HelpHow to Use this Site

Clubs/Swimmers

Albany Aquatics Assoc OR
  • Benjamin Alley
  • Isabella Alley
  • Nathanial Arnott
  • Kenzie Baas
  • Maggie Baas
  • Natalie Baas
  • Lexi Chido
  • Samantha Cuzick
  • Trisha Cuzick
  • Nancy Farrier
  • Olivia Friedel
  • Seth Grant
  • Charity Hanke
  • Ruby Lane
  • Sidney Lane
  • Kayla Lesser
  • Jordan Martinez
  • Kihana Martinez
  • Alexandra Mattingly
  • Kyle Milburn
  • Luke Milburn
  • Halie Morton
  • Cooper Nagel
  • Lauren Patterson
  • Irelynn Randall
  • Londyn Randall
  • Emily Rey
  • Jessica Robinson
  • Isabel Rodriguez
  • Margo Vera Dodge
  • Zara Vera Dodge
  • Hunter Watkins
  • Reina Watkins
  • Hannah Weekly
Lebanon Community Swim Club OR
  • Serenity Arceneaux
  • Gabe Ayala
  • Isabella Ayala
  • Billy Bissell
  • Emily Blackburn
  • Emma Bowler
  • Maddie Bowler
  • Zach Bowler
  • Darrin Breshears
  • Sue Calnek-Morris
  • Drew Charley
  • Scott Charley
  • Felicity Combs
  • Hailee Combs
  • Robert Combs
  • Bailey Dickerson
  • Bryce Dickerson
  • Conner Dickerson
  • Owen Engler
  • Piper Engler
  • Wyatt Engler
  • Alivia Griffiths
  • Aliya Griffiths
  • Gracey Hickey
  • Maddy Kelly
  • Angelykah Light-Durst
  • Eddie McAllister
  • Mark McAllister
  • Masen McAllister
  • Natalie McAllister
  • Bayley McEuen
  • Casey McEuen
  • Nathan McKenzie
  • Tanner Pozder
  • Dylan Restau
  • Kyle Restau
  • Damian Riley
  • Rylan Rogers
  • Colton Running
  • Tegan Running
  • Levi Scovel
  • Luke Scovel
  • Russel Scovel
  • Marissa Slack
  • Emily Squires
  • Sara Jane Squires
  • Max Thompson
  • Jonathan Yordy
Newport Swim Team OR
  • Cole Deep
  • Paul Deep
  • Jonathan Dutton
  • Adam Greene
  • Lauren Griffin
  • Tristan Scarborough
  • Caden Shanks

Events

  • Event 1 Women Open 200 scy Freestyle Finals
  • Event 2 Men Open 200 scy Freestyle Finals
  • Event 3 Girls 08 & Under 25 scy Backstroke Finals
  • Event 4 Boys 08 & Under 25 scy Backstroke Finals
  • Event 5 Girls 10 & Under 50 scy Backstroke Finals
  • Event 6 Boys 10 & Under 50 scy Backstroke Finals
  • Event 7 Girls 11 - 12 50 scy Backstroke Finals
  • Event 9 Women Open 100 scy Backstroke Finals
  • Event 10 Men Open 100 scy Backstroke Finals
  • Event 11 Girls 08 & Under 25 scy Breaststroke Finals
  • Event 12 Boys 08 & Under 25 scy Breaststroke Finals
  • Event 13 Girls 10 & Under 50 scy Breaststroke Finals
  • Event 14 Boys 10 & Under 50 scy Breaststroke Finals
  • Event 15 Girls 11 - 12 50 scy Breaststroke Finals
  • Event 16 Boys 11 - 12 50 scy Breaststroke Finals
  • Event 17 Women Open 100 scy Breaststroke Finals
  • Event 18 Men Open 100 scy Breaststroke Finals
  • Event 19 Girls 08 & Under 25 scy Butterfly Finals
  • Event 21 Girls 10 & Under 50 scy Butterfly Finals
  • Event 22 Boys 10 & Under 50 scy Butterfly Finals
  • Event 23 Girls 11 - 12 50 scy Butterfly Finals
  • Event 24 Boys 11 - 12 50 scy Butterfly Finals
  • Event 25 Women Open 100 scy Butterfly Finals
  • Event 26 Men Open 100 scy Butterfly Finals
  • Event 27 Girls 11 - 12 200 scy Freestyle Finals
  • Event 28 Boys 11 - 12 200 scy Freestyle Finals
  • Event 29 Women Open 100 scy Freestyle Finals
  • Event 30 Men Open 100 scy Freestyle Finals
  • Event 31 Girls 08 & Under 25 scy Freestyle Finals
  • Event 32 Boys 08 & Under 25 scy Freestyle Finals
  • Event 33 Girls 10 & Under 50 scy Freestyle Finals
  • Event 34 Boys 10 & Under 50 scy Freestyle Finals
  • Event 35 Girls 11 - 12 50 scy Freestyle Finals
  • Event 36 Boys 11 - 12 50 scy Freestyle Finals
  • Event 37 Women Open 50 scy Freestyle Finals
  • Event 38 Men Open 50 scy Freestyle Finals
  • Event 39 Girls 11 - 12 200 scy Medley Finals
  • Event 41 Women Open 200 scy Medley Finals
  • Event 42 Men Open 200 scy Medley Finals
  • Event 43 Women Open 1000 scy Freestyle Finals
  • Event 44 Men Open 1000 scy Freestyle Finals

Rotary Invite 2013

06/22/2013

Event 1 Women Open 200 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jessica Robinson 14 AAA-OR 2:21.16 2:21.02Y 7.
2 Piper Engler 13 LSC-OR 2:21.96 2:28.70Y 5.
3 Emily Squires 10 LSC-OR 2:59.87 3:02.60Y 4.
4 Sue Calnek-Morris 70 LSC-OR 3:02.30 3.
5 Trisha Cuzick 12 AAA-OR 3:19.52 3:24.27Y 2.
6 Isabel Rodriguez 10 AAA-OR 3:33.98 1.
0 Masen McAllister 13 LSC-OR DQ
Event 2 Men Open 200 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Wyatt Engler 16 LSC-OR 1:51.97 1:47.53Y 7.
2 Russel Scovel 42 LSC-OR 2:07.84 2:09.77Y 5.
3 Mark McAllister 50 LSC-OR 2:16.37 2:18.02Y 4.
4 Hunter Watkins 11 AAA-OR 2:20.56 2:20.55Y 3.
5 Kyle Restau 13 LSC-OR 2:36.38 2:59.21Y 2.
6 Gabe Ayala 10 LSC-OR 2:48.00 2:42.78Y 1.
7 Levi Scovel 11 LSC-OR 3:19.85 3:16.63Y
0 Tanner Pozder 16 LSC-OR NS
0 Max Thompson 16 LSC-OR NS 1:59.38Y
Event 3 Girls 08 & Under 25 scy Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Irelynn Randall 8 AAA-OR 22.83 24.89Y 7.
2 Sara Jane Squires 8 LSC-OR 23.53 24.32Y 5.
3 Marissa Slack 8 LSC-OR 26.48 25.25Y 4.
4 Lauren Griffin 8 NST-OR 27.84 32.31Y 3.
5 Alivia Griffiths 7 LSC-OR 28.07 29.94Y 2.
0 Maggie Baas 6 AAA-OR NS 32.82Y
0 Nancy Farrier 8 AAA-OR NS
0 Zara Vera Dodge 6 AAA-OR NS 33.61Y
Event 4 Boys 08 & Under 25 scy Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Benjamin Alley 7 AAA-OR 28.02 31.53Y 7.
2 Dylan Restau 8 LSC-OR 33.83 27.27Y 5.
0 Cole Deep 7 NST-OR NS
0 Paul Deep 5 NST-OR NS
Event 5 Girls 10 & Under 50 scy Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Rey 10 AAA-OR 38.35 41.32Y 7.
2 Isabella Alley 10 AAA-OR 41.99 43.93Y 5.
3 Sidney Lane 9 AAA-OR 44.87 46.12Y 4.
4 Gracey Hickey 10 LSC-OR 45.80 50.00Y 3.
5 Isabel Rodriguez 10 AAA-OR 47.19 2.
6 Tegan Running 9 LSC-OR 48.80 1:02.56Y 1.
7 Ruby Lane 7 AAA-OR 51.06 52.87Y
8 Lexi Chido 10 AAA-OR 51.98 57.48Y
9 Serenity Arceneaux 9 LSC-OR 57.38
0 Natalie Baas 10 AAA-OR NS 39.78Y
0 Lauren Patterson 10 AAA-OR NS
Event 6 Boys 10 & Under 50 scy Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Drew Charley 10 LSC-OR 34.76 1:00.18Y 7.
2 Luke Milburn 9 AAA-OR 43.44 49.45Y 5.
3 Cooper Nagel 10 AAA-OR 44.27 47.28Y 4.
4 Jonathan Dutton 9 NST-OR 52.46 3.
5 Seth Grant 10 AAA-OR 53.13 2.
6 Kyle Milburn 7 AAA-OR 53.73 1:03.24Y 1.
7 Luke Scovel 9 LSC-OR 59.46 59.76Y
0 Nathanial Arnott 9 AAA-OR NS 1:06.05Y
0 Robert Combs 9 LSC-OR NS
0 Adam Greene 10 NST-OR NS 57.65Y
Event 7 Girls 11 - 12 50 scy Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emma Bowler 12 LSC-OR 38.27 43.48Y 7.
2 Isabella Ayala 12 LSC-OR 38.71 41.24Y 5.
3 Angelykah Light-Durst 12 LSC-OR 40.45 41.40Y 4.
4 Bayley McEuen 11 LSC-OR 1:07.12 1:13.95Y 3.
0 Hannah Weekly 11 AAA-OR DQ 48.27Y
0 Hailee Combs 11 LSC-OR NS
Event 9 Women Open 100 scy Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Maddy Kelly 15 LSC-OR 1:04.45 1:05.58Y 7.
2 Olivia Friedel 12 AAA-OR 1:21.61 1:25.50Y 5.
3 Kayla Lesser 12 AAA-OR 1:23.85 1:42.16Y 4.
4 Felicity Combs 14 LSC-OR 1:38.75 3.
Event 10 Men Open 100 scy Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Casey McEuen 14 LSC-OR 1:00.85 1:02.42Y 7.
2 Darrin Breshears 15 LSC-OR 1:02.13 1:02.99Y 5.
3 Rylan Rogers 16 LSC-OR 1:07.03 1:08.16Y 4.
4 Kyle Restau 13 LSC-OR 1:21.61 1:22.19Y 3.
5 Tristan Scarborough 11 NST-OR 1:24.55 1:22.75Y 2.
6 Caden Shanks 11 NST-OR 1:27.03 1:32.10Y 1.
Event 11 Girls 08 & Under 25 scy Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Irelynn Randall 8 AAA-OR 25.05 27.38Y 7.
2 Sara Jane Squires 8 LSC-OR 26.62 29.31Y 5.
0 Maggie Baas 6 AAA-OR NS
0 Nancy Farrier 8 AAA-OR NS
0 Lauren Griffin 8 NST-OR DQ
Event 12 Boys 08 & Under 25 scy Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Benjamin Alley 7 AAA-OR 35.10 7.
Event 13 Girls 10 & Under 50 scy Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Rey 10 AAA-OR 45.28 48.97Y 7.
2 Emily Squires 10 LSC-OR 46.50 45.48Y 5.
3 Halie Morton 10 AAA-OR 47.23 47.49Y 4.
4 Isabella Alley 10 AAA-OR 49.86 53.96Y 3.
5 Sidney Lane 9 AAA-OR 53.78 56.65Y 2.
6 Gracey Hickey 10 LSC-OR 56.98 1.
7 Tegan Running 9 LSC-OR 57.53 58.44Y
8 Londyn Randall 9 AAA-OR 1:00.74 1:13.21Y
9 Ruby Lane 7 AAA-OR 1:01.25 1:25.08Y
10 Maddie Bowler 10 LSC-OR 1:03.56
11 Serenity Arceneaux 9 LSC-OR 1:06.92
0 Lauren Patterson 10 AAA-OR NS
0 Margo Vera Dodge 8 AAA-OR NS
0 Emily Blackburn 10 LSC-OR NS 55.89Y
0 Aliya Griffiths 9 LSC-OR DQ
0 Marissa Slack 8 LSC-OR DQ 1:38.16Y
Event 14 Boys 10 & Under 50 scy Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Gabe Ayala 10 LSC-OR 46.94 45.26Y 7.
2 Cooper Nagel 10 AAA-OR 55.80 1:04.67Y 5.
3 Kyle Milburn 7 AAA-OR 56.34 1:03.30Y 4.
4 Luke Milburn 9 AAA-OR 57.42 1:01.32Y 3.
5 Jonathan Dutton 9 NST-OR 1:13.02 2.
0 Conner Dickerson 7 LSC-OR DQ 1:14.82Y
Event 15 Girls 11 - 12 50 scy Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kihana Martinez 12 AAA-OR 43.49 46.98Y 7.
2 Emma Bowler 12 LSC-OR 43.54 5.
3 Hannah Weekly 11 AAA-OR 50.20 1:01.23Y 4.
0 Alexandra Mattingly 12 AAA-OR NS 58.72Y
Event 16 Boys 11 - 12 50 scy Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Damian Riley 12 LSC-OR 38.20 40.33Y 7.
2 Scott Charley 12 LSC-OR 44.32 5.
3 Jordan Martinez 12 AAA-OR 46.93 51.60Y 4.
4 Colton Running 11 LSC-OR 48.92 54.56Y 3.
5 Levi Scovel 11 LSC-OR 50.66 48.58Y 2.
Event 17 Women Open 100 scy Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Charity Hanke 18 AAA-OR 1:19.43 1:21.17Y 7.
2 Olivia Friedel 12 AAA-OR 1:25.52 1:24.23Y 5.
3 Reina Watkins 13 AAA-OR 1:26.98 1:23.92Y 4.
4 Isabella Ayala 12 LSC-OR 1:36.36 1:40.60Y 3.
5 Kayla Lesser 12 AAA-OR 1:40.82 1:52.37Y 2.
6 Isabel Rodriguez 10 AAA-OR 2:03.31 1.
0 Kenzie Baas 16 AAA-OR NS 1:08.19Y
0 Natalie Baas 10 AAA-OR NS 1:33.36Y
0 Trisha Cuzick 12 AAA-OR DQ 2:16.61Y
0 Alexandra Mattingly 12 AAA-OR NS 1:59.23Y
0 Natalie McAllister 15 LSC-OR DQ
Event 18 Men Open 100 scy Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Bryce Dickerson 15 LSC-OR 1:14.81 1:06.78Y 7.
2 Owen Engler 14 LSC-OR 1:20.00 1:19.52Y 5.
3 Jonathan Yordy 13 LSC-OR 1:26.79 1:24.11Y 4.
4 Kyle Restau 13 LSC-OR 1:29.55 1:28.67Y 3.
5 Zach Bowler 13 LSC-OR 1:37.50 1:39.82Y 2.
6 Seth Grant 10 AAA-OR 2:11.32 1.
0 Billy Bissell 17 LSC-OR NS
Event 19 Girls 08 & Under 25 scy Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alivia Griffiths 7 LSC-OR 40.26 7.
0 Margo Vera Dodge 8 AAA-OR NS 31.39Y
0 Zara Vera Dodge 6 AAA-OR NS
Event 21 Girls 10 & Under 50 scy Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Halie Morton 10 AAA-OR 40.31 49.02Y 7.
2 Lexi Chido 10 AAA-OR 53.18 5.
3 Londyn Randall 9 AAA-OR 1:06.01 58.12Y 4.
4 Samantha Cuzick 9 AAA-OR 1:12.28 1:02.53Y 3.
0 Isabella Alley 10 AAA-OR DQ
0 Emily Blackburn 10 LSC-OR NS
Event 22 Boys 10 & Under 50 scy Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Drew Charley 10 LSC-OR 34.63 37.00Y 7.
0 Luke Scovel 9 LSC-OR DQ
0 Adam Greene 10 NST-OR NS
Event 23 Girls 11 - 12 50 scy Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kihana Martinez 12 AAA-OR 38.39 38.53Y 7.
Event 24 Boys 11 - 12 50 scy Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Damian Riley 12 LSC-OR 35.75 34.30Y 7.
2 Jordan Martinez 12 AAA-OR 42.46 46.05Y 5.
3 Levi Scovel 11 LSC-OR 53.81 47.33Y 4.
Event 25 Women Open 100 scy Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Charity Hanke 18 AAA-OR 1:03.78 1:00.37Y 7.
2 Maddy Kelly 15 LSC-OR 1:03.99 1:11.51Y 5.
3 Jessica Robinson 14 AAA-OR 1:20.79 1:22.76Y 4.
Event 26 Men Open 100 scy Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Wyatt Engler 16 LSC-OR 57.87 58.44Y 7.
2 Casey McEuen 14 LSC-OR 59.39 59.89Y 5.
3 Eddie McAllister 15 LSC-OR 1:28.94 1:28.27Y 4.
Event 27 Girls 11 - 12 200 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Bailey Dickerson 12 LSC-OR 2:26.69 2:54.68Y 7.
2 Kihana Martinez 12 AAA-OR 2:37.92 2:36.98Y 5.
3 Hannah Weekly 11 AAA-OR 3:16.75 4.
4 Kayla Lesser 12 AAA-OR 3:57.03 3.
Event 28 Boys 11 - 12 200 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Tristan Scarborough 11 NST-OR 2:33.40 2:35.56Y 7.
2 Caden Shanks 11 NST-OR 2:33.49 2:36.22Y 5.
3 Colton Running 11 LSC-OR 3:00.14 3:12.20Y 4.
Event 29 Women Open 100 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Charity Hanke 18 AAA-OR 1:00.06 57.67Y 7.
2 Piper Engler 13 LSC-OR 1:06.90 1:05.67Y 5.
3 Isabella Ayala 12 LSC-OR 1:15.87 1:12.77Y 4.
4 Olivia Friedel 12 AAA-OR 1:18.15 1:15.52Y 3.
5 Felicity Combs 14 LSC-OR 1:18.99 2.
6 Sue Calnek-Morris 70 LSC-OR 1:21.58 1.
7 Emily Squires 10 LSC-OR 1:22.36 1:26.07Y
0 Kenzie Baas 16 AAA-OR NS 1:02.11Y
Event 30 Men Open 100 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Darrin Breshears 15 LSC-OR 57.44 58.69Y 7.
2 Bryce Dickerson 15 LSC-OR 57.51 54.34Y 5.
3 Rylan Rogers 16 LSC-OR 57.93 58.06Y 4.
4 Owen Engler 14 LSC-OR 58.04 58.31Y 3.
5 Mark McAllister 50 LSC-OR 1:00.45 1:00.53Y 2.
6 Jonathan Yordy 13 LSC-OR 1:08.39 1:09.51Y 1.
7 Zach Bowler 13 LSC-OR 1:10.32 1:19.11Y
8 Scott Charley 12 LSC-OR 1:10.46
9 Eddie McAllister 15 LSC-OR 1:13.89 1:15.02Y
10 Gabe Ayala 10 LSC-OR 1:19.52 1:18.71Y
11 Nathan McKenzie 15 LSC-OR 1:21.46 1:26.33Y
12 Seth Grant 10 AAA-OR 1:41.28
0 Nathanial Arnott 9 AAA-OR NS 2:11.50Y
0 Billy Bissell 17 LSC-OR NS
0 Tanner Pozder 16 LSC-OR NS
0 Max Thompson 16 LSC-OR NS 52.47Y
Event 31 Girls 08 & Under 25 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Sara Jane Squires 8 LSC-OR 19.13 19.88Y 7.
2 Irelynn Randall 8 AAA-OR 19.45 20.94Y 5.
3 Lauren Griffin 8 NST-OR 24.73 28.37Y 4.
4 Alivia Griffiths 7 LSC-OR 25.44 29.57Y 3.
5 Marissa Slack 8 LSC-OR 26.75 27.83Y 2.
0 Maggie Baas 6 AAA-OR NS 34.88Y
0 Nancy Farrier 8 AAA-OR NS
0 Zara Vera Dodge 6 AAA-OR NS 32.96Y
Event 32 Boys 08 & Under 25 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Conner Dickerson 7 LSC-OR 22.45 24.42Y 7.
2 Dylan Restau 8 LSC-OR 28.08 27.65Y 5.
3 Benjamin Alley 7 AAA-OR 31.56 31.02Y 4.
0 Cole Deep 7 NST-OR NS
0 Paul Deep 5 NST-OR NS
Event 33 Girls 10 & Under 50 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Rey 10 AAA-OR 33.24 34.49Y 7.
2 Halie Morton 10 AAA-OR 33.91 34.83Y 5.
3 Londyn Randall 9 AAA-OR 41.43 42.35Y 4.
4 Tegan Running 9 LSC-OR 45.40 45.53Y 3.
5 Serenity Arceneaux 9 LSC-OR 45.78 47.08Y 2.
6 Ruby Lane 7 AAA-OR 46.04 50.25Y 1.
7 Maddie Bowler 10 LSC-OR 54.09 59.07Y
8 Aliya Griffiths 9 LSC-OR 1:13.55 1:09.59Y
0 Natalie Baas 10 AAA-OR NS 33.21Y
0 Lauren Patterson 10 AAA-OR NS
0 Margo Vera Dodge 8 AAA-OR NS
0 Emily Blackburn 10 LSC-OR NS 41.90Y
Event 34 Boys 10 & Under 50 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Drew Charley 10 LSC-OR 31.82 32.95Y 7.
2 Luke Milburn 9 AAA-OR 38.71 41.61Y 5.
3 Cooper Nagel 10 AAA-OR 40.22 45.14Y 4.
4 Jonathan Dutton 9 NST-OR 45.89 3.
5 Luke Scovel 9 LSC-OR 48.52 54.70Y 2.
6 Kyle Milburn 7 AAA-OR 50.67 53.31Y 1.
7 Conner Dickerson 7 LSC-OR 52.74 54.72Y
8 Dylan Restau 8 LSC-OR 1:02.71 57.69Y
0 Nathanial Arnott 9 AAA-OR NS 56.66Y
0 Robert Combs 9 LSC-OR NS
0 Cole Deep 7 NST-OR NS
0 Paul Deep 5 NST-OR NS
0 Adam Greene 10 NST-OR NS 47.70Y
Event 35 Girls 11 - 12 50 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Bailey Dickerson 12 LSC-OR 30.97 29.26Y 7.
2 Emma Bowler 12 LSC-OR 34.37 36.81Y 5.
3 Angelykah Light-Durst 12 LSC-OR 38.69 33.17Y 4.
4 Bayley McEuen 11 LSC-OR 52.60 56.46Y 3.
0 Alexandra Mattingly 12 AAA-OR NS 49.09Y
0 Hailee Combs 11 LSC-OR NS
Event 36 Boys 11 - 12 50 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Hunter Watkins 11 AAA-OR 29.93 30.78Y 7.
2 Damian Riley 12 LSC-OR 30.55 31.61Y 5.
3 Scott Charley 12 LSC-OR 31.41 4.
4 Tristan Scarborough 11 NST-OR 32.86 32.21Y 3.
5 Jordan Martinez 12 AAA-OR 35.65 36.90Y 2.
6 Colton Running 11 LSC-OR 36.37 38.93Y 1.
Event 37 Women Open 50 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Maddy Kelly 15 LSC-OR 26.48 24.78Y 7.
2 Reina Watkins 13 AAA-OR 29.13 29.69Y 5.
3 Felicity Combs 14 LSC-OR 36.24 4.
4 Natalie McAllister 15 LSC-OR 37.76 3.
5 Sidney Lane 9 AAA-OR 38.13 41.22Y 2.
6 Gracey Hickey 10 LSC-OR 39.36 40.12Y 1.
7 Masen McAllister 13 LSC-OR 40.46
8 Lexi Chido 10 AAA-OR 43.57 43.79Y
9 Samantha Cuzick 9 AAA-OR 47.84 44.22Y
Event 38 Men Open 50 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Wyatt Engler 16 LSC-OR 23.79 23.28Y 7.
2 Casey McEuen 14 LSC-OR 24.03 23.93Y 5.
3 Owen Engler 14 LSC-OR 25.49 25.25Y 4.
4 Bryce Dickerson 15 LSC-OR 25.66 23.96Y 3.
5 Darrin Breshears 15 LSC-OR 26.21 26.61Y 2.
6 Caden Shanks 11 NST-OR 31.89 33.84Y 1.
7 Zach Bowler 13 LSC-OR 31.93 33.40Y
0 Billy Bissell 17 LSC-OR NS
Event 39 Girls 11 - 12 200 scy Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Bailey Dickerson 12 LSC-OR 2:51.60 2:41.31Y 7.
2 Angelykah Light-Durst 12 LSC-OR 3:35.52 3:18.14Y 5.
Event 41 Women Open 200 scy Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Piper Engler 13 LSC-OR 2:38.16 2:47.26Y 7.
2 Jessica Robinson 14 AAA-OR 2:41.18 2:40.55Y 5.
3 Kenzie Baas 16 AAA-OR 2:51.60 2:17.04Y 4.
0 Samantha Cuzick 9 AAA-OR DQ 4:43.84Y
0 Aliya Griffiths 9 LSC-OR NS
Event 42 Men Open 200 scy Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Rylan Rogers 16 LSC-OR 2:24.03 7.
2 Russel Scovel 42 LSC-OR 2:25.02 2:25.00Y 5.
3 Jonathan Yordy 13 LSC-OR 2:55.36 2:47.98Y 4.
4 Eddie McAllister 15 LSC-OR 3:23.22 3.
0 Max Thompson 16 LSC-OR NS 2:23.96Y
Event 43 Women Open 1000 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Reina Watkins 13 AAA-OR 13:51.05 7.
2 Sue Calnek-Morris 70 LSC-OR 15:53.25 5.
3 Trisha Cuzick 12 AAA-OR 17:47.35 4.
Event 44 Men Open 1000 scy Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Hunter Watkins 11 AAA-OR 13:14.98 13:21.61Y 7.
2 Mark McAllister 50 LSC-OR 13:33.57 5.
3 Nathan McKenzie 15 LSC-OR 16:48.56 4.