary K           10 GCST-OR                54.91      45.28   15  
  5 Campbell, Tyler P         10 WSC-OR                 50.37      45.46   14  
  6 Konop, Ryan P              9 Cascade-OR             49.80      47.87   13  
  7 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR                48.78      48.47   12  
  8 Page-Jones, Charley O      9 TEAM-OR                44.40      48.90   11  
  9 Soule, Aidan D            10 CAT-OR                 48.99      50.17    9  
 10 Weltchek, Tommy H         10 BCAC-OR                44.63      51.00    7  
 11 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR                   NT      54.13    6  
 12 Ahten, Tyler K             9 TEAM-OR                56.07      59.86    5  
 13 Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR              1:01.68    1:02.54    4  
 14 Haller, Grant A           10 EA-OR                2:07.47    1:21.01    3  
 -- Tatge, Gavyn M             9 GCST-OR                   NT         DQ  
 -- Li, Jerome                10 MAV-OR                    NT         DQ  
 
Event 37  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR                35.16      33.64   20  
  2 Hager, Megan R            11 SHSC-OR                38.07      33.92   17  
  3 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR                36.52      34.47   16  
  4 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR                34.56      34.68   15  
  5 Hutchins, Anna E          12 GCST-OR                   NT      34.93   14  
  6 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR                38.15      35.89   13  
  7 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR                 35.98      36.22   12  
  8 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR                37.54      37.11   11  
  9 Dolezal, Isabelle R       12 BRSC-OR                38.31      37.17    9  
 10 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR               42.97      37.64    7  
 11 Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR                38.29      37.92    6  
 12 Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR                39.42      37.93    5  
 13 Privalova, Victoria D     12 BRSC-OR                48.69      37.98    4  
 14 Elder, Violet C           12 CST-OR                 42.47      38.09    3  
 15 Cervantes-Frank, Valenti  11 TEAM-OR                39.49      38.43    2  
 16 Banzer, Eule A            11 BRSC-OR                47.05      38.86    1  
 17 Merrill, Maya S           11 BRSC-OR                44.68      39.45  
 18 Peterson, Savannah M      11 RYST-OR                42.53      39.56  
 19 Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR                42.00      39.68  
 20 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR                42.76      39.82  
 21 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR                40.10      39.88  
 22 Cruz, Natalie R           11 CAT-OR                 41.99      40.21  
 23 Saenger, Mia Y            11 TEAM-OR                41.63      41.75  
 24 Stein, Rupa               12 EA-OR                  46.85      42.00  
 25 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR                 41.54      42.40  
 26 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR                41.25      43.40  
 27 Putnam, Katie J           11 BRSC-OR                45.69      43.69  
 28 Russell, Caitlin R        11 EA-OR                  57.39      43.71  
 29 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR                 44.63      44.29  
 30 Evenson, Caitlin E        11 UN-BR-OR               53.96      44.39  
 31 Lander, Shealynn F        11 TEAM-OR                54.93      45.06  
 32 Hoffman, Maggie M         11 TEAM-OR              1:10.11      45.32  
 33 Prins, Lydia P            11 LCSC-OR                58.87      46.73  
 34 Despain, Rachel L         11 BRSC-OR                58.91      46.90  
 35 Smith, Noah E             12 EA-OR                  50.07      47.07  
 36 Dacar, Ellie E            12 BRSC-OR                   NT      47.46  
 37 Opdahl, Ellie P           11 TEAM-OR                   NT      47.61  
 38 Halferty, Sammi E         11 LCSC-OR                52.45      49.10  
 39 Wasikowski, Joelle N      11 TEAM-OR                   NT      49.18  
 40 Rice, Brooke M            11 EA-OR                  56.54      49.61  
 41 Beam, Kendyl B            12 MAV-OR                    NT      51.46  
 42 Engelmann, Audrey P       11 TEAM-OR                50.58      52.20  
 43 Smith, Lexi D             11 BRSC-OR                   NT      52.24  
 44 Hummel, Megan H           12 TEAM-OR                56.98      54.37  
 45 Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR                58.07      54.66  
 46 Goodrich, Macey L         11 GCST-OR                   NT      55.73  
 47 Way, Mary V               12 CAT-OR                    NT      56.17  
 48 Witt, Nadia G             11 CGAL-OR                   NT      56.61  
 49 Heidtke, Julia S          11 TEAM-OR                55.52      57.06  
 50 Schloss, Ellie K          11 CAT-OR                    NT      59.70  
 51 Burright, Annabelle L     11 CAT-OR                    NT    1:02.50  
 
Event 38  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR                35.85      32.59   20  
  2 Daniels, Kai M            12 NST-OR                 33.87      33.80   17  
  3 Noble, Blake M            12 Cascade-OR             34.43      34.35   16  
  4 Seiner, Jason K           12 RRSC-OR                49.70      35.84   15  
  5 Dhakhwa, Dylan K          11 CAT-OR                 36.68      37.00   14  
  6 Fincher, Trey M           11 CST-OR                 39.65      37.05   13  
  7 Feng, Alex                12 BRSC-OR                35.99      37.35   12  
  8 Hegney, Paul X            12 BRSC-OR                37.18      38.07   11  
  9 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR                   NT      38.50    9  
 10 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR                50.01      38.76    7  
 11 Shultz, Ian D             12 BRSC-OR                44.49      38.89    6  
 12 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR                43.68      38.96    5  
 13 DeGiulio, Anzo B          12 TEAM-OR                   NT      39.70    4  
 14 Willis, Divenson L        11 RYST-OR                43.84      39.73    3  
 15 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR                50.07      39.99    2  
 16 Lassen, Theo A            11 BRSC-OR                   NT      40.14    1  
 17 Witt, Johnny D            12 CGAL-OR                   NT      41.21  
 18 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR                   NT      41.49  
 19 Slatore, Henry A          11 Unattached-OR             NT      42.03  
 20 Busch, James J            12 CST-OR               1:05.77      43.01  
 21 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR                   NT      43.09  
 22 Olson, Daniel M           11 SSS-OR                 42.58      43.53  
 23 Srinivasan, Gokul         11 BRSC-OR                44.17      43.87  
 24 Scarborough, Tristan L    11 NST-OR                 50.12      45.00  
 25 Simpson, Nathan E         12 CST-OR                    NT      45.85  
 26 Shepherd, Kenneth N       11 SCAT-OR                48.84      47.85  
 27 Freeman, Andrew R         12 MAV-OR                    NT      47.95  
 28 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT      48.87  
 29 Hofmann, Spencer W        12 UN-BR-OR                  NT      49.74  
 30 Lunstedt, Hunter H        11 LCSC-OR                56.69      52.60  
 31 Thomas, Matt A            12 Cascade-OR             41.66      53.81  
 32 Kerr, Ian C               12 TEAM-OR              1:08.78      54.71  
 
Event 39  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR                28.92      28.96   20  
  2 Despain, Anna E           13 BRSC-OR                30.80      30.03   17  
  3 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR                29.70      30.19   16  
  4 Price, Jacqueline M       14 WSC-OR                 29.18      30.21   15  
  5 Hayzlett, Shelbi F        14 MAV-OR                 29.89      30.64   14  
  6 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR                30.31      30.70   13  
  7 Mclean-Frieze, Tayland H  14 UN-TE-OR               29.59      30.77   12  
  8 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR                29.79      30.98   11  
  9 King, Jasmyne A           13 RYST-OR                30.97      30.99    9  
 10 Speaks, Lauren A          14 SHRK-OR                31.44      31.10    7  
 11 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR                31.31      31.20    6  
 12 Anderson, Sarah H         14 BRSC-OR                30.96      31.29    5  
 13 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR                30.72      31.38    4  
 14 Whitlow, Hannah C         13 BRSC-OR                31.87      31.60    3  
 15 Bodkin, Hannah R          14 BRSC-OR                33.86      31.61    2  
 16 Vogel, McKenzie R         13 RYST-OR                32.93      31.71    1  
 17 McQuaid, Jaclyn N         13 TEAM-OR                34.25      32.04  
 18 Ball, Rylie T             14 CAT-OR                 33.86      32.30  
 19 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR                31.84      32.41  
 20 Zuckerman, Joanna E       13 BRSC-OR                33.38      32.51  
 21 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR                33.22      32.68  
 22 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR             33.02      32.86  
 23 Gamble, Shannon R         14 CST-OR                 33.74      33.03  
 24 Conliffe, Ella C          14 BRSC-OR                34.31      33.06  
 25 Otterstedt, Joelle R      14 WSC-OR                 32.67      33.10  
 26 Zuckerman, Jamie T        13 BRSC-OR                33.28      33.33  
 27 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR                32.53      33.44  
 28 Hoyer, Vianka S           13 UN-SC-OR                  NT      33.51  
 29 Coates, Sarah E           14 TEAM-OR                35.92      33.53  
 30 Oberst, Katie E           13 Cascade-OR             31.92      33.57  
 31 Corbin, Andrea C          14 EA-OR                  35.95      33.59  
 32 Osbon, Tristy L           13 Cascade-OR             33.43      33.62  
 33 Hilstad, Hannah E         13 MAV-OR                 32.26      33.73  
 34 Ramos, Ashley             13 EA-OR                  36.01      33.74  
 35 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR               35.68      33.84  
 35 Davis, Mia M              13 SHSC-OR                34.29      33.84  
 37 Valdez, Erika L           13 WSC-OR                 35.61      33.91  
 38 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR                37.07      34.09  
 39 Armstrong, Ayle E         14 BRSC-OR                32.60      34.28  
 40 Thomas, Dana L            14 Cascade-OR             33.80      34.47  
 41 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR                34.13      34.50  
 42 Higgins, Rebekah S        13 SHRK-OR                33.97      34.55  
 43 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR                34.37      34.83  
 43 Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR                33.81      34.83  
 45 Briggs, Hanna L           14 RRSC-OR                36.58      35.04  
 46 Kelson, Julianna M        13 BRSC-OR                34.86      35.17  
 47 Gade, Anna J              14 RYST-OR                37.37      35.62  
 48 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR                35.58      35.70  
 49 Bendele, Joannah M        14 EA-OR                  34.73      35.72  
 50 Blackburn, Shannon J      13 NST-OR                 35.58      35.96  
 51 Stowell, Ashton L         14 TEAM-OR                35.02      36.06  
 52 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR                36.07      36.08  
 53 Vitron, Alana F           14 BCAC-OR                37.13      36.73  
 54 Meyers, Emma L            14 CGAL-OR                   NT      38.00  
 55 Witt, Rose M              14 CGAL-OR                   NT      38.39  
 56 Rudicel, Clover A         14 CGAL-OR                   NT      39.70  
 57 Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR             40.19      40.16  
 58 Delligatti, Julianna M    14 SHRK-OR                38.50      40.26  
 59 Gabbard, Bekah R          14 BRSC-OR                   NT      40.77  
 60 Adams, Kristen A          14 SHSC-OR                41.53      41.45  
 61 Black, Chrissany R        13 SHRK-OR                40.10      41.94  
 62 Tackett, Mandy R          13 MAV-OR                 41.66      43.00  
 
Event 39  Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumrill, Mackenzie J      16 BRSC-OR                27.45      28.36   20  
  2 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR             29.86      29.71   17  
  3 Gupton, Hannah M          16 MAV-OR                 28.57      30.03   16  
  4 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR                30.25      30.23   15  
  5 Hummel, Madeleine H       16 TEAM-OR                30.64      30.29   14  
  6 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR                28.67      30.36   13  
  7 Ly, Amanda S              15 MAV-OR                 30.21      30.53   12  
  8 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR                29.97      30.89   11  
  9 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR             29.52      30.90    9  
 10 Falk, Mya R               15 WSC-OR                 30.64      31.09    7  
 11 Boles, Emma R             15 BRSC-OR                30.44      31.38    6  
 12 Dow, Evette M             15 BRSC-OR                30.53      31.48    5  
 13 Boyd, Emily A             16 UN-TE-OR               33.87      32.19    4  
 14 Lively, Katie G           15 TEAM-OR                32.93      32.45    3  
 15 Hill, Aleya L             16 BRSC-OR                   NT      32.60    2  
 16 Pinard, Jenny R           16 CAT-OR                 32.16      32.69    1  
 17 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT      32.75  
 18 Cramer, Madeline M        15 WSC-OR                    NT      32.89  
 19 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR                33.68      33.17  
 20 Smith, Haley M            15 EA-OR                  32.69      33.23  
 21 Shaw, Emily L             16 CAT-OR                 33.62      33.33  
 22 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR                34.20      33.64  
 23 Hofmann, Brooke N         15 BRSC-OR                31.89      33.68  
 24 Collins, Bailey           15 BRSC-OR                35.32      33.90  
 25 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR                35.24      34.32  
 26 Polston, Shelby A         16 TEAM-OR                37.65      34.58  
 27 Helfrich, Sara A          15 SHSC-OR                37.37      34.95  
 28 Williams-Young, Maya J    15 TEAM-OR                35.65      35.39  
 29 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR                36.00      35.61  
 30 Schwarte, Abby M          16 TEAM-OR                35.38      36.30  
 31 Metcalfe, Madeline A      15 TEAM-OR                36.44      36.38  
 32 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR                37.09      37.26  
 33 DePoe Fellows, Sequoia J  16 RRSC-OR                33.86      37.30  
 34 King, Kailee M            15 RRSC-OR                35.55      37.47  
 35 Ramey, ShaiLynn M         15 WSC-OR                 50.97      37.51  
 36 Hamlik, Katie E           15 BCAC-OR                36.88      38.02  
 
Event 39  Girls 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bush, Alysha L            18 CST-OR                 26.58      27.62   20  
  2 Awalt, Brittney M         19 UN-CS-OR               29.23      29.27   17  
  3 Dressel, Jerusha J        18 BRSC-OR                28.87      30.40   16  
  4 D'Agostino, Dilynn C      19 MAV-OR                 31.18      30.44   15  
  5 Maricle, Abby L           17 BCAC-OR                27.80      30.64   14  
  6 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR                30.33      31.94   13  
  7 Harsey, Laura E           54 CGAL-OR                30.31      32.70   12  
  8 Scully, Kelsey S          17 MAV-OR                 36.29      33.07   11  
  9 Sadler, Geneva G          18 RYST-OR                33.44      33.94    9  
 10 Manning, Kylee M          20 CAT-OR                    NT      34.03    7  
 
Event 40  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ly, Timothy K             13 MAV-OR                 27.32      27.31   20  
  2 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR                28.48      28.02   17  
  3 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR                28.35      28.17   16  
  4 James, Tristan T          14 WSC-OR                 28.09      28.61   15  
  5 TaylorMays, Colin G       13 EA-OR                  31.45      29.16   14  
  6 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR               30.46      29.21   13  
  7 Lighthall, Tate C         14 Cascade-OR             30.17      29.23   12  
  8 Noble, Logan C            13 Cascade-OR             29.03      29.32   11  
  9 Capper, John M            13 TEAM-OR                29.25      29.52    9  
 10 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR                31.38      29.53    7  
 11 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                  30.83      29.72    6  
 12 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR                31.44      29.88    5  
 13 Spear, Braden L           13 WSC-OR                 30.17      30.02    4  
 14 Brown, Jaime A            13 RYST-OR                33.00      30.15    3  
 15 Lundberg, Joe W           13 BCAC-OR                36.16      30.19    2  
 16 Johnson, Trace M          13 BCAC-OR                31.14      30.45    1  
 17 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR                30.25      30.53  
 18 Lessenich, Christopher A  13 GPS-OR                 31.55      31.08  
 19 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR                31.96      31.45  
 20 Koh, Z                    13 CAT-OR                 35.14      31.46  
 21 Rice, Brett M             13 EA-OR                  33.45      31.52  
 22 Williams, Shane A         14 WSC-OR                 37.04      31.60  
 23 Perry, Conner N           14 RYST-OR                32.84      31.93  
 24 Turner, Chandler J        14 CAT-OR                 36.71      32.32  
 25 Keeney, Henry T           14 RRSC-OR                34.64      32.37  
 26 Harkins, Max M            14 TEAM-OR                31.45      33.09  
 27 Stafford, Chaz A          13 WSC-OR                 42.31      34.79  
 28 Simpson, Jake E           13 CST-OR                    NT      34.84  
 29 Baxter, Amani K           14 RRSC-OR                   NT      35.06  
 30 Kellar, Kevin L           14 CAT-OR                 36.79      35.44  
 31 Campbell, Nate R          13 BRSC-OR                   NT      35.54  
 32 Ranck, Carter E           13 TEAM-OR                35.04      35.89  
 33 Flaming, Jason D          14 NST-OR                    NT      35.91  
 34 Wunderlich II, Eric J     13 BRSC-OR                37.60      37.55  
 35 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT      37.99  
 36 Wolthuis, Sean A          13 SHSC-OR                   NT      38.01  
 37 Davies, Ryan T            13 TEAM-OR                43.56      38.63  
 38 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR                39.70      40.02  
 
Event 40  Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plum, Zac J               16 CAT-OR                 27.60      27.63   20  
  2 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR                29.32      28.84   17  
  3 Thompson, Austin C        16 CAT-OR                 28.68      28.97   16  
  4 James, Riley C            16 WSC-OR                 28.21      29.36   15  
  5 Zuckerman, Ephraim A      16 BRSC-OR                30.80      29.49   14  
  6 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR                29.34      29.51   12.5
  6 Stolt, Andrew W           15 RRSC-OR                32.50      29.51   12.5
  8 Mejia Medina, Bryan O     15 MAV-OR                 29.02      29.57   11  
  9 Way, Charlie S            15 CAT-OR                 28.50      29.81    9  
 10 Russo, Michael S          16 TEAM-OR                   NT      29.94    7  
 11 Lam, KinHo                16 CAT-OR                    NT      29.99    6  
 12 Yang, Elisha J            16 TEAM-OR                31.55      30.55    5  
 13 Mickelson, Dylan S        15 LCSC-OR                   NT      31.06    4  
 14 McQuaid, Alex R           15 TEAM-OR                34.80      31.10    3  
 15 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR                31.47      31.70    2  
 16 Lynott, Mitchell A        15 CST-OR                 33.96      32.49    1  
 17 Reinsch, Ryan M           16 WSC-OR                 32.22      32.73  
 18 Sims, Charles L           15 LCSC-OR                   NT      36.58  
 
Event 40  Boys 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bogdan, Alex J            17 MAV-OR                 27.91      26.79   20  
  2 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR                 26.99      26.89   17  
  3 Cihak, Joe B              18 CAT-OR                 24.99      26.97   16  
  4 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR                26.85      27.00   15  
  5 Larsen, Bjorn B           17 CST-OR                 26.27      27.01   14  
  6 Seaver, Alex W            18 TEAM-OR                26.63      27.04   13  
  7 Rafalski, Ben D           22 MAV-OR                 25.75      27.06   12  
  8 Ortega, Andrew I          17 MAV-OR                 26.07      27.24   11  
  9 Scobert, Aaron D          19 MAV-OR                 32.74      27.69    9  
 10 Schipper, Tanner J        17 CAT-OR                 27.40      27.72    7  
 11 Reedy, Joseph N           18 BRSC-OR                27.29      28.00    6  
 12 Brasil, Victor M          25 BRSC-OR                27.50      28.01    5  
 13 Cling, CJ J               17 TEAM-OR                29.09      28.15    4  
 14 McKinnon, Nigel M         17 TEAM-OR                28.16      28.25    3  
 15 Campbell, Ian A           18 CAT-OR                 26.81      28.51    2  
 16 Perlow, David R           18 TEAM-OR                28.88      28.67    1  
 17 Brody, David A            17 TEAM-OR                29.03      28.93  
 18 Higgins, J Thomas         54 SHRK-OR                28.36      29.07  
 19 Brookes, Alex J           17 CAT-OR                 27.38      29.19  
 20 Smith, Clayton W          17 CAT-OR                 30.38      30.75  
 21 Yerger, Sloane T          17 BRSC-OR                30.53      30.95  
 
Event 41  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Despain, Anna E           13 BRSC-OR              1:13.93    1:13.06   20  
  2 Hayzlett, Shelbi F        14 MAV-OR               1:09.79    1:13.99   17  
  3 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR              1:15.10    1:14.76   16  
  4 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR              1:14.25    1:15.33   15  
  5 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR              1:17.61    1:15.41   14  
  6 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR               1:14.11    1:15.83   13  
  7 Zuckerman, Joanna E       13 BRSC-OR              1:23.82    1:17.51   12  
  8 Whitlow, Hannah C         13 BRSC-OR              1:19.47    1:17.94   11  
  9 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR              1:20.87    1:19.38    9  
 10 Price, Jacqueline M       14 WSC-OR               1:22.58    1:19.64    7  
 11 Ball, Rylie T             14 CAT-OR               1:16.84    1:19.95    6  
 12 Vogel, McKenzie R         13 RYST-OR              1:28.76    1:21.28    5  
 13 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR              1:19.21    1:21.54    4  
 14 Hoyer, Vianka S           13 UN-SC-OR                  NT    1:21.68    3  
 15 Otterstedt, Joelle R      14 WSC-OR               1:21.76    1:21.91    2  
 16 Osbon, Tristy L           13 Cascade-OR           1:22.22    1:22.06    1  
 17 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR                   NT    1:22.14  
 18 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR              1:25.23    1:22.41  
 19 Anderson, Sarah H         14 BRSC-OR              1:20.34    1:22.67  
 20 Vitron, Alana F           14 BCAC-OR              1:27.80    1:24.12  
 21 Davis, Mia M              13 SHSC-OR              1:22.19    1:24.36  
 22 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR              1:27.08    1:24.42  
 23 Conliffe, Ella C          14 BRSC-OR              1:21.77    1:24.80  
 24 King, Jasmyne A           13 RYST-OR              1:21.37    1:25.39  
 25 Valdez, Erika L           13 WSC-OR               1:29.58    1:25.48  
 26 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR              1:29.86    1:26.71  
 27 Armstrong, Ayle E         14 BRSC-OR              1:24.61    1:27.02  
 28 Briggs, Hanna L           14 RRSC-OR              1:38.86    1:28.73  
 29 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR              1:29.19    1:29.11  
 30 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR             1:31.80    1:29.81  
 31 Kelson, Julianna M        13 BRSC-OR              1:32.61    1:30.16  
 32 Raade, Tori E             14 CGAL-OR              2:02.89    1:30.80  
 33 Blackburn, Shannon J      13 NST-OR               2:01.95    1:33.39  
 34 Bendele, Joannah M        14 EA-OR                1:31.46    1:35.55  
 35 McQuaid, Jaclyn N         13 TEAM-OR              2:31.54    1:35.73  
 36 Higgins, Rebekah S        13 SHRK-OR              1:33.48    1:36.24  
 37 Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR           1:47.42    1:44.77  
 38 Witt, Rose M              14 CGAL-OR                   NT    1:45.50  
 39 Black, Chrissany R        13 SHRK-OR              1:42.25    1:48.45  
 40 Delligatti, Julianna M    14 SHRK-OR              1:44.25    1:48.64  
 41 Meyers, Emma L            14 CGAL-OR                   NT    1:48.81  
 42 Adams, Kristen A          14 SHSC-OR              2:14.59    1:50.36  
 43 Tackett, Mandy R          13 MAV-OR               2:01.34    1:59.45  
 -- Fraser, Carma-lee         14 WSC-OR                    NT         DQ  
 -- Gabbard, Bekah R          14 BRSC-OR                   NT         DQ  
 -- Oberst, Katie E           13 Cascade-OR           1:22.01         DQ  
 -- Gade, Anna J              14 RYST-OR              1:34.71         DQ  
 
Event 41  Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR           1:06.43    1:13.36   20  
  2 Dow, Evette M             15 BRSC-OR              1:15.97    1:16.37   17  
  3 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR              1:20.75    1:16.88   16  
  4 Pinard, Jenny R           16 CAT-OR               1:14.23    1:17.02   15  
  5 Hofmann, Brooke N         15 BRSC-OR              1:18.13    1:17.92   14  
  6 Boles, Emma R             15 BRSC-OR              1:14.52    1:18.03   13  
  7 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR              1:18.15    1:19.40   12  
  8 Beamer, Molly K           15 CAT-OR               1:18.47    1:19.78   11  
  9 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR           1:19.34    1:20.47    9  
 10 Gupton, Hannah M          16 MAV-OR               1:16.79    1:21.05    7  
 11 Falk, Mya R               15 WSC-OR               1:22.29    1:21.50    6  
 12 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR              1:16.86    1:21.67    5  
 13 Boyd, Emily A             16 UN-TE-OR             1:23.55    1:22.28    4  
 14 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR              1:18.52    1:22.44    3  
 15 Ly, Amanda S              15 MAV-OR               1:19.65    1:22.45    2  
 16 Lively, Katie G           15 TEAM-OR              1:25.68    1:23.64    1  
 17 Metcalfe, Madeline A      15 TEAM-OR              1:30.63    1:26.01  
 18 Marin, Michelle           16 MAV-OR               1:26.09    1:28.50  
 19 Polston, Shelby A         16 TEAM-OR              1:41.05    1:28.72  
 20 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT    1:29.15  
 21 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR              1:44.04    1:29.92  
 22 Williams-Young, Maya J    15 TEAM-OR              1:31.22    1:30.69  
 23 DePoe Fellows, Sequoia J  16 RRSC-OR              1:29.47    1:31.58  
 23 Smith, Haley M            15 EA-OR                1:28.70    1:31.58  
 25 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR              1:37.20    1:32.61  
 26 Collins, Bailey           15 BRSC-OR              1:33.04    1:32.62  
 27 Schwarte, Abby M          16 TEAM-OR              1:37.62    1:33.75  
 28 Hill, Aleya L             16 BRSC-OR                   NT    1:34.24  
 29 Helfrich, Sara A          15 SHSC-OR              1:40.57    1:38.35  
 30 Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              1:33.64    1:38.41  
 31 Babcock, Ashley N         16 EA-OR                2:02.34    1:44.11  
 -- Ely, Laura N              15 CAT-OR               1:49.79         DQ  
 -- Rumrill, Mackenzie J      16 BRSC-OR              1:05.48         DQ  
 -- Hamlik, Katie E           15 BCAC-OR              1:35.68         DQ  
 
Event 41  Girls 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maricle, Abby L           17 BCAC-OR              1:07.65    1:14.89   20  
  2 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR              1:10.46    1:17.65   17  
  3 Hartenstein, Christy A    17 UN-BC-OR             1:14.44    1:18.37   16  
  4 Awalt, Brittney M         19 UN-CS-OR             1:19.39    1:18.96   15  
  5 Dressel, Jerusha J        18 BRSC-OR              1:19.03    1:21.57   14  
  6 Scully, Kelsey S          17 MAV-OR               1:22.99    1:25.25   13  
  7 Johnson, Monica K         32 RRSC-OR              1:31.24    1:32.21   12  
 
Event 42  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capper, John M            13 TEAM-OR              1:09.55    1:08.89   20  
  2 Davidson, John K          14 TEAM-OR              1:07.26    1:09.02   17  
  3 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR              1:08.25    1:09.70   16  
  4 Ly, Timothy K             13 MAV-OR               1:09.82    1:10.43   15  
  5 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR             1:14.29    1:11.60   14  
  6 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR              1:13.48    1:13.59   13  
  7 James, Tristan T          14 WSC-OR               1:17.78    1:18.66   12  
  8 Perry, Conner N           14 RYST-OR              1:29.25    1:20.03   11  
  9 Rice, Brett M             13 EA-OR                     NT    1:20.51    9  
 10 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR              1:27.75    1:21.26    7  
 11 Johnson, Trace M          13 BCAC-OR              1:24.73    1:21.91    6  
 12 Lessenich, Christopher A  13 GPS-OR               1:23.35    1:22.65    5  
 13 Caruso, Mykel M           14 MAV-OR               1:30.84    1:23.64    4  
 14 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR              1:43.64    1:23.65    3  
 15 Harkins, Max M            14 TEAM-OR              1:48.73    1:24.65    2  
 16 Brown, Jaime A            13 RYST-OR              1:26.36    1:24.80    1  
 17 TaylorMays, Colin G       13 EA-OR                     NT    1:24.93  
 18 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                1:30.23    1:25.14  
 19 Koh, Z                    13 CAT-OR               1:37.61    1:26.03  
 20 Stafford, Chaz A          13 WSC-OR               1:45.22    1:31.19  
 21 Turner, Chandler J        14 CAT-OR               1:36.67    1:31.90  
 22 Kellar, Kevin L           14 CAT-OR               1:35.79    1:33.19  
 23 Wunderlich II, Eric J     13 BRSC-OR              1:40.09    1:41.10  
 24 Davies, Ryan T            13 TEAM-OR              1:47.21    1:41.34  
 25 West, Cole R              13 WSC-OR                    NT    1:51.92  
 26 Flaming, Jason D          14 NST-OR                    NT    1:52.91  
 27 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT    1:53.01  
 28 Wolthuis, Sean A          13 SHSC-OR                   NT    1:57.55  
 
Event 42  Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           15 BRSC-OR              1:05.04    1:04.77   20  
  2 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR              1:08.20    1:06.15   17  
  3 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR              1:09.69    1:09.51   16  
  4 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR              1:13.60    1:15.04   15  
  5 Lam, KinHo                16 CAT-OR                    NT    1:16.50   14  
  6 Suh, Austin Y             15 MAV-OR               1:16.85    1:17.65   13  
  7 Zuckerman, Ephraim A      16 BRSC-OR              1:20.53    1:18.77   12  
  8 James, Riley C            16 WSC-OR               1:16.37    1:19.21   11  
  9 Yang, Elisha J            16 TEAM-OR              1:18.27    1:19.82    9  
 10 Plum, Zac J               16 CAT-OR               1:17.61    1:22.94    7  
 11 Mickelson, Dylan S        15 LCSC-OR                   NT    1:23.94    6  
 12 Russo, Michael S          16 TEAM-OR                   NT    1:25.41    5  
 13 Shum, Mark P              15 TEAM-OR              1:28.32    1:30.15    4  
 14 Way, Charlie S            15 CAT-OR               1:40.65    1:30.36    3  
 15 Reinsch, Ryan M           16 WSC-OR                    NT    1:34.24    2  
 16 Price, J.P. S             16 WSC-OR               1:32.15    1:34.35    1  
 17 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR              1:41.74    1:34.90  
 18 Ullmann, Ty Z             15 WSC-OR                    NT    1:40.89  
 -- Stolt, Andrew W           15 RRSC-OR              1:28.41         DQ  
 
Event 42  Boys 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamlik, Jaron D           17 BCAC-OR                59.44    1:02.84   20  
  2 Shreeve, Brandon M        17 CAT-OR               1:03.39    1:06.76   17  
  3 Brookes, Alex J           17 CAT-OR               1:02.40    1:07.42   16  
  4 Reedy, Joseph N           18 BRSC-OR              1:04.70    1:07.98   15  
  5 Garrison, Sam L           17 UN-CG-OR             1:07.71    1:08.15   14  
  6 Bogdan, Alex J            17 MAV-OR               1:04.14    1:08.38   13  
  7 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR              1:07.40    1:09.31   12  
  8 Cihak, Joe B              18 CAT-OR               1:02.46    1:09.76   11  
  9 Seaver, Alex W            18 TEAM-OR              1:11.01    1:10.90    9  
 10 Boyles, Dalton T          17 MAV-OR               1:09.03    1:11.89    7  
 11 Suh, Blake T              17 MAV-OR               1:13.64    1:12.23    6  
 12 Cling, CJ J               17 TEAM-OR              1:14.50    1:12.30    5  
 13 Scobert, Aaron D          19 MAV-OR               1:24.84    1:12.74    4  
 14 Brody, David A            17 TEAM-OR              1:09.77    1:12.95    3  
 15 McKinnon, Nigel M         17 TEAM-OR              1:18.29    1:15.25    2  
 16 Perlow, David R           18 TEAM-OR              1:17.08    1:17.06    1  
 17 Smith, Clayton W          17 CAT-OR                    NT    1:19.97  
 18 Richards, David D         17 UN-CG-OR                  NT    1:21.12  
 19 Higgins, J Thomas         54 SHRK-OR              1:22.36    1:21.50  
 
Event 43  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR              5:54.95    5:37.34   20  
  2 Price, Jacqueline M       14 WSC-OR               5:42.56    5:38.25   17  
  3 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR                   NT    5:43.78   16  
  4 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR              5:54.66    5:44.95   15  
  5 Roemer, Alexa F           14 BCAC-OR                   NT    5:48.18   14  
  6 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR              5:28.06    5:50.58   13  
  7 Despain, Anna E           13 BRSC-OR                   NT    5:51.94   12  
  8 Mclean-Frieze, Tayland H  14 UN-TE-OR             6:12.93    5:56.73   11  
  9 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR           6:26.16    6:01.21    9  
 10 Anderson, Sarah H         14 BRSC-OR              6:04.39    6:03.06    7  
 11 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR              6:11.96    6:08.47    6  
 12 Seaver, Katie M           14 TEAM-OR              6:25.72    6:17.87    5  
 13 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR              6:11.91    6:20.78    4  
 14 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR              6:22.56    6:22.98    3  
 15 Zuckerman, Jamie T        13 BRSC-OR                   NT    6:24.16    2  
 16 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR             6:35.99    6:31.06    1  
 17 Ramos, Ashley             13 EA-OR                6:42.87    6:32.87  
 18 Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR              6:36.04    6:43.64  
 19 Corbin, Andrea C          14 EA-OR                7:35.26    6:44.89  
 
Event 43  Girls 15-16 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hummel, Madeleine H       16 TEAM-OR              5:37.43    5:30.51   20  
  2 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR              5:43.47    5:46.19   17  
  3 Shaw, Emily L             16 CAT-OR               5:48.46    5:47.88   16  
  4 Rochefort, Zoey S         16 CAT-OR               5:30.56    5:53.80   15  
  5 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR              6:31.82    6:16.36   14  
  6 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR                   NT    7:36.71   13  
 -- Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              6:30.52         DQ  
 
Event 43  Girls 17 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harsey, Laura E           54 CGAL-OR                   NT    6:51.29   20  
 
Event 44  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR              5:04.29    5:08.09   20  
  2 Davidson, John K          14 TEAM-OR              5:13.93    5:10.67   17  
  3 Capper, John M            13 TEAM-OR              5:53.31    5:45.27   16  
  4 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR                   NT    6:02.79   15  
  5 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                6:29.90    6:13.77   14  
  6 Ranck, Carter E           13 TEAM-OR                   NT    7:07.36   13  
 
Event 44  Boys 15-16 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR              4:56.38    5:10.03   20  
  2 Flores Juarez, David      16 CST-OR               5:50.92    5:19.49   17  
  3 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR              5:37.35    5:39.65   16  
  4 Thompson, Austin C        16 CAT-OR               6:00.00    5:45.41   15  
  5 Mejia Medina, Bryan O     15 MAV-OR                    NT    6:04.07   14  
  6 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR                   NT    6:42.18   13  
  7 Lynott, Mitchell A        15 CST-OR                    NT    7:00.92   12  
  8 Price, J.P. S             16 WSC-OR                    NT    7:15.27   11  
 -- Shum, Mark P              15 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 44  Boys 17 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR               4:43.40    4:50.42   20  
  2 Hamlik, Jaron D           17 BCAC-OR              4:42.92    4:57.91   17  
  3 Cling, CJ J               17 TEAM-OR              5:05.14    5:13.85   16  
  4 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR              5:11.43    5:19.61   15  
  5 Ortega, Andrew I          17 MAV-OR               4:56.26    5:31.07   14  
  6 Garrison, Sam L           17 UN-CG-OR             5:52.95    5:33.29   13  
  7 Boyles, Dalton T          17 MAV-OR               6:06.85    5:35.93   12  
  8 Raze, Kyle C              20 MAV-OR               5:50.30    5:57.31   11  
  9 Colson, Logan R           17 MAV-OR               6:15.78    6:10.52    9  
 -- Larsen, Bjorn B           17 CST-OR               5:43.90         DQ  
 -- Richards, David D         17 UN-CG-OR             6:04.76         DQ  
 
Event 45  Girls 13 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BearCat Swim Club-OR  'A'                         4:18.00    4:21.52   40  
     1) Rumrill, Mackenzie J 16         2) Dressel, Jerusha J 18          
     3) Dow, Evette M 15                4) Boles, Emma R 15               
  2 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      4:21.69    4:23.69   34  
     1) Larsen, Rachel E 14             2) Medina, Cathlyn K 16           
     3) Hummel, Madeleine H 16          4) Winter, Ingrid P 16            
  3 BearCat Swim Club-OR  'B'                         4:35.00    4:25.06   32  
     1) Kuch, Marissa R 13              2) Despain, Anna E 13             
     3) Anderson, Sarah H 14            4) Bodkin, Hannah R 14            
  4 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      4:45.32    4:32.67   30  
     1) Nelson, Makayla S 14            2) Davis, Lucie L 14              
     3) Yon, Lauren D 13                4) Gunselman, Esther M 15         
  5 Corvallis Aquatic Team-OR  'A'                    4:22.08    4:34.06   28  
     1) Beamer, Molly K 15              2) Shaw, Emily L 16               
     3) Soule, Lindsey N 13             4) Rochefort, Zoey S 16           
  6 Willamalane Swim Club-OR  'A'                     4:41.77    4:36.04   26  
     1) Price, Jacqueline M 14          2) Falk, Mya R 15                 
     3) Valdez, Erika L 13              4) Otterstedt, Joelle R 14        
  7 South Coast Aquatic Team-OR  'A'                  5:03.34    4:50.21   24  
     1) Hyde, Hailey M 13               2) Bennett, Liliana 14            
     3) Estrada, Zaraya D 13            4) Bennett, Alyssa R 15           
  8 Cascade Aquatic Club-OR  'A'                      4:50.00    4:50.67   22  
     1) Trail, Loryn T 13               2) Thomas, Dana L 14              
     3) Osbon, Tristy L 13              4) Houghton, Haley R 16           
  9 Roseburg Y Swim Team-OR  'A'                      4:55.82    4:53.81   18  
     1) Vogel, McKenzie R 13            2) Sadler, Geneva G 18            
     3) Gade, Anna J 14                 4) Lambert, Katelin S 17          
 10 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      4:45.54    4:56.81   14  
     1) Seaver, Katie M 14              2) Lively, Katie G 15             
     3) Sampson, Angela L 16            4) Allender, Amanda E 13          
 11 Team Eugene Aquatics-OR  'C'                      5:06.16    5:01.32   12  
     1) Polston, Shelby A 16            2) Bang, Rachel L 15              
     3) Williams-Young, Maya J 15       4) Coates, Sarah E 14             
 12 Emerald Aquatics-OR  'A'                          5:14.56    5:14.41   10  
     1) Corbin, Andrea C 14             2) Bendele, Joannah M 14          
     3) Ramos, Ashley 13                4) Smith, Haley M 15              
 13 Sweet Home Swim Club-OR  'B'                      6:12.10    5:20.16    8  
     1) Hewitt, Elea S 14               2) Davis, Mia M 13                
     3) Helfrich, Sara A 15             4) Adams, Kristen A 14            
 14 River Road Swim Club-OR  'A'                           NT    5:34.54    6  
     1) King, Kailee M 15               2) Briggs, Hanna L 14             
     3) Johnson, Monica K 32            4) DePoe Fellows, Sequoia J 16    
 
Event 46  Boys 13 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corvallis Aquatic Team-OR  'A'                    3:46.11    3:57.25   40  
     1) Cihak, Joe B 18                 2) Brookes, Alex J 17             
     3) Shreeve, Brandon M 17           4) Campbell, Ian A 18             
  2 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      3:55.38    3:59.68   34  
     1) Seaver, Alex W 18               2) Capper, John M 13              
     3) Cling, CJ J 17                  4) Davidson, John K 14            
  3 BearCat Swim Club-OR  'A'                         4:05.00    3:59.69   32  
     1) Cutting, Noah J 15              2) Cage, Nathan A 14              
     3) Reedy, Joseph N 18              4) Darst, Jeremy A 16             
  4 Corvallis Aquatic Team-OR  'B'                    4:11.19    4:12.03   30  
     1) Thompson, Austin C 16           2) Plum, Zac J 16                 
     3) Seevers, Chad W 16              4) Smith, Clayton W 17            
  5 Willamalane Swim Club-OR  'A'                     4:25.94    4:12.04   28  
     1) Hunnicutt, Carlos A 17          2) James, Tristan T 14            
     3) James, Riley C 16               4) Spear, Braden L 13             
  6 Emerald Aquatics-OR  'A'                          4:40.87    4:37.01   26  
     1) Lipkin, Kaden R 14              2) Rice, Brett M 13               
     3) Johnson, Steve M 65             4) TaylorMays, Colin G 13         
  7 Corvallis Aquatic Team-OR  'C'                         NT    4:48.47   24  
     1) Schipper, Tanner J 17           2) Green, Thomas G 16             
     3) Way, Charlie S 15               4) Lam, KinHo 16                  
  8 River Road Swim Club-OR  'A'                      4:30.16    4:49.00   22  
     1) Keeney, Walter E 16             2) Wade, Daniel S 16              
     3) Stolt, Andrew W 15              4) Keeney, Henry T 14             
  9 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      5:10.00    4:59.84   18  
     1) Hager, Nathan L 14              2) Vasfaret, Brandon L 14         
     3) Yon, Ryan J 16                  4) Wolthuis, Sean A 13            
 10 Willamalane Swim Club-OR  'B'                          NT    5:21.91   14  
     1) Reinsch, Ryan M 16              2) Price, J.P. S 16               
     3) Ullmann, Ty Z 15                4) Williams, Shane A 14           
 -- Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      4:14.25         DQ  
     1) Brody, David A 17               2) Perlow, David R 18             
     3) McKinnon, Nigel M 17            4) Hubbard, Curtis A 16           
 
Event 47  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR               3:04.55    3:04.82   20  
  2 Speaks, Lauren A          14 SHRK-OR              3:07.79    3:06.98   17  
  3 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR              3:13.00    3:07.16   16  
  4 Bodkin, Hannah R          14 BRSC-OR              3:27.83    3:07.72   15  
  5 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR              3:14.22    3:12.19   14  
  6 Coates, Sarah E           14 TEAM-OR              3:38.19    3:19.22   13  
  7 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR              3:21.36    3:19.49   12  
  8 Ramos, Ashley             13 EA-OR                3:19.96    3:20.83   11  
  9 Mclean-Frieze, Tayland H  14 UN-TE-OR                  NT    3:20.86    9  
 10 Valdez, Erika L           13 WSC-OR                    NT    3:22.18    7  
 11 Ball, Rylie T             14 CAT-OR               3:21.19    3:23.85    6  
 12 Corbin, Andrea C          14 EA-OR                3:40.53    3:26.89    5  
 13 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR              3:29.69    3:27.22    4  
 14 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR              3:17.98    3:27.56    3  
 15 Kelson, Julianna M        13 BRSC-OR              3:28.78    3:27.72    2  
 16 Seaver, Katie M           14 TEAM-OR              3:29.87    3:28.15    1  
 17 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR              3:21.74    3:28.43  
 18 Oberst, Katie E           13 Cascade-OR           3:30.28    3:32.84  
 19 Gamble, Shannon R         14 CST-OR                    NT    3:36.14  
 20 Rudicel, Clover A         14 CGAL-OR                   NT    3:44.41  
 21 Davis, Mia M              13 SHSC-OR                   NT    3:44.98  
 22 Tackett, Mandy R          13 MAV-OR               3:51.34    3:46.58  
 23 Stowell, Ashton L         14 TEAM-OR              3:39.00    3:48.53  
 24 Thomas, Dana L            14 Cascade-OR           3:35.73    3:50.95  
 25 Gabbard, Bekah R          14 BRSC-OR                   NT    3:52.55  
 26 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR                   NT    3:55.93  
 -- Black, Chrissany R        13 SHRK-OR              4:00.25         DQ  
 
Event 47  Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumrill, Mackenzie J      16 BRSC-OR              2:52.96    2:48.96   20  
  2 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR              2:51.73    2:50.76   17  
  3 Schwarte, Abby M          16 TEAM-OR              2:58.59    3:01.98   16  
  4 Beamer, Molly K           15 CAT-OR               3:26.59    3:07.88   15  
  5 Dow, Evette M             15 BRSC-OR              3:05.23    3:11.59   14  
  6 Marin, Michelle           16 MAV-OR               3:09.00    3:14.88   13  
  7 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR              3:13.99    3:14.96   12  
  8 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR              3:20.09    3:23.28   11  
  9 Babcock, Ashley N         16 EA-OR                3:45.47    3:30.71    9  
 10 Helfrich, Sara A          15 SHSC-OR                   NT    3:37.07    7  
 11 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR              3:52.77    3:56.00    6  
 -- Cramer, Madeline M        15 WSC-OR                    NT         DQ  
 
Event 47  Girls 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Agostino, Dilynn C      19 MAV-OR               2:50.66    2:59.18   20  
  2 Dressel, Jerusha J        18 BRSC-OR              2:52.48    3:01.18   17  
  3 Sadler, Geneva G          18 RYST-OR              3:24.58    3:37.67   16  
 -- Scully, Kelsey S          17 MAV-OR                    NT         DQ  
 
Event 48  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR              3:03.33    2:56.83   20  
  2 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR                  NT    2:59.02   17  
  3 Harkins, Max M            14 TEAM-OR              3:04.84    3:01.97   16  
  4 Williams, Shane A         14 WSC-OR               3:08.14    3:07.79   15  
  5 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR                   NT    3:08.29   14  
  6 Caruso, Mykel M           14 MAV-OR               3:10.85    3:12.95   13  
  7 Lundberg, Joe W           13 BCAC-OR              3:15.97    3:14.59   12  
  8 Koh, Z                    13 CAT-OR               3:17.58    3:14.65   11  
  9 TaylorMays, Colin G       13 EA-OR                     NT    3:16.05    9  
 10 Lighthall, Tate C         14 Cascade-OR           3:14.41    3:20.66    7  
 11 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR                   NT    3:23.71    6  
 12 Perry, Conner N           14 RYST-OR              3:29.91    3:24.00    5  
 13 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR                   NT    3:30.70    4  
 14 Turner, Chandler J        14 CAT-OR                    NT    3:36.52    3  
 15 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR                   NT    3:38.65    2  
 16 Ranck, Carter E           13 TEAM-OR                   NT    3:43.53    1  
 17 Davies, Ryan T            13 TEAM-OR                   NT    3:51.35  
 18 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT    3:59.00  
 19 Wunderlich II, Eric J     13 BRSC-OR                   NT    3:59.30  
 20 Flaming, Jason D          14 NST-OR                    NT    4:22.26  
 21 West, Cole R              13 WSC-OR                    NT    4:24.96  
 -- Campbell, Nate R          13 BRSC-OR                   NT         DQ  
 
Event 48  Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR              2:32.56    2:38.98   20  
  2 Thompson, Austin C        16 CAT-OR               3:05.69    3:02.12   17  
  3 Suh, Austin Y             15 MAV-OR               2:47.57    3:03.80   16  
  4 Yang, Elisha J            16 TEAM-OR              3:20.47    3:18.39   15  
  5 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR                   NT    3:23.15   14  
  6 Mickelson, Dylan S        15 LCSC-OR                   NT    3:33.27   13  
  7 Green, Thomas G           16 CAT-OR                    NT    3:34.81   12  
  8 Price, J.P. S             16 WSC-OR               3:28.56    3:36.23   11  
  9 Sims, Charles L           15 LCSC-OR                   NT    3:45.66    9  
 
Event 48  Boys 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brasil, Victor M          25 BRSC-OR              2:40.53    2:38.02   20  
  2 Shreeve, Brandon M        17 CAT-OR               2:57.23    2:55.40   17  
  3 McKinnon, Nigel M         17 TEAM-OR              3:02.83    3:06.10   16  
  4 Yerger, Sloane T          17 BRSC-OR                   NT    3:17.36   15  
  5 Reedy, Joseph N           18 BRSC-OR                   NT    3:23.40   14  
 
Event 49  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR              4:49.85    4:45.94   20  
  2 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR               4:48.89    4:52.02   17  
  3 Roemer, Alexa F           14 BCAC-OR                   NT    5:01.33   16  
  4 Hayzlett, Shelbi F        14 MAV-OR               4:58.45    5:01.68   15  
  5 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR              4:36.84    5:03.49   14  
  6 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR           5:23.28    5:17.29   13  
  7 Zuckerman, Joanna E       13 BRSC-OR                   NT    5:23.75   12  
  8 Conliffe, Ella C          14 BRSC-OR              5:29.37    5:26.93   11  
  9 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR              5:30.79    5:28.68    9  
 10 Bodkin, Hannah R          14 BRSC-OR              6:02.14    5:28.88    7  
 11 Whitlow, Hannah C         13 BRSC-OR                   NT    5:31.06    6  
 12 Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR              5:44.69    5:32.32    5  
 13 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR              6:04.77    5:35.68    4  
 14 Hoyer, Vianka S           13 UN-SC-OR                  NT    5:36.65    3  
 15 Coates, Sarah E           14 TEAM-OR              6:08.66    5:38.40    2  
 16 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR              5:42.68    5:39.29    1  
 17 Armstrong, Ayle E         14 BRSC-OR              5:20.18    5:40.04  
 18 Speaks, Lauren A          14 SHRK-OR              5:25.33    5:42.07  
 19 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR              5:49.84    5:55.30  
 20 Raade, Tori E             14 CGAL-OR                   NT    5:57.32  
 21 Gade, Anna J              14 RYST-OR              6:23.68    5:58.35  
 22 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR                   NT    6:09.61  
 23 Gamble, Shannon R         14 CST-OR                    NT    6:14.52  
 24 Blackburn, Shannon J      13 NST-OR                    NT    6:15.64  
 25 Witt, Rose M              14 CGAL-OR                   NT    6:18.42  
 26 Thomas, Dana L            14 Cascade-OR           6:02.71    6:22.55  
 27 Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR                NT    6:43.40  
 28 Meyers, Emma L            14 CGAL-OR                   NT    6:49.74  
 -- Briggs, Hanna L           14 RRSC-OR                   NT         DQ  
 
Event 49  Girls 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hummel, Madeleine H       16 TEAM-OR              4:43.57    4:53.39   20  
  2 Beamer, Molly K           15 CAT-OR               4:52.39    4:56.85   17  
  3 Rochefort, Zoey S         16 CAT-OR               4:43.76    4:57.46   16  
  4 Shaw, Emily L             16 CAT-OR               4:56.39    4:59.00   15  
  5 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR              4:57.00    4:59.20   14  
  6 Pinard, Jenny R           16 CAT-OR               5:07.28    5:03.16   13  
  7 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR              4:46.41    5:09.23   12  
  8 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR           5:01.82    5:11.45   11  
  9 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR           5:00.37    5:11.77    9  
 10 Hofmann, Brooke N         15 BRSC-OR              5:23.65    5:21.86    7  
 11 Ly, Amanda S              15 MAV-OR                    NT    5:29.73    6  
 12 Collins, Bailey           15 BRSC-OR              6:11.27    5:46.90    5  
 13 Polston, Shelby A         16 TEAM-OR              6:22.28    5:53.26    4  
 14 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR              5:55.25    5:54.83    3  
 15 Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              5:59.22    5:55.28    2  
 16 Metcalfe, Madeline A      15 TEAM-OR              5:55.17    6:00.74    1  
 17 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT    6:15.14  
 18 Ramey, ShaiLynn M         15 WSC-OR                    NT    6:40.03  
 
Event 49  Girls 17 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartenstein, Christy A    17 UN-BC-OR             4:40.63    5:04.52   20  
  2 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR              5:08.02    5:26.09   17  
  3 Sadler, Geneva G          18 RYST-OR              6:00.57    5:47.06   16  
 
Event 50  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, John K          14 TEAM-OR              4:28.99    4:36.19   20  
  2 James, Tristan T          14 WSC-OR               4:57.58    4:49.67   17  
  3 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR              4:50.75    4:51.23   16  
  4 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR              5:10.00    4:53.53   15  
  5 Keeney, Henry T           14 RRSC-OR              5:19.60    5:08.60   14  
  6 Lessenich, Christopher A  13 GPS-OR               5:16.66    5:13.44   13  
  7 Rice, Brett M             13 EA-OR                     NT    5:21.69   12  
  8 Lighthall, Tate C         14 Cascade-OR           5:19.39    5:21.88   11  
  9 Brown, Jaime A            13 RYST-OR                   NT    5:22.85    9  
 10 Johnson, Trace M          13 BCAC-OR                   NT    5:28.84    7  
 11 Lundberg, Joe W           13 BCAC-OR                   NT    5:35.11    5.5
 11 Kellar, Kevin L           14 CAT-OR               5:42.28    5:35.11    5.5
 13 Simpson, Jake E           13 CST-OR                    NT    5:56.45    4  
 14 Stafford, Chaz A          13 WSC-OR                    NT    6:06.02    3  
 15 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR                   NT    6:33.25    2  
 -- Noble, Logan C            13 Cascade-OR           5:18.58         DQ  
 
Event 50  Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR              4:21.77    4:23.96   20  
  2 Cutting, Noah J           15 BRSC-OR              4:24.73    4:27.91   17  
  3 Flores Juarez, David      16 CST-OR               4:44.80    4:34.78   16  
  4 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR              4:40.19    4:44.24   15  
  5 Avellaneda, Glemn G       16 MAV-OR               4:51.52    4:53.74   14  
  6 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR              4:58.93    4:57.21   13  
  7 Zuckerman, Ephraim A      16 BRSC-OR              5:23.95    4:59.65   12  
  8 Keeney, Walter E          16 RRSC-OR              5:13.24    5:06.74   11  
  9 Plum, Zac J               16 CAT-OR               5:20.99    5:08.67    9  
 10 Lynott, Mitchell A        15 CST-OR               5:53.64    5:20.59    7  
 11 Shum, Mark P              15 TEAM-OR              6:23.95    5:33.22    6  
 12 Russo, Michael S          16 TEAM-OR                   NT    5:40.16    5  
 13 Wade, Daniel S            16 RRSC-OR              5:56.63    5:45.07    4  
 14 Way, Charlie S            15 CAT-OR               5:31.84    5:46.05    3  
 15 McQuaid, Alex R           15 TEAM-OR                   NT    5:47.20    2  
 
Event 50  Boys 17 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shreeve, Brandon M        17 CAT-OR               4:08.91    4:13.91   20  
  2 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR               4:16.40    4:19.01   17  
  3 Seaver, Alex W            18 TEAM-OR              4:14.08    4:23.33   16  
  4 Campbell, Ian A           18 CAT-OR               4:17.92    4:29.05   15  
  5 Hamlik, Jaron D           17 BCAC-OR              4:19.24    4:29.08   14  
  6 Perlow, David R           18 TEAM-OR              4:20.33    4:37.97   13  
  7 Brookes, Alex J           17 CAT-OR               4:18.49    4:41.52   12  
  8 Suh, Blake T              17 MAV-OR               4:57.54    4:52.72   11  
  9 Ortega, Andrew I          17 MAV-OR               4:34.10    4:55.71    9  
 10 Brody, David A            17 TEAM-OR              4:50.38    4:56.00    7  
 11 Boyles, Dalton T          17 MAV-OR               5:15.50    4:57.56    6  
 12 Garrison, Sam L           17 UN-CG-OR             4:45.57    4:57.77    5  
 13 Schipper, Tanner J        17 CAT-OR               5:02.95    5:06.35    4  
 14 Scobert, Aaron D          19 MAV-OR               5:42.57    5:07.34    3  
 15 Richards, David D         17 UN-CG-OR             5:57.00    5:17.08    2  
 16 Johnson, Steve M          65 EA-OR                5:33.38    5:33.87    1  
 
Event 51  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR              1:34.58    1:32.64   20  
  2 Roering, Stella J          8 TEAM-OR              1:43.40    1:39.58   17  
  3 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR              1:47.16    1:40.64   16  
  4 Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR              1:39.92    1:41.02   15  
  5 Larsen, Lauren G           7 TEAM-OR              1:42.35    1:42.79   14  
  6 Saenger, Naomi Y           8 TEAM-OR                   NT    1:43.17   13  
  7 Witharm, Rebecca A         8 SCAT-OR              2:05.96    1:51.25   12  
  8 Srinivasan, Neha           7 BRSC-OR              1:57.35    1:51.41   11  
  9 Fincher, Genevieve G       8 CST-OR                    NT    1:52.20    9  
 10 Criscione, Viviana         7 CAT-OR               1:54.44    1:55.32    7  
 11 Gates, Natalie S           7 LCSC-OR                   NT    1:59.92    6  
 12 Lynott, Audrey M           8 CST-OR               2:52.74    2:03.24    5  
 13 Nason, Avery A             7 CAT-OR                    NT    2:03.50    4  
 14 Leeming, Ellie R           8 CAT-OR               1:56.69    2:05.15    3  
 15 Johnson, Lexi L            8 SCAT-OR                   NT    2:08.26    2  
 16 Putnam, Suzy E             8 BRSC-OR              2:33.08    2:15.61    1  
 
Event 51  Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bobo-Shisler, Lauren O     9 NST-OR               1:19.14    1:16.20   20  
  2 Criscione, Francesca      10 CAT-OR               1:23.45    1:16.91   17  
  3 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR              1:21.01    1:17.72   16  
  4 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR             1:36.17    1:21.76   15  
  5 Blackburn, Chyanna G      10 NST-OR               1:26.85    1:23.84   14  
  6 Ellison, Aubrie L         10 WSC-OR               1:35.41    1:25.81   13  
  7 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR              1:39.54    1:25.91   12  
  8 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR              1:33.17    1:26.29   11  
  9 Cheal, Natalie G          10 SCAT-OR              1:26.96    1:29.13    9  
 10 Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT    1:29.27    7  
 11 Liu, Lanie M               9 TEAM-OR              1:29.78    1:31.63    6  
 12 Rubottom, Nikki J         10 CST-OR               1:43.99    1:31.95    5  
 13 James, Sofia A             9 WSC-OR               1:47.68    1:32.36    4  
 14 Nason, Madeline L          9 CAT-OR               1:45.27    1:33.90    3  
 15 Allman, Angela S          10 SCAT-OR              1:52.84    1:35.14    2  
 16 Drill, Jordan M            9 CAT-OR               1:34.83    1:35.67    1  
 17 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR                   NT    1:37.43  
 18 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR              1:49.60    1:37.45  
 19 Greene, Lillian N         10 WSC-OR               1:44.70    1:37.60  
 20 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                   NT    1:37.66  
 21 Ford, Charlotte S          9 TEAM-OR                   NT    1:38.00  
 22 Raade, MJ                  9 CGAL-OR                   NT    1:39.41  
 23 Greene, Olivia E           9 WSC-OR                    NT    1:40.31  
 24 Murray, Whitney F         10 WSC-OR               1:47.35    1:40.66  
 25 Harper, Halle L           10 CST-OR                    NT    1:42.36  
 26 Kirchner, Paige E          9 GCST-OR                   NT    1:42.51  
 27 Seward, Jamie L            9 SHSC-OR              1:52.69    1:43.57  
 28 Brown, Sarah E            10 TEAM-OR              1:52.29    1:44.77  
 29 Adams, Elizabeth L        10 SHSC-OR              1:55.46    1:45.85  
 30 Justice, Meg E             9 EA-OR                     NT    1:46.95  
 31 King, Emma J               9 RYST-OR              2:17.98    1:46.99  
 32 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR              1:50.25    1:47.13  
 33 Dea, Kaylin B             10 SCAT-OR                   NT    1:48.07  
 34 Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR              1:51.28    1:50.06  
 35 Gates, Addie R             9 LCSC-OR                   NT    1:52.15  
 36 Guillen, Angie A          10 EA-OR                2:06.23    1:54.02  
 37 Russell, Sage N           10 Cascade-OR                NT    1:55.03  
 38 Gao, Abigail               9 TEAM-OR                   NT    1:58.88  
 39 Lapchynski, Sierra E      10 EA-OR                     NT    1:59.56  
 40 Toomey, Breea G           10 CST-OR                    NT    2:03.16  
 41 Dallwig, Sasha E          10 EA-OR                     NT    2:07.36  
 42 Moreland, Aedan R         10 EA-OR                     NT    2:15.34  
 43 Tena, Sierra R             9 RRSC-OR                   NT    2:15.53  
 44 Johnston, Mykal R          9 SHSC-OR                   NT    2:16.46  
 45 Hancock, Addy              9 EA-OR                     NT    2:36.04  
 46 Folsom, Jordan R           9 EA-OR                2:27.31    2:40.33  
 
Event 52  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orozco, Antonio D          8 SSS-OR               1:45.26    1:40.27   20  
  2 Evenson, Carson D          6 UN-BR-OR                  NT    1:45.65   17  
  3 Cheal, Finley J            7 SCAT-OR              1:43.14    1:50.34   16  
 
Event 52  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Tyler P         10 WSC-OR               1:19.48    1:14.86   20  
  2 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR              1:25.09    1:19.11   17  
  3 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR              1:20.31    1:19.33   16  
  4 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR              1:21.94    1:21.70   15  
  5 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR              1:29.00    1:27.35   14  
  6 Witt, Trevor T            10 CAT-OR               1:29.81    1:28.44   13  
  7 Speaks, Tucker J           9 SHRK-OR              1:29.78    1:29.68   12  
  8 Konop, Ryan P              9 Cascade-OR           1:29.93    1:30.11   11  
  9 Weltchek, Tommy H         10 BCAC-OR              1:29.49    1:31.98    9  
 10 Tatge, Gavyn M             9 GCST-OR                   NT    1:32.10    7  
 11 Ahten, Tyler K             9 TEAM-OR              1:33.51    1:32.39    6  
 12 Soule, Aidan D            10 CAT-OR               1:30.98    1:33.30    5  
 13 Royce, Ari H              10 TEAM-OR              1:53.69    1:34.10    4  
 14 Voss, Hunter J            10 RRSC-OR                   NT    1:34.28    3  
 15 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT    1:34.30    2  
 16 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR              1:52.58    1:34.40    1  
 17 Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR              1:38.05    1:38.50  
 18 Hegney, Clifford L         9 BRSC-OR                   NT    1:39.69  
 19 Leeming, Liam E            9 CAT-OR               1:55.92    1:43.08  
 20 Page-Jones, Charley O      9 TEAM-OR              1:38.18    1:46.18  
 21 Ford, Peter T             10 TEAM-OR                   NT    1:46.73  
 22 Haller, Grant A           10 EA-OR                1:54.52    1:57.38  
 23 Ramachandran, Varun S      9 TEAM-OR                   NT    2:02.35  
 24 Li, Jerome                10 MAV-OR                    NT    2:08.74  
 25 Schaefers, Luka J          9 CAT-OR               2:34.95    2:44.82  
 
Event 53  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR              1:04.72    1:05.63   20  
  2 Hager, Megan R            11 SHSC-OR              1:16.20    1:06.00   17  
  3 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR             1:15.89    1:10.05   16  
  4 Privalova, Victoria D     12 BRSC-OR              1:22.22    1:11.00   15  
  5 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR              1:12.59    1:11.93   14  
  6 Banzer, Eule A            11 BRSC-OR              1:20.29    1:12.05   13  
  7 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR              1:12.44    1:12.41   12  
  8 Elder, Violet C           12 CST-OR               1:18.99    1:13.30   11  
  9 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR               1:15.91    1:13.50    9  
 10 Peterson, Savannah M      11 RYST-OR              1:22.13    1:14.42    7  
 11 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR              1:16.21    1:14.62    6  
 12 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR              1:22.16    1:15.43    5  
 13 Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR              1:16.10    1:15.54    4  
 14 Pierce, Trinity J         12 BRSC-OR              1:16.20    1:15.68    3  
 15 Saenger, Mia Y            11 TEAM-OR              1:14.31    1:16.60    2  
 16 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR              1:19.83    1:16.94    1  
 17 Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR              1:19.62    1:17.21  
 18 Cruz, Natalie R           11 CAT-OR               1:17.68    1:17.69  
 19 Evenson, Caitlin E        11 UN-BR-OR             1:20.86    1:18.10  
 20 Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR              1:21.18    1:18.62  
 21 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR               1:24.82    1:18.90  
 22 Perry, Veronika D         11 WSC-OR               1:28.63    1:19.05  
 23 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR               1:22.30    1:19.07  
 24 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR              1:24.49    1:20.02  
 25 Barry, Lauren E           11 WSC-OR                    NT    1:20.53  
 26 Smith, Noah E             12 EA-OR                1:26.98    1:20.92  
 27 Cordier, Sarah M          11 CAT-OR               1:31.24    1:21.12  
 28 Putnam, Katie J           11 BRSC-OR              1:25.41    1:21.44  
 29 James, Tanna E            11 WSC-OR               1:29.09    1:22.27  
 30 Smith, Lexi D             11 BRSC-OR                   NT    1:22.50  
 31 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR               1:27.96    1:22.99  
 32 Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                1:37.74    1:24.59  
 33 Lander, Shealynn F        11 TEAM-OR              1:38.99    1:24.82  
 34 Russell, Caitlin R        11 EA-OR                1:40.01    1:25.20  
 35 Freese, Elise M           12 EA-OR                1:35.60    1:27.37  
 36 Coats, Samantha R         11 SHSC-OR                   NT    1:27.82  
 37 Beam, Kendyl B            12 MAV-OR                    NT    1:28.14  
 38 Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR              1:53.83    1:28.93  
 39 Wasikowski, Joelle N      11 TEAM-OR                   NT    1:29.55  
 40 Engelmann, Audrey P       11 TEAM-OR              1:34.86    1:31.83  
 41 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR              1:31.09    1:32.33  
 42 Opdahl, Ellie P           11 TEAM-OR                   NT    1:35.31  
 43 Thompson, Katie A         11 TEAM-OR              1:39.82    1:36.20  
 44 Goodrich, Macey L         11 GCST-OR                   NT    1:36.41  
 45 Hummel, Megan H           12 TEAM-OR              1:32.20    1:36.93  
 46 Rice, Brooke M            11 EA-OR                1:44.51    1:37.53  
 47 Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR              1:43.10    1:38.34  
 48 Smith, Izzy M             12 EA-OR                1:53.87    1:39.60  
 49 Way, Mary V               12 CAT-OR               1:33.68    1:42.23  
 50 Patterson, Olivia R       12 CST-OR                    NT    1:44.02  
 51 Heidtke, Julia S          11 TEAM-OR              1:49.22    1:45.63  
 52 Eyman, Fiona S            11 LCSC-OR                   NT    1:50.06  
 53 Reynolds, Danae T         11 SCAT-OR              1:54.34    1:54.92  
 
Event 54  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR              1:08.12    1:05.51   20  
  2 Seiner, Jason K           12 RRSC-OR              1:15.88    1:07.04   17  
  3 Turner, Drew C            12 MAV-OR               1:11.76    1:07.35   16  
  4 Orozco, Victor            11 SSS-OR               1:07.81    1:09.44   15  
  5 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR              1:16.89    1:09.78   14  
  6 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR              1:20.65    1:11.04   13  
  7 Fincher, Trey M           11 CST-OR               1:13.56    1:11.20   12  
  8 Dhakhwa, Dylan K          11 CAT-OR               1:14.31    1:11.79   11  
  9 Agsten, Hunter L          12 RYST-OR                   NT    1:12.66    9  
 10 Busch, James J            12 CST-OR               1:29.88    1:13.32    7  
 11 Lassen, Theo A            11 BRSC-OR              1:28.36    1:15.04    6  
 12 Shultz, Ian D             12 BRSC-OR              1:15.59    1:15.06    5  
 13 Hegney, Paul X            12 BRSC-OR              1:16.00    1:15.07    4  
 14 DeGiulio, Anzo B          12 TEAM-OR                   NT    1:15.40    3  
 15 Hofmann, Spencer W        12 UN-BR-OR             1:21.18    1:17.68    2  
 16 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR              1:19.37    1:17.86    1  
 17 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR              1:20.62    1:17.95  
 18 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR           1:18.35    1:19.28  
 19 Slatore, Henry A          11 Unattached-OR             NT    1:19.95  
 20 Walker, Ryne C            12 EA-OR                1:35.88    1:20.64  
 21 Scarborough, Tristan L    11 NST-OR               1:28.01    1:22.01  
 22 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT    1:23.16  
 23 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR              1:39.70    1:24.27  
 24 Srinivasan, Gokul         11 BRSC-OR                   NT    1:27.56  
 25 Kerr, Ian C               12 TEAM-OR              1:33.60    1:27.86  
 26 Olson, Daniel M           11 SSS-OR               1:29.35    1:28.03  
 27 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR              1:34.57    1:33.98  
 28 Lipkin, Logan C           11 EA-OR                1:48.70    1:38.31  
 29 Belk, Dylan J             12 WSC-OR               1:49.78    1:41.31  
 30 Morales, Mateo M          12 EA-OR                     NT    1:46.44  
 31 Benfield, Isaac A         11 CAT-OR                    NT    2:15.07  
 
Event 55  Girls 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR                   NT    2:12.75   20  
  2 Witharm, Rebecca A         8 SCAT-OR                   NT    2:13.13   17  
  3 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR                   NT    2:13.82   16  
  4 Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR                   NT    2:18.16   15  
 -- Roering, Stella J          8 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 55  Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR              1:38.59    1:36.85   20  
  2 Cheal, Natalie G          10 SCAT-OR              1:48.73    1:47.61   17  
  3 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR             2:03.20    1:48.15   16  
  4 Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT    1:48.40   15  
  5 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR                   NT    1:52.48   14  
  6 Rubottom, Nikki J         10 CST-OR                    NT    1:53.53   13  
  7 Ellison, Aubrie L         10 WSC-OR               2:09.47    1:54.08   12  
  8 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR              2:40.92    1:55.05   11  
  9 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR              2:13.70    1:55.27    9  
 10 Allman, Angela S          10 SCAT-OR              2:18.91    2:02.96    7  
 11 Kirchner, Paige E          9 GCST-OR                   NT    2:05.81    6  
 12 Seward, Jamie L            9 SHSC-OR                   NT    2:07.27    5  
 13 Brown, Sarah E            10 TEAM-OR              2:19.42    2:09.94    4  
 14 James, Sofia A             9 WSC-OR                    NT    2:10.20    3  
 15 Ford, Charlotte S          9 TEAM-OR                   NT    2:17.36    2  
 16 Nason, Madeline L          9 CAT-OR                    NT    2:17.96    1  
 17 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR                   NT    2:21.31  
 18 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR                   NT    2:22.29  
 19 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                   NT    2:25.79  
 20 Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR              2:29.15    2:32.71  
 21 Murray, Whitney F         10 WSC-OR                    NT    2:41.38  
 -- Liu, Lanie M               9 TEAM-OR              1:45.16         DQ  
 -- Dea, Kaylin B             10 SCAT-OR                   NT         DQ  
 -- Russell, Sage N           10 Cascade-OR                NT         DQ  
 
Event 56  Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Cheal, Finley J            7 SCAT-OR                   NT         DQ  
 
Event 56  Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR                   NT    1:39.35   20  
  2 Soule, Aidan D            10 CAT-OR                    NT    1:45.05   17  
  3 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR              1:51.10    1:49.75   16  
  4 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR              2:06.32    1:53.61   15  
  5 Page-Jones, Charley O      9 TEAM-OR                   NT    1:55.76   14  
  6 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR              1:55.73    1:55.88   13  
  7 Royce, Ari H              10 TEAM-OR              2:17.99    1:56.11   12  
  8 Konop, Ryan P              9 Cascade-OR           2:00.28    2:04.39   11  
  9 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR              2:34.10    2:06.55    9  
 10 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT    2:07.32    7  
 11 Leeming, Liam E            9 CAT-OR                    NT    2:09.04    6  
 -- Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 57  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR              1:12.96    1:14.27   20  
  2 Hager, Megan R            11 SHSC-OR              1:38.63    1:19.15   17  
  3 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR               1:17.67    1:19.29   16  
  4 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR              1:23.82    1:23.20   15  
  5 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR              1:27.81    1:25.12   14  
  6 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR              1:26.80    1:25.22   13  
  7 Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR              1:33.04    1:25.47   12  
  8 Dolezal, Isabelle R       12 BRSC-OR              1:31.03    1:26.65   11  
  9 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR              1:31.53    1:28.22    9  
 10 Pierce, Trinity J         12 BRSC-OR              1:31.64    1:28.96    7  
 11 Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR              1:33.66    1:29.54    6  
 12 Cervantes-Frank, Valenti  11 TEAM-OR              1:41.10    1:29.92    5  
 13 Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR              1:33.55    1:31.48    4  
 14 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR             1:46.59    1:32.03    3  
 15 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR              1:33.86    1:32.51    2  
 16 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR              1:39.32    1:35.42    1  
 17 Privalova, Victoria D     12 BRSC-OR              2:00.22    1:38.64  
 18 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR              1:49.47    1:41.52  
 19 Elder, Violet C           12 CST-OR               2:02.21    1:41.54  
 20 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR               1:47.95    1:43.01  
 21 Russell, Caitlin R        11 EA-OR                2:25.65    1:44.26  
 22 Saenger, Mia Y            11 TEAM-OR                   NT    1:44.99  
 23 Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR              2:09.55    1:49.51  
 24 Smith, Noah E             12 EA-OR                2:01.44    1:52.94  
 25 Beam, Kendyl B            12 MAV-OR                    NT    1:52.99  
 26 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR              2:12.02    1:53.50  
 27 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR               2:01.49    1:55.65  
 28 Rice, Brooke M            11 EA-OR                2:04.77    1:59.48  
 29 Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                     NT    2:00.49  
 30 Engelmann, Audrey P       11 TEAM-OR              2:25.03    2:03.94  
 31 Goodrich, Macey L         11 GCST-OR                   NT    2:04.31  
 32 Thompson, Katie A         11 TEAM-OR              2:10.88    2:05.00  
 33 Coats, Samantha R         11 SHSC-OR                   NT    2:08.33  
 34 Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR              2:22.90    2:08.44  
 35 James, Tanna E            11 WSC-OR               2:31.20    2:08.66  
 36 Hummel, Megan H           12 TEAM-OR                   NT    2:15.80  
 -- Somatis, Pippi N          11 SHSC-OR                   NT         DQ  
 -- Zacharek, Aliseea         11 EA-OR                     NT         DQ  
 -- Putnam, Katie J           11 BRSC-OR              1:39.69         DQ  
 -- Wasikowski, Joelle N      11 TEAM-OR                   NT         DQ  
 -- Lander, Shealynn F        11 TEAM-OR              1:58.37         DQ  
 
Event 58  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR              1:20.31    1:18.07   20  
  2 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR              1:30.29    1:28.42   17  
  3 Hegney, Paul X            12 BRSC-OR                   NT    1:28.77   16  
  4 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR              1:53.49    1:30.07   15  
  5 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR              1:35.60    1:31.23   14  
  6 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR              2:00.48    1:39.20   13  
  7 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR           2:01.01    1:43.16   12  
  8 Scarborough, Tristan L    11 NST-OR               2:00.98    1:47.33   11  
  9 Busch, James J            12 CST-OR               2:45.35    1:50.00    9  
 10 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR                   NT    1:50.07    7  
 11 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR                   NT    1:53.12    6  
 12 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT    1:55.40    5  
 13 Olson, Daniel M           11 SSS-OR               1:57.10    1:56.26    4  
 14 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR                   NT    2:14.57    3  
 15 Kerr, Ian C               12 TEAM-OR                   NT    2:14.97    2  
 -- Belk, Dylan J             12 WSC-OR               2:30.29         DQ  
 -- Walker, Ryne C            12 EA-OR                     NT         DQ  
 -- Slatore, Henry A          11 Unattached-OR             NT         DQ  
 -- Lassen, Theo A            11 BRSC-OR              2:13.72         DQ  
 
Event 59  Girls 12 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      2:30.86    2:32.04   40  
     1) Mifsud, Finn A 11               2) Harkins, Anika A 12            
     3) Lauf, Sophia E 12               4) Duhaime, Hope L 11             
  2 South Coast Aquatic Team-OR  'A'                  2:35.84    2:37.20   34  
     1) Tripp, Shayonna L 12            2) Witharm, Helen W 11            
     3) Knutsen, Grace E 11             4) Reynolds, Callie G 12          
  3 BearCat Swim Club-OR  'A'                         2:37.98    2:39.69   32  
     1) Pierce, Trinity J 12            2) Privalova, Victoria D 12       
     3) Dolezal, Isabelle R 12          4) Banzer, Eule A 11              
  4 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      2:39.13    2:46.22   30  
     1) Doughty, Kaitlyn E 10           2) Kamata, Erika S 12             
     3) Walkup, Kate E 11               4) Wasikowski, Joelle N 11        
  5 Corvallis Aquatic Team-OR  'A'                    2:38.42    2:51.91   28  
     1) Cordier, Sarah M 11             2) Criscione, Francesca 10        
     3) Cruz, Natalie R 11              4) Drill, M'Kenzie M 11           
  6 Willamalane Swim Club-OR  'A'                     3:18.14    2:53.65   26  
     1) Ellison, Aubrie L 10            2) Perry, Veronika D 11           
     3) Barry, Lauren E 11              4) James, Tanna E 11              
  7 Emerald Aquatics-OR  'A'                          3:16.98    3:03.77   24  
     1) Carrai, Sophie I 10             2) Smith, Noah E 12               
     3) Rice, Brooke M 11               4) Russell, Caitlin R 11          
  8 Team Eugene Aquatics-OR  'C'                      2:58.89    3:07.62   22  
     1) Liu, Lanie M 9                  2) Thompson, Katie A 11           
     3) Cervantes-Frank, Valentina D 11 4) Ford, Charlotte S 9            
  9 Team Eugene Aquatics-OR  'D'                      3:11.26    3:08.25   18  
     1) Ranck, Sophia M 12              2) Kamata, Shena S 9              
     3) Nagata, Reina O 10              4) Lander, Shealynn F 11          
 10 Chehalem Swim Team-OR  'A'                        3:07.99    3:19.54   14  
     1) Elder, Violet C 12              2) Maiorano, Hanna I 12           
     3) Rubottom, Nikki J 10            4) Earls, Lili A 10               
 11 Team Eugene Aquatics-OR  'E'                      3:20.25    3:23.34   12  
     1) Montgomery, Olivia T 11         2) Taylor, Kylie E 9              
     3) Engelmann, Audrey P 11          4) Opdahl, Ellie P 11             
 12 South Coast Aquatic Team-OR  'B'                  3:10.03    3:23.44   10  
     1) Gelfand, Hope E 8               2) Roberts, Makenna E 10          
     3) Cheal, Natalie G 10             4) Johnson, Natalie A 11          
 13 Corvallis Aquatic Team-OR  'B'                    3:05.95    3:26.93    8  
     1) Drill, Jordan M 9               2) Schaefers, Melissa L 12        
     3) Nason, Madeline L 9             4) Way, Mary V 12                 
 14 Team Eugene Aquatics-OR  'F'                      3:34.51    3:32.87    6  
     1) Hummel, Megan H 12              2) Roering, Stella J 8            
     3) Saenger, Naomi Y 8              4) Larsen, Lauren G 7             
 15 Willamalane Swim Club-OR  'B'                          NT    3:36.80    4  
     1) Greene, Olivia E 9              2) James, Sofia A 9               
     3) Greene, Lillian N 10            4) Murray, Whitney F 10           
 16 South Coast Aquatic Team-OR  'C'                  4:00.22    3:38.07    2  
     1) Johnson, Lexi L 8               2) Hoefs, Morgan E 8              
     3) Witharm, Rebecca A 8            4) Allman, Angela S 10            
 17 Emerald Aquatics-OR  'B'                          4:18.91    3:39.34  
     1) Smith, Izzy M 12                2) Hoffman, Gretchen B 11         
     3) Freese, Elise M 12              4) Hancock, Addy 9                
 18 Sweet Home Swim Club-OR  'B'                      4:02.72    3:40.28  
     1) Seward, Jamie L 9               2) Adams, Elizabeth L 10          
     3) Coats, Samantha R 11            4) Johnston, Mykal R 9            
 19 Corvallis Aquatic Team-OR  'C'                    3:39.46    4:04.12  
     1) Cordier, Lauren M 9             2) Leeming, Ellie R 8             
     3) Criscione, Viviana 7            4) Nason, Avery A 7               
 -- Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      2:52.88   X2:53.58  
     1) Hager, Megan R 11               2) Hewitt, Sarah F 11             
     3) Hewitt, Josie J 9               4) Tyler, Chloe R 8               
 -- Team Eugene Aquatics-OR  'G'                      3:49.63         DQ  
     1) Brown, Sarah E 10               2) Gao, Abigail 9                 
     3) Harker, Isabella R 9            4) Keppo, Kirsti I 9              
 
Event 60  Boys 12 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      2:43.32    2:40.14   40  
     1) Sampson, Ethan R 12             2) Zawierucha, Adam D 12          
     3) Mullikin, Seth M 12             4) DeGiulio, Anzo B 12            
  2 BearCat Swim Club-OR  'A'                         2:32.12    2:40.36   34  
     1) Cook, Trevor M 10               2) Lassen, Theo A 11              
     3) Hegney, Paul X 12               4) Shultz, Ian D 12               
  3 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      3:20.00    2:44.80   32  
     1) Nelson, Brock J 9               2) Lupoli, Rawlins J 12           
     3) Lupoli, Rowland J 12            4) Seward, Dakotah L 12           
  4 Team Eugene Aquatics-OR  'C'                           NT    3:22.53   30  
     1) Turpin, Aiden C 9               2) Kerr, Ian C 12                 
     3) Royce, Ari H 10                 4) Ford, Peter T 10               
  5 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      3:13.85    3:26.22   28  
     1) Ahten, Spencer I 9              2) Parsons, Timmy B 9             
     3) Page-Jones, Charley O 9         4) Ahten, Tyler K 9               
  6 Corvallis Aquatic Team-OR  'B'                    4:53.90    3:34.44   26  
     1) Witt, Trevor T 10               2) Leeming, Liam E 9              
     3) Soule, Aidan D 10               4) Benfield, Isaac A 11           
 
Event 61  Girls 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler, Chloe R             8 SHSC-OR              3:51.26    3:54.56   20  
  2 Hoefs, Morgan E            8 SCAT-OR                   NT    4:09.31   17  
  3 Criscione, Viviana         7 CAT-OR                    NT    4:10.54   16  
  4 Roering, Stella J          8 TEAM-OR                   NT    4:12.08   15  
  5 Saenger, Naomi Y           8 TEAM-OR                   NT    4:12.88   13.5
  5 Larsen, Lauren G           7 TEAM-OR                   NT    4:12.88   13.5
  7 Gelfand, Hope E            8 SCAT-OR              4:19.40    4:13.49   12  
  8 Witharm, Rebecca A         8 SCAT-OR                   NT    4:27.12   11  
  9 Gates, Natalie S           7 LCSC-OR                   NT    5:11.27    9  
 10 Lynott, Audrey M           8 CST-OR                    NT    5:11.56    7  
 -- Leeming, Ellie R           8 CAT-OR                    NT         DQ  
 
Event 61  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Criscione, Francesca      10 CAT-OR               3:05.20    3:09.02   20  
  2 Doughty, Kaitlyn E        10 TEAM-OR              3:14.25    3:10.01   17  
  3 Bobo-Shisler, Lauren O     9 NST-OR                    NT    3:23.89   16  
  4 Hewitt, Josie J            9 UN-SH-OR             3:55.72    3:26.25   15  
  5 Roberts, Makenna E        10 SCAT-OR              3:29.79    3:28.66   14  
  6 Sabine, Cerys M            9 LOSC-OR                   NT    3:31.08   13  
  7 Ellison, Aubrie L         10 WSC-OR               3:27.97    3:31.63   12  
  8 Liu, Lanie M               9 TEAM-OR              3:38.56    3:36.39   11  
  9 Carrai, Sophie I          10 EA-OR                     NT    3:38.83    9  
 10 Cheal, Natalie G          10 SCAT-OR              3:36.54    3:40.52    7  
 11 Nason, Madeline L          9 CAT-OR               4:14.80    3:45.67    6  
 12 Rubottom, Nikki J         10 CST-OR                    NT    3:48.62    5  
 13 Nagata, Reina O           10 TEAM-OR              4:49.04    3:51.59    4  
 14 James, Sofia A             9 WSC-OR                    NT    3:55.16    3  
 15 Allman, Angela S          10 SCAT-OR              4:47.01    3:58.19    2  
 16 Kirchner, Paige E          9 GCST-OR                   NT    4:04.79    1  
 17 Taylor, Kylie E            9 TEAM-OR                   NT    4:06.63  
 18 Kamata, Shena S            9 TEAM-OR              4:15.84    4:06.98  
 19 Drill, Jordan M            9 CAT-OR                    NT    4:07.29  
 20 Harker, Isabella R         9 TEAM-OR                   NT    4:08.89  
 21 Greene, Lillian N         10 WSC-OR                    NT    4:11.02  
 22 Justice, Meg E             9 EA-OR                     NT    4:22.48  
 23 Cordier, Lauren M          9 CAT-OR                    NT    4:26.10  
 24 Adams, Elizabeth L        10 SHSC-OR                   NT    4:28.46  
 25 Brown, Sarah E            10 TEAM-OR                   NT    4:28.83  
 26 Gates, Addie R             9 LCSC-OR                   NT    4:29.76  
 27 Dea, Kaylin B             10 SCAT-OR                   NT    4:32.44  
 28 Greene, Olivia E           9 WSC-OR                    NT    4:36.23  
 29 Keppo, Kirsti I            9 TEAM-OR                   NT    4:38.86  
 30 Dallwig, Sasha E          10 EA-OR                     NT    4:59.93  
 31 Moreland, Aedan R         10 EA-OR                     NT    5:23.17  
 -- Johnston, Mykal R          9 SHSC-OR                   NT         DQ  
 -- Seward, Jamie L            9 SHSC-OR                   NT         DQ  
 -- Russell, Sage N           10 Cascade-OR                NT         DQ  
 -- Lapchynski, Sierra E      10 EA-OR                     NT         DQ  
 
Event 62  Boys 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cheal, Finley J            7 SCAT-OR                   NT    4:33.90   20  
 
Event 62  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes, Sam L              9 LCSC-OR                   NT    3:17.49   20  
  2 Hoefs, Craig W            10 SCAT-OR              3:28.56    3:18.48   17  
  3 Cook, Trevor M            10 BRSC-OR              3:21.08    3:19.00   16  
  4 Campbell, Tyler P         10 WSC-OR               3:43.16    3:28.65   15  
  5 Ahten, Spencer I           9 TEAM-OR              3:26.81    3:37.95   14  
  6 Soule, Aidan D            10 CAT-OR               3:48.46    3:39.55   13  
  7 Weltchek, Tommy H         10 BCAC-OR              3:28.98    3:39.77   12  
  8 Tatge, Gavyn M             9 GCST-OR                   NT    3:47.64   11  
  9 Speaks, Tucker J           9 SHRK-OR              3:56.96    3:48.54    9  
 10 Witt, Trevor T            10 CAT-OR               4:43.49    3:53.43    7  
 11 Royce, Ari H              10 TEAM-OR                   NT    3:54.21    6  
 12 Turpin, Aiden C            9 TEAM-OR                   NT    3:54.27    5  
 13 Nelson, Brock J            9 SHSC-OR                   NT    3:58.03    4  
 14 Konop, Ryan P              9 Cascade-OR                NT    3:59.16    3  
 15 Hegney, Clifford L         9 BRSC-OR                   NT    4:03.87    2  
 16 Leeming, Liam E            9 CAT-OR               4:24.46    4:05.44    1  
 17 Ahten, Tyler K             9 TEAM-OR                   NT    4:17.07  
 18 Page-Jones, Charley O      9 TEAM-OR              4:52.35    4:21.23  
 19 Ford, Peter T             10 TEAM-OR                   NT    5:03.96  
 -- Parsons, Timmy B           9 TEAM-OR              4:11.05         DQ  
 -- Haller, Grant A           10 EA-OR                     NT         DQ  
 -- Ramachandran, Varun S      9 TEAM-OR                   NT         DQ  
 
Event 63  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knutsen, Grace E          11 SCAT-OR              2:40.85    2:40.16   20  
  2 Hager, Megan R            11 SHSC-OR              3:16.03    2:48.39   17  
  3 Mifsud, Finn A            11 TEAM-OR              2:56.97    2:57.95   16  
  4 Tripp, Shayonna L         12 SCAT-OR              3:02.91    2:59.19   15  
  5 Privalova, Victoria D     12 BRSC-OR              3:02.00    2:59.76   14  
  6 Hewitt, Sarah F           11 UN-SH-OR             3:14.83    3:00.66   13  
  7 Harkins, Anika A          12 TEAM-OR              3:02.02    3:00.76   12  
  8 Morillo, Zoe K            12 MAV-OR               2:55.29    3:02.30   11  
  9 Cruz, Natalie R           11 CAT-OR               3:06.69    3:02.70    9  
 10 Banzer, Eule A            11 BRSC-OR              3:16.83    3:02.86    7  
 11 Lauf, Sophia E            12 TEAM-OR              3:07.64    3:05.17    6  
 12 Pierce, Trinity J         12 BRSC-OR              3:08.01    3:06.20    5  
 13 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR              3:06.29    3:06.44    4  
 14 Mejia, Angelica T         12 BRSC-OR              3:21.12    3:07.08    3  
 15 Peterson, Savannah M      11 RYST-OR              3:30.57    3:07.50    2  
 16 Witharm, Helen W          11 SCAT-OR              3:16.67    3:10.08    1  
 17 Dolezal, Isabelle R       12 BRSC-OR              3:12.78    3:10.70  
 18 Evenson, Caitlin E        11 UN-BR-OR             3:39.57    3:13.37  
 19 Reynolds, Callie G        12 SCAT-OR              3:11.10    3:13.56  
 20 Cordier, Sarah M          11 CAT-OR               4:02.33    3:14.92  
 21 Saenger, Mia Y            11 TEAM-OR              3:12.60    3:15.07  
 22 Kamata, Erika S           12 TEAM-OR              3:07.59    3:15.81  
 23 Perry, Veronika D         11 WSC-OR               4:11.46    3:17.08  
 24 Putnam, Katie J           11 BRSC-OR              3:31.24    3:18.76  
 25 Lander, Shealynn F        11 TEAM-OR              3:56.09    3:22.96  
 26 Cervantes-Frank, Valenti  11 TEAM-OR              3:53.36    3:24.15  
 27 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR               3:42.23    3:29.79  
 28 James, Tanna E            11 WSC-OR               4:06.22    3:33.99  
 29 Ranck, Sophia M           12 TEAM-OR              3:57.69    3:34.50  
 30 Hoffman, Gretchen B       11 EA-OR                4:27.63    3:38.70  
 31 Smith, Lexi D             11 BRSC-OR                   NT    3:41.35  
 32 Wasikowski, Joelle N      11 TEAM-OR                   NT    3:42.25  
 33 Freese, Elise M           12 EA-OR                3:52.96    3:43.58  
 34 Johnson, Natalie A        11 SCAT-OR                   NT    3:45.29  
 35 Maiorano, Hanna I         12 CST-OR               3:50.56    3:45.87  
 36 Goodrich, Macey L         11 GCST-OR                   NT    3:51.79  
 37 Engelmann, Audrey P       11 TEAM-OR              4:14.92    3:57.75  
 38 Coats, Samantha R         11 SHSC-OR                   NT    4:00.06  
 39 Rice, Brooke M            11 EA-OR                4:07.40    4:00.74  
 40 Thompson, Katie A         11 TEAM-OR              3:40.73    4:02.50  
 41 Way, Mary V               12 CAT-OR               5:16.41    4:06.49  
 42 Reynolds, Danae T         11 SCAT-OR                   NT    4:22.85  
 43 Heidtke, Julia S          11 TEAM-OR                   NT    4:23.15  
 44 Patterson, Olivia R       12 CST-OR                    NT    4:38.49  
 -- Smith, Noah E             12 EA-OR                3:39.91         DQ  
 -- Zacharek, Aliseea         11 EA-OR                     NT         DQ  
 -- Montgomery, Olivia T      11 TEAM-OR              4:11.79         DQ  
 -- Duhaime, Hope L           11 TEAM-OR              3:00.47         DQ  
 -- Opdahl, Ellie P           11 TEAM-OR                   NT         DQ  
 -- Smith, Izzy M             12 EA-OR                     NT         DQ  
 
Event 64  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez-Duncan, Jerrad A    12 SCAT-OR              2:48.63    2:41.31   20  
  2 Turner, Drew C            12 MAV-OR               2:49.23    2:41.47   17  
  3 Lupoli, Rawlins J         12 SHSC-OR              3:17.33    2:48.16   16  
  4 Seiner, Jason K           12 RRSC-OR              3:05.31    2:49.39   15  
  5 Hegney, Paul X            12 BRSC-OR              2:56.72    2:57.46   14  
  6 Fincher, Trey M           11 CST-OR               3:14.14    2:59.77   13  
  7 Orozco, Victor            11 SSS-OR               2:59.85    3:00.59   12  
  8 Lupoli, Rowland J         12 SHSC-OR              3:40.48    3:03.26   11  
  9 Dhakhwa, Dylan K          11 CAT-OR               3:09.30    3:05.75    9  
 10 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR              3:05.00    3:05.96    7  
 11 Shultz, Ian D             12 BRSC-OR              3:11.67    3:06.67    6  
 12 Mullikin, Seth M          12 TEAM-OR              3:11.44    3:12.94    5  
 13 Nave, Emmett B            12 Cascade-OR           3:23.13    3:18.86    4  
 14 Busch, James J            12 CST-OR               4:25.84    3:19.80    3  
 15 Srinivasan, Gokul         11 BRSC-OR                   NT    3:22.23    2  
 16 Slatore, Henry A          11 Unattached-OR             NT    3:22.36    1  
 17 Scarborough, Tristan L    11 NST-OR               3:44.10    3:23.41  
 18 Hofmann, Spencer W        12 UN-BR-OR                  NT    3:25.06  
 19 Sabine, Caerwyn D         11 LOSC-OR                   NT    3:29.28  
 20 Zawierucha, Adam D        12 TEAM-OR              3:03.25    3:30.65  
 21 Edwards, Garrett P        11 BRSC-OR              3:31.66    3:33.16  
 22 Kerr, Ian C               12 TEAM-OR              4:38.21    3:45.14  
 23 Lipkin, Logan C           11 EA-OR                     NT    4:01.00  
 24 Seward, Dakotah L         12 SHSC-OR                   NT    4:05.87  
 -- Walker, Ryne C            12 EA-OR                4:04.81         DQ  
 -- Benfield, Isaac A         11 CAT-OR                    NT         DQ  
 
Event 65  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR              1:03.39    1:02.22   20  
  2 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR              1:01.69    1:04.00   17  
  3 Despain, Anna E           13 BRSC-OR              1:06.11    1:04.15   16  
  4 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR              1:02.32    1:05.29   15  
  5 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR              1:07.12    1:05.51   14  
  6 Hayzlett, Shelbi F        14 MAV-OR               1:03.46    1:05.72   13  
  7 Price, Jacqueline M       14 WSC-OR               1:04.73    1:05.90   12  
  8 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR              1:10.03    1:06.12   11  
  9 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR              1:06.73    1:07.09    9  
 10 Anderson, Sarah H         14 BRSC-OR              1:08.75    1:07.31    7  
 11 Mclean-Frieze, Tayland H  14 UN-TE-OR             1:07.16    1:07.64    6  
 12 Speaks, Lauren A          14 SHRK-OR              1:07.33    1:08.93    5  
 13 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR           1:10.50    1:09.48    4  
 14 Zuckerman, Joanna E       13 BRSC-OR              1:09.90    1:09.83    3  
 15 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR               1:08.75    1:10.36    2  
 16 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR              1:12.44    1:10.63    1  
 17 Conliffe, Ella C          14 BRSC-OR              1:10.45    1:10.85  
 18 Hilstad, Hannah E         13 MAV-OR               1:10.50    1:11.64  
 19 Seaver, Katie M           14 TEAM-OR              1:09.55    1:12.07  
 20 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR              1:21.36    1:12.13  
 21 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR              1:16.10    1:12.33  
 22 Otterstedt, Joelle R      14 WSC-OR               1:12.46    1:12.36  
 23 King, Jasmyne A           13 RYST-OR              1:10.69    1:12.50  
 24 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR              1:10.45    1:13.28  
 25 Ball, Rylie T             14 CAT-OR               1:12.96    1:14.07  
 26 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR              1:14.13    1:14.60  
 27 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR              1:14.74    1:14.72  
 28 Zuckerman, Jamie T        13 BRSC-OR              1:13.69    1:14.83  
 29 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR             1:17.20    1:14.96  
 30 Armstrong, Ayle E         14 BRSC-OR              1:11.68    1:15.00  
 31 Coates, Sarah E           14 TEAM-OR              1:21.32    1:15.92  
 32 Gamble, Shannon R         14 CST-OR               1:18.10    1:15.96  
 33 Oberst, Katie E           13 Cascade-OR           1:12.43    1:16.08  
 34 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR              1:19.23    1:17.12  
 35 Corbin, Andrea C          14 EA-OR                1:25.21    1:17.83  
 36 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR              1:17.46    1:17.84  
 37 Bendele, Joannah M        14 EA-OR                1:16.09    1:18.57  
 38 Vitron, Alana F           14 BCAC-OR                   NT    1:19.06  
 39 Gade, Anna J              14 RYST-OR              1:21.67    1:19.20  
 40 Raade, Tori E             14 CGAL-OR              1:50.77    1:21.04  
 41 Rudicel, Clover A         14 CGAL-OR                   NT    1:25.12  
 42 Stowell, Ashton L         14 TEAM-OR              1:22.33    1:25.39  
 43 Gabbard, Bekah R          14 BRSC-OR                   NT    1:26.84  
 44 Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR           1:30.64    1:27.24  
 45 Tackett, Mandy R          13 MAV-OR               1:41.99    1:35.51  
 -- Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR              1:19.92         DQ  
 
Event 65  Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumrill, Mackenzie J      16 BRSC-OR                58.84    1:01.15   20  
  2 Gupton, Hannah M          16 MAV-OR               1:04.56    1:04.68   17  
  3 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR              1:03.99    1:05.02   16  
  4 Hummel, Madeleine H       16 TEAM-OR              1:03.42    1:05.77   15  
  5 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR              1:05.15    1:05.81   14  
  6 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR           1:05.59    1:06.10   13  
  7 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR              1:02.47    1:06.11   12  
  8 Beamer, Molly K           15 CAT-OR               1:03.15    1:06.44   11  
  9 Falk, Mya R               15 WSC-OR               1:06.28    1:06.53    9  
 10 Dow, Evette M             15 BRSC-OR              1:05.87    1:07.15    7  
 11 Ly, Amanda S              15 MAV-OR               1:06.07    1:07.18    6  
 12 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR           1:05.26    1:07.56    5  
 13 Hofmann, Brooke N         15 BRSC-OR              1:10.73    1:09.39    4  
 14 Boyd, Emily A             16 UN-TE-OR             1:13.55    1:10.37    3  
 15 Boles, Emma R             15 BRSC-OR              1:07.76    1:10.74    2  
 16 Shaw, Emily L             16 CAT-OR               1:09.27    1:10.96    1  
 17 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR              1:10.49    1:11.02  
 18 Marin, Michelle           16 MAV-OR               1:09.76    1:11.71  
 19 Hill, Aleya L             16 BRSC-OR                   NT    1:12.36  
 20 Lively, Katie G           15 TEAM-OR              1:12.22    1:12.72  
 21 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR              1:13.32    1:13.37  
 22 Smith, Haley M            15 EA-OR                1:12.77    1:13.60  
 23 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR              1:30.29    1:14.88  
 24 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT    1:15.76  
 25 Collins, Bailey           15 BRSC-OR              1:18.73    1:17.46  
 26 Seiner, Akari J           15 RRSC-OR              1:14.97    1:17.61  
 27 Williams-Young, Maya J    15 TEAM-OR              1:18.11    1:17.88  
 28 Schwarte, Abby M          16 TEAM-OR              1:16.94    1:17.90  
 29 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR              1:23.78    1:18.33  
 30 Metcalfe, Madeline A      15 TEAM-OR              1:17.02    1:19.14  
 31 Salgado, Julia P          16 BRSC-OR                   NT    1:19.19  
 32 Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              1:18.65    1:20.55  
 33 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR              1:26.14    1:20.77  
 34 Ramey, ShaiLynn M         15 WSC-OR               1:53.43    1:22.92  
 35 Hamlik, Katie E           15 BCAC-OR              1:56.40    1:25.56  
 
Event 65  Girls 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bush, Alysha L            18 CST-OR                 58.49    1:01.62   20  
  2 Awalt, Brittney M         19 UN-CS-OR             1:03.84    1:05.07   17  
  3 Hartenstein, Christy A    17 UN-BC-OR             1:05.31    1:06.71   16  
  4 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR              1:05.53    1:11.65   15  
  5 Manning, Kylee M          20 CAT-OR                    NT    1:14.25   14  
  6 Scully, Kelsey S          17 MAV-OR               1:14.08    1:14.52   13  
  7 Sadler, Geneva G          18 RYST-OR              1:14.14    1:15.94   12  
  8 Ramirez, Eliana A         17 CGAL-OR                   NT    1:17.39   11  
 
Event 66  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, John K          14 TEAM-OR                58.65      59.11   20  
  2 Ly, Timothy K             13 MAV-OR               1:00.67    1:00.58   17  
  3 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR              1:01.88    1:01.18   16  
  4 James, Tristan T          14 WSC-OR               1:04.51    1:02.67   15  
  5 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR              1:10.70    1:03.75   14  
  6 Capper, John M            13 TEAM-OR              1:04.17    1:03.85   13  
  7 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR              1:05.46    1:04.37   12  
  8 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR              1:04.82    1:04.85   11  
  9 Lighthall, Tate C         14 Cascade-OR           1:04.89    1:05.54    9  
 10 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                1:08.86    1:06.52    7  
 11 Rice, Brett M             13 EA-OR                1:15.06    1:06.97    6  
 12 Brown, Jaime A            13 RYST-OR              1:12.92    1:07.23    5  
 13 Lessenich, Christopher A  13 GPS-OR               1:08.97    1:07.49    4  
 14 Lundberg, Joe W           13 BCAC-OR              1:18.53    1:08.46    3  
 15 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR              1:17.35    1:09.04    2  
 16 Johnson, Trace M          13 BCAC-OR              1:09.51    1:09.06    0.5
 16 Williams, Shane A         14 WSC-OR                    NT    1:09.06    0.5
 18 Keeney, Henry T           14 RRSC-OR              1:14.32    1:10.26  
 19 Perry, Conner N           14 RYST-OR              1:12.16    1:10.77  
 20 Harkins, Max M            14 TEAM-OR              1:24.55    1:11.22  
 21 Caruso, Mykel M           14 MAV-OR                    NT    1:13.00  
 22 Ranck, Carter E           13 TEAM-OR              1:17.43    1:16.16  
 23 Kellar, Kevin L           14 CAT-OR               1:19.91    1:16.30  
 24 Stafford, Chaz A          13 WSC-OR               1:30.92    1:19.68  
 25 Baxter, Amani K           14 RRSC-OR                   NT    1:20.66  
 26 Wunderlich II, Eric J     13 BRSC-OR              1:21.99    1:23.47  
 27 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT    1:25.42  
 28 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR              1:29.72    1:27.11  
 29 Davies, Ryan T            13 TEAM-OR              1:39.49    1:27.77  
 30 West, Cole R              13 WSC-OR                    NT    1:34.99  
 
Event 66  Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR                57.59      59.43   20  
  2 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR                59.18      59.69   17  
  3 Plum, Zac J               16 CAT-OR               1:01.61    1:01.45   16  
  4 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR              1:03.24    1:02.04   15  
  5 Thompson, Austin C        16 CAT-OR               1:04.35    1:02.40   14  
  6 Seevers, Chad W           16 CAT-OR               1:04.37    1:02.74   13  
  7 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR              1:03.75    1:03.77   12  
  8 Murphy, Carson J          15 RYST-OR              1:04.70    1:04.15   11  
  9 Avellaneda, Glemn G       16 MAV-OR               1:04.15    1:04.28    9  
 10 James, Riley C            16 WSC-OR               1:04.42    1:04.86    7  
 11 Zuckerman, Ephraim A      16 BRSC-OR              1:05.30    1:05.06    6  
 12 Mejia Medina, Bryan O     15 MAV-OR               1:05.64    1:06.00    5  
 13 Way, Charlie S            15 CAT-OR               1:05.56    1:06.71    4  
 14 Suh, Austin Y             15 MAV-OR               1:05.54    1:06.77    3  
 15 Lam, KinHo                16 CAT-OR                    NT    1:07.19    2  
 16 Russo, Michael S          16 TEAM-OR                   NT    1:07.71    1  
 17 Keeney, Walter E          16 RRSC-OR              1:09.02    1:08.00  
 18 Mickelson, Dylan S        15 LCSC-OR              1:09.24    1:10.17  
 19 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR              1:20.26    1:11.00  
 20 Shum, Mark P              15 TEAM-OR              1:12.54    1:13.03  
 21 Green, Thomas G           16 CAT-OR                    NT    1:13.25  
 22 Ullmann, Ty Z             15 WSC-OR                    NT    1:16.24  
 23 Price, J.P. S             16 WSC-OR               1:20.32    1:19.12  
 
Event 66  Boys 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR                 56.69      56.86   20  
  2 Seaver, Alex W            18 TEAM-OR                55.77      57.59   17  
  3 Shreeve, Brandon M        17 CAT-OR                 58.57      57.81   16  
  4 Larsen, Bjorn B           17 CST-OR                 58.17      58.38   15  
  5 Rafalski, Ben D           22 MAV-OR                 55.52      58.90   14  
  6 Suh, Blake T              17 MAV-OR               1:00.86      59.05   13  
  7 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR                58.27      59.09   12  
  8 Ortega, Andrew I          17 MAV-OR                 55.99      59.44   11  
  9 Cihak, Joe B              18 CAT-OR                 55.82      59.72    9  
 10 Scobert, Aaron D          19 MAV-OR               1:11.09      59.85    7  
 11 Bogdan, Alex J            17 MAV-OR                 59.66      59.93    5.5
 11 Brasil, Victor M          25 BRSC-OR              1:00.47      59.93    5.5
 13 Leczel, Caleb B           17 UN-CG-OR             1:34.22    1:00.18    4  
 14 Brookes, Alex J           17 CAT-OR                 56.22    1:00.37    2.5
 14 Cling, CJ J               17 TEAM-OR              1:00.21    1:00.37    2.5
 16 Perlow, David R           18 TEAM-OR              1:01.51    1:00.38    1  
 17 Schipper, Tanner J        17 CAT-OR               1:02.67    1:01.28  
 18 Campbell, Ian A           18 CAT-OR                 57.09    1:01.55  
 19 McKinnon, Nigel M         17 TEAM-OR              1:01.45    1:02.02  
 20 Reedy, Joseph N           18 BRSC-OR              1:00.37    1:02.10  
 21 Brody, David A            17 TEAM-OR              1:00.75    1:03.57  
 22 Raze, Kyle C              20 MAV-OR               1:04.26    1:04.22  
 23 Richards, David D         17 UN-CG-OR                  NT    1:06.62  
 
Event 67  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR              2:44.42    2:39.20   20  
  2 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR              2:42.27    2:40.48   17  
  3 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR              2:41.70    2:40.51   16  
  4 Price, Jacqueline M       14 WSC-OR               2:39.48    2:41.10   15  
  5 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR              2:32.04    2:42.34   14  
  6 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR               2:36.83    2:43.19   13  
  7 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR              2:44.68    2:43.41   12  
  8 Roemer, Alexa F           14 BCAC-OR              2:40.12    2:47.28   11  
  9 Anderson, Sarah H         14 BRSC-OR              2:57.84    2:51.18    9  
 10 Speaks, Lauren A          14 SHRK-OR              2:50.48    2:53.93    7  
 11 Otterstedt, Joelle R      14 WSC-OR               3:07.00    2:56.50    6  
 12 Davis, Mia M              13 SHSC-OR              3:00.14    2:56.87    5  
 13 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR              3:05.59    2:57.14    4  
 14 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR                   NT    2:58.36    3  
 15 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR              2:55.95    2:58.37    2  
 16 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR              3:14.96    2:58.63    1  
 17 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR              3:11.05    2:58.65  
 18 Seaver, Katie M           14 TEAM-OR              2:53.47    2:59.14  
 19 Ball, Rylie T             14 CAT-OR               2:58.85    2:59.52  
 20 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR              3:10.37    3:01.16  
 21 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR              3:00.00    3:02.02  
 22 Conliffe, Ella C          14 BRSC-OR              3:03.17    3:06.87  
 23 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR              3:06.57    3:07.04  
 24 Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR              3:30.94    3:07.58  
 25 Coates, Sarah E           14 TEAM-OR              3:26.16    3:08.46  
 26 Oberst, Katie E           13 Cascade-OR           3:03.11    3:10.67  
 27 Armstrong, Ayle E         14 BRSC-OR              3:05.34    3:11.15  
 28 Corbin, Andrea C          14 EA-OR                3:30.81    3:13.07  
 29 Vitron, Alana F           14 BCAC-OR                   NT    3:19.73  
 30 Gabbard, Bekah R          14 BRSC-OR                   NT    3:23.31  
 31 Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR                NT    3:43.55  
 -- Tackett, Mandy R          13 MAV-OR               3:59.99         DQ  
 
Event 67  Girls 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumrill, Mackenzie J      16 BRSC-OR              2:22.67    2:29.68   20  
  2 Beamer, Molly K           15 CAT-OR               2:39.20    2:38.60   17  
  3 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR              2:36.51    2:38.87   16  
  4 Hummel, Madeleine H       16 TEAM-OR              2:39.85    2:40.26   15  
  5 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR              2:42.34    2:42.78   14  
  6 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR           2:33.23    2:42.84   13  
  7 Dow, Evette M             15 BRSC-OR              2:36.59    2:43.12   12  
  8 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR           2:41.12    2:44.62   11  
  9 Gupton, Hannah M          16 MAV-OR               2:42.13    2:49.12    9  
 10 Ly, Amanda S              15 MAV-OR               2:34.13    2:49.48    7  
 11 Boles, Emma R             15 BRSC-OR              2:54.63    2:51.43    6  
 12 Hofmann, Brooke N         15 BRSC-OR              2:44.91    2:52.33    5  
 13 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR              3:06.98    2:54.32    4  
 14 Pinard, Jenny R           16 CAT-OR               2:49.48    2:56.90    3  
 15 Marin, Michelle           16 MAV-OR               3:47.68    2:58.07    2  
 16 Schwarte, Abby M          16 TEAM-OR              3:00.45    3:03.22    1  
 17 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR                   NT    3:04.21  
 18 Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              3:09.51    3:10.88  
 19 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR              3:29.95    3:11.22  
 20 Salgado, Julia P          16 BRSC-OR                   NT    3:14.91  
 21 Collins, Bailey           15 BRSC-OR              3:15.05    3:14.93  
 22 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT    3:18.96  
 23 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR                   NT    3:36.73  
 
Event 67  Girls 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bush, Alysha L            18 CST-OR               2:31.70    2:40.47   20  
  2 Maricle, Abby L           17 BCAC-OR              2:47.00    2:40.85   17  
  3 Hartenstein, Christy A    17 UN-BC-OR             2:45.77    2:46.86   16  
  4 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR              2:47.81    3:02.02   15  
  5 Scully, Kelsey S          17 MAV-OR               2:59.60    3:05.27   14  
  6 Sadler, Geneva G          18 RYST-OR              2:56.49    3:06.18   13  
  7 Ramirez, Eliana A         17 CGAL-OR                   NT    3:12.40   12  
 
Event 68  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR              2:25.49    2:24.67   20  
  2 Davidson, John K          14 TEAM-OR              2:25.51    2:25.38   17  
  3 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR             2:38.85    2:36.84   16  
  4 Ly, Timothy K             13 MAV-OR               2:37.16    2:37.32   15  
  5 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR              2:33.49    2:39.59   14  
  6 James, Tristan T          14 WSC-OR               2:59.67    2:39.80   13  
  7 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR              2:39.12    2:40.08   12  
  8 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR              2:43.06    2:41.62   11  
  9 Rice, Brett M             13 EA-OR                3:21.08    2:47.35    9  
 10 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR              3:12.42    2:47.47    7  
 11 Williams, Shane A         14 WSC-OR               2:47.80    2:47.62    6  
 12 Lundberg, Joe W           13 BCAC-OR              2:57.11    2:52.61    5  
 13 Perry, Conner N           14 RYST-OR                   NT    2:54.43    4  
 14 Lessenich, Christopher A  13 GPS-OR               2:59.26    2:54.57    3  
 15 Brown, Jaime A            13 RYST-OR              3:10.06    2:55.23    2  
 16 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR              3:07.33    2:55.26    1  
 17 Harkins, Max M            14 TEAM-OR              2:51.10    2:55.71  
 18 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                3:05.12    2:58.27  
 19 Koh, Z                    13 CAT-OR               3:27.89    3:00.46  
 20 Caruso, Mykel M           14 MAV-OR               3:34.91    3:01.15  
 21 Johnson, Trace M          13 BCAC-OR              3:05.61    3:03.38  
 22 Ranck, Carter E           13 TEAM-OR              3:42.81    3:11.04  
 23 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR                   NT    3:26.03  
 24 Wunderlich II, Eric J     13 BRSC-OR                   NT    3:30.27  
 25 Davies, Ryan T            13 TEAM-OR                   NT    3:36.67  
 26 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT    3:49.10  
 27 West, Cole R              13 WSC-OR                    NT    3:58.51  
 
Event 68  Boys 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           15 BRSC-OR              2:22.82    2:22.66   20  
  2 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR              2:19.00    2:23.00   17  
  3 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR              2:24.05    2:25.91   16  
  4 Flores Juarez, David      16 CST-OR               2:36.00    2:30.46   15  
  5 Murphy, Carson J          15 RYST-OR              2:29.24    2:36.17   14  
  6 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR              2:41.73    2:36.74   13  
  7 Thompson, Austin C        16 CAT-OR               2:43.89    2:37.82   12  
  8 King, Connor H            16 CAT-OR               2:40.75    2:39.18   11  
  9 James, Riley C            16 WSC-OR               2:37.02    2:39.79    9  
 10 Suh, Austin Y             15 MAV-OR               2:37.42    2:44.12    7  
 11 Lam, KinHo                16 CAT-OR                    NT    2:45.29    6  
 12 Plum, Zac J               16 CAT-OR               2:42.62    2:45.51    5  
 13 Avellaneda, Glemn G       16 MAV-OR               2:59.42    2:47.11    4  
 14 Schaefers, Noah R         15 CAT-OR               2:43.55    2:50.84    3  
 15 Russo, Michael S          16 TEAM-OR                   NT    2:57.58    2  
 16 Mickelson, Dylan S        15 LCSC-OR              3:18.65    2:59.76    1  
 17 Way, Charlie S            15 CAT-OR               3:16.11    3:05.31  
 18 Lynott, Mitchell A        15 CST-OR                    NT    3:06.41  
 19 Wade, Daniel S            16 RRSC-OR              3:37.63    3:09.51  
 20 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR              3:10.01    3:11.31  
 21 Price, J.P. S             16 WSC-OR               3:19.83    3:20.47  
 22 Reinsch, Ryan M           16 WSC-OR                    NT    3:20.48  
 
Event 68  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR               2:11.72    2:17.63   20  
  2 Hamlik, Jaron D           17 BCAC-OR              2:12.03    2:21.65   17  
  3 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR              2:23.95    2:24.66   16  
  4 Campbell, Ian A           18 CAT-OR               2:25.93    2:26.86   15  
  5 Cihak, Joe B              18 CAT-OR               2:17.07    2:27.90   14  
  6 Brasil, Victor M          25 BRSC-OR              2:30.00    2:29.03   13  
  7 Cling, CJ J               17 TEAM-OR              2:23.67    2:29.49   12  
  8 Ortega, Andrew I          17 MAV-OR               2:18.93    2:31.62   11  
  9 Perlow, David R           18 TEAM-OR              2:30.66    2:32.62    9  
 10 Suh, Blake T              17 MAV-OR               2:23.65    2:33.29    7  
 11 Seaver, Alex W            18 TEAM-OR              2:23.39    2:34.53    6  
 12 McKinnon, Nigel M         17 TEAM-OR              2:35.69    2:36.91    5  
 13 Reedy, Joseph N           18 BRSC-OR              2:38.52    2:40.81    4  
 14 Schipper, Tanner J        17 CAT-OR               2:51.93    2:45.24    3  
 15 Smith, Clayton W          17 CAT-OR               2:51.48    2:46.45    2  
 -- Richards, David D         17 UN-CG-OR             2:47.48         DQ  
 
Event 69  Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BearCat Swim Club-OR  'B'                         2:06.00    2:03.88   40  
     1) Kuch, Marissa R 13              2) Anderson, Sarah H 14           
     3) Zuckerman, Joanna E 13          4) Despain, Anna E 13             
  2 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      2:00.18    2:03.92   34  
     1) Winter, Ingrid P 16             2) Hummel, Madeleine H 16         
     3) Medina, Cathlyn K 16            4) Larsen, Rachel E 14            
  3 BearCat Swim Club-OR  'A'                         1:58.00    2:05.48   32  
     1) Dow, Evette M 15                2) Hill, Aleya L 16               
     3) Boles, Emma R 15                4) Rumrill, Mackenzie J 16        
  4 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      2:05.50    2:08.17   30  
     1) Davis, Lucie L 14               2) Nelson, Makayla S 14           
     3) Yon, Lauren D 13                4) Gunselman, Esther M 15         
  5 Willamalane Swim Club-OR  'A'                     2:24.56    2:10.86   28  
     1) Price, Jacqueline M 14          2) Ramey, ShaiLynn M 15           
     3) Otterstedt, Joelle R 14         4) Falk, Mya R 15                 
  6 South Coast Aquatic Team-OR  'A'                  2:04.63    2:11.12   26  
     1) Dallas, Cassie S 14             2) Hyde, Hailey M 13              
     3) Bennett, Alyssa R 15            4) Estrada, Zaraya D 13           
  7 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      2:11.83    2:13.80   24  
     1) Lively, Katie G 15              2) Brandow, Hannah J 13           
     3) Sampson, Angela L 16            4) Bang, Rachel L 15              
  8 BearCat Swim Club-OR  'C'                         2:13.00    2:14.38   22  
     1) Hofmann, Brooke N 15            2) Zuckerman, Jamie T 13          
     3) Armstrong, Ayle E 14            4) Collins, Bailey 15             
  9 Roseburg Y Swim Team-OR  'A'                      2:12.11    2:16.89   18  
     1) King, Jasmyne A 13              2) Sadler, Geneva G 18            
     3) Gade, Anna J 14                 4) Lambert, Katelin S 17          
 10 Team Eugene Aquatics-OR  'C'                      2:20.01    2:19.95   14  
     1) Coates, Sarah E 14              2) Mueller, Stephanie M 13        
     3) Zerr, Cecilia C 14              4) Buchanan, Ariana E 15          
 
Event 70  Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Team Eugene Aquatics-OR  'A'                      1:52.39    1:49.78   40  
     1) Seaver, Alex W 18               2) Hubbard, Curtis A 16           
     3) McKinnon, Nigel M 17            4) Davidson, John K 14            
  2 BearCat Swim Club-OR  'B'                         2:00.00    1:50.47   34  
     1) Cook, Tyler E 13                2) Cutting, Noah J 15             
     3) Brasil, Victor M 25             4) Reedy, Joseph N 18             
  3 Team Eugene Aquatics-OR  'B'                      1:56.71    1:56.10   32  
     1) Perlow, David R 18              2) Mifsud, Noah C 15              
     3) Cling, CJ J 17                  4) Capper, John M 13              
  4 BearCat Swim Club-OR  'A'                         1:50.00    1:57.25   30  
     1) Darst, Jeremy A 16              2) Cage, Nathan A 14              
     3) Fitial, Daisuke O 13            4) Zuckerman, Ephraim A 16        
  5 Willamalane Swim Club-OR  'A'                     2:01.24    1:58.71   28  
     1) James, Riley C 16               2) James, Tristan T 14            
     3) Williams, Shane A 14            4) Hunnicutt, Carlos A 17         
  6 Roseburg Y Swim Team-OR  'A'                      2:01.40    2:02.05   26  
     1) Murphy, Carson J 15             2) Perry, Conner N 14             
     3) Brown, Jaime A 13               4) Sadler, Jesse T 17             
  7 River Road Swim Club-OR  'A'                      2:01.43    2:11.93   24  
     1) Keeney, Walter E 16             2) Wade, Daniel S 16              
     3) Baxter, Amani K 14              4) Keeney, Henry T 14             
  8 Sweet Home Swim Club-OR  'A'                      2:15.00    2:13.51   22  
     1) Hager, Nathan L 14              2) Yon, Ryan J 16                 
     3) Vasfaret, Brandon L 14          4) Jones, Grant G 14              
  9 Willamalane Swim Club-OR  'B'                          NT    2:29.65   18  
     1) Ullmann, Ty Z 15                2) Price, J.P. S 16               
     3) Reinsch, Ryan M 16              4) West, Cole R 13                
 
Event 71  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soule, Lindsey N          13 CAT-OR               2:36.92    2:37.68   20  
  2 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR              2:37.68    2:39.28   17  
  3 Despain, Anna E           13 BRSC-OR                   NT    2:39.77   16  
  4 Hayzlett, Shelbi F        14 MAV-OR               2:32.13    2:40.04   15  
  5 Yon, Lauren D             13 SHSC-OR              2:53.06    2:44.54   14  
  6 Zuckerman, Joanna E       13 BRSC-OR              2:46.71    2:44.57   13  
  7 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR           2:49.05    2:45.80   12  
  8 Hyde, Hailey M            13 SCAT-OR              2:54.14    2:50.76   11  
  9 Ball, Rylie T             14 CAT-OR               2:49.14    2:52.35    9  
 10 Mclean-Frieze, Tayland H  14 UN-TE-OR                  NT    2:53.06    7  
 11 Cortes, Lizeth L          14 LCSC-OR                   NT    2:55.43    6  
 12 Otterstedt, Joelle R      14 WSC-OR               2:54.66    2:55.73    5  
 13 Conliffe, Ella C          14 BRSC-OR              2:53.24    2:56.06    4  
 14 Davis, Mia M              13 SHSC-OR              2:57.24    2:58.20    3  
 15 King, Jasmyne A           13 RYST-OR                   NT    2:58.23    2  
 16 Hilstad, Hannah E         13 MAV-OR                    NT    2:59.41    1  
 17 Armstrong, Ayle E         14 BRSC-OR              3:00.13    3:03.02  
 18 Allender, Amanda E        13 TEAM-OR                   NT    3:04.83  
 19 Raade, Tori E             14 CGAL-OR                   NT    3:05.89  
 20 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR                  NT    3:07.42  
 21 Mueller, Stephanie M      13 TEAM-OR              3:12.37    3:12.04  
 22 Gamble, Shannon R         14 CST-OR                    NT    3:15.57  
 23 Gade, Anna J              14 RYST-OR              3:19.46    3:20.27  
 24 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR                   NT    3:21.36  
 25 Corbin, Andrea C          14 EA-OR                3:40.75    3:23.47  
 26 Stowell, Ashton L         14 TEAM-OR              3:42.40    3:40.32  
 27 Reynolds, Mykal A         13 Cascade-OR                NT    3:42.51  
 
Event 71  Girls 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumrill, Mackenzie J      16 BRSC-OR              2:23.87    2:33.97   20  
  2 Haney, Rachel M           16 Cascade-OR           2:27.91    2:39.79   17  
  3 Hofmann, Brooke N         15 BRSC-OR              2:48.03    2:43.73   16  
  4 Dow, Evette M             15 BRSC-OR              2:42.76    2:44.01   15  
  5 Winter, Ingrid P          16 TEAM-OR              2:49.74    2:46.01   14  
  6 Gunselman, Esther M       15 SHSC-OR              2:47.49    2:47.63   13  
  7 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR              2:46.65    2:50.45   12  
  8 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR              2:45.16    2:52.92   11  
  9 Falk, Mya R               15 WSC-OR                    NT    2:54.73    9  
 10 Boles, Emma R             15 BRSC-OR              2:49.31    2:57.44    7  
 11 Lively, Katie G           15 TEAM-OR              3:01.68    3:00.19    6  
 12 Partida, Lupe M           16 SHRK-OR              3:15.25    3:08.55    5  
 13 Smith, Haley M            15 EA-OR                3:08.53    3:10.29    4  
 14 Williams-Young, Maya J    15 TEAM-OR              3:17.23    3:11.51    3  
 15 Bang, Rachel L            15 TEAM-OR                   NT    3:13.78    2  
 16 Metcalfe, Madeline A      15 TEAM-OR              3:12.38    3:15.18    1  
 17 Collins, Bailey           15 BRSC-OR              3:12.64    3:19.20  
 18 Buchanan, Ariana E        15 TEAM-OR              3:13.77    3:20.16  
 19 Hamlik, Katie E           15 BCAC-OR                   NT    3:23.55  
 20 Hindmarsh, Livvie J       15 SHSC-OR              3:33.08    3:29.14  
 -- Boyd, Emily A             16 UN-TE-OR             3:16.16         DQ  
 
Event 71  Girls 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maricle, Abby L           17 BCAC-OR              2:55.63    2:35.91   20  
  2 Lambert, Katelin S        17 RYST-OR              2:30.31    2:46.55   17  
  3 Scully, Kelsey S          17 MAV-OR               3:03.42    3:03.53   16  
 
Event 72  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capper, John M            13 TEAM-OR              2:31.25    2:26.69   20  
  2 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR             2:53.85    2:33.88   17  
  3 Fitial, Daisuke O         13 BRSC-OR              2:39.92    2:38.54   16  
  4 Cook, Tyler E             13 BRSC-OR              2:38.96    2:38.84   15  
  5 Ceccanese, Wally G        14 TEAM-OR              3:01.23    2:46.51   14  
  6 Rice, Brett M             13 EA-OR                     NT    2:50.33   13  
  7 Lighthall, Tate C         14 Cascade-OR           2:50.12    2:53.32   12  
  8 Perry, Conner N           14 RYST-OR                   NT    2:55.80   11  
  9 Johnson, Trace M          13 BCAC-OR                   NT    2:58.32    9  
 10 Vasfaret, Brandon L       14 SHSC-OR                   NT    2:59.59    7  
 11 Lundberg, Joe W           13 BCAC-OR              2:59.04    3:02.71    6  
 12 Koh, Z                    13 CAT-OR                    NT    3:05.44    5  
 13 Stafford, Chaz A          13 WSC-OR                    NT    3:11.44    4  
 14 Kellar, Kevin L           14 CAT-OR               3:27.99    3:13.59    3  
 15 Jones, Grant G            14 SHSC-OR                   NT    3:53.61    2  
 
Event 72  Boys 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darst, Jeremy A           16 BRSC-OR              2:26.07    2:29.38   20  
  2 Flores Juarez, David      16 CST-OR               2:40.00    2:34.57   17  
  3 Seevers, Chad W           16 CAT-OR               2:40.34    2:40.78   16  
  4 Thompson, Austin C        16 CAT-OR                    NT    2:44.66   15  
  5 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR              2:55.66    2:46.55   14  
  6 Keeney, Walter E          16 RRSC-OR              2:52.67    2:47.31   13  
  7 James, Riley C            16 WSC-OR               2:43.13    2:51.01   12  
  8 Plum, Zac J               16 CAT-OR               2:49.78    2:54.50   11  
  9 Parsons, Duncan C         16 MAV-OR               2:55.76    3:00.27    9  
 10 Mickelson, Dylan S        15 LCSC-OR                   NT    3:03.66    7  
 11 Schaefers, Noah R         15 CAT-OR               3:09.05    3:08.43    6  
 12 Price, J.P. S             16 WSC-OR                    NT    3:16.78    5  
 13 Yon, Ryan J               16 SHSC-OR              3:37.36    3:20.13    4  
 14 Way, Charlie S            15 CAT-OR               3:19.83    3:22.01    3  
 
Event 72  Boys 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamlik, Jaron D           17 BCAC-OR              2:10.98    2:15.01   20  
  2 Shreeve, Brandon M        17 CAT-OR               2:10.31    2:15.87   17  
  3 Brookes, Alex J           17 CAT-OR               2:12.98    2:23.55   16  
  4 Sadler, Jesse T           17 RYST-OR              2:22.75    2:30.56   15  
  5 Cihak, Joe B              18 CAT-OR               2:19.93    2:30.84   14  
  6 Suh, Blake T              17 MAV-OR               2:55.40    2:33.32   13  
  7 Bogdan, Alex J            17 MAV-OR               2:21.62    2:36.86   12  
  8 Brody, David A            17 TEAM-OR              2:32.68    2:37.88   11  
  9 Cling, CJ J               17 TEAM-OR              2:29.45    2:38.00    9  
 10 Schipper, Tanner J        17 CAT-OR               2:57.23    2:50.41    7  
 11 Colson, Logan R           17 MAV-OR               3:12.57    3:11.99    6  
 
Event 73  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roemer, Alexa F           14 BCAC-OR              2:43.46    2:46.94   20  
  2 Larsen, Rachel E          14 TEAM-OR              2:55.10    2:51.55   17  
  3 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR              3:14.21    2:53.24   16  
  4 Hilstad, Hannah E         13 MAV-OR               2:52.24    2:53.59   15  
  5 Davis, Lucie L            14 SHSC-OR              3:01.82    2:56.33   14  
  6 Nelson, Makayla S         14 SHSC-OR                   NT    2:56.60   13  
  7 Davis, Mia M              13 SHSC-OR              3:07.89    2:56.93   12  
  8 Dallas, Cassie S          14 SCAT-OR                   NT    2:58.19   11  
  9 Brandow, Hannah J         13 TEAM-OR              3:06.27    3:04.88    9  
 10 Estrada, Zaraya D         13 SCAT-OR              3:09.61    3:10.66    7  
 11 Hewitt, Elea S            14 UN-SH-OR             3:10.08    3:15.20    6  
 12 Bennett, Liliana          14 SCAT-OR                   NT    3:16.17    5  
 13 Zuckerman, Jamie T        13 BRSC-OR                   NT    3:21.71    4  
 
Event 73  Girls 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gupton, Hannah M          16 MAV-OR               2:29.58    2:33.82   20  
  2 Shaw, Emily L             16 CAT-OR               2:43.50    2:39.01   17  
  3 Rochefort, Zoey S         16 CAT-OR               2:31.81    2:41.57   16  
  4 Bennett, Alyssa R         15 SCAT-OR              2:45.16    2:53.33   15  
  5 Carson, Jacie M           15 TEAM-OR              3:11.54    3:09.34   14  
  6 Sampson, Angela L         16 TEAM-OR              3:11.34    3:10.63   13  
 
Event 73  Girls 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramirez, Eliana A         17 CGAL-OR                   NT    3:27.52   20  
 
Event 74  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR              2:24.68    2:21.74   20  
  2 Lipkin, Kaden R           14 EA-OR                     NT    3:00.93   17  
  3 Hager, Nathan L           14 SHSC-OR                   NT    3:09.19   16  
  4 Ranck, Carter E           13 TEAM-OR                   NT    3:25.88   15  
 
Event 74  Boys 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           15 BRSC-OR              2:16.05    2:16.69   20  
  2 Flores Juarez, David      16 CST-OR               2:36.21    2:26.95   17  
  3 Stuntzner-Gibson, Karl L  15 SCAT-OR              2:25.54    2:27.42   16  
  4 Murphy, Carson J          15 RYST-OR              2:23.26    2:33.32   15  
  5 Hubbard, Curtis A         16 TEAM-OR              2:35.22    2:34.22   14  
  6 Zuckerman, Ephraim A      16 BRSC-OR              2:39.42    2:43.60   13  
  7 Parsons, Duncan C         16 MAV-OR               2:36.01    2:47.30   12  
  8 Mifsud, Noah C            15 TEAM-OR              2:47.91    2:47.53   11  
 
Event 74  Boys 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunnicutt, Carlos A       17 WSC-OR               2:08.97    2:15.72   20  
  2 Shreeve, Brandon M        17 CAT-OR               2:20.53    2:20.18   17  
  3 Campbell, Ian A           18 CAT-OR               2:13.92    2:23.22   16  
  4 Seaver, Alex W            18 TEAM-OR              2:26.90    2:28.39   15  
  5 Perlow, David R           18 TEAM-OR              2:20.61    2:33.54   14  
  6 Larsen, Bjorn B           17 CST-OR                    NT    2:34.33   13  
  7 Raze, Kyle C              20 MAV-OR               2:34.77    2:48.11   12  
  8 Smith, Clayton W          17 CAT-OR               2:51.80    2:50.33   11  
  9 Colson, Logan R           17 MAV-OR               2:37.66    3:26.24    9  
 
Event 75  Girls 9-10 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Criscione, Francesca      10 CAT-OR                    NT   11:33.08  
  2 Raade, MJ                  9 CGAL-OR                   NT   16:00.35  
 
Event 75  Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walkup, Kate E            11 TEAM-OR             12:37.07   11:52.30  
  2 Drill, M'Kenzie M         11 CAT-OR                    NT   13:15.20  
  3 Schaefers, Melissa L      12 CAT-OR                    NT   13:19.47  
  4 Way, Mary V               12 CAT-OR                    NT   16:25.27  
 
Event 75  Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuch, Marissa R           13 BRSC-OR             10:21.68   10:01.60  
  2 Despain, Anna E           13 BRSC-OR             10:56.17   10:12.73  
  3 Roemer, Alexa F           14 BCAC-OR             10:29.19   10:31.56  
  4 Anderson, Sarah H         14 BRSC-OR             10:55.06   10:31.68  
  5 Trail, Loryn T            13 Cascade-OR          10:57.64   10:49.83  
  6 Seaver, Katie M           14 TEAM-OR             11:05.17   11:18.17  
  7 Walkup, Anne C            13 TEAM-OR             12:00.73   11:36.77  
  8 Zerr, Cecilia C           14 TEAM-OR                   NT   11:39.30  
  9 Oberst, Katie E           13 Cascade-OR          12:02.93   11:52.21  
 10 Stewart, Moura A          13 TEAM-OR             12:19.19   11:54.55  
 11 Gade, Anna J              14 RYST-OR                   NT   12:05.51  
 12 Gamble, Shannon R         14 CST-OR                    NT   13:13.71  
 -- Coates, Sarah E           14 TEAM-OR             12:25.58         DQ  
 
Event 75  Girls 15-16 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hummel, Madeleine H       16 TEAM-OR              9:42.47    9:53.42  
  2 Rochefort, Zoey S         16 CAT-OR               9:43.42   10:07.61  
  3 Medina, Cathlyn K         16 TEAM-OR             10:07.66   10:14.64  
  4 Shaw, Emily L             16 CAT-OR               9:59.20   10:16.77  
  5 Beamer, Molly K           15 CAT-OR              10:19.85   10:23.00  
  6 Pinard, Jenny R           16 CAT-OR              10:20.94   10:29.29  
  7 Houghton, Haley R         16 Cascade-OR          10:22.32   10:49.41  
  8 Schwarte, Abby M          16 TEAM-OR             12:19.14   11:49.70  
  9 Smith, Haley M            15 EA-OR               12:03.49   11:58.08  
 10 Metcalfe, Madeline A      15 TEAM-OR             12:11.58   12:29.33  
 
Event 75  Girls 17 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bush, Alysha L            18 CST-OR              10:46.63   10:42.70  
 
Event 76  Boys 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sampson, Ethan R          12 TEAM-OR                   NT   11:54.27  
 
Event 76  Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, John K          14 TEAM-OR              9:46.39    9:18.26  
  2 Cage, Nathan A            14 BRSC-OR              9:41.04    9:34.86  
  3 TaylorMays, Colin G       13 EA-OR                     NT   10:00.07  
  4 Evenson, Colby A          13 UN-BR-OR                  NT   10:19.97  
  5 Capper, John M            13 TEAM-OR                   NT   10:25.32  
  6 Keeney, Henry T           14 RRSC-OR             11:02.88   10:27.92  
  7 Lessenich, Christopher A  13 GPS-OR              10:56.95   10:48.52  
  8 Lighthall, Tate C         14 Cascade-OR          11:14.43   11:05.59  
  9 Kellar, Kevin L           14 CAT-OR              12:00.29   11:42.05  
 10 Sloan, Silas J            13 TEAM-OR                   NT   13:29.90  
 
Event 76  Boys 15-16 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           15 BRSC-OR              9:26.03    9:18.29  
  2 Seevers, Chad W           16 CAT-OR               9:59.75   10:01.54  
  3 Avellaneda, Glemn G       16 MAV-OR                    NT   10:04.67  
  4 King, Connor H            16 CAT-OR               9:54.16   10:18.38  
  5 Keeney, Walter E          16 RRSC-OR             10:26.45   10:26.85  
  6 Schaefers, Noah R         15 CAT-OR              10:15.57   10:31.71  
  7 Lynott, Mitchell A        15 CST-OR                    NT   10:51.28  
  8 Parsons, Duncan C         16 MAV-OR              10:23.83   11:15.15  
  9 Mejia Medina, Bryan O     15 MAV-OR                    NT   11:24.16  
 10 Wade, Daniel S            16 RRSC-OR             12:12.29   12:11.49  
 
Event 76  Boys 17 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leczel, Caleb B           17 UN-CG-OR            12:48.71    9:46.97  
  2 Brody, David A            17 TEAM-OR              9:55.40   10:12.59  
  3 Richards, David D         17 UN-CG-OR                  NT   11:01.04  
  4 Colson, Logan R           17 MAV-OR              12:23.40   11:48.13  
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 76                    
 
  1. Team Eugene Aquatics               2162   2. BearCat Swim Club                  1713
  3. South Coast Aquatic Team           1274   4. Sweet Home Swim Club                907
  5. Corvallis Aquatic Team              866   6. Maverick Aquatics                   588
  7. Roseburg Y Swim Team                472   8. Willamalane Swim Club               394
  9. Cascade Aquatic Club                275  10. Chehalem Swim Team                  257
 11. UnAtt - Sweet Home Swim Club        231  12. Newport Swim Team                   219
 13. Emerald Aquatics                    203  14. NW Blue Crush Aquatic Club          193
 15. Gold Coast Swim Team                144  16. Cottage Grove Aqua Lions            105
 17. UnAtt - Blue Crush Swim Club         99  18. Lake Oswego Swim Club                89
 19. Rogue Sharks                         65  20. Lincoln City Swim Club               64
 21. UnAtt - Chehalem Swim Team           63  22. UnAtt - Team Eugene                  61
 23. River Road Swim Club                 24  24. UnAtt - South Coast Aquatic Te       19
 25. UnAtt - BearCat Swim Club            10                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 76                     
 
  1. Team Eugene Aquatics               1875   2. BearCat Swim Club                1466.5
  3. Corvallis Aquatic Team           1247.5   4. Maverick Aquatics                 768.5
  5. South Coast Aquatic Team          677.5   6. Willamalane Swim Club             670.5
  7. Sweet Home Swim Club                542   8. Roseburg Y Swim Team                436
  9. Chehalem Swim Team                  310  10. River Road Swim Club              305.5
 11. Cascade Aquatic Club              282.5  12. NW Blue Crush Aquatic Club          231
 13. Lincoln City Swim Club              222  14. Superior Stingray Swimming          210
 15. UnAtt - BearCat Swim Club           193  16. Emerald Aquatics                    179
 17. Gold Coast Swim Team              112.5  18. UnAtt - Cottage Grove Aqua Lio       90
 19. Newport Swim Team                    88  20. Rogue Sharks                         69
 21. Grants Pass Swim Club                25  22. Cottage Grove Aqua Lions             18
 23. Lake Oswego Swim Club                 7  24. Unattached                            1