HelpHow to Use this Site

Clubs/Swimmers

BearCat Swim Club OR
  • Sarah Anderson
  • Hannah Bodkin
  • Emma Boles
  • Victor Brasil
  • Nathan Cage
  • Tyler Cook
  • Noah Cutting
  • Jeremy Darst
  • Anna Despain
  • Abi Diaz
  • Evette Dow
  • Jerusha Dressel
  • Colby Evenson
  • Daisuke Fitial
  • Brooke Hofmann
  • Marissa Kuch
  • Alaina Otterstrom
  • Joseph Reedy
  • Mackenzie Rumrill
  • Junior Temotio
  • Hannah Whitlow
  • Kyle Wicks
  • Jamie Zuckerman
  • Joanna Zuckerman
Bend Swim Club OR
  • Alexa Borstad
  • Kennedy Bright
  • Ben Brockman
  • Emily Brockman
  • Elizabeth Cobb
  • Teresa Cobb
  • Brandon Deckard
  • Elli Ferrin
  • Ben Griswold
  • Baxter Halligan
  • Mackenzie Halligan
  • Carmen Hansen
  • Taj Mercer
  • Brooke Miller
  • Christian Offenhauser
  • Hannah Peterson
  • Paul Rogers
  • Audrie Stephens
Blue Dolphins Swim Team OR
  • Jolie-Rae Ford
  • Samantha Oliszewski
  • Chris Whitehead
Canby Swim Club OR
  • Michael Haring
  • Kaitlyn Hester
  • Alex Olson
  • Jarod Spencer
Cascade Aquatic Club OR
  • Rachel Haney
  • Haley Houghton
  • Ben Hucke
  • Tate Lighthall
  • Blake Noble
  • Logan Noble
  • Zach Senner
  • Dana Thomas
  • Loryn Trail
  • Nicky Tsai
  • Katie Oberst
Chehalem Swim Team OR
  • Brittney Awalt
  • Tina Childress
  • Bjorn Larsen
Columbia River Swim Team OR
  • Corinne Bintz
  • Eric Bugna
  • Kasey Calwell
  • Andrew Chang
  • Alice Chang
  • Shelby Conrad
  • Livi Cox
  • Maksim Dolbinin
  • Ana Janiszewski
  • Sophie Jones
  • Katharine Kaplan
  • Andrey Khabibrakhmanov
  • James Nicorici
  • Anna Panebianco
  • Hannah Pickett
  • Joshua Risley
  • Darya Samiee
  • Julia Sanders
  • Michael Suk
  • Wes Tatum
  • Lucas Ulmer
  • Thomas Utas
  • Colleen Woods
  • Chris Xue
  • Andrea Young
  • Marissa Young
  • Karen Gong
Corvallis Aquatic Team OR
  • Kayla Ashland
  • Rylie Ball
  • Nick Gambatese
  • Trevor Gourley
  • Lexi Heyerly
  • Connor King
  • Jenny Pinard
  • Emily Shaw
  • Lindsey Soule
Current Swimming OR
  • Merritt Allen
  • Madison Brewer
  • Chyna Fish
  • Blake Kaufman
Emerald Aquatics OR
  • Kaden Lipkin
  • Brett Rice
  • Colin TaylorMays
Forest Grove Swim Club OR
  • Vera Hutchison
  • Alondra Martinez
  • Trevor McGougan
  • Charles Morse
  • August Peverly
  • Cali Rowland
  • Tim Sandage
  • Oriene Shiel
  • Owen Shiel
  • Otis Shiel
  • Amelia Steinfeldt
  • Alex Peverly
  • Alex Rios
  • Devan Tunnell
  • Erik Myers
Gold Coast Swim Team OR
  • Shaylyn Brownell
Hillsboro Heat Swim Team OR
  • Hannah Ahluwalia
  • Maya Ahluwalia
  • Tayliah Allen
  • Brendon Andersen
  • Addison Beard
  • Amy Benedict
  • Kyle Berquist
  • Brianna Blasingame
  • Hailey Cablao
  • Ryan Clark
  • Lucy Ellis
  • Mycah Ellis
  • Katelyn Fessenden
  • Dylan Fisher
  • Hannah Galbraith
  • Josh Galbraith
  • Leslie Huerta
  • Marysia Janczak
  • Sarah Krueger
  • Shannon Lee
  • Ian Mauk
  • Lauren Morrison
  • Riley Neal
  • Anna Pagel
  • Matthew Peterkort
  • Sahara Rout
  • Allyson Stansell
  • Nathan Tuy
  • Matt Viglione
  • Carson Welter
  • Max Woodbury
  • Stone Westergaard
  • Mitchell Morrison
  • Mikayla Fisher
Hood River Valley Swim Team OR
  • Leif Bergstrom
  • Dhani Freeland
  • Danielle Miller
  • Erin Nelson
  • Mariah Rawding
  • Nadia Smith
  • David Walker
  • Kylie Webb
  • Connor Webb
  • Scott Bergstrom
  • Carlos Galvez
LaCamas HeadHunters Swim Team OR
  • Luke Albert
  • Hannah Clayton
  • Maxwell Crowson
  • Jeff Fadlovich
  • Colin Kuhta
  • Finn McClone
  • Zac O'Hara
  • Julianne Reed
  • Jake Yraceburu
Lake Oswego Swim Club OR
  • Emi Ampo
  • Patrick Beasley
  • Jordynn Canelis
  • Brenda Cha
  • Paul Dartu
  • Edward Kang
  • Jordan Leis
  • Yifan Mao
  • Matty McComish
  • Maddie Mcmurray
  • Mara Newman
  • Kylie Norris
  • Jessie Schroeder
  • Ryan Sklar
  • Max Swaim
  • Sam Swaim
  • Kalea Tetsuka
  • Peyton Willis
  • Sanjana Saravanan
  • Kyle Vu
Lebanon Community Swim Club OR
  • Wyatt Engler
  • Maddy Kelly
  • Casey McEuen
Maverick Aquatics OR
  • Alex Bogdan
  • Dalton Boyles
  • Mykel Caruso
  • Dilynn D'Agostino
  • Hannah Gupton
  • Shelbi Hayzlett
  • Philip Hewitt
  • Hannah Hilstad
  • Timothy Ly
  • Zoe Morillo
  • Andrew Ortega
  • Austin Suh
  • Blake Suh
  • Amanda Ly
  • Kelsey Scully
  • Michelle Marin
  • Aaron Scobert
  • Logan Colson
  • Jordan Pedersen
  • Kyle Raze
  • Glemn Avellaneda
  • Duncan Parsons
  • Ben Rafalski
  • Bryan Mejia Medina
McMinnville Swim Club OR
  • Levi Burres
  • Andy Chan
  • Molli Hartzell
  • Neirton Oliveira
  • Jacob Porter
  • Rosie Porter
  • Erika Sato
  • Mari Sato
  • Sydney Stern
  • Blake Tillery
  • Matthew Valentine
  • Tristan Versteeg
Mount Hood Aquatics OR
  • Jordan Convery
  • Jacob Dexter
  • Dana Ericksen
  • Adrienne Herzog
  • Hana Iwata-Reuyl
  • Madison Johnson
  • Bryn Lasher
  • Lilly Linder
  • Hannah Luffred
  • Josh Luffred
  • Ethan Nguyen
  • Alice Ochs
  • Nikki Overton
  • Kyla Penrod
  • Raymond Pham
  • Chris Rodriguez
  • Fernanda Rodriguez
  • Makila Schuck
  • Keanu Shadron
  • Jamie Stone
  • Nathan Thorne
  • Phuc Tran
  • Yazmeen Bounnam
Multnomah Athletic Club OR
  • Erinn Blessinger
  • Emmy Daigle
  • Armani Dirks
  • Allie Engstrom
  • Tristan Furnary
  • Doug Heymann
  • Blake Hulstrom
  • Eleanora Kemp
  • John Kennedy
  • Preston Kill
  • Logan Kojiro
  • Jackson Locke Harris
  • Garen Marter
  • Ross Munro
  • Nathan Nguyen
  • Catherine Nisbet
  • Emily Ortner
  • Brynne O'Shea
  • Liam O'Shea
  • Erin Perry
  • Tyler Soo
  • Claire Stuhr
  • Lauren Wagner
  • Kate Westlake
  • Ashley Williams
North Coast Swim Club OR
  • Bradley Rzewnicki
Northwest Aquatics OR OR
  • Britney Baker
  • Madison Blissit
  • Carter Garfield
  • Spencer Garfield
  • Jaden Humpherys
  • Kate Mathews
  • Allie Rasmussen
  • Aiden Shaevitz
  • Kiera Supple
  • Zane Van Horsen
  • Grace Warde
  • Maria Wetzel
NW Blue Crush Aquatic Club OR
  • Jaron Hamlik
  • Christy Hartenstein
  • Trace Johnson
  • Joe Lundberg
  • Abby Maricle
  • Alexa Roemer
  • Jacob Sheeran
  • Chrisy Vo
Oregon City Swim Team OR
  • Dima Dubovoy
  • Alissa Frazier
  • Chris Glaess
  • Parker Kilstrom
  • Jessica Knecht
  • Laura Laderoute
  • Robin Pinger
  • Sidney Pinger
  • Nate Trank
Portland Aquatic Club OR
  • Felicia Anderson
  • Claire Bacon-Brenes
  • Sam Berman
  • Lejla Biberic
  • Alina Bibik
  • Josh Bottelberghe
  • Monica Bottelberghe
  • Dylan Cindrich
  • Noah Cindrich
  • Frances Conable
  • Jesse Dammann
  • Jared Dana
  • Dani Duran
  • Ethan Hanson
  • Sam Harquail
  • Milo Hart
  • Luke Hutchinson
  • Alex Johnson
  • Enrike Marquez
  • Muriah Murray
  • Aaron Reynolds
  • Byron Rossmiller
  • Laurel Soderquist
  • Lydia Van
  • Christian Walker
River Road Swim Club OR
  • Henry Keeney
Rose City Aquatic Club OR
  • Denise Dao
Roseburg Y Swim Team OR
  • Jaime Brown
  • Daniel Endicott
  • Jasmyne King
  • Katelin Lambert
  • Carson Murphy
  • McKenzie Vogel
South Coast Aquatic Team OR
  • Alyssa Bennett
  • Liliana Bennett
  • Cassie Dallas
  • Zaraya Estrada
  • Hailey Hyde
Superior Stingray Swimming OR
  • Kaylee Cooper
  • Alyse Darnall
  • Olivia Dow
  • Lauren Hunter
  • Daniel Huth
  • Breanna Sapienza
  • Ethan Shepherd
Sweet Home Swim Club OR
  • Lucie Davis
  • Mia Davis
  • Nathan Hager
  • Rawlins Lupoli
  • Rowland Lupoli
  • Makayla Nelson
  • Brandon Vasfaret
  • Lauren Yon
Team Eugene Aquatics OR
  • Hannah Brandow
  • David Brody
  • John Capper
  • Wally Ceccanese
  • Carma-lee Fraser
  • Austin Gillem
  • Max Harkins
  • Rachel Larsen
  • Tayland Mclean-Frieze
  • Cathlyn Medina
  • Noah Mifsud
  • Alex New
  • David Perlow
  • Angela Sampson
  • Abby Schwarte
  • Alex Seaver
  • Katie Seaver
  • Julia Thorley
  • Anne Walkup
  • Cecilia Zerr
The Dolphins Swim Team OR
  • Sonya Ahmadyar
  • Jordan Ashmore
  • Brie Balsbough
  • Alayna Connor
  • Alexander Davenport
  • Molly Davis
  • Benjamin Harper
  • Megan Harper
  • Alan Hermanns
  • Cole Hurwitz
  • Jordan Hurwitz
  • Alon Kornfeld
  • Emma Li
  • Carmen Mand
  • Luke Marshall
  • Andrew Pence
  • Sierra Sexton
  • Jessica Sparks
  • Lindsay Swail
  • Kamran Walsh
  • Erika Winklesky
Tigard Tualatin Swim Club OR
  • Ali Brauer
  • Emily Breyer
  • Samantha Brich
  • Julia Bush
  • Jacob Encinas
  • Teagan Goforth
  • Alex Gonzalez
  • Christie Halverson
  • Carter Howard
  • Kristian Kotchik
  • Tilford Li
  • Aaron LoPrete
  • Eric LoPrete
  • Sarah Martin
  • Kyle Miller
  • Molly Shields
  • Emily Stevens
  • Ashley Tam
  • Tate Wegehaupt
  • Caitlyn Wilson
  • Tristan Parker
  • Johanna Parker
Tornadoes Swim Team OR
  • Josh Breuer
  • Evan Oja
Tualatin Hills Thunderbolts OR
  • Matthew Arnold
  • Colin Aslett
  • Eugenia Beale
  • Cassidy Brennan
  • Sean Calkins
  • Evan Carlson
  • Grace Carlson
  • Paolo Casas
  • Michelle Cefal
  • Allina Chang
  • Austin Chang
  • Ciara Chen
  • Emily Cheng
  • Emily Cook
  • Evan Curtis
  • Emma Donchi
  • Laura Epperson
  • Haley Fellows
  • Alyssa Fuji
  • Gavin Gleaves
  • Reilly Goddard
  • Kenna Holt
  • Vivian Hua
  • Jessie James
  • Laila Kayfes
  • Celia Keany
  • Rory Kearns
  • Alex La Rosa
  • Nikita Lalwani
  • Megan Lam
  • Jason Lee
  • Jordan Lei
  • Angela Liu
  • Stephanie Maeda
  • Jaume Martinez-Calvo
  • Iseult McMahon
  • Liam Metzsch
  • Sara Metzsch
  • Josh Noll
  • Anthony Nosack
  • Siddharth Pai
  • Amogh Patki
  • Gage Pittman
  • Elizabeth Reynaud
  • Prudence Rooker
  • Avery Russell
  • Marita Sailor
  • Benjamin Settle
  • Samuel Shelley
  • Myron Shen
  • David Spurgeon
  • Lara Spurgeon
  • Cameron Stitt
  • Nina Stitt
  • Uriel Tejeda
  • Jacob Weitzel
  • Blaise Wittenauer-Lee
  • Eric Xu
  • Joshua Yadao
  • Christopher Yoon
  • Aaron Young
  • Abbie Young
  • Alex Young
  • Christin Young
  • Charlene Yuan
  • Tiffany Zhao
  • Sophia Zhou
  • Jonathan Zoucha
Unat - Portland Aquatic Club OR
  • Lauren Robeznieks
  • Collin McGuire
UnAtt - Lake Oswego Swim Club OR
  • Curtis Klein
UnAtt - South Coast Aquatic Te OR
  • Vianka Hoyer
Unattached Mha OR
  • Nicole Kemp
  • Nick McMillan
  • Stefanie McMillan
Vancouver Swim Club OR
  • Carly Cannon
  • Ben Grubb
  • Quin Mclaughlin
  • Sydney Nakagawa
  • Rose Templeman
  • Makena Wilcox
Willamalane Swim Club OR
  • Mya Falk
  • Carlos Hunnicutt
  • Tristan James
  • Jacqueline Price
  • Shane Williams
Woodburn Barracuda Swim Team OR
  • Edan Donaldson
YMCA Grants Pass Swimming OR
  • Chris Lessenich

Events

  • Event 1A Girls 13 Year Old 800 lcm Freestyle Finals
  • Event 1B Girls 14 Year Old 800 lcm Freestyle Finals
  • Event 1C Girls 15 & Over 800 lcm Freestyle Finals
  • Event 2A Boys 13 Year Old 800 lcm Freestyle Finals
  • Event 2B Boys 14 Year Old 800 lcm Freestyle Finals
  • Event 2C Boys 15 & Over 800 lcm Freestyle Finals
  • Event 3 Girls 13 - 14 200 lcm Medley Relay Finals
  • Event 4 Boys 13 - 14 200 lcm Medley Relay Finals
  • Event 5 Women Open 200 lcm Medley Relay Finals
  • Event 6 Men Open 200 lcm Medley Relay Finals
  • Event 7A Girls 13 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 7A Girls 13 Year Old 100 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 7B Girls 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 7B Girls 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 7C Girls 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 7C Girls 15 & Over 100 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 8A Boys 13 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 8A Boys 13 Year Old 100 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 8B Boys 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 8B Boys 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 8C Boys 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 8C Boys 15 & Over 100 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 9A Girls 13 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 9A Girls 13 Year Old 100 lcm Butterfly Prelims
  • Event 9B Girls 14 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 9B Girls 14 Year Old 100 lcm Butterfly Prelims
  • Event 9C Girls 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 9C Girls 15 & Over 100 lcm Butterfly Prelims
  • Event 10A Boys 13 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 10A Boys 13 Year Old 100 lcm Butterfly Prelims
  • Event 10B Boys 14 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 10B Boys 14 Year Old 100 lcm Butterfly Prelims
  • Event 10C Boys 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 10C Boys 15 & Over 100 lcm Butterfly Prelims
  • Event 11A Girls 13 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 11A Girls 13 Year Old 200 lcm Backstroke Prelims
  • Event 11B Girls 14 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 11B Girls 14 Year Old 200 lcm Backstroke Prelims
  • Event 11C Girls 15 & Over 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 11C Girls 15 & Over 200 lcm Backstroke Prelims
  • Event 12A Boys 13 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 12A Boys 13 Year Old 200 lcm Backstroke Prelims
  • Event 12B Boys 14 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 12B Boys 14 Year Old 200 lcm Backstroke Prelims
  • Event 12C Boys 15 & Over 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 12C Boys 15 & Over 200 lcm Backstroke Prelims
  • Event 13A Girls 13 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 13A Girls 13 Year Old 50 lcm Freestyle Prelims
  • Event 13B Girls 14 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 13B Girls 14 Year Old 50 lcm Freestyle Prelims
  • Event 13C Girls 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 13C Girls 15 & Over 50 lcm Freestyle Prelims
  • Event 14A Boys 13 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 14A Boys 13 Year Old 50 lcm Freestyle Prelims
  • Event 14B Boys 14 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 14B Boys 14 Year Old 50 lcm Freestyle Prelims
  • Event 14C Boys 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 14C Boys 15 & Over 50 lcm Freestyle Prelims
  • Event 15A Girls 13 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 15B Girls 14 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 15C Girls 15 & Over 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 16A Boys 13 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 16B Boys 14 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 16C Boys 15 & Over 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 17 Girls 13 - 14 800 lcm Free Relay Finals
  • Event 18 Boys 13 - 14 800 lcm Free Relay Finals
  • Event 19 Women Open 800 lcm Free Relay Finals
  • Event 20 Men Open 800 lcm Free Relay Finals
  • Event 21 Girls 13 - 14 200 lcm Free Relay Finals
  • Event 22 Boys 13 - 14 200 lcm Free Relay Finals
  • Event 23 Women Open 200 lcm Free Relay Finals
  • Event 24 Men Open 200 lcm Free Relay Finals
  • Event 25A Girls 13 Year Old 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 25A Girls 13 Year Old 100 lcm Backstroke Prelims
  • Event 25B Girls 14 Year Old 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 25B Girls 14 Year Old 100 lcm Backstroke Prelims
  • Event 25C Girls 15 & Over 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 25C Girls 15 & Over 100 lcm Backstroke Prelims
  • Event 25S Girls 13 & Over 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 25S Girls 13 & Over 100 lcm Backstroke Swim-Off
  • Event 26A Boys 13 Year Old 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 26A Boys 13 Year Old 100 lcm Backstroke Prelims
  • Event 26B Boys 14 Year Old 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 26B Boys 14 Year Old 100 lcm Backstroke Prelims
  • Event 26C Boys 15 & Over 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 26C Boys 15 & Over 100 lcm Backstroke Prelims
  • Event 27A Girls 13 Year Old 200 lcm Breaststroke Finals
  • Event 27A Girls 13 Year Old 200 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 27B Girls 14 Year Old 200 lcm Breaststroke Finals
  • Event 27B Girls 14 Year Old 200 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 27C Girls 15 & Over 200 lcm Breaststroke Finals
  • Event 27C Girls 15 & Over 200 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 28A Boys 13 Year Old 200 lcm Breaststroke Finals
  • Event 28A Boys 13 Year Old 200 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 28B Boys 14 Year Old 200 lcm Breaststroke Finals
  • Event 28B Boys 14 Year Old 200 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 28C Boys 15 & Over 200 lcm Breaststroke Finals
  • Event 28C Boys 15 & Over 200 lcm Breaststroke Prelims
  • Event 29A Girls 13 Year Old 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 29A Girls 13 Year Old 200 lcm Freestyle Prelims
  • Event 29B Girls 14 Year Old 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 29B Girls 14 Year Old 200 lcm Freestyle Prelims
  • Event 29C Girls 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 29C Girls 15 & Over 200 lcm Freestyle Prelims
  • Event 30A Boys 13 Year Old 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 30A Boys 13 Year Old 200 lcm Freestyle Prelims
  • Event 30B Boys 14 Year Old 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 30B Boys 14 Year Old 200 lcm Freestyle Prelims
  • Event 30C Boys 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 30C Boys 15 & Over 200 lcm Freestyle Prelims
  • Event 31A Girls 13 Year Old 400 lcm Medley Finals
  • Event 31B Girls 14 Year Old 400 lcm Medley Finals
  • Event 31C Girls 15 & Over 400 lcm Medley Finals
  • Event 32A Boys 13 Year Old 400 lcm Medley Finals
  • Event 32B Boys 14 Year Old 400 lcm Medley Finals
  • Event 32C Boys 15 & Over 400 lcm Medley Finals
  • Event 33 Girls 13 - 14 400 lcm Medley Relay Finals
  • Event 34 Boys 13 - 14 400 lcm Medley Relay Finals
  • Event 35 Women Open 400 lcm Medley Relay Finals
  • Event 36 Men Open 400 lcm Medley Relay Finals
  • Event 37 Girls 13 - 14 400 lcm Free Relay Finals
  • Event 38 Boys 13 - 14 400 lcm Free Relay Finals
  • Event 39 Women Open 400 lcm Free Relay Finals
  • Event 40 Men Open 400 lcm Free Relay Finals
  • Event 41A Girls 13 Year Old 200 lcm Medley Finals
  • Event 41A Girls 13 Year Old 200 lcm Medley Prelims
  • Event 41B Girls 14 Year Old 200 lcm Medley Finals
  • Event 41B Girls 14 Year Old 200 lcm Medley Prelims
  • Event 41C Girls 15 & Over 200 lcm Medley Finals
  • Event 41C Girls 15 & Over 200 lcm Medley Prelims
  • Event 42A Boys 13 Year Old 200 lcm Medley Finals
  • Event 42A Boys 13 Year Old 200 lcm Medley Prelims
  • Event 42B Boys 14 Year Old 200 lcm Medley Finals
  • Event 42B Boys 14 Year Old 200 lcm Medley Prelims
  • Event 42C Boys 15 & Over 200 lcm Medley Finals
  • Event 42C Boys 15 & Over 200 lcm Medley Prelims
  • Event 43A Girls 13 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 43A Girls 13 Year Old 100 lcm Freestyle Prelims
  • Event 43B Girls 14 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 43B Girls 14 Year Old 100 lcm Freestyle Prelims
  • Event 43C Girls 15 & Over 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 43C Girls 15 & Over 100 lcm Freestyle Prelims
  • Event 44A Boys 13 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 44A Boys 13 Year Old 100 lcm Freestyle Prelims
  • Event 44B Boys 14 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 44B Boys 14 Year Old 100 lcm Freestyle Prelims
  • Event 44C Boys 15 & Over 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 44C Boys 15 & Over 100 lcm Freestyle Prelims
  • Event 45A Girls 13 Year Old 200 lcm Butterfly Finals
  • Event 45A Girls 13 Year Old 200 lcm Butterfly Prelims
  • Event 45B Girls 14 Year Old 200 lcm Butterfly Finals
  • Event 45B Girls 14 Year Old 200 lcm Butterfly Prelims
  • Event 45C Girls 15 & Over 200 lcm Butterfly Finals
  • Event 45C Girls 15 & Over 200 lcm Butterfly Prelims
  • Event 46A Boys 13 Year Old 200 lcm Butterfly Finals
  • Event 46A Boys 13 Year Old 200 lcm Butterfly Prelims
  • Event 46B Boys 14 Year Old 200 lcm Butterfly Finals
  • Event 46B Boys 14 Year Old 200 lcm Butterfly Prelims
  • Event 46C Boys 15 & Over 200 lcm Butterfly Finals
  • Event 46C Boys 15 & Over 200 lcm Butterfly Prelims
  • Event 47A Girls 13 Year Old 1500 lcm Freestyle Finals
  • Event 47B Girls 14 Year Old 1500 lcm Freestyle Finals
  • Event 47C Girls 15 & Over 1500 lcm Freestyle Finals
  • Event 48A Boys 13 Year Old 1500 lcm Freestyle Finals
  • Event 48B Boys 14 Year Old 1500 lcm Freestyle Finals
  • Event 48C Boys 15 & Over 1500 lcm Freestyle Finals
  • Event 107A Girls 13 & Under 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 107B Girls 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 107C Girls 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 108B Boys 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 108C Boys 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 109A Girls 13 & Under 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 109B Girls 14 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 109C Girls 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 110C Boys 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 111B Girls 14 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 111C Girls 15 & Over 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 112C Boys 15 & Over 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 113B Girls 14 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 113C Girls 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 114A Boys 13 & Under 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 114C Boys 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 126A Boys 13 & Under 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 126C Boys 15 & Over 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 127C Girls 15 & Over 200 lcm Breaststroke Finals
  • Event 129C Girls 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 130C Boys 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 141B Girls 14 Year Old 200 lcm Medley Finals
  • Event 143B Girls 14 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 143C Girls 15 & Over 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 144C Boys 15 & Over 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 205 Women Open 200 lcm Medley Relay Finals
  • Event 207 Women Open 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 208C Boys 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 209 Women Open 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 210C Boys 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 211B Girls 14 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
  • Event 212C Boys 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 213 Women Open 50 lcm Freestyle Finals
  • Event 215 Women Open 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 216A Boys 13 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 216C Boys 15 & Over 400 lcm Freestyle Finals
  • Event 225 Women Open 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 226C Boys 15 & Over 100 lcm Backstroke Finals
  • Event 227 Women Open 200 lcm Breaststroke Finals
  • Event 229 Women Open 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 230C Boys 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
  • Event 241 Women Open 200 lcm Medley Finals
  • Event 242 Men Open 200 lcm Medley Finals
  • Event 243 Women Open 100 lcm Freestyle Finals
  • Event 301 Women Open 800 lcm Freestyle Finals
  • Event 307 Women Open 100 lcm Breaststroke Finals
  • Event 310 Men Open 100 lcm Butterfly Finals
  • Event 326 Men Open 100 lcm Backstroke Finals

2013 OSI LC 13 & Over Champion

07/25/2013 - 07/28/2013

Event 1A Girls 13 Year Old 800 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Lindsey Soule 13 CAT-OR 9:33.05 9:58.64L 9.
2 Iseult McMahon 13 THSC-OR 9:39.53 9:53.29L 7.
3 Audrie Stephens 13 BEND-OR 9:39.93 9:47.90L 6.
4 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 9:45.24 10:01.60L 5.
5 Sam Berman 13 PAC-OR 10:00.11 10:20.09L 4.
6 Sarah Krueger 13 HEAT-OR 10:06.12 11:12.47Y 3.
7 Anna Despain 13 BRSC-OR 10:07.31 10:12.73L 2.
8 Jolie-Rae Ford 13 BDST-OR 10:11.65 10:30.76L 1.
9 Mia Davis 13 SHSC-OR 10:25.76 10:34.24L
10 Loryn Trail 13 CAC-OR 10:25.86 10:35.22S
11 Alaina Otterstrom 13 BRSC-OR 10:36.85 11:55.64Y
12 Brianna Blasingame 13 HEAT-OR 11:04.90 11:52.46Y
Event 1B Girls 14 Year Old 800 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Lucie Davis 14 SHSC-OR 9:26.22 9:30.63L 9.
2 Riley Neal 14 HEAT-OR 9:46.12 10:30.62L 7.
3 Laura Epperson 14 THSC-OR 9:46.47 9:31.75L 6.
4 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 9:52.13 10:12.83L 5.
5 Abbie Young 14 THSC-OR 9:57.19 10:09.57L 4.
6 Stefanie McMillan 14 UN-M-OR 9:59.59 10:26.13L 3.
7 Alexa Roemer 14 BCAC-OR 9:59.93 10:29.19L 2.
8 Eleanora Kemp 14 MAC-OR 10:06.41 10:26.91L 1.
9 Sarah Anderson 14 BRSC-OR 10:13.61 10:31.68L
10 Kenna Holt 14 THSC-OR 10:29.57 10:33.48L
11 Hannah Clayton 14 LHST-OR 10:47.04 10:52.93S
12 Liliana Bennett 14 SCAT-OR 10:53.70 11:59.14Y
13 Vivian Hua 14 THSC-OR 10:59.07 11:02.21S
Event 1C Girls 15 & Over 800 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Julia Bush 16 TTSC-OR 9:30.41 10:54.13Y 9.
2 Rory Kearns 16 THSC-OR 9:43.35 9:36.46L 7.
3 Lauren Wagner 15 MAC-OR 10:01.11 9:57.86L 6.
4 Christy Hartenstein 17 BCAC-OR 10:02.47 10:38.91Y 5.
5 Hannah Ahluwalia 15 HEAT-OR 10:06.08 11:21.85Y 4.
6 Evette Dow 16 BRSC-OR 10:07.19 10:09.67L 3.
7 Alondra Martinez 16 FGSC-OR 10:10.19 10:14.83L 2.
8 Chyna Fish 15 CURR-OR 10:11.85 10:02.14L 1.
9 Kristian Kotchik 16 TTSC-OR 10:13.98 10:19.79L
10 Kayla Ashland 16 CAT-OR 10:17.66 10:27.30L
11 Quin Mclaughlin 17 VSC-OR 10:18.39 10:25.51L
12 Livi Cox 15 CRST-OR 10:18.42 11:15.12Y
13 Haley Houghton 16 CAC-OR 10:29.10 11:29.28Y
14 Mya Falk 15 WSC-OR 10:30.28 10:22.11L
15 Allie Rasmussen 16 NWA-OR 10:32.81 10:07.28L
16 Emily Breyer 16 TTSC-OR 10:34.78 10:19.58L
Event 2A Boys 13 Year Old 800 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Uriel Tejeda 13 THSC-OR 9:15.23 9:45.30L 9.
2 Evan Carlson 13 THSC-OR 9:44.24 10:24.73L 7.
3 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 9:53.88 11:25.36Y 6.
4 Alex Young 13 THSC-OR 10:19.02 11:57.02Y 5.
5 Chris Lessenich 13 GPS-OR 10:38.00 10:50.14S 4.
6 Ben Hucke 13 CAC-OR 10:55.36 11:05.31S 3.
Event 2B Boys 14 Year Old 800 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Wally Ceccanese 14 TEAM-OR 9:23.50 9:38.87L 9.
2 Nathan Cage 14 BRSC-OR 9:23.62 9:22.36L 7.
3 Benjamin Settle 14 THSC-OR 9:24.25 10:27.38Y 6.
4 Matthew Arnold 14 THSC-OR 9:26.11 9:36.89L 5.
5 Andrew Chang 14 CRST-OR 9:30.28 9:33.13L 4.
6 Colin TaylorMays 14 EA-OR 9:37.46 10:00.07L 3.
7 Joshua Yadao 14 THSC-OR 9:37.70 9:55.08L 2.
8 James Nicorici 14 CRST-OR 9:50.93 10:10.18L 1.
9 Henry Keeney 14 RRSC-OR 9:52.63 10:21.08L
10 Trevor McGougan 14 FGSC-OR 10:02.89 10:13.88L
11 Alex Olson 14 CB-OR 10:06.94 10:03.29L
12 Michael Haring 14 CB-OR 10:18.59 11:31.35Y
13 Tate Lighthall 14 CAC-OR 10:44.94 10:33.28S
Event 2C Boys 15 & Over 800 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alex Seaver 18 TEAM-OR 8:38.60 8:39.40L 9.
2 Paul Rogers 15 BEND-OR 8:49.30 9:05.49L 7.
3 Noah Cutting 15 BRSC-OR 8:49.31 9:18.29L 6.
4 David Perlow 18 TEAM-OR 8:56.57 9:16.40L 5.
5 Josh Noll 17 THSC-OR 9:04.97 9:03.40L 4.
6 Wyatt Engler 16 LSC-OR 9:11.95 9:07.26L 3.
7 Christian Offenhauser 15 BEND-OR 9:25.40 9:25.99L 2.
8 David Brody 18 TEAM-OR 9:26.97 9:33.74L 1.
9 Jared Dana 15 PAC-OR 9:28.67 9:41.68L
10 Baxter Halligan 15 BEND-OR 9:35.30 10:16.16Y
11 Samuel Shelley 15 THSC-OR 9:41.85 9:39.63S
12 Parker Kilstrom 16 OCST-OR 9:43.07 9:39.62L
Event 3 Girls 13 - 14 200 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 2:04.87 2:07.85L 18. 1) Cassidy Brennan 14 2) Kenna Holt 14 3) Emma Donchi 13 4) Emily Cook 14
2 Bend Swim Club 'A' BEND-OR 2:09.29 2:09.09L 14. 1) Hannah Peterson 14 2) Emily Brockman 13 3) Audrie Stephens 13 4) Kennedy Bright 14
3 The Dolphins Swim Team 'A' TDPS-OR 2:10.96 2:11.99L 12. 1) Jordan Ashmore 13 2) Emma Li 13 3) Lindsay Swail 13 4) Alayna Connor 13
4 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 2:11.60 2:16.40L 10. 1) Hannah Galbraith 14 2) Mycah Ellis 14 3) Sarah Krueger 13 4) Riley Neal 14
5 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 2:12.56 2:13.32L 8. 1) Iseult McMahon 13 2) Stephanie Maeda 13 3) Laura Epperson 14 4) Laila Kayfes 14
6 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 2:14.66 2:20.74L 6. 1) Anna Despain 13 2) Joanna Zuckerman 13 3) Marissa Kuch 13 4) Hannah Whitlow 13
7 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 2:16.69 2:21.51L 4. 1) Madison Johnson 14 2) Fernanda Rodriguez 14 3) Bryn Lasher 13 4) Jamie Stone 14
8 Bend Swim Club 'B' BEND-OR 2:16.97 2:15.15L 2. 1) Elli Ferrin 14 2) Alexa Borstad 13 3) Teresa Cobb 14 4) Carmen Hansen 13
9 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 2:18.78 2:22.00L 1) Lydia Van 13 2) Muriah Murray 14 3) Sam Berman 13 4) Frances Conable 14
10 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 2:19.12 2:20.79L 1) Abbie Young 14 2) Allina Chang 14 3) Nikita Lalwani 13 4) Eugenia Beale 13
11 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 2:20.11 2:29.25L 1) Brynne O'Shea 13 2) Kate Westlake 14 3) Ashley Williams 13 4) Eleanora Kemp 14
12 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 2:20.48 2:22.39L 1) Shannon Lee 13 2) Lucy Ellis 14 3) Sahara Rout 13 4) Anna Pagel 14
13 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 2:24.55 2:29.45L 1) Katharine Kaplan 14 2) Karen Gong 13 3) Shelby Conrad 13 4) Colleen Woods 14
14 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 2:26.58 2:28.39L 1) Hannah Brandow 13 2) Anne Walkup 13 3) Cecilia Zerr 14 4) Rachel Larsen 14
Event 4 Boys 13 - 14 200 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 1:56.46 1:56.88L 18. 1) Myron Shen 14 2) Anthony Nosack 14 3) Reilly Goddard 14 4) Jaume Martinez-Calvo 14
2 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 2:02.16 2:05.99L 14. 1) Andrew Chang 14 2) Thomas Utas 14 3) James Nicorici 14 4) Maksim Dolbinin 13
3 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 2:03.40 2:04.72L 12. 1) Benjamin Settle 14 2) Uriel Tejeda 13 3) Joshua Yadao 14 4) Matthew Arnold 14
4 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 2:04.81 2:08.59L 10. 1) Nathan Tuy 14 2) Kyle Berquist 14 3) Addison Beard 14 4) Dylan Fisher 14
5 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 2:05.73 2:10.99L 8. 1) Austin Chang 14 2) Evan Carlson 13 3) Siddharth Pai 13 4) Avery Russell 13
6 Tualatin Hills Thunderbolts 'D' THSC-OR 2:06.04 2:15.20L 6. 1) Gage Pittman 13 2) Amogh Patki 14 3) Jason Lee 14 4) Colin Aslett 14
7 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 2:06.10 2:11.39L 4. 1) Colby Evenson 13 2) Tyler Cook 14 3) Nathan Cage 14 4) Daisuke Fitial 13
8 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 2:06.30 2:11.18L 2. 1) Noah Cindrich 13 2) Josh Bottelberghe 13 3) Dylan Cindrich 14 4) Sam Harquail 14
9 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 2:08.20 1:58.35Y 1) John Capper 13 2) Max Harkins 14 3) Wally Ceccanese 14 4) Austin Gillem 14
10 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 2:11.83 2:13.71L 1) Ross Munro 13 2) Nathan Nguyen 14 3) John Kennedy 14 4) Doug Heymann 13
11 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 2:11.95 2:17.18L 1) Phuc Tran 13 2) Raymond Pham 13 3) Jacob Dexter 14 4) Jordan Convery 13
12 LaCamas HeadHunters Swim Team 'A' LHST-OR 2:13.56 2:21.45L 1) Zac O'Hara 14 2) Maxwell Crowson 13 3) Colin Kuhta 14 4) Jeff Fadlovich 13
13 The Dolphins Swim Team 'A' TDPS-OR 2:16.19 2:25.36L 1) Benjamin Harper 13 2) Alon Kornfeld 13 3) Alexander Davenport 13 4) Kamran Walsh 14
14 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 2:20.28 2:23.93L 1) Carson Welter 13 2) Max Woodbury 13 3) Stone Westergaard 14 4) Mitchell Morrison 14
0 Cascade Aquatic Club 'A' CAC-OR DQ 2:19.73L 1) Nicky Tsai 14 2) Zach Senner 13 3) Logan Noble 14 4) Tate Lighthall 14
0 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR DQ 2:23.11L 1) Alex Peverly 14 2) Trevor McGougan 14 3) Otis Shiel 14 4) Alex Rios 14
Event 5 Women Open 200 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 2:04.20 2:02.72L 18. 1) Marita Sailor 17 2) Blaise Wittenauer-Lee 18 3) Megan Lam 15 4) Tiffany Zhao 16
2 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 2:04.83 2:08.99L 14. 1) Anna Panebianco 16 2) Darya Samiee 16 3) Julia Sanders 18 4) Andrea Young 18
3 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 2:05.14 2:07.88L 12. 1) Shelbi Hayzlett 14 2) Dilynn D'Agostino 19 3) Hannah Gupton 16 4) Amanda Ly 15
4 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 2:08.25 2:05.98L 10. 1) Emily Cheng 16 2) Charlene Yuan 17 3) Christin Young 15 4) Rory Kearns 16
5 Tigard Tualatin Swim Club 'A' TTSC-OR 2:08.88 2:10.93L 8. 1) Emily Stevens 18 2) Ali Brauer 19 3) Christie Halverson 17 4) Julia Bush 16
6 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 2:09.10 2:13.00L 6. 1) Brooke Hofmann 15 2) Jerusha Dressel 18 3) Mackenzie Rumrill 16 4) Emma Boles 15
7 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 2:09.27 2:19.33L 4. 1) Allie Engstrom 15 2) Emmy Daigle 15 3) Erinn Blessinger 15 4) Erin Perry 15
8 Columbia River Swim Team 'B' CRST-OR 2:10.90 2:14.66L 2. 1) Marissa Young 15 2) Livi Cox 15 3) Alice Chang 17 4) Corinne Bintz 15
9 Superior Stingray Swimming 'A' SSS-OR 2:11.38 2:10.35L 1) Lauren Hunter 16 2) Olivia Dow 14 3) Kaylee Cooper 16 4) Alyse Darnall 17
10 Lake Oswego Swim Club 'A' LOSC-OR 2:12.88 1:54.94Y 1) Mara Newman 13 2) Brenda Cha 17 3) Maddie Mcmurray 16 4) Yifan Mao 15
11 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 2:14.40 2:14.25L 1) Tayliah Allen 15 2) Hailey Cablao 16 3) Lauren Morrison 15 4) Amy Benedict 15
12 Hood River Valley Swim Team 'A' HRST-OR 2:14.92 2:21.33L 1) Erin Nelson 16 2) Kylie Webb 16 3) Dhani Freeland 14 4) Nadia Smith 13
13 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 2:16.06 2:12.11L 1) Alondra Martinez 16 2) Oriene Shiel 17 3) Vera Hutchison 18 4) Amelia Steinfeldt 16
14 Northwest Aquatics OR 'A' NWA-OR 2:16.32 2:19.93L 1) Maria Wetzel 18 2) Grace Warde 14 3) Allie Rasmussen 16 4) Britney Baker 17
15 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 2:18.56 2:18.25L 1) Maya Ahluwalia 15 2) Marysia Janczak 18 3) Hannah Ahluwalia 15 4) Leslie Huerta 15
16 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 2:18.64 2:10.43L 1) Elizabeth Reynaud 15 2) Haley Fellows 17 3) Alyssa Fuji 17 4) Nina Stitt 16
17 McMinnville Swim Club 'A' MSC-OR 2:19.54 2:22.00L 1) Molli Hartzell 15 2) Mari Sato 13 3) Rosie Porter 14 4) Erika Sato 17
18 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 2:21.04 2:21.39L 1) Angela Sampson 16 2) Abby Schwarte 16 3) Cathlyn Medina 16 4) Tayland Mclean-Frieze 15
19 Maverick Aquatics 'B' MAV-OR 2:22.86 2:07.90L 1) Kelsey Scully 17 2) Michelle Marin 16 3) Zoe Morillo 13 4) Hannah Hilstad 13
20 Lake Oswego Swim Club 'B' LOSC-OR 2:25.58 2:21.97L 1) Jordynn Canelis 17 2) Peyton Willis 14 3) Sanjana Saravanan 16 4) Kalea Tetsuka 13
21 Cascade Aquatic Club 'A' CAC-OR 2:26.76 2:22.80S 1) Katie Oberst 13 2) Haley Houghton 16 3) Loryn Trail 13 4) Dana Thomas 14
22 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 2:35.68 2:10.12Y 1) Hannah Luffred 14 2) Dana Ericksen 15 3) Lilly Linder 15 4) Adrienne Herzog 16
Event 6 Men Open 200 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 1:49.54 1:51.50L 18. 1) Noah Cutting 15 2) Victor Brasil 25 3) Junior Temotio 24 4) Kyle Wicks 20
2 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 1:52.86 2:04.11L 14. 1) Alex Bogdan 17 2) Blake Suh 17 3) Philip Hewitt 17 4) Aaron Scobert 20
3 McMinnville Swim Club 'A' MSC-OR 1:53.67 1:58.40L 12. 1) Tristan Versteeg 17 2) Matthew Valentine 19 3) Jacob Porter 18 4) Neirton Oliveira 16
4 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 1:53.75 1:42.51L 10. 1) Lucas Ulmer 16 2) Kasey Calwell 16 3) Eric Bugna 18 4) Chris Xue 16
5 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 1:54.62 1:55.21L 8. 1) Sean Calkins 15 2) Jonathan Zoucha 17 3) Alex La Rosa 16 4) Jacob Weitzel 18
6 Bend Swim Club 'A' BEND-OR 1:56.98 1:55.55L 6. 1) Brandon Deckard 17 2) Taj Mercer 14 3) Ben Brockman 14 4) Paul Rogers 15
7 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 1:57.82 2:02.13L 4. 1) Jackson Locke Harris 16 2) Logan Kojiro 15 3) Garen Marter 15 4) Tyler Soo 15
8 Hood River Valley Swim Team 'A' HRST-OR 2:00.00 2:02.93L 2. 1) David Walker 15 2) Connor Webb 18 3) Scott Bergstrom 18 4) Carlos Galvez 16
9 Maverick Aquatics 'B' MAV-OR 2:00.45 2:06.00L 1) Dalton Boyles 18 2) Andrew Ortega 17 3) Logan Colson 17 4) Timothy Ly 13
10 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 2:00.64 2:02.45L 1) Ethan Hanson 15 2) Milo Hart 15 3) Luke Hutchinson 15 4) Jared Dana 15
11 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 2:02.27 2:01.93L 1) Josh Noll 17 2) Eric Xu 15 3) David Spurgeon 15 4) Samuel Shelley 15
12 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 2:02.37 1:59.99L 1) Charles Morse 17 2) Tim Sandage 18 3) August Peverly 18 4) Devan Tunnell 18
13 Lake Oswego Swim Club 'A' LOSC-OR 2:03.64 1:50.27Y 1) Patrick Beasley 24 2) Kyle Vu 15 3) Edward Kang 15 4) Ryan Sklar 15
14 Maverick Aquatics 'C' MAV-OR 2:05.60 2:07.99L 1) Jordan Pedersen 21 2) Austin Suh 15 3) Kyle Raze 20 4) Glemn Avellaneda 16
15 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 2:07.96 2:07.99L 1) Ryan Clark 15 2) Ian Mauk 17 3) Josh Galbraith 17 4) Brendon Andersen 16
16 Tigard Tualatin Swim Club 'A' TTSC-OR 2:09.32 1:59.70L 1) Kyle Miller 15 2) Carter Howard 15 3) Alex Gonzalez 13 4) Aaron LoPrete 17
Event 7A Girls 13 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Brockman 13 BEND-OR 1:17.71 1:19.52L 9.
2 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 1:22.35 1:22.36L 7.
3 Alexa Borstad 13 BEND-OR 1:23.41 1:25.80L 6.
4 Eugenia Beale 13 THSC-OR 1:24.81 1:25.74L 5.
5 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 1:25.57 1:25.89L 4.
6 Emma Li 13 TDPS-OR 1:25.79 1:27.53L 3.
7 Lauren Yon 13 SHSC-OR 1:26.62 1:24.20L 2.
8 Nadia Smith 13 HRST-OR 1:26.98 1:28.36L 1.
Event 7A Girls 13 Year Old 100 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Brockman 13 BEND-OR 1:19.52 1:18.81L
2 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 1:22.36 1:25.45L
3 Lauren Yon 13 SHSC-OR 1:24.20 1:23.65L
4 Eugenia Beale 13 THSC-OR 1:25.74 1:25.84L
5 Alexa Borstad 13 BEND-OR 1:25.80 1:24.77L
6 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 1:25.89 1:28.80L
7 Emma Li 13 TDPS-OR 1:27.53 1:24.44L
8 Nadia Smith 13 HRST-OR 1:28.36 1:27.83L
9 Sarah Martin 13 TTSC-OR 1:28.59 1:26.53L
10 Carmen Hansen 13 BEND-OR 1:28.88 1:30.84L
11 Mari Sato 13 MSC-OR 1:29.36 1:28.42L
12 Lejla Biberic 13 PAC-OR 1:29.76 1:27.89L
13 Erika Winklesky 13 TDPS-OR 1:32.62 1:30.62L
0 Cali Rowland 13 FGSC-OR NS 1:20.39L
Event 7B Girls 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kenna Holt 14 THSC-OR 1:15.82 1:19.11L 9.
2 Teresa Cobb 14 BEND-OR 1:18.58 1:22.64L 7.
3 Cassie Dallas 14 SCAT-OR 1:19.86 1:21.36L 6.
4 Kennedy Bright 14 BEND-OR 1:20.14 1:20.52L 5.
5 Alina Bibik 14 PAC-OR 1:20.22 1:22.51L 4.
6 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 1:20.50 1:22.63L 3.
7 Olivia Dow 14 SSS-OR 1:23.73 1:23.23L 2.
8 Elli Ferrin 14 BEND-OR 1:23.82 1:23.69L 1.
Event 7B Girls 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kenna Holt 14 THSC-OR 1:19.11 1:17.36L
2 Kennedy Bright 14 BEND-OR 1:20.52 1:21.48L
3 Cassie Dallas 14 SCAT-OR 1:21.36 1:15.80L
4 Alina Bibik 14 PAC-OR 1:22.51 1:22.14L
5 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 1:22.63 1:25.32L
6 Teresa Cobb 14 BEND-OR 1:22.64 1:20.95L
7 Olivia Dow 14 SSS-OR 1:23.23 1:24.48L
8 Elli Ferrin 14 BEND-OR 1:23.69 1:24.77L
9 Muriah Murray 14 PAC-OR 1:23.80 1:22.52L
10 Caitlyn Wilson 14 TTSC-OR 1:24.23 1:26.86L
11 Kyla Penrod 14 MHA-OR 1:24.66 1:26.49L
12 Fernanda Rodriguez 14 MHA-OR 1:24.72 1:25.96L
13 Mycah Ellis 14 HEAT-OR 1:25.02 1:25.50L
14 Hannah Bodkin 14 BRSC-OR 1:25.79 1:17.30Y
15 Vivian Hua 14 THSC-OR 1:26.28 1:18.13Y
16 Grace Warde 14 NWA-OR 1:26.30 1:27.60L
17 Zane Van Horsen 14 NWA-OR 1:26.47 1:15.27Y
18 Angela Liu 14 THSC-OR 1:26.70 1:26.28L
19 Jacqueline Price 14 WSC-OR 1:26.79 1:29.22L
20 Allina Chang 14 THSC-OR 1:27.32 1:16.91Y
21 Kate Westlake 14 MAC-OR 1:28.37 1:25.60L
22 Ciara Chen 14 THSC-OR 1:29.02 1:24.21S
23 Lucy Ellis 14 HEAT-OR 1:29.63 1:17.43Y
24 Liliana Bennett 14 SCAT-OR 1:30.51 1:16.20Y
25 Anna Pagel 14 HEAT-OR 1:30.61 1:17.19Y
26 Rylie Ball 14 CAT-OR 1:31.11 1:17.85Y
27 Frances Conable 14 PAC-OR 1:31.64 1:29.77L
Event 7C Girls 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Blaise Wittenauer-Lee 18 THSC-OR 1:13.83 1:15.47L 9.
2 Claire Bacon-Brenes 15 PAC-OR 1:14.57 1:16.78L 7.
3 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 1:15.94 1:17.67L 6.
4 Julia Sanders 18 CRST-OR 1:15.98 1:17.85L 5.
5 Charlene Yuan 17 THSC-OR 1:16.41 1:17.70L 4.
6 Kylie Webb 16 HRST-OR 1:18.00 1:17.52L 3.
7 Shaylyn Brownell 17 GCST-OR 1:18.54 1:19.07L 2.
9 Darya Samiee 16 CRST-OR 1:18.07 1:21.10L
10 Ali Brauer 19 TTSC-OR 1:18.09 1:19.50L
11 Makila Schuck 19 MHA-OR 1:18.11 1:20.02L
12 Nina Stitt 16 THSC-OR 1:18.92 1:20.65L
13 Andrea Young 18 CRST-OR 1:19.68 1:20.66L
14 Jerusha Dressel 18 BRSC-OR 1:19.96 1:20.58L
15 Emmy Daigle 15 MAC-OR 1:20.34 1:19.56L
16 Haley Fellows 17 THSC-OR 1:20.81 1:20.09L
0 Dilynn D'Agostino 19 MAV-OR DQ 1:16.85L
Event 7C Girls 15 & Over 100 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Blaise Wittenauer-Lee 18 THSC-OR 1:15.47 1:14.57L
2 Claire Bacon-Brenes 15 PAC-OR 1:16.78 1:19.84L
3 Dilynn D'Agostino 19 MAV-OR 1:16.85 1:20.82L
4 Kylie Webb 16 HRST-OR 1:17.52 1:21.36L
5 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 1:17.67 1:15.22L
6 Charlene Yuan 17 THSC-OR 1:17.70 1:16.31L
7 Julia Sanders 18 CRST-OR 1:17.85 1:06.47Y
8 Shaylyn Brownell 17 GCST-OR 1:19.07 1:20.62L
9 Ali Brauer 19 TTSC-OR 1:19.50 1:20.64L
10 Emmy Daigle 15 MAC-OR 1:19.56 1:21.18L
11 Makila Schuck 19 MHA-OR 1:20.02 1:19.36L
12 Haley Fellows 17 THSC-OR 1:20.09 1:19.88L
13 Jerusha Dressel 18 BRSC-OR 1:20.58 1:19.42L
14 Nina Stitt 16 THSC-OR 1:20.65 1:24.77L
15 Andrea Young 18 CRST-OR 1:20.66 1:19.56L
16 Marita Sailor 17 THSC-OR 1:20.91 1:21.39L
17 Darya Samiee 16 CRST-OR 1:21.10 1:20.11L
18 Tayliah Allen 15 HEAT-OR 1:21.23 1:21.95L
19 Brittney Awalt 19 CST-OR 1:21.48 1:24.11L
20 Alissa Frazier 15 OCST-OR 1:21.94 1:20.63L
21 Abby Schwarte 16 TEAM-OR 1:21.97 1:23.03L
22 Livi Cox 15 CRST-OR 1:22.02 1:24.24L
23 Claire Stuhr 17 MAC-OR 1:22.04 1:22.41L
24 Hailey Cablao 16 HEAT-OR 1:22.16 1:22.74L
25 Chrisy Vo 19 BCAC-OR 1:22.80 1:23.76L
26 Alice Ochs 18 MHA-OR 1:22.89 1:11.48Y
27 Corinne Bintz 15 CRST-OR 1:22.92 1:24.28L
28 Oriene Shiel 17 FGSC-OR 1:23.36 1:24.13L
29 Catherine Nisbet 15 MAC-OR 1:23.87 1:24.60L
30 Ashley Tam 15 TTSC-OR 1:23.98 1:22.13L
31 Sonya Ahmadyar 15 TDPS-OR 1:24.79 1:23.02L
32 Marysia Janczak 18 HEAT-OR 1:25.42 1:13.08Y
33 Lexi Heyerly 16 CAT-OR 1:26.32 1:24.78L
34 Brooke Hofmann 15 BRSC-OR 1:27.02 1:11.64Y
35 Jessica Knecht 16 OCST-OR 1:34.07 1:12.87Y
0 Emily Ortner 16 MAC-OR NS 1:19.78L
0 Madison Blissit 15 NWA-OR NS 1:13.12Y
0 Brie Balsbough 17 TDPS-OR NS 1:14.94L
0 Prudence Rooker 17 THSC-OR NS 1:15.26L
Event 8A Boys 13 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Josh Bottelberghe 13 PAC-OR 1:14.49 1:14.96L 9.
2 Colby Evenson 13 BRSC-OR 1:17.60 1:19.44L 7.
3 Raymond Pham 13 MHA-OR 1:17.76 1:20.95L 6.
4 Levi Burres 13 MSC-OR 1:18.89 1:21.03L 5.
5 Rawlins Lupoli 13 SHSC-OR 1:18.92 1:20.11L 4.
6 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 1:19.60 1:22.88L 3.
7 Zach Senner 13 CAC-OR 1:19.92 1:22.25L 2.
8 Alon Kornfeld 13 TDPS-OR 1:22.45 1:23.76L 1.
Event 8A Boys 13 Year Old 100 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Josh Bottelberghe 13 PAC-OR 1:14.96 1:16.97L
2 Colby Evenson 13 BRSC-OR 1:19.44 1:21.79L
3 Rawlins Lupoli 13 SHSC-OR 1:20.11 1:19.14L
4 Raymond Pham 13 MHA-OR 1:20.95 1:20.54L
5 Levi Burres 13 MSC-OR 1:21.03 1:25.41L
6 Zach Senner 13 CAC-OR 1:22.25 1:22.98L
7 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 1:22.88 1:25.05L
8 Alon Kornfeld 13 TDPS-OR 1:23.76 1:26.18L
9 Carson Welter 13 HEAT-OR 1:24.07 1:26.68L
10 Doug Heymann 13 MAC-OR 1:24.79 1:23.12L
11 Maxwell Crowson 13 LHST-OR 1:25.62 1:26.51L
12 Max Woodbury 13 HEAT-OR 1:25.91 1:25.88L
13 Jaden Humpherys 13 NWA-OR 1:26.34 1:27.39L
14 Jordan Convery 13 MHA-OR 1:26.59 1:28.57L
15 Noah Cindrich 13 PAC-OR 1:28.66 1:29.59L
16 Rowland Lupoli 13 SHSC-OR 1:29.07 1:28.59L
17 Christopher Yoon 13 THSC-OR 1:29.57 1:33.65L
18 Preston Kill 13 MAC-OR 1:29.85 1:31.64L
19 Joe Lundberg 13 BCAC-OR 1:30.13 1:29.29L
20 Ethan Nguyen 13 MHA-OR 1:30.22 1:28.63L
21 Jarod Spencer 13 CB-OR 1:30.40 1:29.95L
22 Andy Chan 13 MSC-OR 1:32.57 1:19.13Y
23 Ben Hucke 13 CAC-OR 1:33.06 1:32.09L
24 Christian Walker 13 PAC-OR 1:33.13 1:33.16L
25 Blake Noble 13 CAC-OR 1:33.68 1:30.70L
26 Bradley Rzewnicki 13 NCSC-OR 1:36.42 1:31.95L
Event 8B Boys 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Anthony Nosack 14 THSC-OR 1:08.26 1:09.54L 9.
2 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 1:10.50 1:11.49L 7.
3 Taj Mercer 14 BEND-OR 1:11.56 1:12.75L 6.
4 Paul Dartu 14 LOSC-OR 1:12.33 1:15.99L 5.
5 Sam Harquail 14 PAC-OR 1:13.40 1:15.08L 4.
6 Thomas Utas 14 CRST-OR 1:15.07 1:19.39L 3.
7 Amogh Patki 14 THSC-OR 1:17.37 1:17.09L 2.
8 Kamran Walsh 14 TDPS-OR 1:19.69 1:20.49L 1.
Event 8B Boys 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Anthony Nosack 14 THSC-OR 1:09.54 1:09.91L
2 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 1:11.49 1:13.15L
3 Taj Mercer 14 BEND-OR 1:12.75 1:15.33L
4 Sam Harquail 14 PAC-OR 1:15.08 1:16.54L
5 Paul Dartu 14 LOSC-OR 1:15.99 1:13.74L
6 Amogh Patki 14 THSC-OR 1:17.09 1:19.03L
7 Thomas Utas 14 CRST-OR 1:19.39 1:18.84L
8 Kamran Walsh 14 TDPS-OR 1:20.49 1:21.42L
9 Nathan Nguyen 14 MAC-OR 1:21.24 1:19.70L
10 Tyler Cook 14 BRSC-OR 1:23.02 1:24.59L
11 Mykel Caruso 14 MAV-OR 1:23.03 1:24.86L
12 Max Harkins 14 TEAM-OR 1:23.76 1:24.51L
13 Jesse Dammann 14 PAC-OR 1:24.09 1:24.97L
14 Michael Suk 14 CRST-OR 1:24.81 1:24.89L
15 Logan Noble 14 CAC-OR 1:25.52 1:25.60L
16 Shane Williams 14 WSC-OR 1:25.61 1:25.32L
17 Jordan Leis 14 LOSC-OR 1:26.45 1:26.21L
0 Paolo Casas 14 THSC-OR NS 1:16.00L
Event 8C Boys 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Victor Brasil 25 BRSC-OR 1:06.92 1:07.07L 9.
2 Kasey Calwell 16 CRST-OR 1:08.12 1:10.28L 7.
3 Blake Suh 17 MAV-OR 1:08.52 1:08.67L 6.
4 Kyle Wicks 20 BRSC-OR 1:10.29 1:09.84L 5.
5 Luke Marshall 18 TDPS-OR 1:10.95 1:12.30L 4.
6 Armani Dirks 16 MAC-OR 1:13.11 1:13.74L 3.
7 David Perlow 18 TEAM-OR 1:13.58 1:12.89L 2.
8 August Peverly 18 FGSC-OR 1:15.43 1:13.93L 1.
9 Chris Xue 16 CRST-OR 1:14.01 1:15.81L
10 Blake Hulstrom 17 MAC-OR 1:14.12 1:14.32L
11 Tim Sandage 18 FGSC-OR 1:14.41 1:15.27L
12 Chris Whitehead 21 BDST-OR 1:14.76 1:14.99L
13 Eric Xu 15 THSC-OR 1:15.74 1:16.26L
14 Logan Kojiro 15 MAC-OR 1:16.19 1:15.12L
15 Garen Marter 15 MAC-OR 1:16.89 1:15.60L
16 Curtis Klein 18 UN-L-OR 1:17.90 1:17.32L
Event 8C Boys 15 & Over 100 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Victor Brasil 25 BRSC-OR 1:07.07 1:09.12L
2 Blake Suh 17 MAV-OR 1:08.67 1:09.64L
3 Kyle Wicks 20 BRSC-OR 1:09.84 1:08.86L
4 Kasey Calwell 16 CRST-OR 1:10.28 1:10.81L
5 Luke Marshall 18 TDPS-OR 1:12.30 1:10.11L
6 David Perlow 18 TEAM-OR 1:12.89 1:17.57L
7 Jake Yraceburu 18 LHST-OR 1:13.20 1:05.14Y
8 Armani Dirks 16 MAC-OR 1:13.74 1:13.88L
9 August Peverly 18 FGSC-OR 1:13.93 1:04.76Y
10 Matt Viglione 27 HEAT-OR 1:14.25 1:16.76L
11 Blake Hulstrom 17 MAC-OR 1:14.32 1:15.32L
12 Chris Whitehead 21 BDST-OR 1:14.99 1:04.53Y
13 Logan Kojiro 15 MAC-OR 1:15.12 1:13.64L
14 Tim Sandage 18 FGSC-OR 1:15.27 1:16.51L
15 Garen Marter 15 MAC-OR 1:15.60 1:16.35L
16 Chris Xue 16 CRST-OR 1:15.81 1:14.48L
17 Eric Xu 15 THSC-OR 1:16.26 1:16.22L
18 Curtis Klein 18 UN-L-OR 1:17.32 1:17.99L
19 Milo Hart 15 PAC-OR 1:17.75 1:16.69L
20 Carter Garfield 16 NWA-OR 1:17.99 1:17.29L
21 Connor King 16 CAT-OR 1:18.94 1:05.77Y
22 Josh Galbraith 17 HEAT-OR 1:20.20 1:15.25L
0 Andrew Ortega 17 MAV-OR NS 1:13.10L
0 Austin Suh 15 MAV-OR NS 1:17.55L
0 Alan Hermanns 17 TDPS-OR NS 1:14.99L
0 Tate Wegehaupt 20 TTSC-OR NS 57.72Y
Event 9A Girls 13 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 1:05.81 1:07.61L 9.
2 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 1:07.79 1:11.86L 7.
3 Mara Newman 13 LOSC-OR 1:07.91 1:10.09L 6.
4 Emma Donchi 13 THSC-OR 1:08.24 1:10.47L 5.
5 Audrie Stephens 13 BEND-OR 1:08.47 1:10.71L 4.
6 Sarah Krueger 13 HEAT-OR 1:08.53 1:08.46L 3.
7 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 1:11.36 1:11.94L 2.
8 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 1:13.09 1:11.91L 1.
Event 9A Girls 13 Year Old 100 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 1:07.61 1:08.28L
2 Sarah Krueger 13 HEAT-OR 1:08.46 1:10.22L
3 Mara Newman 13 LOSC-OR 1:10.09 1:11.60L
4 Emma Donchi 13 THSC-OR 1:10.47 1:12.30L
5 Audrie Stephens 13 BEND-OR 1:10.71 1:14.35L
6 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 1:11.86 1:12.24L
7 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 1:11.91 1:13.19L
8 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 1:11.94 1:14.42L
9 Bryn Lasher 13 MHA-OR 1:12.87 1:13.19L
10 Samantha Brich 13 TTSC-OR 1:13.10 1:11.51L
11 Vianka Hoyer 13 UN-S-OR 1:14.20 1:16.56L
12 Loryn Trail 13 CAC-OR 1:14.40 1:15.34L
13 Hannah Hilstad 13 MAV-OR 1:14.42 1:17.63L
14 McKenzie Vogel 13 RYST-OR 1:14.61 1:16.38L
15 Mia Davis 13 SHSC-OR 1:14.77 1:16.04L
16 Sahara Rout 13 HEAT-OR 1:14.78 1:18.09L
17 Sam Berman 13 PAC-OR 1:15.60 1:17.67L
18 Alaina Otterstrom 13 BRSC-OR 1:16.56 1:19.27L
19 Nikita Lalwani 13 THSC-OR 1:16.99 1:18.19L
20 Lara Spurgeon 13 THSC-OR 1:17.18 1:07.12Y
21 Anne Walkup 13 TEAM-OR 1:17.25 1:18.46L
22 Makena Wilcox 13 VSC-OR 1:17.29 1:18.77L
23 Nadia Smith 13 HRST-OR 1:18.16 1:19.32L
24 Zoe Morillo 13 MAV-OR 1:18.36 1:17.67L
25 Kalea Tetsuka 13 LOSC-OR 1:18.98 1:09.41Y
26 Denise Dao 13 RCAC-OR 1:20.32 1:09.02Y
27 Shelby Conrad 13 CRST-OR 1:20.51 1:08.68Y
28 Allyson Stansell 13 HEAT-OR 1:22.03 1:08.33Y
29 Spencer Garfield 13 NWA-OR 1:25.18 1:09.11Y
0 Cali Rowland 13 FGSC-OR NS 1:16.74L
0 Alayna Connor 13 TDPS-OR NS 1:09.69Y
0 Emma Li 13 TDPS-OR DQ 1:14.63L
Event 9B Girls 14 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Cassidy Brennan 14 THSC-OR 1:03.95 1:06.79L 9.
2 Emily Cook 14 THSC-OR 1:05.33 1:07.59L 7.
3 Caitlyn Wilson 14 TTSC-OR 1:06.89 1:09.05L 6.
4 Jamie Stone 14 MHA-OR 1:07.29 1:08.73L 5.
5 Hannah Peterson 14 BEND-OR 1:07.40 1:10.47L 4.
6 Riley Neal 14 HEAT-OR 1:08.60 1:10.72L 3.
7 Laura Epperson 14 THSC-OR 1:08.73 1:09.01L 2.
8 Alexa Roemer 14 BCAC-OR 1:10.39 1:10.54L 1.
Event 9B Girls 14 Year Old 100 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Cassidy Brennan 14 THSC-OR 1:06.79 1:04.54L
2 Emily Cook 14 THSC-OR 1:07.59 1:06.73L
3 Jamie Stone 14 MHA-OR 1:08.73 1:09.26L
4 Laura Epperson 14 THSC-OR 1:09.01 1:09.17L
5 Caitlyn Wilson 14 TTSC-OR 1:09.05 1:08.06L
6 Hannah Peterson 14 BEND-OR 1:10.47 1:09.32L
7 Alexa Roemer 14 BCAC-OR 1:10.54 1:11.40L
8 Riley Neal 14 HEAT-OR 1:10.72 1:10.56L
9 Colleen Woods 14 CRST-OR 1:11.10 1:13.73L
10 Angela Liu 14 THSC-OR 1:12.70 1:12.77L
11 Jacqueline Price 14 WSC-OR 1:13.10 1:12.03L
12 Mycah Ellis 14 HEAT-OR 1:13.67 1:04.04Y
13 Teresa Cobb 14 BEND-OR 1:14.06 1:11.00L
0 Rosie Porter 14 MSC-OR NS 1:04.18Y
Event 9C Girls 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 1:02.84 1:04.36L 9.
2 Megan Lam 15 THSC-OR 1:05.70 1:06.12L 7.
3 Hannah Gupton 16 MAV-OR 1:05.81 1:05.82L 6.
4 Emily Stevens 18 TTSC-OR 1:06.30 1:06.43L 5.
5 Merritt Allen 16 CURR-OR 1:06.33 1:06.26L 4.
6 Quin Mclaughlin 17 VSC-OR 1:06.37 1:06.06L 3.
7 Vera Hutchison 18 FGSC-OR 1:06.83 1:06.62L 2.
8 Mackenzie Halligan 16 BEND-OR 1:07.91 1:06.32L 1.
9 Abby Maricle 17 BCAC-OR 1:06.75 1:08.73L
10 Carmen Mand 17 TDPS-OR 1:07.02 1:07.65L
11 Alice Chang 17 CRST-OR 1:08.11 1:09.76L
12 Alissa Frazier 15 OCST-OR 1:08.60 1:09.93L
13 Christie Halverson 17 TTSC-OR 1:08.86 1:08.99L
14 Rory Kearns 16 THSC-OR 1:09.03 1:09.10L
15 Erinn Blessinger 15 MAC-OR 1:10.13 1:09.81L
16 Abi Diaz 17 BRSC-OR 1:11.58 1:09.70L
Event 9C Girls 15 & Over 100 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 1:04.36 1:10.44L
2 Brenda Cha 17 LOSC-OR 1:05.07 1:05.07L
3 Hannah Gupton 16 MAV-OR 1:05.82 1:04.64L
4 Quin Mclaughlin 17 VSC-OR 1:06.06 1:08.28L
5 Megan Lam 15 THSC-OR 1:06.12 1:05.80L
6 Merritt Allen 16 CURR-OR 1:06.26 1:08.45L
7 Mackenzie Halligan 16 BEND-OR 1:06.32 1:06.07L
8 Emily Stevens 18 TTSC-OR 1:06.43 1:07.45L
9 Vera Hutchison 18 FGSC-OR 1:06.62 1:06.78L
10 Carmen Mand 17 TDPS-OR 1:07.65 1:08.29L
11 Abby Maricle 17 BCAC-OR 1:08.73 1:04.76L
12 Christie Halverson 17 TTSC-OR 1:08.99 1:07.38L
13 Rory Kearns 16 THSC-OR 1:09.10 1:07.74L
14 Abi Diaz 17 BRSC-OR 1:09.70 1:03.52Y
15 Alice Chang 17 CRST-OR 1:09.76 1:10.14L
16 Erinn Blessinger 15 MAC-OR 1:09.81 1:10.67L
17 Alissa Frazier 15 OCST-OR 1:09.93 1:09.03L
18 Julia Bush 16 TTSC-OR 1:10.08 1:09.33L
19 Kaylee Cooper 16 SSS-OR 1:10.54 1:09.15L
20 Emily Shaw 16 CAT-OR 1:10.57 1:01.46Y
21 Rachel Haney 16 CAC-OR 1:10.69 1:03.73Y
22 Chyna Fish 15 CURR-OR 1:10.92 1:01.08Y
23 Lauren Robeznieks 19 UN-P-OR 1:11.08 1:09.47L
24 Christin Young 15 THSC-OR 1:11.12 1:07.94L
25 Hannah Ahluwalia 15 HEAT-OR 1:11.53 1:04.10Y
26 Sidney Pinger 17 OCST-OR 1:11.63 1:11.07L
27 Lauren Morrison 15 HEAT-OR 1:11.76 1:08.91L
28 Maddy Kelly 15 LSC-OR 1:12.04 1:03.99Y
29 Carly Cannon 17 VSC-OR 1:12.27 1:08.15L
30 Maria Wetzel 18 NWA-OR 1:13.28 1:03.29Y
31 Kristian Kotchik 16 TTSC-OR 1:13.32 1:03.09Y
32 Haley Fellows 17 THSC-OR 1:13.49 1:04.40Y
33 Brooke Miller 18 BEND-OR 1:13.69 1:10.02L
34 Allie Rasmussen 16 NWA-OR 1:13.73 1:11.74L
35 Alyssa Bennett 15 SCAT-OR 1:13.80 1:02.44Y
36 Claire Stuhr 17 MAC-OR 1:13.96 1:02.26Y
37 Shaylyn Brownell 17 GCST-OR 1:14.37 1:04.38Y
38 Haley Houghton 16 CAC-OR 1:14.77 1:04.38Y
39 Molli Hartzell 15 MSC-OR 1:15.45 1:02.78Y
40 Erin Perry 15 MAC-OR 1:15.79 1:11.17L
41 Brittney Awalt 19 CST-OR 1:16.53 1:01.47Y
42 Elizabeth Reynaud 15 THSC-OR 1:17.42 1:04.64Y
43 Hannah Pickett 18 CRST-OR 1:18.48 1:03.67Y
0 Jessie Schroeder 16 LOSC-OR NS 1:08.54L
0 Monica Bottelberghe 17 PAC-OR NS 1:06.82L
0 Alyse Darnall 17 SSS-OR DQ 1:03.08Y
0 Breanna Sapienza 17 SSS-OR NS 1:02.47L
0 Brie Balsbough 17 TDPS-OR NS 1:07.81L
0 Molly Davis 15 TDPS-OR NS 1:03.93Y
0 Alyssa Fuji 17 THSC-OR DQ 1:10.89S
0 Sara Metzsch 15 THSC-OR NS 1:05.34L
Event 10A Boys 13 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Timothy Ly 13 MAV-OR 1:04.44 1:05.34L 9.
2 Siddharth Pai 13 THSC-OR 1:05.65 1:05.83L 7.
3 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 1:08.03 1:08.07L 6.
4 Levi Burres 13 MSC-OR 1:08.21 1:08.82L 5.
5 Daisuke Fitial 13 BRSC-OR 1:10.25 1:10.75L 4.
6 Alex Young 13 THSC-OR 1:11.41 1:13.53L 3.
7 Brett Rice 13 EA-OR 1:12.22 1:13.07L 2.
8 Alex Gonzalez 13 TTSC-OR 1:13.63 1:13.11L 1.
Event 10A Boys 13 Year Old 100 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Timothy Ly 13 MAV-OR 1:05.34 1:09.54L
2 Siddharth Pai 13 THSC-OR 1:05.83 1:07.58L
3 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 1:08.07 1:13.07L
4 Levi Burres 13 MSC-OR 1:08.82 1:11.14L
5 Daisuke Fitial 13 BRSC-OR 1:10.75 1:13.59L
6 Brett Rice 13 EA-OR 1:13.07 1:17.89L
7 Alex Gonzalez 13 TTSC-OR 1:13.11 1:14.94L
8 Alex Young 13 THSC-OR 1:13.53 1:13.65L
9 Raymond Pham 13 MHA-OR 1:13.65 1:16.17L
10 Phuc Tran 13 MHA-OR 1:13.74 1:15.42L
11 Jaden Humpherys 13 NWA-OR 1:14.00 1:14.29L
12 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 1:14.32 1:16.48L
13 Jaime Brown 13 RYST-OR 1:15.89 1:09.23Y
14 Tilford Li 13 TTSC-OR 1:16.17 1:17.46L
15 Noah Cindrich 13 PAC-OR 1:16.59 1:17.47L
16 Josh Breuer 13 TOR-OR 1:18.20 1:18.17L
17 Jacob Encinas 13 TTSC-OR 1:19.40 1:16.34L
Event 10B Boys 14 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 58.96 59.18L 9.
2 Nathan Cage 14 BRSC-OR 1:01.33 1:02.37L 7.
3 Andrew Chang 14 CRST-OR 1:02.98 1:03.50L 6.
4 Sam Harquail 14 PAC-OR 1:03.52 1:03.31L 5.
5 Joshua Yadao 14 THSC-OR 1:03.78 1:04.58L 4.
6 Taj Mercer 14 BEND-OR 1:03.81 1:03.96L 3.
7 Tristan James 14 WSC-OR 1:04.39 1:04.56L 2.
8 Casey McEuen 14 LSC-OR 1:04.80 1:04.52L 1.
Event 10B Boys 14 Year Old 100 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 59.18 1:01.16L
2 Nathan Cage 14 BRSC-OR 1:02.37 1:03.15L
3 Sam Harquail 14 PAC-OR 1:03.31 1:05.25L
4 Andrew Chang 14 CRST-OR 1:03.50 1:04.04L
5 Taj Mercer 14 BEND-OR 1:03.96 1:04.06L
6 Casey McEuen 14 LSC-OR 1:04.52 1:09.73L
7 Tristan James 14 WSC-OR 1:04.56 1:08.25L
8 Joshua Yadao 14 THSC-OR 1:04.58 1:04.25L
9 Wally Ceccanese 14 TEAM-OR 1:05.04 1:07.95L
10 Nicky Tsai 14 CAC-OR 1:05.58 1:05.72L
11 Reilly Goddard 14 THSC-OR 1:05.80 1:02.89L
12 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 1:06.30 1:04.04L
13 Dylan Cindrich 14 PAC-OR 1:06.70 1:08.00L
14 James Nicorici 14 CRST-OR 1:07.38 1:08.47L
15 Matthew Arnold 14 THSC-OR 1:08.36 1:10.93L
16 Otis Shiel 14 FGSC-OR 1:08.38 1:09.47L
17 Logan Noble 14 CAC-OR 1:08.63 1:09.48L
18 Nathan Nguyen 14 MAC-OR 1:08.74 1:08.39L
19 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 1:09.74 1:09.52L
20 Jacob Dexter 14 MHA-OR 1:10.26 1:11.99L
21 Amogh Patki 14 THSC-OR 1:10.56 1:12.42L
22 Daniel Endicott 14 RYST-OR 1:11.07 1:10.53L
23 Nathan Hager 14 SHSC-OR 1:11.29 1:13.16L
24 Colin Kuhta 14 LHST-OR 1:12.19 1:13.65L
25 John Kennedy 14 MAC-OR 1:12.39 1:13.12L
26 Jason Lee 14 THSC-OR 1:12.43 1:13.37L
27 Nathan Tuy 14 HEAT-OR 1:12.48 1:13.16L
28 Nate Trank 14 OCST-OR 1:13.07 1:14.32L
29 Austin Gillem 14 TEAM-OR 1:14.94 1:15.50L
30 Jesse Dammann 14 PAC-OR 1:16.07 1:15.44L
31 Collin McGuire 14 UN-P-OR 1:16.59 1:15.40L
0 Paolo Casas 14 THSC-OR NS 1:02.20L
0 Jordan Lei 14 THSC-OR NS 1:15.81L
Event 10C Boys 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Tristan Versteeg 17 MSC-OR 57.70 58.03L 9.
2 Curtis Klein 18 UN-L-OR 57.84 1:00.49L 7.
3 Jacob Porter 18 MSC-OR 58.09 58.65L 6.
4 Neirton Oliveira 16 MSC-OR 58.99 59.52L 5.
5 Alex La Rosa 16 THSC-OR 59.32 58.76L 4.
6 Matthew Valentine 19 MSC-OR 59.38 59.51L 3.
7 Eric Bugna 18 CRST-OR 1:00.05 1:00.30L 2.
8 Edward Kang 15 LOSC-OR 1:00.07 59.89L 1.
9 Brandon Deckard 17 BEND-OR 59.71 1:00.61L
10 Tyler Soo 15 MAC-OR 1:00.04 1:01.37L
11 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 1:00.22 1:00.73L
12 Alex Bogdan 17 MAV-OR 1:00.51 1:01.20L
13 Lucas Ulmer 16 CRST-OR 1:00.80 1:01.79L
14 Josh Noll 17 THSC-OR 1:01.17 1:01.70L
15 Blake Kaufman 18 CURR-OR 1:01.20 1:01.39L
16 August Peverly 18 FGSC-OR 1:02.66 1:00.89L
Event 10C Boys 15 & Over 100 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Tristan Versteeg 17 MSC-OR 58.03 58.76L
2 Jacob Porter 18 MSC-OR 58.65 1:00.76L
3 Alex La Rosa 16 THSC-OR 58.76 1:00.03L
4 Aaron Young 19 THSC-OR 59.01 56.95L
5 Matthew Valentine 19 MSC-OR 59.51 59.17L
6 Neirton Oliveira 16 MSC-OR 59.52 1:03.74L
7 Edward Kang 15 LOSC-OR 59.89 1:00.80L
8 Eric Bugna 18 CRST-OR 1:00.30 1:00.80L
9 Curtis Klein 18 UN-L-OR 1:00.49 58.43L
10 Brandon Deckard 17 BEND-OR 1:00.61 59.15L
11 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 1:00.73 1:00.06L
12 August Peverly 18 FGSC-OR 1:00.89 1:00.83L
13 Alex Bogdan 17 MAV-OR 1:01.20 1:03.21L
14 Tyler Soo 15 MAC-OR 1:01.37 1:01.61L
15 Blake Kaufman 18 CURR-OR 1:01.39 1:01.73L
16 Josh Noll 17 THSC-OR 1:01.70 1:02.08L
17 Lucas Ulmer 16 CRST-OR 1:01.79 1:02.67L
18 Wes Tatum 20 CRST-OR 1:01.93 1:01.17L
19 Jackson Locke Harris 16 MAC-OR 1:01.99 1:03.23L
20 Patrick Beasley 24 LOSC-OR 1:02.52 1:01.69L
21 Garen Marter 15 MAC-OR 1:02.78 1:03.13L
22 Charles Morse 17 FGSC-OR 1:03.09 1:03.80L
23 Luke Hutchinson 15 PAC-OR 1:03.12 1:03.99L
24 Jared Dana 15 PAC-OR 1:03.33 55.82Y
25 Ben Grubb 16 VSC-OR 1:03.74 56.94Y
26 Bjorn Larsen 18 CST-OR 1:04.31 1:03.08L
27 Aaron LoPrete 17 TTSC-OR 1:04.90 56.35Y
28 Carson Murphy 15 RYST-OR 1:05.17 56.43Y
29 Andrew Pence 18 TDPS-OR 1:06.48 56.82Y
30 Aaron Reynolds 18 PAC-OR 1:06.52 57.23Y
31 Chris Xue 16 CRST-OR 1:06.87 55.02Y
32 Dima Dubovoy 16 OCST-OR 1:07.27 57.25Y
0 Jacob Sheeran 17 BCAC-OR NS 57.14Y
0 Alan Hermanns 17 TDPS-OR NS 1:02.68L
0 Cole Hurwitz 18 TDPS-OR NS 59.16L
0 Jordan Hurwitz 18 TDPS-OR NS 59.03L
0 Eric LoPrete 20 TTSC-OR NS 1:03.74L
0 Carlos Hunnicutt 17 WSC-OR NS 59.66L
Event 11A Girls 13 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 2:25.00 2:29.83L 9.
2 Mara Newman 13 LOSC-OR 2:27.49 2:29.60L 7.
3 Lindsey Soule 13 CAT-OR 2:31.58 2:33.05L 6.
4 Anna Despain 13 BRSC-OR 2:32.57 2:35.05L 5.
5 Loryn Trail 13 CAC-OR 2:33.33 2:39.84L 4.
6 Brynne O'Shea 13 MAC-OR 2:33.64 2:33.12L 3.
7 Iseult McMahon 13 THSC-OR 2:34.18 2:37.51L 2.
8 Emma Donchi 13 THSC-OR 2:35.02 2:36.36L 1.
0 Denise Dao 13 RCAC-OR NS 2:39.51L
Event 11A Girls 13 Year Old 200 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mara Newman 13 LOSC-OR 2:29.60 2:31.41L
2 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 2:29.83 2:29.67L
3 Lindsey Soule 13 CAT-OR 2:33.05 2:36.92L
4 Brynne O'Shea 13 MAC-OR 2:33.12 2:34.57L
5 Anna Despain 13 BRSC-OR 2:35.05 2:39.16L
6 Emma Donchi 13 THSC-OR 2:36.36 2:35.43L
7 Iseult McMahon 13 THSC-OR 2:37.51 2:34.17L
8 Denise Dao 13 RCAC-OR 2:39.51 2:38.90L
9 Loryn Trail 13 CAC-OR 2:39.84 2:45.80L
10 Eugenia Beale 13 THSC-OR 2:42.64 2:41.20L
11 Hannah Brandow 13 TEAM-OR 2:43.01 2:22.97Y
12 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 2:43.55 2:44.57L
13 Sam Berman 13 PAC-OR 2:44.93 2:48.28L
14 Hailey Hyde 13 SCAT-OR 2:46.44 2:50.76L
15 Vianka Hoyer 13 UN-S-OR 2:48.30 2:50.99L
16 Kalea Tetsuka 13 LOSC-OR 2:49.28 2:49.76L
17 Hannah Whitlow 13 BRSC-OR 2:52.06 2:50.50L
18 Nikita Lalwani 13 THSC-OR 2:53.66 2:50.40L
19 Hana Iwata-Reuyl 13 MHA-OR 2:56.83 2:29.56Y
20 Shannon Lee 13 HEAT-OR 2:57.57 2:28.46Y
21 Lara Spurgeon 13 THSC-OR 3:01.14 2:27.44Y
Event 11B Girls 14 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Hannah Galbraith 14 HEAT-OR 2:30.27 2:29.84L 9.
2 Shelbi Hayzlett 14 MAV-OR 2:30.78 2:34.97L 7.
3 Elli Ferrin 14 BEND-OR 2:30.89 2:33.35L 6.
4 Alina Bibik 14 PAC-OR 2:32.48 2:37.67L 5.
5 Dhani Freeland 14 HRST-OR 2:34.50 2:34.06L 4.
6 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 2:34.97 2:34.33L 3.
7 Kate Westlake 14 MAC-OR 2:38.06 2:38.71L 2.
8 Eleanora Kemp 14 MAC-OR 2:40.92 2:36.05L 1.
Event 11B Girls 14 Year Old 200 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Hannah Galbraith 14 HEAT-OR 2:29.84 2:35.33L
2 Elli Ferrin 14 BEND-OR 2:33.35 2:35.35L
3 Dhani Freeland 14 HRST-OR 2:34.06 2:37.84L
4 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 2:34.33 2:37.68L
5 Shelbi Hayzlett 14 MAV-OR 2:34.97 2:32.13L
6 Eleanora Kemp 14 MAC-OR 2:36.05 2:37.17L
7 Alina Bibik 14 PAC-OR 2:37.67 2:36.14L
8 Kate Westlake 14 MAC-OR 2:38.71 2:36.68L
9 Hannah Peterson 14 BEND-OR 2:39.96 2:34.19L
10 Abbie Young 14 THSC-OR 2:42.01 2:37.25L
11 Ciara Chen 14 THSC-OR 2:42.53 2:35.79S
12 Rylie Ball 14 CAT-OR 2:44.66 2:44.55L
13 Colleen Woods 14 CRST-OR 2:46.73 2:21.98Y
Event 11C Girls 15 & Over 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Felicia Anderson 15 PAC-OR 2:21.73 2:26.23L 9.
2 Madison Brewer 18 CURR-OR 2:22.46 2:23.35L 7.
3 Marita Sailor 17 THSC-OR 2:25.02 2:30.81L 6.
4 Megan Harper 17 TDPS-OR 2:28.71 2:30.96L 5.
5 Rachel Haney 16 CAC-OR 2:28.73 2:28.03L 4.
6 Mackenzie Halligan 16 BEND-OR 2:28.85 2:30.50L 3.
7 Christie Halverson 17 TTSC-OR 2:29.14 2:28.47L 2.
8 Emily Cheng 16 THSC-OR 2:31.99 2:29.89L 1.
9 Elizabeth Cobb 17 BEND-OR 2:28.84 2:32.61L
10 Anna Panebianco 16 CRST-OR 2:30.56 2:33.83L
11 Evette Dow 16 BRSC-OR 2:31.09 2:34.17L
12 Julianne Reed 16 LHST-OR 2:33.74 2:34.56L
13 Allie Engstrom 15 MAC-OR 2:33.99 2:35.54L
14 Livi Cox 15 CRST-OR 2:34.36 2:36.39L
15 Jenny Pinard 16 CAT-OR 2:34.50 2:33.52L
16 Katelin Lambert 17 RYST-OR 2:38.46 2:34.77L
Event 11C Girls 15 & Over 200 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Madison Brewer 18 CURR-OR 2:23.35 2:24.51L
2 Felicia Anderson 15 PAC-OR 2:26.23 2:25.79L
3 Rachel Haney 16 CAC-OR 2:28.03 2:33.55L
4 Christie Halverson 17 TTSC-OR 2:28.47 2:33.30L
5 Emily Cheng 16 THSC-OR 2:29.89 2:29.61L
6 Mackenzie Halligan 16 BEND-OR 2:30.50 2:27.88L
7 Marita Sailor 17 THSC-OR 2:30.81 2:29.64L
8 Megan Harper 17 TDPS-OR 2:30.96 2:27.90L
9 Elizabeth Cobb 17 BEND-OR 2:32.61 2:31.76L
10 Jenny Pinard 16 CAT-OR 2:33.52 2:34.72L
11 Anna Panebianco 16 CRST-OR 2:33.83 2:33.51L
12 Evette Dow 16 BRSC-OR 2:34.17 2:38.54L
13 Abby Maricle 17 BCAC-OR 2:34.29 2:25.31L
14 Julianne Reed 16 LHST-OR 2:34.56 2:33.73L
15 Katelin Lambert 17 RYST-OR 2:34.77 2:30.31L
16 Allie Engstrom 15 MAC-OR 2:35.54 2:35.47L
17 Livi Cox 15 CRST-OR 2:36.39 2:35.05L
18 Kaylee Cooper 16 SSS-OR 2:38.25 2:38.61L
19 Ali Brauer 19 TTSC-OR 2:38.67 2:38.43L
20 Kiera Supple 15 NWA-OR 2:39.83 2:39.00L
21 Maddy Kelly 15 LSC-OR 2:39.89 2:34.97L
22 Carly Cannon 17 VSC-OR 2:39.98 2:30.30L
23 Nina Stitt 16 THSC-OR 2:40.11 2:34.70L
24 Jordynn Canelis 17 LOSC-OR 2:40.26 2:39.29L
25 Marissa Young 15 CRST-OR 2:41.17 2:35.07L
26 Tayliah Allen 15 HEAT-OR 2:41.77 2:37.60L
27 Jessica Sparks 17 TDPS-OR 2:42.76 2:39.46L
28 Brooke Hofmann 15 BRSC-OR 2:44.02 2:38.37L
29 Angela Sampson 16 TEAM-OR 2:44.48 2:40.85L
30 Amelia Steinfeldt 16 FGSC-OR 2:44.64 2:36.36L
31 Hannah Ahluwalia 15 HEAT-OR 2:44.65 2:41.09L
32 Britney Baker 17 NWA-OR 2:45.12 2:16.19Y
33 Lauren Hunter 16 SSS-OR 2:45.63 2:11.81Y
34 Brooke Miller 18 BEND-OR 2:48.11 2:38.94L
0 Emily Ortner 16 MAC-OR NS 2:32.57L
Event 12A Boys 13 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 John Capper 13 TEAM-OR 2:25.41 2:25.97L 9.
2 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 2:28.34 2:29.44L 7.
3 Colby Evenson 13 BRSC-OR 2:29.59 2:32.66L 6.
4 Avery Russell 13 THSC-OR 2:32.33 2:34.47L 5.
5 Edan Donaldson 13 WBST-OR 2:36.19 2:38.49L 4.
6 Phuc Tran 13 MHA-OR 2:36.42 2:41.15L 3.
7 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 2:37.11 2:35.74L 2.
8 Finn McClone 13 LHST-OR 2:39.42 2:39.19L 1.
Event 12A Boys 13 Year Old 200 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 John Capper 13 TEAM-OR 2:25.97 2:26.69L
2 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 2:29.44 2:34.53L
3 Colby Evenson 13 BRSC-OR 2:32.66 2:30.97L
4 Avery Russell 13 THSC-OR 2:34.47 2:37.14L
5 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 2:35.74 2:39.96L
6 Edan Donaldson 13 WBST-OR 2:38.49 2:46.87L
7 Finn McClone 13 LHST-OR 2:39.19 2:46.04L
8 Phuc Tran 13 MHA-OR 2:41.15 2:42.07L
9 Benjamin Harper 13 TDPS-OR 2:42.51 2:49.13L
10 Carson Welter 13 HEAT-OR 2:42.74 2:52.79L
11 Noah Cindrich 13 PAC-OR 2:44.96 2:50.42L
12 Dani Duran 13 PAC-OR 2:45.73 2:53.56L
13 Brett Rice 13 EA-OR 2:46.08 2:50.33L
14 Preston Kill 13 MAC-OR 2:50.27 2:49.27L
15 Trace Johnson 13 BCAC-OR 2:50.52 2:50.47L
16 Josh Breuer 13 TOR-OR 2:50.84 2:53.33L
17 Matthew Peterkort 13 HEAT-OR 2:53.36 2:50.95L
18 Jordan Convery 13 MHA-OR 2:54.30 2:53.84L
0 Ross Munro 13 MAC-OR DQ 2:47.74L
Event 12B Boys 14 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Myron Shen 14 THSC-OR 2:11.80 2:16.15L 9.
2 Benjamin Settle 14 THSC-OR 2:15.51 2:20.58L 7.
3 Ben Brockman 14 BEND-OR 2:15.55 2:16.81L 6.
4 Anthony Nosack 14 THSC-OR 2:20.18 2:21.41L 5.
5 Austin Chang 14 THSC-OR 2:23.49 2:24.97L 4.
6 Paul Dartu 14 LOSC-OR 2:27.91 2:32.66L 3.
7 James Nicorici 14 CRST-OR 2:30.43 2:32.58L 2.
8 Zac O'Hara 14 LHST-OR 2:34.20 2:32.96L 1.
Event 12B Boys 14 Year Old 200 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Myron Shen 14 THSC-OR 2:16.15 2:16.26L
2 Ben Brockman 14 BEND-OR 2:16.81 2:18.90L
3 Benjamin Settle 14 THSC-OR 2:20.58 2:19.49L
4 Anthony Nosack 14 THSC-OR 2:21.41 2:24.44L
5 Austin Chang 14 THSC-OR 2:24.97 2:28.10L
6 James Nicorici 14 CRST-OR 2:32.58 2:34.62L
7 Paul Dartu 14 LOSC-OR 2:32.66 2:28.26L
8 Zac O'Hara 14 LHST-OR 2:32.96 2:22.80Y
9 Dylan Cindrich 14 PAC-OR 2:37.19 2:42.80L
10 Michael Haring 14 CB-OR 2:37.32 2:37.38L
11 Nathan Tuy 14 HEAT-OR 2:37.65 2:37.27L
12 Alex Olson 14 CB-OR 2:39.53 2:36.07L
0 Ben Griswold 14 BEND-OR DQ 2:37.22L
0 Chris Glaess 14 OCST-OR DQ 2:16.67Y
0 Jordan Lei 14 THSC-OR NS 2:41.60L
Event 12C Boys 15 & Over 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jaron Hamlik 17 BCAC-OR 2:09.38 2:14.29L 9.
2 Sean Calkins 15 THSC-OR 2:09.50 2:11.51L 7.
3 Ethan Hanson 15 PAC-OR 2:11.68 2:15.40L 6.
4 Noah Cutting 15 BRSC-OR 2:11.73 2:15.57L 5.
5 Tristan Furnary 15 MAC-OR 2:13.50 2:15.83L 4.
6 Kasey Calwell 16 CRST-OR 2:15.06 2:17.84L 3.
7 Blake Kaufman 18 CURR-OR 2:20.80 2:19.43L 2.
8 Joseph Reedy 18 BRSC-OR 2:21.95 2:19.99L 1.
9 Jackson Locke Harris 16 MAC-OR 2:19.32 2:21.30L
10 Edward Kang 15 LOSC-OR 2:19.88 2:20.72L
11 Paul Rogers 15 BEND-OR 2:21.11 2:20.60L
12 Jeremy Darst 16 BRSC-OR 2:21.42 2:21.42L
13 Nick Gambatese 16 CAT-OR 2:22.52 2:22.04L
14 Charles Morse 17 FGSC-OR 2:23.22 2:22.80L
15 Baxter Halligan 15 BEND-OR 2:23.55 2:22.50L
16 Liam O'Shea 15 MAC-OR 2:27.32 2:24.44L
0 Patrick Beasley 24 LOSC-OR NS 2:20.23L
Event 12C Boys 15 & Over 200 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Sean Calkins 15 THSC-OR 2:11.51 2:10.98L
2 Jaron Hamlik 17 BCAC-OR 2:14.29 2:10.98L
3 Ethan Hanson 15 PAC-OR 2:15.40 2:14.37L
4 Noah Cutting 15 BRSC-OR 2:15.57 2:13.93L
5 Tristan Furnary 15 MAC-OR 2:15.83 2:14.95L
6 Jonathan Zoucha 17 THSC-OR 2:16.57 2:16.56L
7 Kasey Calwell 16 CRST-OR 2:17.84 2:25.59L
8 Blake Kaufman 18 CURR-OR 2:19.43 2:24.62L
9 Joseph Reedy 18 BRSC-OR 2:19.99 2:17.93L
10 Patrick Beasley 24 LOSC-OR 2:20.23 2:24.21L
11 Paul Rogers 15 BEND-OR 2:20.60 2:22.78L
12 Edward Kang 15 LOSC-OR 2:20.72 2:19.69L
13 Jackson Locke Harris 16 MAC-OR 2:21.30 2:20.95L
14 Jeremy Darst 16 BRSC-OR 2:21.42 2:26.07L
15 Nick Gambatese 16 CAT-OR 2:22.04 2:02.39Y
16 Baxter Halligan 15 BEND-OR 2:22.50 2:00.17Y
17 Charles Morse 17 FGSC-OR 2:22.80 2:26.48L
18 Liam O'Shea 15 MAC-OR 2:24.44 2:24.84L
19 Lucas Ulmer 16 CRST-OR 2:25.22 2:22.28L
20 Blake Hulstrom 17 MAC-OR 2:26.54 2:03.67Y
21 Alex Bogdan 17 MAV-OR 2:26.59 2:21.62L
22 Tim Sandage 18 FGSC-OR 2:26.65 2:03.64Y
23 Tyler Soo 15 MAC-OR 2:26.81 2:24.31L
24 Aaron Reynolds 18 PAC-OR 2:28.89 2:26.63L
25 Wes Tatum 20 CRST-OR 2:29.65 2:27.21L
26 David Spurgeon 15 THSC-OR 2:32.50 2:07.49Y
27 Jared Dana 15 PAC-OR 2:33.62 2:07.78Y
0 Alex Johnson 20 PAC-OR NS 2:21.81L
0 Alan Hermanns 17 TDPS-OR NS 2:18.65L
0 Evan Curtis 15 THSC-OR NS 2:05.06Y
Event 13A Girls 13 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 27.63 28.52L 9.
2 Alayna Connor 13 TDPS-OR 27.81 28.36L 7.
3 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 28.18 28.61L 6.
4 Makena Wilcox 13 VSC-OR 28.93 29.20L 5.
5 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 29.02 29.64L 4.
6 Emily Brockman 13 BEND-OR 29.12 29.24L 3.
7 Anna Despain 13 BRSC-OR 29.23 29.45L 2.
8 Jolie-Rae Ford 13 BDST-OR 29.31 29.70L 1.
Event 13A Girls 13 Year Old 50 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alayna Connor 13 TDPS-OR 28.36 28.78L
2 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 28.52 28.21L
3 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 28.61 28.79L
4 Makena Wilcox 13 VSC-OR 29.20 29.06L
5 Emily Brockman 13 BEND-OR 29.24 29.81L
6 Anna Despain 13 BRSC-OR 29.45 30.03L
7 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 29.64 29.27L
8 Jolie-Rae Ford 13 BDST-OR 29.70 30.33L
9 Samantha Brich 13 TTSC-OR 29.93 29.14L
10 Kaitlyn Hester 13 CB-OR 30.04 29.75L
11 Molly Shields 13 TTSC-OR 30.12 30.05L
12 Mari Sato 13 MSC-OR 30.34 30.89L
13 Lara Spurgeon 13 THSC-OR 30.37 30.65L
14 Rose Templeman 13 VSC-OR 30.69 27.40Y
15 Denise Dao 13 RCAC-OR 30.71 30.55L
16 McKenzie Vogel 13 RYST-OR 30.73 26.89Y
17 Tina Childress 13 CST-OR 30.74 31.37L
18 Sahara Rout 13 HEAT-OR 30.79 31.00L
19 Jasmyne King 13 RYST-OR 30.86 30.60L
20 Hannah Whitlow 13 BRSC-OR 30.87 30.82L
21 Emma Li 13 TDPS-OR 30.95 30.45L
22 Bryn Lasher 13 MHA-OR 30.98 31.21L
23 Nikita Lalwani 13 THSC-OR 31.33 30.96L
24 Lejla Biberic 13 PAC-OR 31.73 30.94L
25 Allyson Stansell 13 HEAT-OR 32.64 31.48L
0 Brynne O'Shea 13 MAC-OR NS 30.77L
Event 13B Girls 14 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Cook 14 THSC-OR 27.43 28.19L 9.
2 Jamie Stone 14 MHA-OR 27.53 27.90L 7.
3 Hannah Peterson 14 BEND-OR 28.52 29.48L 5.
3 Laila Kayfes 14 THSC-OR 28.52 28.68L 5.
5 Katharine Kaplan 14 CRST-OR 28.68 29.20L 4.
6 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 28.91 28.93L 3.
7 Kennedy Bright 14 BEND-OR 28.97 29.45L 2.
8 Fernanda Rodriguez 14 MHA-OR 29.13 29.63L 1.
Event 13B Girls 14 Year Old 50 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jamie Stone 14 MHA-OR 27.90 27.68L
2 Emily Cook 14 THSC-OR 28.19 28.11L
3 Laila Kayfes 14 THSC-OR 28.68 29.19L
4 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 28.93 29.22L
5 Katharine Kaplan 14 CRST-OR 29.20 28.63L
6 Kennedy Bright 14 BEND-OR 29.45 29.15L
7 Hannah Peterson 14 BEND-OR 29.48 29.12L
8 Fernanda Rodriguez 14 MHA-OR 29.63 29.99L
9 Jacqueline Price 14 WSC-OR 29.66 29.18L
10 Colleen Woods 14 CRST-OR 29.72 25.88Y
11 Caitlyn Wilson 14 TTSC-OR 29.73 29.44L
12 Alina Bibik 14 PAC-OR 29.83 30.28L
13 Anna Pagel 14 HEAT-OR 29.87 30.11L
14 Sydney Stern 14 MSC-OR 29.98 26.87Y
15 Sarah Anderson 14 BRSC-OR 30.21 30.96L
16 Hannah Bodkin 14 BRSC-OR 30.24 30.97L
17 Hannah Galbraith 14 HEAT-OR 30.43 29.64L
17 Rosie Porter 14 MSC-OR 30.43 30.43L
19 Allina Chang 14 THSC-OR 30.83 30.73L
20 Olivia Dow 14 SSS-OR 31.40 30.66L
21 Frances Conable 14 PAC-OR 31.61 26.90Y
0 Sierra Sexton 14 TDPS-OR NS 28.22L
Event 13C Girls 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 27.45 27.93L 8.
1 Carmen Mand 17 TDPS-OR 27.45 27.71L 8.
3 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 27.55 27.92L 6.
4 Megan Harper 17 TDPS-OR 27.88 28.42L 5.
5 Alyse Darnall 17 SSS-OR 27.98 28.20L 4.
6 Andrea Young 18 CRST-OR 28.13 28.24L 3.
7 Felicia Anderson 15 PAC-OR 28.15 28.25L 2.
8 Chrisy Vo 19 BCAC-OR 28.50 28.43L 1.
9 Julia Bush 16 TTSC-OR 28.12 28.73L
10 Charlene Yuan 17 THSC-OR 28.17 28.51L
11 Anna Panebianco 16 CRST-OR 28.41 28.45L
12 Erin Perry 15 MAC-OR 28.68 29.06L
13 Lauren Robeznieks 19 UN-P-OR 28.78 28.54L
14 Quin Mclaughlin 17 VSC-OR 29.35 28.92L
15 Alyssa Bennett 15 SCAT-OR 29.40 29.05L
16 Hannah Gupton 16 MAV-OR 29.42 28.78L
Event 13C Girls 15 & Over 50 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Brenda Cha 17 LOSC-OR 27.50 27.71L
2 Carmen Mand 17 TDPS-OR 27.71 27.76L
3 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 27.92 27.73L
4 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 27.93 27.54L
5 Alyse Darnall 17 SSS-OR 28.20 28.53L
6 Andrea Young 18 CRST-OR 28.24 27.75L
7 Felicia Anderson 15 PAC-OR 28.25 28.07L
8 Megan Harper 17 TDPS-OR 28.42 28.00L
9 Chrisy Vo 19 BCAC-OR 28.43 28.74L
10 Anna Panebianco 16 CRST-OR 28.45 29.14L
11 Charlene Yuan 17 THSC-OR 28.51 28.16L
12 Lauren Robeznieks 19 UN-P-OR 28.54 28.69L
13 Julia Bush 16 TTSC-OR 28.73 28.87L
14 Hannah Gupton 16 MAV-OR 28.78 28.57L
15 Quin Mclaughlin 17 VSC-OR 28.92 25.89Y
16 Alyssa Bennett 15 SCAT-OR 29.05 28.89L
17 Erin Perry 15 MAC-OR 29.06 28.87L
18 Kaylee Cooper 16 SSS-OR 29.19 29.36L
19 Emily Stevens 18 TTSC-OR 29.23 29.11L
20 Lauren Hunter 16 SSS-OR 29.24 25.38Y
21 Sidney Pinger 17 OCST-OR 29.27 29.30L
22 Oriene Shiel 17 FGSC-OR 29.31 29.38L
23 Julianne Reed 16 LHST-OR 29.35 28.82L
24 Samantha Oliszewski 19 BDST-OR 29.37 29.59L
25 Yifan Mao 15 LOSC-OR 29.41 29.13L
26 Kylie Norris 15 LOSC-OR 29.42 25.68Y
27 Christie Halverson 17 TTSC-OR 29.43 28.54L
28 Vera Hutchison 18 FGSC-OR 29.49 29.45L
29 Tayland Mclean-Frieze 15 TEAM-OR 29.51 29.59L
30 Corinne Bintz 15 CRST-OR 29.57 29.25L
31 Haley Houghton 16 CAC-OR 29.58 29.13L
32 Britney Baker 17 NWA-OR 29.60 25.93Y
33 Nicole Kemp 17 UN-M-OR 29.71 29.28L
34 Maddy Kelly 15 LSC-OR 29.74 28.87L
35 Jerusha Dressel 18 BRSC-OR 29.75 28.87L
35 Brittney Awalt 19 CST-OR 29.75 29.23L
37 Erika Sato 17 MSC-OR 29.95 29.23L
38 Lexi Heyerly 16 CAT-OR 30.39 25.96Y
39 Amelia Steinfeldt 16 FGSC-OR 30.47 29.10L
40 Jordynn Canelis 17 LOSC-OR 30.79 29.09L
0 Julia Sanders 18 CRST-OR NS 26.76L
0 Monica Bottelberghe 17 PAC-OR NS 27.16L
0 Breanna Sapienza 17 SSS-OR NS 27.61L
0 Brie Balsbough 17 TDPS-OR NS 26.67L
0 Molly Davis 15 TDPS-OR NS 29.28L
0 Sara Metzsch 15 THSC-OR NS 27.77L
0 Prudence Rooker 17 THSC-OR NS 27.14L
Event 14A Boys 13 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Timothy Ly 13 MAV-OR 26.07 26.46L 9.
2 Avery Russell 13 THSC-OR 27.12 26.88L 7.
3 Evan Carlson 13 THSC-OR 27.35 27.78L 6.
4 Doug Heymann 13 MAC-OR 27.48 27.71L 5.
5 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 27.52 27.62L 4.
6 Gage Pittman 13 THSC-OR 28.27 28.33L 3.
7 Raymond Pham 13 MHA-OR 28.31 28.77L 2.
8 Matty McComish 13 LOSC-OR 28.72 28.93L 1.
Event 14A Boys 13 Year Old 50 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Timothy Ly 13 MAV-OR 26.46 27.26L
2 Avery Russell 13 THSC-OR 26.88 27.97L
3 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 27.62 27.58L
4 Doug Heymann 13 MAC-OR 27.71 27.77L
5 Evan Carlson 13 THSC-OR 27.78 28.16L
6 Gage Pittman 13 THSC-OR 28.33 28.95L
7 Raymond Pham 13 MHA-OR 28.77 29.78L
8 Matty McComish 13 LOSC-OR 28.93 29.62L
9 John Capper 13 TEAM-OR 29.06 29.25L
10 Alon Kornfeld 13 TDPS-OR 29.08 29.41L
11 Zach Senner 13 CAC-OR 29.20 29.10L
12 Benjamin Harper 13 TDPS-OR 29.33 29.43L
13 Daisuke Fitial 13 BRSC-OR 29.38 29.88L
14 Maxwell Crowson 13 LHST-OR 29.64 30.46L
15 Joe Lundberg 13 BCAC-OR 29.85 30.19L
16 Rowland Lupoli 13 SHSC-OR 29.97 29.98L
17 Jaime Brown 13 RYST-OR 30.07 30.15L
18 Alexander Davenport 13 TDPS-OR 30.16 30.40L
19 Chris Rodriguez 13 MHA-OR 30.43 31.29L
20 Trace Johnson 13 BCAC-OR 30.45 30.45L
21 Jordan Convery 13 MHA-OR 30.49 30.49L
22 Evan Oja 13 TOR-OR 30.55 30.95L
23 Christopher Yoon 13 THSC-OR 30.88 31.00L
24 Christian Walker 13 PAC-OR 30.97 30.69L
25 Alex Gonzalez 13 TTSC-OR 31.40 30.83L
26 Jacob Encinas 13 TTSC-OR 31.41 30.96L
Event 14B Boys 14 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Casey McEuen 14 LSC-OR 26.25 26.60L 9.
2 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 26.27 26.95L 7.
3 Nicky Tsai 14 CAC-OR 26.58 27.14L 6.
4 Reilly Goddard 14 THSC-OR 26.65 26.90L 5.
5 Sam Harquail 14 PAC-OR 26.82 27.34L 4.
6 Austin Chang 14 THSC-OR 26.84 27.37L 3.
7 Tristan James 14 WSC-OR 27.16 26.97L 2.
8 Dylan Fisher 14 HEAT-OR 28.01 27.35L 1.
Event 14B Boys 14 Year Old 50 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Casey McEuen 14 LSC-OR 26.60 27.46L
2 Reilly Goddard 14 THSC-OR 26.90 26.68L
3 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 26.95 26.37L
4 Tristan James 14 WSC-OR 26.97 28.09L
5 Nicky Tsai 14 CAC-OR 27.14 27.59L
6 Sam Harquail 14 PAC-OR 27.34 26.75L
7 Dylan Fisher 14 HEAT-OR 27.35 28.08L
8 Austin Chang 14 THSC-OR 27.37 28.43L
9 Nathan Cage 14 BRSC-OR 27.47 27.87L
10 Ethan Shepherd 14 SSS-OR 27.49 27.54L
11 Thomas Utas 14 CRST-OR 27.77 28.11L
12 Colin Aslett 14 THSC-OR 27.84 28.76L
13 Austin Gillem 14 TEAM-OR 27.90 27.96L
14 Otis Shiel 14 FGSC-OR 28.03 27.48L
15 Tyler Cook 14 BRSC-OR 28.13 27.93L
16 Amogh Patki 14 THSC-OR 28.14 28.66L
17 Tate Lighthall 14 CAC-OR 28.32 28.83L
18 Trevor McGougan 14 FGSC-OR 28.33 28.71L
19 Colin TaylorMays 14 EA-OR 28.34 29.16L
20 Chris Glaess 14 OCST-OR 28.36 25.47Y
21 Aiden Shaevitz 14 NWA-OR 28.42 28.89L
22 Michael Suk 14 CRST-OR 28.50 28.42L
22 Nathan Hager 14 SHSC-OR 28.50 28.56L
24 Jordan Leis 14 LOSC-OR 28.68 29.45L
25 Kamran Walsh 14 TDPS-OR 28.82 29.48L
26 Daniel Endicott 14 RYST-OR 29.10 28.45L
27 Leif Bergstrom 14 HRST-OR 29.20 29.45L
28 Andrey Khabibrakhmanov 14 CRST-OR 29.26 29.35L
28 Zac O'Hara 14 LHST-OR 29.26 29.31L
30 Logan Noble 14 CAC-OR 29.30 29.32L
31 Jason Lee 14 THSC-OR 29.49 29.22L
32 Nathan Tuy 14 HEAT-OR 29.86 29.39L
0 Jordan Lei 14 THSC-OR NS 29.33L
Event 14C Boys 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Junior Temotio 24 BRSC-OR 24.38 24.17L 9.
2 Neirton Oliveira 16 MSC-OR 24.80 24.95L 7.
3 Blake Tillery 19 MSC-OR 24.81 24.96L 6.
4 Tyler Soo 15 MAC-OR 25.13 25.64L 4.
4 Ben Grubb 16 VSC-OR 25.13 25.50L 4.
6 Tristan Versteeg 17 MSC-OR 25.31 25.59L 3.
7 Chris Xue 16 CRST-OR 25.40 25.42L 2.
8 Alex Bogdan 17 MAV-OR 25.52 25.65L 1.
9 Josh Galbraith 17 HEAT-OR 25.59 26.35L
10 Jacob Porter 18 MSC-OR 25.62 25.83L
11 Kyle Wicks 20 BRSC-OR 25.63 25.67L
12 Philip Hewitt 17 MAV-OR 25.72 26.46L
13 Curtis Klein 18 UN-L-OR 25.97 25.98L
14 Lucas Ulmer 16 CRST-OR 25.98 26.00L
15 Eric Bugna 18 CRST-OR 26.14 26.24L
16 Luke Marshall 18 TDPS-OR 26.46 26.40L
Event 14C Boys 15 & Over 50 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Junior Temotio 24 BRSC-OR 24.17 24.81L
2 Neirton Oliveira 16 MSC-OR 24.95 25.93L
3 Blake Tillery 19 MSC-OR 24.96 25.38L
4 Chris Xue 16 CRST-OR 25.42 25.50L
5 Tristan Furnary 15 MAC-OR 25.47 24.76L
6 Ben Grubb 16 VSC-OR 25.50 25.66L
7 Tristan Versteeg 17 MSC-OR 25.59 25.72L
8 Tyler Soo 15 MAC-OR 25.64 25.41L
9 Alex Bogdan 17 MAV-OR 25.65 22.02Y
10 Kyle Wicks 20 BRSC-OR 25.67 25.40L
11 Jacob Porter 18 MSC-OR 25.83 25.85L
12 Alex Seaver 18 TEAM-OR 25.97 26.30L
13 Curtis Klein 18 UN-L-OR 25.98 25.89L
14 Lucas Ulmer 16 CRST-OR 26.00 26.44L
15 Eric Bugna 18 CRST-OR 26.24 26.44L
16 Josh Galbraith 17 HEAT-OR 26.35 26.34L
17 Luke Marshall 18 TDPS-OR 26.40 26.06L
18 Philip Hewitt 17 MAV-OR 26.46 25.51L
19 Armani Dirks 16 MAC-OR 26.57 23.04Y
20 Bjorn Larsen 18 CST-OR 26.59 26.27L
21 Aaron LoPrete 17 TTSC-OR 26.63 25.67L
22 Trevor Gourley 16 CAT-OR 26.66 23.00Y
0 Jordan Hurwitz 18 TDPS-OR NS 25.22L
0 Eric LoPrete 20 TTSC-OR NS 25.15L
0 Tate Wegehaupt 20 TTSC-OR NS 21.67Y
0 Liam Metzsch 16 THSC-OR NS 24.73L
0 Aaron Young 19 THSC-OR NS 24.02L
Event 15A Girls 13 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Iseult McMahon 13 THSC-OR 4:36.46 4:39.78L 9.
2 Audrie Stephens 13 BEND-OR 4:37.55 4:42.57L 7.
3 Lindsey Soule 13 CAT-OR 4:41.68 4:48.89L 6.
4 Lauren Yon 13 SHSC-OR 4:49.43 4:56.84L 5.
5 Sarah Krueger 13 HEAT-OR 4:49.63 4:58.25L 4.
6 Brynne O'Shea 13 MAC-OR 4:50.40 4:54.76L 3.
7 Sam Berman 13 PAC-OR 4:52.40 5:01.40L 2.
8 Jolie-Rae Ford 13 BDST-OR 4:55.38 5:03.34L 1.
9 Mia Davis 13 SHSC-OR 5:04.00 5:08.67L
10 Molly Shields 13 TTSC-OR 5:07.69 5:07.87L
11 Alaina Otterstrom 13 BRSC-OR 5:11.23 5:12.16L
12 Kaitlyn Hester 13 CB-OR 5:11.98 5:41.91Y
13 Ashley Williams 13 MAC-OR 5:13.64 5:52.81Y
14 Brianna Blasingame 13 HEAT-OR 5:20.54 5:41.06Y
Event 15B Girls 14 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Lucie Davis 14 SHSC-OR 4:32.76 4:37.10L 9.
2 Dhani Freeland 14 HRST-OR 4:34.08 4:43.77L 7.
3 Laura Epperson 14 THSC-OR 4:40.46 4:39.93L 6.
4 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 4:47.30 4:49.68L 5.
5 Laila Kayfes 14 THSC-OR 4:47.56 4:54.95L 4.
6 Cassie Dallas 14 SCAT-OR 4:48.11 4:47.25L 3.
7 Abbie Young 14 THSC-OR 4:48.14 4:54.00L 2.
8 Alexa Roemer 14 BCAC-OR 4:51.88 5:01.33L 1.
9 Stefanie McMillan 14 UN-M-OR 4:53.74 5:00.19L
10 Eleanora Kemp 14 MAC-OR 4:54.68 4:54.71L
11 Shelbi Hayzlett 14 MAV-OR 5:02.28 4:58.45L
12 Teresa Cobb 14 BEND-OR 5:02.45 4:56.17L
13 Kenna Holt 14 THSC-OR 5:03.05 5:01.40L
14 Sarah Anderson 14 BRSC-OR 5:03.40 5:35.03Y
15 Zane Van Horsen 14 NWA-OR 5:06.32 5:41.29Y
16 Katharine Kaplan 14 CRST-OR 5:09.81 5:43.48Y
17 Liliana Bennett 14 SCAT-OR 5:12.55 5:44.55Y
Event 15C Girls 15 & Over 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Celia Keany 17 THSC-OR 4:28.07 4:32.95L 9.
2 Blaise Wittenauer-Lee 18 THSC-OR 4:28.37 4:31.18L 7.
3 Mackenzie Halligan 16 BEND-OR 4:31.68 4:28.43L 6.
4 Emily Cheng 16 THSC-OR 4:34.31 4:34.03L 5.
5 Megan Lam 15 THSC-OR 4:35.04 4:33.68L 4.
6 Jessie James 19 THSC-OR 4:35.18 4:26.60L 3.
7 Madison Brewer 18 CURR-OR 4:37.10 4:42.36L 2.
8 Rory Kearns 16 THSC-OR 4:41.96 4:38.59L 1.
9 Merritt Allen 16 CURR-OR 4:42.18 4:47.36L
10 Alyssa Fuji 17 THSC-OR 4:42.68 4:44.59L
11 Darya Samiee 16 CRST-OR 4:43.86 4:53.47L
12 Nikki Overton 19 MHA-OR 4:45.48 4:47.12L
13 Chyna Fish 15 CURR-OR 4:49.77 4:53.16L
14 Lauren Wagner 15 MAC-OR 4:49.96 4:46.15L
15 Maria Wetzel 18 NWA-OR 4:50.19 5:13.54Y
16 Emily Shaw 16 CAT-OR 4:52.95 4:56.39L
17 Cathlyn Medina 16 TEAM-OR 4:53.64 4:54.74L
18 Teagan Goforth 15 TTSC-OR 4:53.96 4:51.15L
19 Christy Hartenstein 17 BCAC-OR 4:54.71 4:44.26L
20 Alyssa Bennett 15 SCAT-OR 4:56.34 4:46.41L
21 Shaylyn Brownell 17 GCST-OR 4:56.46 5:22.78Y
22 Kayla Ashland 16 CAT-OR 4:56.63 5:29.15Y
23 Alondra Martinez 16 FGSC-OR 4:59.08 4:54.58L
24 Kristian Kotchik 16 TTSC-OR 5:00.36 5:25.32Y
25 Mya Falk 15 WSC-OR 5:00.72 5:30.24Y
26 Brooke Miller 18 BEND-OR 5:01.78 5:21.80Y
26 Sophia Zhou 16 THSC-OR 5:01.78 4:52.32L
28 Allie Rasmussen 16 NWA-OR 5:05.72 4:56.66L
29 Jordynn Canelis 17 LOSC-OR 5:09.55 4:55.62L
30 Kiera Supple 15 NWA-OR 5:15.94 5:30.24Y
Event 16A Boys 13 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Uriel Tejeda 13 THSC-OR 4:33.04 4:30.15L 9.
2 Evan Carlson 13 THSC-OR 4:39.26 4:46.32L 7.
3 Siddharth Pai 13 THSC-OR 4:44.35 4:46.14L 6.
4 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 4:49.33 5:00.62L 5.
5 Josh Bottelberghe 13 PAC-OR 4:53.21 4:51.93L 4.
6 Jarod Spencer 13 CB-OR 5:00.19 5:04.28L 3.
7 Edan Donaldson 13 WBST-OR 5:00.85 5:11.54L 2.
8 Max Woodbury 13 HEAT-OR 5:02.29 5:07.43L 1.
9 Chris Lessenich 13 GPS-OR 5:03.39 5:13.44L
10 Ross Munro 13 MAC-OR 5:04.28 5:05.82L
11 Rowland Lupoli 13 SHSC-OR 5:07.18 5:15.34L
12 Rawlins Lupoli 13 SHSC-OR 5:12.34 5:17.86L
13 Finn McClone 13 LHST-OR 5:12.38 5:14.87L
14 Preston Kill 13 MAC-OR 5:14.15 5:13.34L
15 Alex Gonzalez 13 TTSC-OR 5:14.52 5:13.10L
Event 16B Boys 14 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Myron Shen 14 THSC-OR 4:12.46 4:17.32L 9.
2 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 4:27.17 4:26.66L 7.
3 Joshua Yadao 14 THSC-OR 4:28.35 4:30.22L 6.
4 Matthew Arnold 14 THSC-OR 4:35.79 4:30.32L 5.
5 Wally Ceccanese 14 TEAM-OR 4:35.87 4:41.53L 4.
6 Dylan Fisher 14 HEAT-OR 4:38.52 4:47.63L 3.
7 Jacob Dexter 14 MHA-OR 4:39.40 4:46.46L 2.
8 Colin TaylorMays 14 EA-OR 4:47.03 4:50.03L 1.
9 Alex Olson 14 CB-OR 4:51.37 4:55.52L
10 Nathan Hager 14 SHSC-OR 4:51.55 5:03.70L
11 Trevor McGougan 14 FGSC-OR 4:52.06 4:55.56L
12 Henry Keeney 14 RRSC-OR 4:53.22 5:02.84L
13 Brandon Vasfaret 14 SHSC-OR 4:56.47 4:58.91L
14 Colin Aslett 14 THSC-OR 4:56.64 5:00.36L
15 Daniel Endicott 14 RYST-OR 4:56.76 4:57.60L
16 Michael Haring 14 CB-OR 5:01.68 4:54.22L
17 Nate Trank 14 OCST-OR 5:07.62 5:01.29S
18 Ben Griswold 14 BEND-OR 5:13.06 4:55.58S
Event 16C Boys 15 & Over 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alex Seaver 18 TEAM-OR 4:11.14 4:14.70L 9.
2 Noah Cutting 15 BRSC-OR 4:16.59 4:22.80L 7.
3 Brandon Deckard 17 BEND-OR 4:16.86 4:11.44L 6.
4 David Perlow 18 TEAM-OR 4:17.12 4:25.99L 5.
5 Wyatt Engler 16 LSC-OR 4:18.36 4:24.73L 4.
6 Sean Calkins 15 THSC-OR 4:19.43 4:23.35L 3.
7 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 4:19.81 4:20.76L 2.
8 Josh Noll 17 THSC-OR 4:20.12 4:22.93L 1.
9 Paul Rogers 15 BEND-OR 4:20.86 4:22.04L
10 Charles Morse 17 FGSC-OR 4:21.80 4:26.87L
11 Alex La Rosa 16 THSC-OR 4:25.78 4:25.40L
12 Luke Hutchinson 15 PAC-OR 4:26.05 4:28.19S
13 Liam O'Shea 15 MAC-OR 4:27.21 4:26.02L
14 Christian Offenhauser 15 BEND-OR 4:30.91 5:07.40Y
15 Andrew Ortega 17 MAV-OR 4:32.22 4:28.18S
16 Jared Dana 15 PAC-OR 4:32.34 4:28.52S
17 David Spurgeon 15 THSC-OR 4:32.40 4:30.51S
18 Samuel Shelley 15 THSC-OR 4:33.77 5:03.40Y
19 Josh Luffred 17 MHA-OR 4:36.16 5:08.73Y
20 Baxter Halligan 15 BEND-OR 4:39.88 5:01.63Y
21 Aaron Reynolds 18 PAC-OR 4:40.78 4:31.03L
22 Joseph Reedy 18 BRSC-OR 4:41.22 5:06.33Y
23 Parker Kilstrom 16 OCST-OR 4:44.32 4:34.89S
24 Nick McMillan 17 UN-M-OR 4:46.19 5:08.28Y
0 Nick Gambatese 16 CAT-OR NS 4:53.88Y
0 Carter Howard 15 TTSC-OR NS 5:08.44Y
Event 17 Girls 13 - 14 800 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 8:49.92 8:48.43L 18. 1) Emily Cook 14 2) Cassidy Brennan 14 3) Iseult McMahon 13 4) Laura Epperson 14
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 9:15.93 9:21.56L 14. 1) Laila Kayfes 14 2) Emma Donchi 13 3) Abbie Young 14 4) Stephanie Maeda 13
3 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 9:16.16 9:27.89L 12. 1) Sarah Krueger 13 2) Hannah Galbraith 14 3) Mycah Ellis 14 4) Riley Neal 14
4 Bend Swim Club 'A' BEND-OR 9:18.12 9:20.69L 10. 1) Audrie Stephens 13 2) Emily Brockman 13 3) Hannah Peterson 14 4) Kennedy Bright 14
5 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 9:20.47 9:30.99L 8. 1) Marissa Kuch 13 2) Alaina Otterstrom 13 3) Sarah Anderson 14 4) Anna Despain 13
6 Sweet Home Swim Club 'A' SHSC-OR 9:21.73 9:18.77L 6. 1) Lucie Davis 14 2) Makayla Nelson 14 3) Lauren Yon 13 4) Mia Davis 13
7 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 9:37.28 9:48.57L 4. 1) Fernanda Rodriguez 14 2) Bryn Lasher 13 3) Kyla Penrod 14 4) Jamie Stone 14
8 South Coast Aquatic Team 'A' SCAT-OR 10:02.19 10:06.40L 2. 1) Cassie Dallas 14 2) Hailey Hyde 13 3) Zaraya Estrada 13 4) Liliana Bennett 14
9 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 10:02.60 9:52.62L 1) Eleanora Kemp 14 2) Brynne O'Shea 13 3) Ashley Williams 13 4) Kate Westlake 14
10 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 10:04.50 10:17.94L 1) Colleen Woods 14 2) Katharine Kaplan 14 3) Shelby Conrad 13 4) Ana Janiszewski 14
11 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 10:05.65 10:10.08L 1) Sam Berman 13 2) Muriah Murray 14 3) Frances Conable 14 4) Laurel Soderquist 13
12 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 10:10.70 10:08.42L 1) Anna Pagel 14 2) Lucy Ellis 14 3) Brianna Blasingame 13 4) Sahara Rout 13
Event 18 Boys 13 - 14 800 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 8:08.61 8:17.83L 18. 1) Anthony Nosack 14 2) Myron Shen 14 3) Jaume Martinez-Calvo 14 4) Joshua Yadao 14
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 8:35.72 8:38.15L 14. 1) Uriel Tejeda 13 2) Matthew Arnold 14 3) Austin Chang 14 4) Benjamin Settle 14
3 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 8:53.68 9:00.01L 12. 1) Reilly Goddard 14 2) Gavin Gleaves 13 3) Siddharth Pai 13 4) Avery Russell 13
4 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 8:56.33 9:07.82L 10. 1) Nathan Cage 14 2) Tyler Cook 14 3) Daisuke Fitial 13 4) Colby Evenson 13
5 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 9:03.16 9:13.77L 8. 1) James Nicorici 14 2) Maksim Dolbinin 13 3) Thomas Utas 14 4) Andrew Chang 14
6 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 9:20.83 8:06.94Y 6. 1) Kyle Berquist 14 2) Nathan Tuy 14 3) Addison Beard 14 4) Dylan Fisher 14
7 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 9:21.39 9:41.13L 4. 1) Doug Heymann 13 2) Nathan Nguyen 14 3) Ross Munro 13 4) John Kennedy 14
8 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 9:22.38 9:34.86L 2. 1) Jacob Dexter 14 2) Raymond Pham 13 3) Phuc Tran 13 4) Jordan Convery 13
9 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 9:30.33 9:26.09L 1) Sam Harquail 14 2) Josh Bottelberghe 13 3) Dylan Cindrich 14 4) Christian Walker 13
10 LaCamas HeadHunters Swim Team 'A' LHST-OR 9:57.22 9:26.57S 1) Jeff Fadlovich 13 2) Maxwell Crowson 13 3) Zac O'Hara 14 4) Colin Kuhta 14
0 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR NS 8:50.11L 1) Trevor McGougan 14 2) Otis Shiel 14 3) Erik Myers 14 4) Alex Peverly 14
Event 19 Women Open 800 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 8:47.70 8:33.04L 18. 1) Megan Lam 15 2) Rory Kearns 16 3) Emily Cheng 16 4) Tiffany Zhao 16
2 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 8:59.36 8:59.19L 14. 1) Darya Samiee 16 2) Anna Panebianco 16 3) Andrea Young 18 4) Julia Sanders 18
3 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 9:07.06 8:41.78L 12. 1) Nina Stitt 16 2) Alyssa Fuji 17 3) Sophia Zhou 16 4) Charlene Yuan 17
4 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 9:23.80 9:23.85L 10. 1) Erin Perry 15 2) Claire Stuhr 17 3) Erinn Blessinger 15 4) Lauren Wagner 15
5 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 9:25.05 9:24.24L 8. 1) Oriene Shiel 17 2) Alondra Martinez 16 3) Amelia Steinfeldt 16 4) Vera Hutchison 18
6 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 9:29.40 9:49.20L 6. 1) Adrienne Herzog 16 2) Nikki Overton 19 3) Makila Schuck 19 4) Alice Ochs 18
7 NW Blue Crush Aquatic Club 'A' BCAC-OR 9:30.79 9:19.66L 4. 1) Abby Maricle 17 2) Alexa Roemer 14 3) Christy Hartenstein 17 4) Chrisy Vo 19
8 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 9:32.45 9:34.77L 2. 1) Lauren Morrison 15 2) Hannah Ahluwalia 15 3) Tayliah Allen 15 4) Leslie Huerta 15
9 Columbia River Swim Team 'B' CRST-OR 9:38.11 9:41.10L 1) Livi Cox 15 2) Corinne Bintz 15 3) Marissa Young 15 4) Alice Chang 17
10 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 10:15.42 10:17.76L 1) Amy Benedict 15 2) Maya Ahluwalia 15 3) Mikayla Fisher 16 4) Hailey Cablao 16
Event 20 Men Open 800 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 8:10.24 8:10.95L 18. 1) Jacob Weitzel 18 2) Josh Noll 17 3) Sean Calkins 15 4) Alex La Rosa 16
2 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 8:25.10 8:41.65L 14. 1) Kasey Calwell 16 2) Eric Bugna 18 3) Lucas Ulmer 16 4) Chris Xue 16
3 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 8:28.70 8:40.62L 12. 1) David Perlow 18 2) Noah Mifsud 15 3) David Brody 18 4) Alex Seaver 18
4 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 8:30.38 8:31.33L 10. 1) Aaron Scobert 20 2) Blake Suh 17 3) Andrew Ortega 17 4) Alex Bogdan 17
5 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 8:43.14 8:26.84L 8. 1) Armani Dirks 16 2) Blake Hulstrom 17 3) Jackson Locke Harris 16 4) Garen Marter 15
6 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 8:51.10 8:38.96L 6. 1) Charles Morse 17 2) Devan Tunnell 18 3) August Peverly 18 4) Tim Sandage 18
0 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR NS 1) Jacob Dexter 14 2) Raymond Pham 13 3) Phuc Tran 13 4) Jordan Convery 13
Event 21 Girls 13 - 14 200 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 1:53.68 1:55.69L 18. 1) Emily Cook 14 2) Laila Kayfes 14 3) Emma Donchi 13 4) Laura Epperson 14
2 The Dolphins Swim Team 'A' TDPS-OR 1:54.10 1:55.08L 14. 1) Jordan Ashmore 13 2) Alayna Connor 13 3) Lindsay Swail 13 4) Emma Li 13
3 Bend Swim Club 'A' BEND-OR 1:55.84 1:58.06L 12. 1) Kennedy Bright 14 2) Hannah Peterson 14 3) Emily Brockman 13 4) Audrie Stephens 13
4 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 1:57.73 2:00.60L 10. 1) Marissa Kuch 13 2) Hannah Bodkin 14 3) Anna Despain 13 4) Sarah Anderson 14
5 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 1:59.11 2:00.70L 8. 1) Mycah Ellis 14 2) Sarah Krueger 13 3) Anna Pagel 14 4) Riley Neal 14
6 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 1:59.61 2:00.27L 6. 1) Abbie Young 14 2) Iseult McMahon 13 3) Eugenia Beale 13 4) Stephanie Maeda 13
7 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 1:59.85 2:01.94L 4. 1) Jamie Stone 14 2) Fernanda Rodriguez 14 3) Yazmeen Bounnam 14 4) Bryn Lasher 13
8 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 2:01.42 2:03.43L 2. 1) Allina Chang 14 2) Nikita Lalwani 13 3) Angela Liu 14 4) Kenna Holt 14
9 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 2:01.68 2:04.84L 1) Katharine Kaplan 14 2) Colleen Woods 14 3) Shelby Conrad 13 4) Ana Janiszewski 14
10 Sweet Home Swim Club 'A' SHSC-OR 2:01.73 2:05.24L 1) Makayla Nelson 14 2) Lauren Yon 13 3) Mia Davis 13 4) Lucie Davis 14
11 Tigard Tualatin Swim Club 'A' TTSC-OR 2:01.89 2:01.58L 1) Caitlyn Wilson 14 2) Molly Shields 13 3) Tristan Parker 13 4) Samantha Brich 13
12 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 2:03.49 2:04.54L 1) Sahara Rout 13 2) Hannah Galbraith 14 3) Allyson Stansell 13 4) Brianna Blasingame 13
13 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 2:03.94 2:05.40L 1) Eleanora Kemp 14 2) Kate Westlake 14 3) Brynne O'Shea 13 4) Ashley Williams 13
14 BearCat Swim Club 'B' BRSC-OR 2:05.91 2:09.16L 1) Hannah Whitlow 13 2) Joanna Zuckerman 13 3) Alaina Otterstrom 13 4) Jamie Zuckerman 13
15 Bend Swim Club 'B' BEND-OR 2:06.34 1:49.59Y 1) Elli Ferrin 14 2) Carmen Hansen 13 3) Teresa Cobb 14 4) Alexa Borstad 13
16 South Coast Aquatic Team 'A' SCAT-OR 2:07.10 2:09.89L 1) Cassie Dallas 14 2) Hailey Hyde 13 3) Zaraya Estrada 13 4) Liliana Bennett 14
17 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 2:07.79 2:09.31L 1) Hannah Brandow 13 2) Carma-lee Fraser 14 3) Cecilia Zerr 14 4) Rachel Larsen 14
18 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 2:09.09 2:09.00L 1) Sam Berman 13 2) Frances Conable 14 3) Muriah Murray 14 4) Lydia Van 13
Event 22 Boys 13 - 14 200 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 1:43.09 1:45.80L 18. 1) Anthony Nosack 14 2) Reilly Goddard 14 3) Jaume Martinez-Calvo 14 4) Myron Shen 14
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 1:47.19 1:49.98L 14. 1) Austin Chang 14 2) Matthew Arnold 14 3) Joshua Yadao 14 4) Avery Russell 13
3 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 1:49.30 1:52.57L 12. 1) Maksim Dolbinin 13 2) Thomas Utas 14 3) Michael Suk 14 4) Andrew Chang 14
4 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 1:49.90 1:52.86L 10. 1) Uriel Tejeda 13 2) Benjamin Settle 14 3) Evan Carlson 13 4) Colin Aslett 14
5 Tualatin Hills Thunderbolts 'D' THSC-OR 1:52.32 1:55.10L 8. 1) Siddharth Pai 13 2) Amogh Patki 14 3) Jason Lee 14 4) Gavin Gleaves 13
6 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 1:52.56 1:54.89L 6. 1) Tyler Cook 14 2) Daisuke Fitial 13 3) Colby Evenson 13 4) Nathan Cage 14
7 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 1:54.34 1:58.90L 4. 1) Doug Heymann 13 2) Nathan Nguyen 14 3) John Kennedy 14 4) Ross Munro 13
8 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 1:54.56 1:57.61L 2. 1) Kyle Berquist 14 2) Nathan Tuy 14 3) Addison Beard 14 4) Dylan Fisher 14
9 LaCamas HeadHunters Swim Team 'A' LHST-OR 1:54.78 1:59.65L 1) Luke Albert 14 2) Colin Kuhta 14 3) Jeff Fadlovich 13 4) Zac O'Hara 14
10 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 1:56.30 1:51.37L 1) Sam Harquail 14 2) Josh Bottelberghe 13 3) Dylan Cindrich 14 4) Noah Cindrich 13
11 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 1:56.47 2:00.70L 1) Jacob Dexter 14 2) Raymond Pham 13 3) Phuc Tran 13 4) Jordan Convery 13
12 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 1:56.59 1:58.41L 1) Austin Gillem 14 2) Wally Ceccanese 14 3) Max Harkins 14 4) John Capper 13
13 Sweet Home Swim Club 'A' SHSC-OR 1:56.66 2:01.07L 1) Nathan Hager 14 2) Rawlins Lupoli 13 3) Rowland Lupoli 13 4) Brandon Vasfaret 14
14 Cascade Aquatic Club 'A' CAC-OR 2:00.02 2:00.99L 1) Logan Noble 14 2) Ben Hucke 13 3) Blake Noble 13 4) Tate Lighthall 14
15 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 2:05.51 1:43.76Y 1) Matthew Peterkort 13 2) Max Woodbury 13 3) Carson Welter 13 4) Mitchell Morrison 14
0 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR DQ 2:01.11L 1) Otis Shiel 14 2) Alex Rios 14 3) Alex Peverly 14 4) Trevor McGougan 14
Event 23 Women Open 200 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 1:48.88 1:50.80L 18. 1) Celia Keany 17 2) Grace Carlson 17 3) Tiffany Zhao 16 4) Michelle Cefal 17
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 1:51.11 1:54.01L 14. 1) Marita Sailor 17 2) Emily Cheng 16 3) Charlene Yuan 17 4) Blaise Wittenauer-Lee 18
3 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 1:51.87 1:52.90L 12. 1) Julia Sanders 18 2) Andrea Young 18 3) Corinne Bintz 15 4) Anna Panebianco 16
4 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 1:55.28 1:56.66L 10. 1) Amanda Ly 15 2) Hannah Gupton 16 3) Shelbi Hayzlett 14 4) Dilynn D'Agostino 19
5 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 1:55.34 1:58.15L 8. 1) Rory Kearns 16 2) Megan Lam 15 3) Sophia Zhou 16 4) Christin Young 15
6 NW Blue Crush Aquatic Club 'A' BCAC-OR 1:55.36 1:56.93L 6. 1) Chrisy Vo 19 2) Alexa Roemer 14 3) Christy Hartenstein 17 4) Abby Maricle 17
7 Lake Oswego Swim Club 'A' LOSC-OR 1:55.44 1:55.75L 4. 1) Brenda Cha 17 2) Kylie Norris 15 3) Mara Newman 13 4) Yifan Mao 15
8 Superior Stingray Swimming 'A' SSS-OR 1:56.02 1:55.38L 2. 1) Kaylee Cooper 16 2) Olivia Dow 14 3) Lauren Hunter 16 4) Alyse Darnall 17
9 Hood River Valley Swim Team 'A' HRST-OR 1:56.99 2:02.02L 1) Dhani Freeland 14 2) Erin Nelson 16 3) Kylie Webb 16 4) Mariah Rawding 17
10 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 1:57.99 1:57.38L 1) Mackenzie Rumrill 16 2) Jerusha Dressel 18 3) Evette Dow 16 4) Emma Boles 15
11 Columbia River Swim Team 'B' CRST-OR 1:58.77 2:02.28L 1) Alice Chang 17 2) Livi Cox 15 3) Darya Samiee 16 4) Marissa Young 15
12 McMinnville Swim Club 'A' MSC-OR 1:59.29 2:01.67L 1) Erika Sato 17 2) Sydney Stern 14 3) Molli Hartzell 15 4) Mari Sato 13
13 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 1:59.66 1:59.90L 1) Oriene Shiel 17 2) Alondra Martinez 16 3) Amelia Steinfeldt 16 4) Vera Hutchison 18
14 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 2:00.15 1:59.55L 1) Lauren Wagner 15 2) Claire Stuhr 17 3) Erinn Blessinger 15 4) Erin Perry 15
15 Tigard Tualatin Swim Club 'A' TTSC-OR 2:00.85 2:01.23L 1) Teagan Goforth 15 2) Ali Brauer 19 3) Ashley Tam 15 4) Emily Stevens 18
16 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 2:01.88 2:02.99L 1) Lauren Morrison 15 2) Tayliah Allen 15 3) Amy Benedict 15 4) Marysia Janczak 18
17 Northwest Aquatics OR 'A' NWA-OR 2:02.46 2:02.38L 1) Grace Warde 14 2) Allie Rasmussen 16 3) Kiera Supple 15 4) Britney Baker 17
18 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 2:02.89 1:47.70Y 1) Cathlyn Medina 16 2) Katie Seaver 15 3) Angela Sampson 16 4) Tayland Mclean-Frieze 15
19 Cascade Aquatic Club 'A' CAC-OR 2:04.72 2:02.83S 1) Rachel Haney 16 2) Katie Oberst 13 3) Dana Thomas 14 4) Haley Houghton 16
20 Maverick Aquatics 'B' MAV-OR 2:05.40 2:02.99L 1) Kelsey Scully 17 2) Zoe Morillo 13 3) Hannah Hilstad 13 4) Michelle Marin 16
21 Lake Oswego Swim Club 'B' LOSC-OR 2:06.14 2:02.55L 1) Jordynn Canelis 17 2) Sanjana Saravanan 16 3) Peyton Willis 14 4) Maddie Mcmurray 16
22 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 2:13.51 1:52.10Y 1) Lilly Linder 15 2) Adrienne Herzog 16 3) Dana Ericksen 15 4) Hannah Luffred 14
Event 24 Men Open 200 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 McMinnville Swim Club 'A' MSC-OR 1:38.75 1:45.00L 18. 1) Neirton Oliveira 16 2) Blake Tillery 19 3) Jacob Porter 18 4) Matthew Valentine 19
2 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 1:40.95 1:44.42L 14. 1) Junior Temotio 24 2) Kyle Wicks 20 3) Noah Cutting 15 4) Victor Brasil 25
3 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 1:41.14 1:45.03L 12. 1) Chris Xue 16 2) Kasey Calwell 16 3) Lucas Ulmer 16 4) Eric Bugna 18
4 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 1:41.28 1:45.10L 10. 1) Alex Bogdan 17 2) Andrew Ortega 17 3) Blake Suh 17 4) Philip Hewitt 17
5 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 1:42.94 1:43.25L 8. 1) Alex La Rosa 16 2) Jacob Weitzel 18 3) Josh Noll 17 4) Sean Calkins 15
6 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 1:45.09 1:43.81L 6. 1) Tyler Soo 15 2) Blake Hulstrom 17 3) Armani Dirks 16 4) Logan Kojiro 15
7 Maverick Aquatics 'B' MAV-OR 1:45.98 1:47.50L 4. 1) Timothy Ly 13 2) Aaron Scobert 20 3) Dalton Boyles 18 4) Kyle Raze 20
8 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 1:46.30 1:47.65L 2. 1) Owen Shiel 18 2) August Peverly 18 3) Charles Morse 17 4) Tim Sandage 18
9 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 1:49.29 1:50.19L 1) Alex Seaver 18 2) David Brody 18 3) Noah Mifsud 15 4) Alex New 18
10 Tigard Tualatin Swim Club 'A' TTSC-OR 1:51.68 1:47.44L 1) Aaron LoPrete 17 2) Kyle Miller 15 3) Carter Howard 15 4) Alex Gonzalez 13
11 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 1:51.78 1:52.81L 1) Luke Hutchinson 15 2) Aaron Reynolds 18 3) Byron Rossmiller 15 4) Jared Dana 15
12 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 1:52.49 1:50.19L 1) Ian Mauk 17 2) Ryan Clark 15 3) Brendon Andersen 16 4) Josh Galbraith 17
13 Hood River Valley Swim Team 'A' HRST-OR 1:52.91 1:48.95L 1) Carlos Galvez 16 2) David Walker 15 3) Leif Bergstrom 14 4) Connor Webb 18
14 Maverick Aquatics 'C' MAV-OR 1:54.55 1:50.19L 1) Austin Suh 15 2) Glemn Avellaneda 16 3) Duncan Parsons 16 4) Logan Colson 17
Event 25A Girls 13 Year Old 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 1:06.27 1:09.84L 9.
2 Mara Newman 13 LOSC-OR 1:06.56 1:09.78L 7.
3 Anna Despain 13 BRSC-OR 1:09.84 1:12.61L 6.
4 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 1:11.22 1:12.01L 5.
5 Emma Donchi 13 THSC-OR 1:12.86 1:13.12L 4.
6 Loryn Trail 13 CAC-OR 1:13.43 1:13.87L 3.
7 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 1:15.05 1:15.51L 2.
8 McKenzie Vogel 13 RYST-OR 1:17.81 1:17.49L 1.
Event 25A Girls 13 Year Old 100 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mara Newman 13 LOSC-OR 1:09.78 1:07.35L
2 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 1:09.84 1:08.83L
3 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 1:12.01 1:13.09L
4 Brynne O'Shea 13 MAC-OR 1:12.38 1:10.63L
5 Anna Despain 13 BRSC-OR 1:12.61 1:13.06L
6 Emma Donchi 13 THSC-OR 1:13.12 1:11.37L
7 Alayna Connor 13 TDPS-OR 1:13.54 1:14.47L
8 Loryn Trail 13 CAC-OR 1:13.87 1:16.36L
9 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 1:15.51 1:17.16L
10 McKenzie Vogel 13 RYST-OR 1:17.49 1:09.29Y
11 Kalea Tetsuka 13 LOSC-OR 1:17.84 1:08.92Y
12 Hannah Brandow 13 TEAM-OR 1:18.38 1:06.18Y
13 Jolie-Rae Ford 13 BDST-OR 1:19.18 1:07.27Y
14 Lydia Van 13 PAC-OR 1:19.47 1:07.90Y
15 Makena Wilcox 13 VSC-OR 1:21.59 1:07.41Y
16 Lara Spurgeon 13 THSC-OR 1:21.68 1:07.86Y
17 Hannah Whitlow 13 BRSC-OR 1:21.79 1:07.01Y
18 Molly Shields 13 TTSC-OR 1:22.00 1:16.20L
19 Hana Iwata-Reuyl 13 MHA-OR 1:22.20 1:08.60Y
20 Shannon Lee 13 HEAT-OR 1:22.98 1:07.55Y
21 Sydney Nakagawa 13 VSC-OR 1:23.15 1:09.34Y
0 Denise Dao 13 RCAC-OR DQ 1:14.06L
0 Emma Li 13 TDPS-OR NS 1:07.22Y
Event 25B Girls 14 Year Old 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Cook 14 THSC-OR 1:06.46 1:09.40L 9.
2 Caitlyn Wilson 14 TTSC-OR 1:09.14 1:11.26L 7.
3 Shelbi Hayzlett 14 MAV-OR 1:09.15 1:11.03L 6.
4 Hannah Peterson 14 BEND-OR 1:09.68 1:12.07L 5.
5 Alina Bibik 14 PAC-OR 1:10.14 1:12.68L 4.
6 Hannah Galbraith 14 HEAT-OR 1:11.07 1:10.23L 3.
7 Elli Ferrin 14 BEND-OR 1:11.33 1:11.56L 2.
8 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 1:11.99 1:13.86L 1.
Event 25B Girls 14 Year Old 100 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Cook 14 THSC-OR 1:09.40 1:09.22L
2 Hannah Galbraith 14 HEAT-OR 1:10.23 1:10.47L
3 Shelbi Hayzlett 14 MAV-OR 1:11.03 1:09.79L
4 Caitlyn Wilson 14 TTSC-OR 1:11.26 1:11.48L
5 Elli Ferrin 14 BEND-OR 1:11.56 1:13.57L
6 Hannah Peterson 14 BEND-OR 1:12.07 1:09.23L
7 Alina Bibik 14 PAC-OR 1:12.68 1:10.75L
8 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 1:13.86 1:14.25L
9 Dhani Freeland 14 HRST-OR 1:14.06 1:13.65L
10 Abbie Young 14 THSC-OR 1:15.30 1:13.92L
11 Laila Kayfes 14 THSC-OR 1:15.91 1:16.48L
12 Kate Westlake 14 MAC-OR 1:16.39 1:14.35L
13 Rylie Ball 14 CAT-OR 1:16.58 1:16.84L
14 Eleanora Kemp 14 MAC-OR 1:17.00 1:15.72L
15 Ciara Chen 14 THSC-OR 1:17.45 1:05.27Y
16 Katharine Kaplan 14 CRST-OR 1:18.57 1:16.57L
17 Sydney Stern 14 MSC-OR 1:19.20 1:06.67Y
18 Colleen Woods 14 CRST-OR 1:19.78 1:17.61L
19 Olivia Dow 14 SSS-OR 1:19.94 1:16.61L
Event 25C Girls 15 & Over 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 1:04.50 1:05.42L 9.
2 Felicia Anderson 15 PAC-OR 1:05.11 1:07.50L 7.
3 Madison Brewer 18 CURR-OR 1:06.40 1:08.53L 6.
4 Marita Sailor 17 THSC-OR 1:06.70 1:07.71L 5.
5 Megan Harper 17 TDPS-OR 1:07.93 1:08.61L 4.
6 Rachel Haney 16 CAC-OR 1:08.80 1:09.46L 3.
7 Anna Panebianco 16 CRST-OR 1:08.92 1:09.54L 2.
8 Julianne Reed 16 LHST-OR 1:10.40 1:09.65L 1.
9 Carmen Mand 17 TDPS-OR 1:09.14 1:11.02L
10 Carly Cannon 17 VSC-OR 1:09.15 1:11.08L
11 Emily Cheng 16 THSC-OR 1:09.57 1:11.30L
12 Dilynn D'Agostino 19 MAV-OR 1:10.97 1:12.14L
13 Allie Engstrom 15 MAC-OR 1:11.24 1:12.23L
14 Evette Dow 16 BRSC-OR 1:11.30 1:11.54L
15 Quin Mclaughlin 17 VSC-OR 1:12.00 1:11.46L
16 Elizabeth Cobb 17 BEND-OR 1:13.15 1:12.33L
Event 25C Girls 15 & Over 100 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Grace Carlson 17 THSC-OR 1:04.74 1:04.08L
2 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 1:05.42 1:05.48L
3 Felicia Anderson 15 PAC-OR 1:07.50 1:06.65L
4 Marita Sailor 17 THSC-OR 1:07.71 1:07.05L
5 Michelle Cefal 17 THSC-OR 1:08.19 1:05.09L
6 Madison Brewer 18 CURR-OR 1:08.53 1:08.18L
7 Megan Harper 17 TDPS-OR 1:08.61 1:07.33L
8 Emily Stevens 18 TTSC-OR 1:09.34 1:08.21L
9 Rachel Haney 16 CAC-OR 1:09.46 1:10.80L
10 Anna Panebianco 16 CRST-OR 1:09.54 1:10.33L
11 Julianne Reed 16 LHST-OR 1:09.65 1:09.38L
12 Carmen Mand 17 TDPS-OR 1:11.02 1:09.51L
13 Carly Cannon 17 VSC-OR 1:11.08 1:08.38L
14 Emily Cheng 16 THSC-OR 1:11.30 1:10.05L
15 Quin Mclaughlin 17 VSC-OR 1:11.46 1:12.91L
16 Evette Dow 16 BRSC-OR 1:11.54 1:14.19L
17 Dilynn D'Agostino 19 MAV-OR 1:12.14 1:10.89L
18 Allie Engstrom 15 MAC-OR 1:12.23 1:11.63L
19 Elizabeth Cobb 17 BEND-OR 1:12.33 1:12.22L
20 Brooke Hofmann 15 BRSC-OR 1:12.33 1:12.69L
21 Vera Hutchison 18 FGSC-OR 1:12.36 1:13.69L
21 Alyse Darnall 17 SSS-OR 1:12.36 1:13.56L
23 Celia Keany 17 THSC-OR 1:12.45 1:10.21L
24 Livi Cox 15 CRST-OR 1:12.52 1:10.45L
25 Abby Maricle 17 BCAC-OR 1:12.72 1:07.14L
26 Lauren Hunter 16 SSS-OR 1:13.09 1:12.92L
27 Katelin Lambert 17 RYST-OR 1:13.85 1:10.46L
28 Emma Boles 15 BRSC-OR 1:14.20 1:02.60Y
29 Maddy Kelly 15 LSC-OR 1:14.41 1:13.47L
30 Kaylee Cooper 16 SSS-OR 1:14.49 1:13.05L
31 Kiera Supple 15 NWA-OR 1:14.87 1:12.97L
32 Molli Hartzell 15 MSC-OR 1:15.18 1:03.58Y
33 Danielle Miller 17 HRST-OR 1:15.22 1:01.83Y
34 Jenny Pinard 16 CAT-OR 1:15.41 1:14.23L
35 Jessica Sparks 17 TDPS-OR 1:16.01 1:12.46L
36 Marissa Young 15 CRST-OR 1:16.25 1:11.88L
37 Jordynn Canelis 17 LOSC-OR 1:16.32 1:12.89L
38 Erin Perry 15 MAC-OR 1:17.76 1:13.56L
39 Sophia Zhou 16 THSC-OR 1:19.09 1:03.73Y
40 Brooke Miller 18 BEND-OR 1:19.11 1:03.27Y
0 Julia Sanders 18 CRST-OR NS 1:05.78L
0 Laura Laderoute 15 OCST-OR NS 1:07.21L
0 Breanna Sapienza 17 SSS-OR NS 1:07.68L
0 Sara Metzsch 15 THSC-OR NS 1:05.26L
Event 25S Girls 13 & Over 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Elizabeth Cobb 17 BEND-OR 0
2 Brooke Hofmann 15 BRSC-OR 0
Event 25S Girls 13 & Over 100 lcm Backstroke Swim-Off
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Elizabeth Cobb 17 BEND-OR 1:09.50
2 Brooke Hofmann 15 BRSC-OR 1:11.16
Event 26A Boys 13 Year Old 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 John Capper 13 TEAM-OR 1:07.27 1:08.63L 9.
2 Timothy Ly 13 MAV-OR 1:07.55 1:10.01L 7.
3 Avery Russell 13 THSC-OR 1:08.10 1:09.84L 6.
4 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 1:08.83 1:10.52L 5.
5 Colby Evenson 13 BRSC-OR 1:09.56 1:11.57L 4.
6 Edan Donaldson 13 WBST-OR 1:12.05 1:12.40L 3.
7 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 1:12.60 1:13.66L 2.
8 Phuc Tran 13 MHA-OR 1:12.78 1:11.93L 1.
Event 26A Boys 13 Year Old 100 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 John Capper 13 TEAM-OR 1:08.63 1:08.89L
2 Avery Russell 13 THSC-OR 1:09.84 1:09.49L
3 Timothy Ly 13 MAV-OR 1:10.01 1:09.82L
4 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 1:10.52 1:10.23L
5 Colby Evenson 13 BRSC-OR 1:11.57 1:10.21L
6 Phuc Tran 13 MHA-OR 1:11.93 1:15.11L
7 Edan Donaldson 13 WBST-OR 1:12.40 1:18.50L
8 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 1:13.66 1:14.75L
9 Matty McComish 13 LOSC-OR 1:14.27 1:15.62L
10 Daisuke Fitial 13 BRSC-OR 1:15.56 1:14.37L
11 Finn McClone 13 LHST-OR 1:16.26 1:18.41L
11 Benjamin Harper 13 TDPS-OR 1:16.26 1:16.57L
13 Noah Cindrich 13 PAC-OR 1:16.67 1:17.92L
14 Brett Rice 13 EA-OR 1:17.86 1:08.57Y
15 Dani Duran 13 PAC-OR 1:18.13 1:17.09L
16 Trace Johnson 13 BCAC-OR 1:18.90 1:18.27L
Event 26B Boys 14 Year Old 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 1:03.04 1:04.47L 9.
2 Benjamin Settle 14 THSC-OR 1:04.25 1:05.63L 7.
3 Austin Chang 14 THSC-OR 1:07.52 1:07.44L 6.
4 Nicky Tsai 14 CAC-OR 1:07.76 1:08.44L 5.
5 Reilly Goddard 14 THSC-OR 1:09.15 1:10.87L 4.
6 Zac O'Hara 14 LHST-OR 1:09.59 1:10.81L 3.
7 Paul Dartu 14 LOSC-OR 1:09.65 1:08.68L 2.
8 Tyler Cook 14 BRSC-OR 1:10.00 1:11.74L 1.
Event 26B Boys 14 Year Old 100 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 1:04.47 1:05.72L
2 Benjamin Settle 14 THSC-OR 1:05.63 1:06.11L
3 Austin Chang 14 THSC-OR 1:07.44 1:07.90L
4 Nicky Tsai 14 CAC-OR 1:08.44 1:12.47L
5 Paul Dartu 14 LOSC-OR 1:08.68 1:08.31L
6 Zac O'Hara 14 LHST-OR 1:10.81 1:14.40L
7 Reilly Goddard 14 THSC-OR 1:10.87 1:11.77L
8 Tyler Cook 14 BRSC-OR 1:11.74 1:13.48L
9 Chris Glaess 14 OCST-OR 1:12.14 1:01.65Y
10 Casey McEuen 14 LSC-OR 1:12.17 1:12.61L
11 Nathan Tuy 14 HEAT-OR 1:12.34 1:14.32L
12 Dylan Cindrich 14 PAC-OR 1:12.95 1:15.65L
13 Aiden Shaevitz 14 NWA-OR 1:13.51 1:15.19L
14 Tate Lighthall 14 CAC-OR 1:14.22 1:17.13L
15 Michael Haring 14 CB-OR 1:14.62 1:14.12L
16 Luke Albert 14 LHST-OR 1:14.87 1:15.57L
17 Alex Olson 14 CB-OR 1:15.43 1:13.29L
18 Colin Aslett 14 THSC-OR 1:15.67 1:17.15L
19 Ben Griswold 14 BEND-OR 1:16.00 1:14.75L
20 Michael Suk 14 CRST-OR 1:20.34 1:04.58Y
0 Jordan Lei 14 THSC-OR NS 1:13.37L
Event 26C Boys 15 & Over 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jaron Hamlik 17 BCAC-OR 59.63 1:02.12L 9.
2 Ethan Hanson 15 PAC-OR 1:01.70 1:03.23L 7.
3 Noah Cutting 15 BRSC-OR 1:01.95 1:04.62L 6.
4 Alex Bogdan 17 MAV-OR 1:02.34 1:03.11L 5.
5 Sean Calkins 15 THSC-OR 1:03.04 1:03.09L 4.
6 Alex La Rosa 16 THSC-OR 1:03.41 1:03.37L 3.
7 Blake Kaufman 18 CURR-OR 1:03.71 1:04.70L 2.
8 Edward Kang 15 LOSC-OR 1:05.01 1:04.70L 1.
9 Eric Bugna 18 CRST-OR 1:04.23 1:04.98L
10 Lucas Ulmer 16 CRST-OR 1:05.20 1:06.79L
11 Jackson Locke Harris 16 MAC-OR 1:05.27 1:06.55L
12 Jeremy Darst 16 BRSC-OR 1:05.38 1:05.47L
13 Chris Xue 16 CRST-OR 1:05.85 1:06.59L
14 Joseph Reedy 18 BRSC-OR 1:07.07 1:06.86L
15 Kyle Miller 15 TTSC-OR 1:07.31 1:08.21L
16 Bjorn Larsen 18 CST-OR 1:11.62 1:09.41L
Event 26C Boys 15 & Over 100 lcm Backstroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jaron Hamlik 17 BCAC-OR 1:02.12 59.44L
2 Sean Calkins 15 THSC-OR 1:03.09 1:01.90L
3 Alex Bogdan 17 MAV-OR 1:03.11 1:04.14L
4 Ethan Hanson 15 PAC-OR 1:03.23 1:02.74L
5 Tyler Soo 15 MAC-OR 1:03.33 1:04.59L
6 Alex La Rosa 16 THSC-OR 1:03.37 1:02.43L
7 Noah Cutting 15 BRSC-OR 1:04.62 1:04.39L
8 Blake Kaufman 18 CURR-OR 1:04.70 1:07.01L
8 Edward Kang 15 LOSC-OR 1:04.70 1:04.72L
10 Matthew Valentine 19 MSC-OR 1:04.95 1:03.98L
11 Eric Bugna 18 CRST-OR 1:04.98 1:07.45L
12 Jeremy Darst 16 BRSC-OR 1:05.47 56.38Y
13 Ben Grubb 16 VSC-OR 1:06.07 1:06.63L
14 Jackson Locke Harris 16 MAC-OR 1:06.55 1:06.31L
15 Chris Xue 16 CRST-OR 1:06.59 1:07.06L
16 Lucas Ulmer 16 CRST-OR 1:06.79 1:04.51L
17 Joseph Reedy 18 BRSC-OR 1:06.86 1:04.70L
18 Kyle Miller 15 TTSC-OR 1:08.21 1:07.85L
19 Wes Tatum 20 CRST-OR 1:08.72 1:06.86L
20 Bjorn Larsen 18 CST-OR 1:09.41 1:07.06L
21 Blake Hulstrom 17 MAC-OR 1:09.43 1:06.99L
22 Alex New 18 TEAM-OR 1:10.46 58.12Y
0 Baxter Halligan 15 BEND-OR NS 57.85Y
0 Tristan Versteeg 17 MSC-OR NS 1:04.85L
0 Tristan Furnary 15 MAC-OR NS 1:01.00L
0 Alan Hermanns 17 TDPS-OR NS 1:06.32L
0 Evan Curtis 15 THSC-OR NS 58.29Y
0 Liam Metzsch 16 THSC-OR NS 1:04.24L
0 Cameron Stitt 18 THSC-OR NS 1:02.06L
0 Aaron Young 19 THSC-OR NS 57.29L
0 Jonathan Zoucha 17 THSC-OR NS 1:01.38L
Event 27A Girls 13 Year Old 200 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Brockman 13 BEND-OR 2:48.17 2:56.31L 9.
2 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 2:55.81 2:57.68L 7.
3 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 3:00.71 3:04.09L 6.
4 Mari Sato 13 MSC-OR 3:02.12 3:10.63L 5.
5 Alexa Borstad 13 BEND-OR 3:02.50 3:08.32L 4.
6 Lauren Yon 13 SHSC-OR 3:04.51 3:00.47L 3.
7 Eugenia Beale 13 THSC-OR 3:04.85 3:04.40L 2.
8 Carmen Hansen 13 BEND-OR 3:05.03 3:10.56L 1.
Event 27A Girls 13 Year Old 200 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Brockman 13 BEND-OR 2:56.31 2:52.56L
2 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 2:57.68 2:57.92L
3 Lauren Yon 13 SHSC-OR 3:00.47 2:58.77L
4 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 3:04.09 3:05.79L
5 Eugenia Beale 13 THSC-OR 3:04.40 3:02.67L
6 Alexa Borstad 13 BEND-OR 3:08.32 3:04.88L
7 Carmen Hansen 13 BEND-OR 3:10.56 2:44.31Y
8 Mari Sato 13 MSC-OR 3:10.63 2:42.70Y
9 Lejla Biberic 13 PAC-OR 3:11.26 2:46.88Y
10 Emma Li 13 TDPS-OR 3:11.50 3:09.32L
11 Nikita Lalwani 13 THSC-OR 3:13.33 3:07.43S
12 Hailey Hyde 13 SCAT-OR 3:14.11 3:12.16L
13 Sarah Martin 13 TTSC-OR 3:14.46 2:43.19Y
14 Erika Winklesky 13 TDPS-OR 3:23.15 2:51.35Y
0 Cali Rowland 13 FGSC-OR NS 2:52.27L
Event 27B Girls 14 Year Old 200 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kenna Holt 14 THSC-OR 2:43.88 2:51.85L 9.
2 Kennedy Bright 14 BEND-OR 2:53.09 2:55.84L 7.
3 Cassie Dallas 14 SCAT-OR 2:56.00 2:58.11L 6.
4 Alina Bibik 14 PAC-OR 2:56.50 3:01.07L 5.
5 Caitlyn Wilson 14 TTSC-OR 2:57.27 2:59.52L 4.
6 Riley Neal 14 HEAT-OR 2:57.44 2:59.27L 3.
7 Teresa Cobb 14 BEND-OR 2:58.19 2:58.63L 2.
8 Vivian Hua 14 THSC-OR 2:59.12 3:00.18L 1.
Event 27B Girls 14 Year Old 200 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kenna Holt 14 THSC-OR 2:51.85 2:44.10L
2 Kennedy Bright 14 BEND-OR 2:55.84 2:49.74L
3 Cassie Dallas 14 SCAT-OR 2:58.11 2:47.31L
4 Teresa Cobb 14 BEND-OR 2:58.63 2:52.56L
5 Riley Neal 14 HEAT-OR 2:59.27 3:04.86L
6 Caitlyn Wilson 14 TTSC-OR 2:59.52 3:03.78L
7 Vivian Hua 14 THSC-OR 3:00.18 3:08.69L
8 Alina Bibik 14 PAC-OR 3:01.07 3:01.53L
9 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 3:01.10 3:01.22L
10 Angela Liu 14 THSC-OR 3:01.72 3:04.58L
11 Fernanda Rodriguez 14 MHA-OR 3:02.00 2:41.89Y
12 Elli Ferrin 14 BEND-OR 3:02.04 3:06.86L
13 Hannah Bodkin 14 BRSC-OR 3:04.26 3:07.72L
14 Olivia Dow 14 SSS-OR 3:05.26 3:00.58L
15 Kyla Penrod 14 MHA-OR 3:05.57 3:04.98L
16 Zane Van Horsen 14 NWA-OR 3:06.93 3:11.05L
17 Allina Chang 14 THSC-OR 3:07.38 3:11.60L
18 Grace Warde 14 NWA-OR 3:07.40 3:09.06L
19 Kate Westlake 14 MAC-OR 3:08.07 3:01.51L
20 Muriah Murray 14 PAC-OR 3:09.30 3:05.93L
21 Lucy Ellis 14 HEAT-OR 3:12.92 3:12.47L
22 Ciara Chen 14 THSC-OR 3:14.02 3:12.30L
23 Liliana Bennett 14 SCAT-OR 3:16.02 2:42.90Y
24 Frances Conable 14 PAC-OR 3:19.49 2:45.25Y
Event 27C Girls 15 & Over 200 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 2:37.13 2:43.61L 9.
2 Blaise Wittenauer-Lee 18 THSC-OR 2:39.31 2:45.33L 7.
3 Robin Pinger 15 OCST-OR 2:42.71 2:44.26L 6.
4 Charlene Yuan 17 THSC-OR 2:42.92 2:43.75L 5.
5 Claire Bacon-Brenes 15 PAC-OR 2:47.19 2:50.31L 4.
6 Shaylyn Brownell 17 GCST-OR 2:48.69 2:51.27L 3.
7 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 2:48.89 2:52.71L 2.
8 Haley Fellows 17 THSC-OR 2:51.67 2:51.49L 1.
9 Darya Samiee 16 CRST-OR 2:50.07 2:56.40L
10 Ali Brauer 19 TTSC-OR 2:50.38 2:52.72L
11 Kylie Webb 16 HRST-OR 2:51.26 2:54.35L
12 Dilynn D'Agostino 19 MAV-OR 2:51.66 2:52.96L
13 Makila Schuck 19 MHA-OR 2:54.29 2:55.31L
14 Abby Schwarte 16 TEAM-OR 2:55.09 2:54.20L
15 Nina Stitt 16 THSC-OR 2:55.68 2:56.56L
16 Megan Lam 15 THSC-OR 2:57.05 2:55.34L
Event 27C Girls 15 & Over 200 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 2:43.61 2:46.57L
2 Charlene Yuan 17 THSC-OR 2:43.75 2:38.51L
3 Robin Pinger 15 OCST-OR 2:44.26 2:44.89L
4 Blaise Wittenauer-Lee 18 THSC-OR 2:45.33 2:38.74L
5 Claire Bacon-Brenes 15 PAC-OR 2:50.31 2:57.44L
6 Shaylyn Brownell 17 GCST-OR 2:51.27 2:53.73L
7 Haley Fellows 17 THSC-OR 2:51.49 2:49.78L
8 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 2:52.71 2:46.63L
9 Ali Brauer 19 TTSC-OR 2:52.72 2:55.17L
10 Dilynn D'Agostino 19 MAV-OR 2:52.96 2:54.71L
11 Abby Schwarte 16 TEAM-OR 2:54.20 2:58.59L
12 Kylie Webb 16 HRST-OR 2:54.35 2:59.47L
13 Makila Schuck 19 MHA-OR 2:55.31 2:54.59L
14 Megan Lam 15 THSC-OR 2:55.34 2:56.71L
15 Claire Stuhr 17 MAC-OR 2:55.64 2:52.95L
16 Darya Samiee 16 CRST-OR 2:56.40 2:52.43L
17 Nina Stitt 16 THSC-OR 2:56.56 2:57.03L
18 Tayliah Allen 15 HEAT-OR 2:56.87 2:59.31L
19 Andrea Young 18 CRST-OR 2:57.32 2:51.78L
20 Livi Cox 15 CRST-OR 2:57.81 2:57.98L
21 Alice Ochs 18 MHA-OR 2:57.84 2:32.26Y
22 Hailey Cablao 16 HEAT-OR 2:58.12 2:58.92L
23 Corinne Bintz 15 CRST-OR 2:58.36 2:58.61L
24 Jerusha Dressel 18 BRSC-OR 2:58.47 2:52.48L
25 Teagan Goforth 15 TTSC-OR 2:59.41 2:58.34L
26 Emmy Daigle 15 MAC-OR 3:00.81 3:00.94L
27 Alissa Frazier 15 OCST-OR 3:01.91 2:53.84L
28 Maya Ahluwalia 15 HEAT-OR 3:04.42 2:59.13L
29 Sonya Ahmadyar 15 TDPS-OR 3:05.18 3:00.74L
30 Ashley Tam 15 TTSC-OR 3:05.44 2:57.88L
31 Marysia Janczak 18 HEAT-OR 3:05.68 2:37.32Y
32 Lexi Heyerly 16 CAT-OR 3:08.16 3:01.06L
33 Oriene Shiel 17 FGSC-OR 3:08.35 2:35.73Y
0 Chrisy Vo 19 BCAC-OR NS 2:58.51L
0 Laura Laderoute 15 OCST-OR NS 2:45.62L
0 Brie Balsbough 17 TDPS-OR NS 2:44.02L
0 Grace Carlson 17 THSC-OR NS 2:43.89L
0 Prudence Rooker 17 THSC-OR NS 2:42.02L
Event 28A Boys 13 Year Old 200 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Josh Bottelberghe 13 PAC-OR 2:39.92 2:44.25L 9.
2 Uriel Tejeda 13 THSC-OR 2:43.46 2:47.24L 7.
3 Colby Evenson 13 BRSC-OR 2:52.82 3:00.22L 6.
4 Rawlins Lupoli 13 SHSC-OR 2:53.30 2:57.26L 5.
5 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 2:54.02 2:57.25L 4.
6 Zach Senner 13 CAC-OR 2:57.11 2:59.99L 3.
7 Maxwell Crowson 13 LHST-OR 3:01.36 3:01.44L 2.
8 Max Woodbury 13 HEAT-OR 3:02.93 3:01.31L 1.
Event 28A Boys 13 Year Old 200 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Josh Bottelberghe 13 PAC-OR 2:44.25 2:54.33L
2 Uriel Tejeda 13 THSC-OR 2:47.24 2:45.78L
3 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 2:57.25 3:10.46L
4 Rawlins Lupoli 13 SHSC-OR 2:57.26 2:52.58L
5 Zach Senner 13 CAC-OR 2:59.99 2:58.86L
6 Colby Evenson 13 BRSC-OR 3:00.22 2:57.74L
7 Max Woodbury 13 HEAT-OR 3:01.31 3:04.93L
8 Maxwell Crowson 13 LHST-OR 3:01.44 3:04.09L
9 Carson Welter 13 HEAT-OR 3:01.48 3:13.01L
10 Raymond Pham 13 MHA-OR 3:01.92 3:09.16L
11 Doug Heymann 13 MAC-OR 3:01.95 3:02.17L
12 Alex Young 13 THSC-OR 3:02.45 3:08.66L
13 Noah Cindrich 13 PAC-OR 3:06.04 3:08.06L
14 Christopher Yoon 13 THSC-OR 3:06.38 3:02.86S
15 Preston Kill 13 MAC-OR 3:07.54 3:15.49L
16 Jaden Humpherys 13 NWA-OR 3:08.04 3:15.41L
17 Jordan Convery 13 MHA-OR 3:09.97 3:13.60L
18 Alon Kornfeld 13 TDPS-OR 3:10.19 3:19.64L
19 Ross Munro 13 MAC-OR 3:11.35 3:16.67L
20 Rowland Lupoli 13 SHSC-OR 3:14.38 3:13.78L
21 Jarod Spencer 13 CB-OR 3:14.43 3:14.77L
22 Ethan Nguyen 13 MHA-OR 3:18.07 3:18.06L
23 Ben Hucke 13 CAC-OR 3:18.23 3:19.51L
24 Joe Lundberg 13 BCAC-OR 3:18.52 3:14.59L
25 Chris Lessenich 13 GPS-OR 3:23.01 3:19.80L
26 Bradley Rzewnicki 13 NCSC-OR 3:23.80 3:18.20L
Event 28B Boys 14 Year Old 200 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Anthony Nosack 14 THSC-OR 2:28.49 2:29.73L 9.
2 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 2:33.75 2:39.11L 7.
3 Taj Mercer 14 BEND-OR 2:34.04 2:35.48L 6.
4 Sam Harquail 14 PAC-OR 2:41.80 2:45.88L 5.
5 Paul Dartu 14 LOSC-OR 2:46.83 2:39.81L 4.
6 Amogh Patki 14 THSC-OR 2:47.13 2:48.56L 3.
7 James Nicorici 14 CRST-OR 2:50.03 2:52.42L 2.
8 Nathan Nguyen 14 MAC-OR 2:53.72 2:51.67L 1.
Event 28B Boys 14 Year Old 200 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Anthony Nosack 14 THSC-OR 2:29.73 2:31.32L
2 Taj Mercer 14 BEND-OR 2:35.48 2:46.04L
3 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 2:39.11 2:39.99L
4 Paul Dartu 14 LOSC-OR 2:39.81 2:41.01L
5 Sam Harquail 14 PAC-OR 2:45.88 2:46.25L
6 Amogh Patki 14 THSC-OR 2:48.56 2:50.37L
7 Nathan Nguyen 14 MAC-OR 2:51.67 2:55.61L
8 James Nicorici 14 CRST-OR 2:52.42 2:55.77L
9 Kamran Walsh 14 TDPS-OR 2:54.19 3:00.87L
10 Thomas Utas 14 CRST-OR 2:55.63 2:52.63L
11 Dylan Fisher 14 HEAT-OR 2:59.70 3:01.69L
12 Mykel Caruso 14 MAV-OR 3:01.02 3:04.62L
13 Shane Williams 14 WSC-OR 3:01.41 3:04.94L
14 Max Harkins 14 TEAM-OR 3:02.32 3:01.97L
15 Addison Beard 14 HEAT-OR 3:02.86 3:04.21L
16 Jacob Dexter 14 MHA-OR 3:03.46 3:06.97L
17 Logan Noble 14 CAC-OR 3:04.81 3:08.60L
18 Michael Haring 14 CB-OR 3:10.61 3:06.30L
0 Paolo Casas 14 THSC-OR NS 2:44.50L
Event 28C Boys 15 & Over 200 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kasey Calwell 16 CRST-OR 2:30.26 2:33.34L 9.
2 Victor Brasil 25 BRSC-OR 2:32.48 2:34.13L 7.
3 Blake Suh 17 MAV-OR 2:36.32 2:35.67L 6.
4 David Perlow 18 TEAM-OR 2:37.11 2:41.61L 5.
5 Andrew Ortega 17 MAV-OR 2:40.19 2:42.35L 4.
6 Kyle Miller 15 TTSC-OR 2:42.61 2:43.15L 3.
7 Eric Xu 15 THSC-OR 2:45.27 2:45.46L 2.
8 Tim Sandage 18 FGSC-OR 2:45.78 2:43.88L 1.
9 Chris Whitehead 21 BDST-OR 2:44.70 2:46.00L
10 Connor King 16 CAT-OR 2:44.77 2:47.17L
11 Milo Hart 15 PAC-OR 2:46.16 2:51.93L
12 August Peverly 18 FGSC-OR 2:48.26 2:47.23L
13 Samuel Shelley 15 THSC-OR 2:48.57 2:49.36L
14 Josh Luffred 17 MHA-OR 2:48.76 2:46.96L
15 Carter Howard 15 TTSC-OR 2:49.77 2:50.02L
16 Joshua Risley 18 CRST-OR 2:50.24 2:48.59L
Event 28C Boys 15 & Over 200 lcm Breaststroke Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kasey Calwell 16 CRST-OR 2:33.34 2:33.93L
2 Victor Brasil 25 BRSC-OR 2:34.13 2:35.95L
3 Blake Suh 17 MAV-OR 2:35.67 2:36.18L
4 Luke Marshall 18 TDPS-OR 2:36.16 2:34.39L
5 Blake Hulstrom 17 MAC-OR 2:38.39 2:40.72L
6 David Perlow 18 TEAM-OR 2:41.61 2:47.09L
7 Andrew Ortega 17 MAV-OR 2:42.35 2:39.25L
8 Garen Marter 15 MAC-OR 2:42.60 2:44.61L
9 Kyle Miller 15 TTSC-OR 2:43.15 2:46.06L
10 Tim Sandage 18 FGSC-OR 2:43.88 2:48.64L
11 Eric Xu 15 THSC-OR 2:45.46 2:44.24L
12 Chris Whitehead 21 BDST-OR 2:46.00 2:19.30Y
13 Josh Luffred 17 MHA-OR 2:46.96 2:25.03Y
14 Connor King 16 CAT-OR 2:47.17 2:50.91L
15 August Peverly 18 FGSC-OR 2:47.23 2:20.25Y
16 Joshua Risley 18 CRST-OR 2:48.59 2:50.03L
17 Samuel Shelley 15 THSC-OR 2:49.36 2:46.80L
18 Carter Howard 15 TTSC-OR 2:50.02 2:49.49L
19 Logan Kojiro 15 MAC-OR 2:51.23 2:47.68L
20 Milo Hart 15 PAC-OR 2:51.93 2:48.15L
21 Nick McMillan 17 UN-M-OR 2:52.92 2:50.74L
22 Armani Dirks 16 MAC-OR 2:53.53 2:26.29Y
23 Owen Shiel 18 FGSC-OR 2:53.55 2:49.23L
24 Ian Mauk 17 HEAT-OR 2:54.07 2:23.60Y
24 Austin Suh 15 MAV-OR 2:54.07 2:47.57L
26 Daniel Huth 15 SSS-OR 2:54.60 2:49.88L
27 Josh Galbraith 17 HEAT-OR 2:56.60 2:50.99L
28 Keanu Shadron 17 MHA-OR 2:59.43 2:51.93L
0 Alan Hermanns 17 TDPS-OR NS 2:49.29L
0 Tate Wegehaupt 20 TTSC-OR NS 2:05.49Y
0 Cameron Stitt 18 THSC-OR NS 2:36.01L
0 Curtis Klein 18 UN-L-OR NS 2:18.99Y
Event 29A Girls 13 Year Old 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 2:09.79 2:14.55L 9.
2 Iseult McMahon 13 THSC-OR 2:12.82 2:15.78L 7.
3 Emily Brockman 13 BEND-OR 2:16.22 2:19.36L 6.
4 Mara Newman 13 LOSC-OR 2:17.06 2:20.56L 5.
5 Jolie-Rae Ford 13 BDST-OR 2:17.09 2:21.37L 4.
6 Lindsey Soule 13 CAT-OR 2:17.90 2:17.56L 3.
7 Anna Despain 13 BRSC-OR 2:18.20 2:20.22L 2.
8 Sam Berman 13 PAC-OR 2:19.78 2:21.23L 1.
Event 29A Girls 13 Year Old 200 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 2:14.55 2:15.82L
2 Iseult McMahon 13 THSC-OR 2:15.78 2:12.75L
3 Lindsey Soule 13 CAT-OR 2:17.56 2:21.72L
4 Alayna Connor 13 TDPS-OR 2:19.32 2:24.87L
5 Emily Brockman 13 BEND-OR 2:19.36 2:22.80L
6 Anna Despain 13 BRSC-OR 2:20.22 2:19.84L
7 Mara Newman 13 LOSC-OR 2:20.56 2:19.23L
8 Sam Berman 13 PAC-OR 2:21.23 2:25.00L
9 Jolie-Rae Ford 13 BDST-OR 2:21.37 2:24.81L
10 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 2:21.83 2:24.31L
11 Molly Shields 13 TTSC-OR 2:22.09 2:24.01L
12 Samantha Brich 13 TTSC-OR 2:22.54 2:23.95L
13 Nadia Smith 13 HRST-OR 2:24.08 2:27.45L
14 Makena Wilcox 13 VSC-OR 2:25.77 2:28.32L
15 Hannah Hilstad 13 MAV-OR 2:27.45 2:28.00L
16 Ashley Williams 13 MAC-OR 2:27.47 2:08.56Y
17 Mia Davis 13 SHSC-OR 2:27.51 2:09.95Y
18 Alaina Otterstrom 13 BRSC-OR 2:28.30 2:28.94L
19 Mari Sato 13 MSC-OR 2:28.44 2:09.91Y
20 Kaitlyn Hester 13 CB-OR 2:29.46 2:07.54Y
21 Bryn Lasher 13 MHA-OR 2:29.59 2:27.62L
22 Brianna Blasingame 13 HEAT-OR 2:32.30 2:08.24Y
23 Laurel Soderquist 13 PAC-OR 2:39.23 2:21.71S
Event 29B Girls 14 Year Old 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Cook 14 THSC-OR 2:09.23 2:13.69L 9.
2 Lucie Davis 14 SHSC-OR 2:10.70 2:11.43L 7.
3 Dhani Freeland 14 HRST-OR 2:12.59 2:15.40L 6.
4 Laura Epperson 14 THSC-OR 2:13.88 2:17.10L 5.
5 Jamie Stone 14 MHA-OR 2:14.39 2:16.87L 4.
6 Laila Kayfes 14 THSC-OR 2:16.09 2:17.75L 3.
7 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 2:17.43 2:17.54L 2.
8 Abbie Young 14 THSC-OR 2:18.27 2:18.65L 1.
Event 29B Girls 14 Year Old 200 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Lucie Davis 14 SHSC-OR 2:11.43 2:11.01L
2 Emily Cook 14 THSC-OR 2:13.69 2:09.89L
3 Dhani Freeland 14 HRST-OR 2:15.40 2:15.07L
4 Jamie Stone 14 MHA-OR 2:16.87 2:15.92L
5 Laura Epperson 14 THSC-OR 2:17.10 2:14.72L
6 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 2:17.54 2:18.72L
7 Laila Kayfes 14 THSC-OR 2:17.75 2:17.35L
8 Abbie Young 14 THSC-OR 2:18.65 2:20.17L
9 Stefanie McMillan 14 UN-M-OR 2:20.46 2:23.18L
10 Hannah Peterson 14 BEND-OR 2:21.32 2:18.65L
11 Mycah Ellis 14 HEAT-OR 2:21.70 2:21.50L
12 Shelbi Hayzlett 14 MAV-OR 2:22.08 2:24.64L
13 Hannah Galbraith 14 HEAT-OR 2:23.75 2:21.55L
14 Katharine Kaplan 14 CRST-OR 2:24.21 2:23.82L
15 Sarah Anderson 14 BRSC-OR 2:24.85 2:07.34Y
16 Eleanora Kemp 14 MAC-OR 2:27.01 2:24.78L
0 Sierra Sexton 14 TDPS-OR NS 2:20.86L
Event 29C Girls 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Celia Keany 17 THSC-OR 2:06.24 2:08.05L 9.
2 Marita Sailor 17 THSC-OR 2:10.14 2:11.70L 7.
3 Jessie James 19 THSC-OR 2:10.44 2:10.08L 6.
4 Emily Cheng 16 THSC-OR 2:10.51 2:12.10L 5.
5 Madison Brewer 18 CURR-OR 2:11.12 2:11.43L 4.
6 Rory Kearns 16 THSC-OR 2:14.00 2:14.08L 3.
7 Merritt Allen 16 CURR-OR 2:14.42 2:14.11L 2.
8 Nikki Overton 19 MHA-OR 2:15.33 2:14.08L 1.
9 Darya Samiee 16 CRST-OR 2:12.49 2:16.45L
10 Alyse Darnall 17 SSS-OR 2:12.74 2:16.13L
11 Carmen Mand 17 TDPS-OR 2:13.26 2:15.05L
12 Megan Harper 17 TDPS-OR 2:13.74 2:16.29L
13 Felicia Anderson 15 PAC-OR 2:14.74 2:17.05L
14 Anna Panebianco 16 CRST-OR 2:16.53 2:17.04L
15 Chyna Fish 15 CURR-OR 2:19.63 2:17.97L
16 Chrisy Vo 19 BCAC-OR 2:22.69 2:17.29L
Event 29C Girls 15 & Over 200 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Celia Keany 17 THSC-OR 2:08.05 2:08.03L
2 Jessie James 19 THSC-OR 2:10.08 2:07.90L
3 Madison Brewer 18 CURR-OR 2:11.43 2:14.10L
4 Prudence Rooker 17 THSC-OR 2:11.48 2:06.45L
5 Marita Sailor 17 THSC-OR 2:11.70 2:09.35L
6 Emily Cheng 16 THSC-OR 2:12.10 2:11.44L
7 Nikki Overton 19 MHA-OR 2:14.08 2:16.81L
7 Rory Kearns 16 THSC-OR 2:14.08 2:11.24L
9 Merritt Allen 16 CURR-OR 2:14.11 2:18.04L
10 Carmen Mand 17 TDPS-OR 2:15.05 2:15.07L
11 Alyse Darnall 17 SSS-OR 2:16.13 2:19.56L
12 Megan Harper 17 TDPS-OR 2:16.29 2:15.72L
13 Darya Samiee 16 CRST-OR 2:16.45 2:13.21L
14 Anna Panebianco 16 CRST-OR 2:17.04 2:18.88L
15 Felicia Anderson 15 PAC-OR 2:17.05 2:14.15L
16 Chrisy Vo 19 BCAC-OR 2:17.29 2:18.61L
17 Chyna Fish 15 CURR-OR 2:17.97 1:59.03Y
18 Alyssa Fuji 17 THSC-OR 2:17.99 2:17.46L
19 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 2:18.07 2:13.07L
20 Christy Hartenstein 17 BCAC-OR 2:18.31 2:18.67L
21 Andrea Young 18 CRST-OR 2:18.39 2:14.82L
22 Britney Baker 17 NWA-OR 2:18.62 1:58.89Y
23 Sidney Pinger 17 OCST-OR 2:19.00 2:16.85L
24 Lauren Robeznieks 19 UN-P-OR 2:19.03 2:16.30L
25 Evette Dow 16 BRSC-OR 2:19.10 2:19.88L
26 Cathlyn Medina 16 TEAM-OR 2:19.28 2:18.93L
27 Teagan Goforth 15 TTSC-OR 2:19.30 2:19.37L
28 Erin Perry 15 MAC-OR 2:20.08 2:19.25L
29 Kayla Ashland 16 CAT-OR 2:20.14 2:04.26Y
30 Alice Ochs 18 MHA-OR 2:20.70 2:19.46L
31 Oriene Shiel 17 FGSC-OR 2:20.85 2:03.70Y
32 Mya Falk 15 WSC-OR 2:20.90 2:04.36Y
33 Sophia Zhou 16 THSC-OR 2:21.16 2:15.59L
34 Maddie Mcmurray 16 LOSC-OR 2:22.34 2:04.08Y
35 Kaylee Cooper 16 SSS-OR 2:22.69 1:57.75Y
36 Alyssa Bennett 15 SCAT-OR 2:22.76 2:17.06L
37 Alondra Martinez 16 FGSC-OR 2:23.09 2:19.40L
38 Erika Sato 17 MSC-OR 2:23.49 2:01.50Y
39 Sonya Ahmadyar 15 TDPS-OR 2:24.96 2:03.16Y
40 Alissa Frazier 15 OCST-OR 2:25.01 2:15.46L
41 Maddy Kelly 15 LSC-OR 2:25.17 2:03.48Y
42 Allie Rasmussen 16 NWA-OR 2:25.80 2:17.26L
43 Kiera Supple 15 NWA-OR 2:27.55 2:03.33Y
44 Lauren Hunter 16 SSS-OR 2:27.63 2:03.71Y
45 Yifan Mao 15 LOSC-OR 2:28.82 2:03.04Y
0 Monica Bottelberghe 17 PAC-OR NS 2:07.21L
0 Katelin Lambert 17 RYST-OR NS 2:04.01Y
0 Breanna Sapienza 17 SSS-OR NS 2:10.22L
0 Grace Carlson 17 THSC-OR NS 2:04.49L
0 Michelle Cefal 17 THSC-OR NS 2:05.73L
0 Sara Metzsch 15 THSC-OR NS 2:09.21L
Event 30A Boys 13 Year Old 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Avery Russell 13 THSC-OR 2:10.50 2:11.05L 9.
2 Timothy Ly 13 MAV-OR 2:11.58 2:14.27L 7.
3 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 2:12.56 2:12.82L 6.
4 Siddharth Pai 13 THSC-OR 2:13.46 2:12.96L 5.
5 Doug Heymann 13 MAC-OR 2:14.01 2:17.41L 4.
6 Levi Burres 13 MSC-OR 2:15.11 2:15.43L 3.
7 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 2:16.28 2:17.39L 2.
8 John Capper 13 TEAM-OR 2:17.89 2:17.92L 1.
Event 30A Boys 13 Year Old 200 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Avery Russell 13 THSC-OR 2:11.05 2:17.18L
2 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 2:12.82 2:16.27L
3 Siddharth Pai 13 THSC-OR 2:12.96 2:17.08L
4 Timothy Ly 13 MAV-OR 2:14.27 2:19.01L
5 Levi Burres 13 MSC-OR 2:15.43 2:19.27L
6 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 2:17.39 2:16.78L
7 Doug Heymann 13 MAC-OR 2:17.41 2:17.21L
8 John Capper 13 TEAM-OR 2:17.92 2:20.32L
9 Daisuke Fitial 13 BRSC-OR 2:18.81 2:23.55L
10 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 2:20.30 2:20.21L
11 Zach Senner 13 CAC-OR 2:20.50 2:20.97L
12 Jordan Convery 13 MHA-OR 2:21.47 2:21.50L
13 Raymond Pham 13 MHA-OR 2:22.06 2:26.12L
14 Benjamin Harper 13 TDPS-OR 2:24.11 2:26.45L
15 Chris Lessenich 13 GPS-OR 2:24.60 2:09.14Y
16 Trace Johnson 13 BCAC-OR 2:25.40 2:27.76L
17 Jarod Spencer 13 CB-OR 2:25.44 2:23.33L
18 Maxwell Crowson 13 LHST-OR 2:29.11 2:07.56Y
19 Alex Gonzalez 13 TTSC-OR 2:29.79 2:28.42L
20 Josh Bottelberghe 13 PAC-OR 2:30.48 2:20.83L
21 Christopher Yoon 13 THSC-OR 2:33.19 2:10.38Y
22 Joe Lundberg 13 BCAC-OR 2:34.29 2:28.02L
Event 30B Boys 14 Year Old 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 1:57.83 2:02.03L 9.
2 Myron Shen 14 THSC-OR 1:59.70 2:02.99L 7.
3 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 2:04.72 2:05.72L 6.
4 Joshua Yadao 14 THSC-OR 2:05.92 2:07.78L 5.
5 Nathan Cage 14 BRSC-OR 2:08.10 2:07.09L 4.
6 Andrew Chang 14 CRST-OR 2:08.16 2:08.55L 3.
7 Austin Chang 14 THSC-OR 2:09.40 2:09.23L 2.
8 Tyler Cook 14 BRSC-OR 2:11.35 2:10.50L 1.
Event 30B Boys 14 Year Old 200 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 2:02.03 2:03.66L
2 Myron Shen 14 THSC-OR 2:02.99 2:03.34L
3 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 2:05.72 2:05.63L
4 Nathan Cage 14 BRSC-OR 2:07.09 2:10.49L
5 Joshua Yadao 14 THSC-OR 2:07.78 2:06.19L
6 Andrew Chang 14 CRST-OR 2:08.55 2:09.62L
7 Austin Chang 14 THSC-OR 2:09.23 2:12.05L
8 Tyler Cook 14 BRSC-OR 2:10.50 2:15.25L
9 Wally Ceccanese 14 TEAM-OR 2:10.94 2:14.19L
10 Matthew Arnold 14 THSC-OR 2:11.37 2:09.90L
11 Reilly Goddard 14 THSC-OR 2:11.95 2:13.59L
12 Colin TaylorMays 14 EA-OR 2:13.27 2:16.65L
13 Tristan James 14 WSC-OR 2:14.31 2:15.75L
14 Trevor McGougan 14 FGSC-OR 2:14.60 2:19.91L
15 Dylan Fisher 14 HEAT-OR 2:15.25 2:16.13L
16 Nicky Tsai 14 CAC-OR 2:15.51 2:19.94L
17 Nathan Hager 14 SHSC-OR 2:15.64 2:16.82L
18 Casey McEuen 14 LSC-OR 2:17.62 2:01.76Y
19 Jacob Dexter 14 MHA-OR 2:18.29 2:16.40L
20 Colin Aslett 14 THSC-OR 2:18.48 2:01.91Y
21 Aiden Shaevitz 14 NWA-OR 2:19.04 2:01.48Y
22 Luke Albert 14 LHST-OR 2:19.12 2:14.38S
23 Otis Shiel 14 FGSC-OR 2:19.49 2:20.72L
24 Daniel Endicott 14 RYST-OR 2:22.50 2:14.23L
Event 30C Boys 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alex Seaver 18 TEAM-OR 1:58.26 2:01.47L 9.
2 Wyatt Engler 16 LSC-OR 1:59.04 2:00.25L 7.
3 Ben Grubb 16 VSC-OR 1:59.08 2:00.33L 6.
4 Noah Cutting 15 BRSC-OR 2:01.31 2:06.08L 5.
5 Charles Morse 17 FGSC-OR 2:01.55 2:03.82L 4.
6 Josh Noll 17 THSC-OR 2:01.92 2:04.26L 3.
7 Enrike Marquez 16 PAC-OR 2:02.05 2:03.07L 2.
8 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 2:02.85 2:01.73L 1.
9 Andrew Ortega 17 MAV-OR 2:05.00 2:06.87L
10 Edward Kang 15 LOSC-OR 2:05.82 2:07.36L
11 David Spurgeon 15 THSC-OR 2:06.14 2:06.57L
12 Eric Bugna 18 CRST-OR 2:06.21 2:06.63L
13 Chris Xue 16 CRST-OR 2:07.30 2:08.20L
14 Aaron LoPrete 17 TTSC-OR 2:07.92 2:09.16L
15 Nick McMillan 17 UN-M-OR 2:09.96 2:11.92L
Event 30C Boys 15 & Over 200 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Wyatt Engler 16 LSC-OR 2:00.25 2:02.42L
2 Ben Grubb 16 VSC-OR 2:00.33 2:00.97L
3 Alex Seaver 18 TEAM-OR 2:01.47 1:59.76L
4 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 2:01.73 2:02.62L
5 Jacob Porter 18 MSC-OR 2:02.36 2:04.80L
6 Enrike Marquez 16 PAC-OR 2:03.07 2:05.95L
7 Charles Morse 17 FGSC-OR 2:03.82 2:06.45L
8 Josh Noll 17 THSC-OR 2:04.26 2:02.74L
9 Noah Cutting 15 BRSC-OR 2:06.08 2:03.59L
10 David Spurgeon 15 THSC-OR 2:06.57 2:06.66L
11 Eric Bugna 18 CRST-OR 2:06.63 2:05.69L
12 Andrew Ortega 17 MAV-OR 2:06.87 2:01.87L
13 Edward Kang 15 LOSC-OR 2:07.36 1:49.57Y
14 Chris Xue 16 CRST-OR 2:08.20 2:06.80L
15 Aaron LoPrete 17 TTSC-OR 2:09.16 1:50.97Y
16 Jared Dana 15 PAC-OR 2:10.08 1:52.57Y
17 Nick McMillan 17 UN-M-OR 2:11.92 2:07.66L
18 Armani Dirks 16 MAC-OR 2:13.97 2:07.25L
0 Liam Metzsch 16 THSC-OR NS 1:59.97L
0 Cameron Stitt 18 THSC-OR NS 1:55.22L
0 Jonathan Zoucha 17 THSC-OR NS 1:54.36L
Event 31A Girls 13 Year Old 400 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Audrie Stephens 13 BEND-OR 5:14.10 5:22.11L 9.
2 Lindsey Soule 13 CAT-OR 5:24.92 5:36.43L 7.
3 Emma Donchi 13 THSC-OR 5:25.65 5:34.17L 6.
4 Iseult McMahon 13 THSC-OR 5:27.30 5:29.78L 5.
5 Sarah Krueger 13 HEAT-OR 5:29.73 5:35.58L 4.
6 Lauren Yon 13 SHSC-OR 5:32.67 5:37.34L 3.
7 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 5:34.51 5:36.08L 2.
8 Eugenia Beale 13 THSC-OR 5:38.95 5:40.53L 1.
9 Brynne O'Shea 13 MAC-OR 5:39.56 6:02.40L
10 Samantha Brich 13 TTSC-OR 5:53.88 5:45.07L
11 Sahara Rout 13 HEAT-OR 5:54.23 6:04.02L
12 Ashley Williams 13 MAC-OR 5:54.67 5:10.86Y
13 Kalea Tetsuka 13 LOSC-OR 5:56.55 5:59.48L
14 Nadia Smith 13 HRST-OR 5:56.58 6:00.35L
15 Anne Walkup 13 TEAM-OR 6:01.65 6:07.99L
16 Kaitlyn Hester 13 CB-OR 6:01.77 6:00.78L
17 Hailey Hyde 13 SCAT-OR 6:06.04 6:08.15L
18 Brianna Blasingame 13 HEAT-OR 6:16.59 5:14.56Y
Event 31B Girls 14 Year Old 400 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Cassidy Brennan 14 THSC-OR 5:08.59 5:06.84L 9.
2 Jacqueline Price 14 WSC-OR 5:25.41 5:35.96L 7.
3 Teresa Cobb 14 BEND-OR 5:26.24 5:16.21L 6.
4 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 5:28.78 5:40.83L 5.
5 Lucie Davis 14 SHSC-OR 5:30.45 5:29.44L 4.
6 Cassie Dallas 14 SCAT-OR 5:30.87 5:33.80L 3.
7 Angela Liu 14 THSC-OR 5:31.32 5:44.66L 2.
8 Kennedy Bright 14 BEND-OR 5:34.17 5:42.33L 1.
9 Alexa Roemer 14 BCAC-OR 5:34.42 5:48.18L
10 Eleanora Kemp 14 MAC-OR 5:42.04 5:38.07L
11 Kenna Holt 14 THSC-OR 5:42.80 5:47.61L
12 Stefanie McMillan 14 UN-M-OR 5:47.07 5:49.46L
13 Ciara Chen 14 THSC-OR 5:56.22 6:00.98L
14 Vivian Hua 14 THSC-OR 5:58.35 5:13.48Y
15 Anna Pagel 14 HEAT-OR 5:59.48 5:13.81Y
16 Olivia Dow 14 SSS-OR 5:59.74 5:57.58L
17 Liliana Bennett 14 SCAT-OR 6:02.72 5:16.23Y
18 Kate Westlake 14 MAC-OR 6:04.84 5:16.67Y
19 Sarah Anderson 14 BRSC-OR 6:06.63 5:17.05Y
Event 31C Girls 15 & Over 400 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Megan Lam 15 THSC-OR 5:09.94 5:09.06L 9.
2 Jessie James 19 THSC-OR 5:10.24 5:03.85L 7.
3 Merritt Allen 16 CURR-OR 5:15.83 5:22.01L 6.
4 Nina Stitt 16 THSC-OR 5:20.68 5:23.47L 5.
5 Alyssa Fuji 17 THSC-OR 5:25.81 5:30.07L 4.
6 Christy Hartenstein 17 BCAC-OR 5:26.14 5:23.18L 3.
7 Sidney Pinger 17 OCST-OR 5:29.07 5:29.65L 2.
8 Kylie Webb 16 HRST-OR 5:30.50 5:36.53L 1.
9 Haley Fellows 17 THSC-OR 5:31.63 5:32.24L
10 Elizabeth Cobb 17 BEND-OR 5:32.40 5:45.47L
11 Shaylyn Brownell 17 GCST-OR 5:33.46 4:51.40Y
12 Vera Hutchison 18 FGSC-OR 5:33.69 5:20.46L
13 Chyna Fish 15 CURR-OR 5:33.82 5:28.90L
14 Haley Houghton 16 CAC-OR 5:36.67 5:34.30L
15 Hannah Ahluwalia 15 HEAT-OR 5:37.34 5:45.92L
16 Alondra Martinez 16 FGSC-OR 5:37.55 5:33.01L
17 Abi Diaz 17 BRSC-OR 5:37.82 5:42.11L
18 Erinn Blessinger 15 MAC-OR 5:38.86 5:45.37L
19 Lauren Wagner 15 MAC-OR 5:39.48 5:44.09L
20 Brooke Miller 18 BEND-OR 5:43.45 4:47.78Y
21 Evette Dow 16 BRSC-OR 5:43.68 5:42.29L
22 Claire Stuhr 17 MAC-OR 5:49.68 5:31.36L
23 Marissa Young 15 CRST-OR 5:54.73 5:45.05L
24 Hannah Pickett 18 CRST-OR 5:59.42 5:37.79L
Event 32A Boys 13 Year Old 400 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Uriel Tejeda 13 THSC-OR 5:08.47 5:10.07L 9.
2 Evan Carlson 13 THSC-OR 5:18.41 5:25.89L 7.
3 Levi Burres 13 MSC-OR 5:20.24 5:33.60L 6.
4 Siddharth Pai 13 THSC-OR 5:23.46 5:32.63L 5.
5 Josh Bottelberghe 13 PAC-OR 5:30.67 5:33.32L 4.
6 Alex Young 13 THSC-OR 5:35.17 5:40.56L 3.
7 Edan Donaldson 13 WBST-OR 5:38.89 6:00.19L 2.
8 Max Woodbury 13 HEAT-OR 5:43.81 5:50.25L 1.
9 Ross Munro 13 MAC-OR 5:47.08 5:59.53L
10 Rawlins Lupoli 13 SHSC-OR 5:47.84 5:56.24L
11 Noah Cindrich 13 PAC-OR 5:55.32 5:59.35L
12 Josh Breuer 13 TOR-OR 6:07.47 6:10.20L
Event 32B Boys 14 Year Old 400 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Myron Shen 14 THSC-OR 4:41.78 5:00.44L 9.
2 Anthony Nosack 14 THSC-OR 4:46.79 4:52.64L 7.
3 Taj Mercer 14 BEND-OR 4:54.27 5:07.72L 6.
4 Nathan Cage 14 BRSC-OR 5:02.48 5:03.16L 5.
5 Benjamin Settle 14 THSC-OR 5:06.27 5:10.65L 4.
6 Andrew Chang 14 CRST-OR 5:08.71 5:13.42L 3.
7 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 5:12.14 5:19.95L 2.
8 Paul Dartu 14 LOSC-OR 5:12.84 5:16.02L 1.
9 Matthew Arnold 14 THSC-OR 5:13.06 5:13.96L
10 James Nicorici 14 CRST-OR 5:17.04 5:24.17L
11 Sam Harquail 14 PAC-OR 5:24.72 5:20.77L
12 Dylan Cindrich 14 PAC-OR 5:28.08 5:34.64L
13 Jacob Dexter 14 MHA-OR 5:34.61 5:30.98L
14 Otis Shiel 14 FGSC-OR 5:38.84 5:47.75L
15 Nathan Tuy 14 HEAT-OR 5:41.34 5:51.99L
0 Nathan Nguyen 14 MAC-OR DQ 4:53.71Y
Event 32C Boys 15 & Over 400 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Kasey Calwell 16 CRST-OR 4:43.95 4:57.39L 9.
2 Sean Calkins 15 THSC-OR 4:48.35 4:54.34L 7.
3 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 4:48.51 4:43.67L 6.
4 Alex La Rosa 16 THSC-OR 4:49.40 4:55.56L 5.
5 David Perlow 18 TEAM-OR 4:57.16 5:04.73L 4.
6 Tim Sandage 18 FGSC-OR 5:06.60 5:05.58L 3.
7 Luke Hutchinson 15 PAC-OR 5:07.39 5:07.12S 2.
8 Garen Marter 15 MAC-OR 5:09.47 4:22.63Y 1.
9 Carson Murphy 15 RYST-OR 5:09.58 5:14.96L
10 Aaron Reynolds 18 PAC-OR 5:11.63 5:08.01L
11 Samuel Shelley 15 THSC-OR 5:11.91 5:14.60L
12 August Peverly 18 FGSC-OR 5:14.15 5:10.31L
13 Josh Luffred 17 MHA-OR 5:16.62 4:37.77Y
14 Aaron LoPrete 17 TTSC-OR 5:18.09 4:34.79Y
15 Jared Dana 15 PAC-OR 5:20.56 5:05.42S
16 Eric Xu 15 THSC-OR 5:20.66 4:31.55Y
17 Owen Shiel 18 FGSC-OR 5:23.56 4:31.56Y
18 Byron Rossmiller 15 PAC-OR 5:34.04 4:38.02Y
19 David Walker 15 HRST-OR 5:37.71 4:40.34Y
0 Jaron Hamlik 17 BCAC-OR NS 4:50.59L
Event 33 Girls 13 - 14 400 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 4:30.39 4:30.67L 18. 1) Cassidy Brennan 14 2) Kenna Holt 14 3) Emma Donchi 13 4) Emily Cook 14
2 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 4:44.66 4:50.81L 14. 1) Hannah Galbraith 14 2) Mycah Ellis 14 3) Sarah Krueger 13 4) Riley Neal 14
3 The Dolphins Swim Team 'A' TDPS-OR 4:44.68 4:49.09L 12. 1) Lindsay Swail 13 2) Emma Li 13 3) Jordan Ashmore 13 4) Alayna Connor 13
4 Bend Swim Club 'A' BEND-OR 4:46.47 4:42.96L 10. 1) Hannah Peterson 14 2) Emily Brockman 13 3) Audrie Stephens 13 4) Kennedy Bright 14
5 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 4:52.14 5:01.30L 8. 1) Anna Despain 13 2) Joanna Zuckerman 13 3) Marissa Kuch 13 4) Hannah Bodkin 14
6 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 4:53.86 4:51.00L 6. 1) Abbie Young 14 2) Stephanie Maeda 13 3) Laura Epperson 14 4) Iseult McMahon 13
7 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 4:56.12 4:57.97L 4. 1) Madison Johnson 14 2) Kyla Penrod 14 3) Bryn Lasher 13 4) Jamie Stone 14
8 Tigard Tualatin Swim Club 'A' TTSC-OR 4:56.57 4:54.17L 2. 1) Caitlyn Wilson 14 2) Sarah Martin 13 3) Samantha Brich 13 4) Molly Shields 13
9 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 4:57.52 5:00.88L 1) Eugenia Beale 13 2) Vivian Hua 14 3) Angela Liu 14 4) Laila Kayfes 14
10 Sweet Home Swim Club 'A' SHSC-OR 5:02.28 4:55.63L 1) Makayla Nelson 14 2) Lauren Yon 13 3) Mia Davis 13 4) Lucie Davis 14
11 Bend Swim Club 'B' BEND-OR 5:04.24 5:06.19L 1) Elli Ferrin 14 2) Alexa Borstad 13 3) Teresa Cobb 14 4) Carmen Hansen 13
12 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 5:06.23 5:05.09L 1) Lydia Van 13 2) Muriah Murray 14 3) Sam Berman 13 4) Frances Conable 14
13 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 5:10.31 5:16.08L 1) Cecilia Zerr 14 2) Rachel Larsen 14 3) Anne Walkup 13 4) Hannah Brandow 13
14 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 5:12.23 5:21.99L 1) Katharine Kaplan 14 2) Ana Janiszewski 14 3) Colleen Woods 14 4) Shelby Conrad 13
15 BearCat Swim Club 'B' BRSC-OR 5:15.99 5:19.74L 1) Hannah Whitlow 13 2) Jamie Zuckerman 13 3) Alaina Otterstrom 13 4) Sarah Anderson 14
16 South Coast Aquatic Team 'A' SCAT-OR 5:17.10 5:14.89L 1) Hailey Hyde 13 2) Cassie Dallas 14 3) Zaraya Estrada 13 4) Liliana Bennett 14
0 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR DQ 5:17.77L 1) Shannon Lee 13 2) Lucy Ellis 14 3) Sahara Rout 13 4) Anna Pagel 14
Event 34 Boys 13 - 14 400 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 4:11.04 4:13.54L 18. 1) Benjamin Settle 14 2) Anthony Nosack 14 3) Myron Shen 14 4) Jaume Martinez-Calvo 14
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 4:28.91 4:25.76L 14. 1) Austin Chang 14 2) Uriel Tejeda 13 3) Joshua Yadao 14 4) Reilly Goddard 14
3 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 4:33.04 4:39.07L 12. 1) Andrew Chang 14 2) Thomas Utas 14 3) James Nicorici 14 4) Maksim Dolbinin 13
4 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 4:35.16 4:33.47L 10. 1) Avery Russell 13 2) Amogh Patki 14 3) Siddharth Pai 13 4) Matthew Arnold 14
5 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 4:38.28 4:42.32L 8. 1) Tyler Cook 14 2) Colby Evenson 13 3) Nathan Cage 14 4) Daisuke Fitial 13
6 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 4:38.32 4:43.93L 6. 1) John Capper 13 2) Max Harkins 14 3) Wally Ceccanese 14 4) Austin Gillem 14
7 Cascade Aquatic Club 'A' CAC-OR 4:43.57 4:50.36L 4. 1) Nicky Tsai 14 2) Zach Senner 13 3) Logan Noble 14 4) Tate Lighthall 14
8 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 4:44.75 4:46.88L 2. 1) Nathan Tuy 14 2) Kyle Berquist 14 3) Dylan Fisher 14 4) Addison Beard 14
9 Tualatin Hills Thunderbolts 'D' THSC-OR 4:45.12 4:46.47L 1) Evan Carlson 13 2) Alex Young 13 3) Gavin Gleaves 13 4) Colin Aslett 14
10 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 4:45.23 4:41.23L 1) Noah Cindrich 13 2) Josh Bottelberghe 13 3) Dylan Cindrich 14 4) Sam Harquail 14
11 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 4:46.17 4:59.00L 1) Phuc Tran 13 2) Raymond Pham 13 3) Jacob Dexter 14 4) Jordan Convery 13
12 LaCamas HeadHunters Swim Team 'A' LHST-OR 4:48.39 4:56.79L 1) Jeff Fadlovich 13 2) Maxwell Crowson 13 3) Colin Kuhta 14 4) Luke Albert 14
13 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 4:51.47 4:53.40L 1) Ross Munro 13 2) Nathan Nguyen 14 3) John Kennedy 14 4) Doug Heymann 13
14 Sweet Home Swim Club 'A' SHSC-OR 4:57.23 5:08.16L 1) Brandon Vasfaret 14 2) Rawlins Lupoli 13 3) Nathan Hager 14 4) Rowland Lupoli 13
15 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 5:16.32 4:28.25Y 1) Carson Welter 13 2) Max Woodbury 13 3) Matthew Peterkort 13 4) Mitchell Morrison 14
Event 35 Women Open 400 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 4:30.18 4:23.91L 18. 1) Marita Sailor 17 2) Blaise Wittenauer-Lee 18 3) Megan Lam 15 4) Celia Keany 17
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 4:36.60 4:29.28L 14. 1) Emily Cheng 16 2) Charlene Yuan 17 3) Rory Kearns 16 4) Tiffany Zhao 16
3 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 4:40.29 5:08.00L 12. 1) Shelbi Hayzlett 14 2) Dilynn D'Agostino 19 3) Hannah Gupton 16 4) Amanda Ly 15
4 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 4:42.60 4:34.76L 10. 1) Anna Panebianco 16 2) Darya Samiee 16 3) Alice Chang 17 4) Andrea Young 18
5 NW Blue Crush Aquatic Club 'A' BCAC-OR 4:43.32 4:58.38L 8. 1) Abby Maricle 17 2) Chrisy Vo 19 3) Alexa Roemer 14 4) Christy Hartenstein 17
6 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 4:43.76 4:43.04L 6. 1) Brooke Hofmann 15 2) Jerusha Dressel 18 3) Abi Diaz 17 4) Mackenzie Rumrill 16
7 Lake Oswego Swim Club 'A' LOSC-OR 4:49.14 4:49.73L 4. 1) Mara Newman 13 2) Brenda Cha 17 3) Maddie Mcmurray 16 4) Yifan Mao 15
8 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 4:53.39 4:54.49L 2. 1) Tayliah Allen 15 2) Hailey Cablao 16 3) Lauren Morrison 15 4) Amy Benedict 15
9 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 4:53.79 4:55.54L 1) Alondra Martinez 16 2) Oriene Shiel 17 3) Vera Hutchison 18 4) Amelia Steinfeldt 16
10 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 4:53.94 5:03.13L 1) Kate Westlake 14 2) Catherine Nisbet 15 3) Erinn Blessinger 15 4) Erin Perry 15
11 Superior Stingray Swimming 'A' SSS-OR 4:56.86 4:42.47L 1) Lauren Hunter 16 2) Olivia Dow 14 3) Kaylee Cooper 16 4) Alyse Darnall 17
12 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 4:57.94 4:36.21L 1) Christin Young 15 2) Nina Stitt 16 3) Alyssa Fuji 17 4) Sophia Zhou 16
13 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 4:59.06 5:10.40L 1) Fernanda Rodriguez 14 2) Alice Ochs 18 3) Makila Schuck 19 4) Nikki Overton 19
14 Cascade Aquatic Club 'A' CAC-OR 5:00.37 5:05.96L 1) Rachel Haney 16 2) Haley Houghton 16 3) Loryn Trail 13 4) Katie Oberst 13
15 Columbia River Swim Team 'B' CRST-OR 5:04.16 4:50.49L 1) Livi Cox 15 2) Corinne Bintz 15 3) Hannah Pickett 18 4) Marissa Young 15
16 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 5:08.35 5:10.38L 1) Angela Sampson 16 2) Abby Schwarte 16 3) Cathlyn Medina 16 4) Tayland Mclean-Frieze 15
17 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 5:13.83 5:12.29L 1) Hannah Ahluwalia 15 2) Maya Ahluwalia 15 3) Leslie Huerta 15 4) Mikayla Fisher 16
18 Lake Oswego Swim Club 'B' LOSC-OR 5:15.99 5:05.77L 1) Jordynn Canelis 17 2) Peyton Willis 14 3) Kalea Tetsuka 13 4) Sanjana Saravanan 16
19 Maverick Aquatics 'B' MAV-OR 5:21.25 5:12.29L 1) Zoe Morillo 13 2) Michelle Marin 16 3) Hannah Hilstad 13 4) Kelsey Scully 17
Event 36 Men Open 400 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 4:05.02 4:09.15L 18. 1) Sean Calkins 15 2) Cameron Stitt 18 3) Alex La Rosa 16 4) Jacob Weitzel 18
2 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 4:08.76 4:10.00L 14. 1) Jeremy Darst 16 2) Victor Brasil 25 3) Noah Cutting 15 4) Kyle Wicks 20
3 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 4:10.96 4:18.99L 12. 1) Alex Bogdan 17 2) Blake Suh 17 3) Ben Rafalski 22 4) Andrew Ortega 17
4 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 4:13.08 4:12.66L 10. 1) Eric Bugna 18 2) Kasey Calwell 16 3) Lucas Ulmer 16 4) Chris Xue 16
5 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 4:22.23 4:29.49L 8. 1) Ethan Hanson 15 2) Milo Hart 15 3) Luke Hutchinson 15 4) Aaron Reynolds 18
6 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 4:23.23 4:24.50L 6. 1) Charles Morse 17 2) Owen Shiel 18 3) August Peverly 18 4) Tim Sandage 18
7 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 4:23.51 4:34.26L 4. 1) David Brody 18 2) David Perlow 18 3) Alex Seaver 18 4) Alex New 18
8 Lake Oswego Swim Club 'A' LOSC-OR 4:25.96 4:27.26L 2. 1) Kyle Vu 15 2) Paul Dartu 14 3) Edward Kang 15 4) Max Swaim 15
9 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 4:30.66 4:18.08L 1) Josh Noll 17 2) Eric Xu 15 3) David Spurgeon 15 4) Samuel Shelley 15
10 Maverick Aquatics 'B' MAV-OR 4:30.95 4:25.00L 1) Dalton Boyles 18 2) Austin Suh 15 3) Kyle Raze 20 4) Aaron Scobert 20
11 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 4:41.42 4:35.39L 1) Ryan Clark 15 2) Ian Mauk 17 3) Matt Viglione 27 4) Josh Galbraith 17
12 Maverick Aquatics 'C' MAV-OR 4:44.05 4:35.39L 1) Timothy Ly 13 2) Bryan Mejia Medina 15 3) Philip Hewitt 17 4) Glemn Avellaneda 16
Event 37 Girls 13 - 14 400 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 4:07.61 4:06.40L 18. 1) Laila Kayfes 14 2) Emily Cook 14 3) Iseult McMahon 13 4) Laura Epperson 14
2 The Dolphins Swim Team 'A' TDPS-OR 4:13.55 4:13.07L 14. 1) Alayna Connor 13 2) Jordan Ashmore 13 3) Lindsay Swail 13 4) Emma Li 13
3 Bend Swim Club 'A' BEND-OR 4:16.02 4:16.36L 12. 1) Audrie Stephens 13 2) Emily Brockman 13 3) Hannah Peterson 14 4) Kennedy Bright 14
4 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 4:17.67 4:21.12L 10. 1) Sarah Krueger 13 2) Mycah Ellis 14 3) Hannah Galbraith 14 4) Riley Neal 14
5 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 4:18.05 4:20.96L 8. 1) Marissa Kuch 13 2) Anna Despain 13 3) Hannah Bodkin 14 4) Sarah Anderson 14
6 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 4:20.87 4:21.26L 6. 1) Abbie Young 14 2) Stephanie Maeda 13 3) Emma Donchi 13 4) Kenna Holt 14
7 Sweet Home Swim Club 'A' SHSC-OR 4:25.13 4:26.67L 4. 1) Lucie Davis 14 2) Mia Davis 13 3) Lauren Yon 13 4) Makayla Nelson 14
8 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 4:26.89 4:28.73L 2. 1) Jamie Stone 14 2) Fernanda Rodriguez 14 3) Hannah Luffred 14 4) Bryn Lasher 13
9 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 4:30.12 4:32.27L 1) Vivian Hua 14 2) Allina Chang 14 3) Nikita Lalwani 13 4) Lara Spurgeon 13
10 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 4:31.84 4:35.00L 1) Sam Berman 13 2) Alina Bibik 14 3) Frances Conable 14 4) Muriah Murray 14
11 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 4:36.19 4:40.40L 1) Colleen Woods 14 2) Ana Janiszewski 14 3) Shelby Conrad 13 4) Katharine Kaplan 14
12 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 4:40.05 4:38.68L 1) Anna Pagel 14 2) Brianna Blasingame 13 3) Allyson Stansell 13 4) Sahara Rout 13
13 Tigard Tualatin Swim Club 'A' TTSC-OR 4:40.40 4:38.77L 1) Molly Shields 13 2) Johanna Parker 13 3) Tristan Parker 13 4) Samantha Brich 13
14 South Coast Aquatic Team 'A' SCAT-OR 4:44.78 4:43.70L 1) Cassie Dallas 14 2) Hailey Hyde 13 3) Liliana Bennett 14 4) Zaraya Estrada 13
Event 38 Boys 13 - 14 400 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 3:46.94 3:51.20L 18. 1) Anthony Nosack 14 2) Myron Shen 14 3) Jaume Martinez-Calvo 14 4) Joshua Yadao 14
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 3:56.38 3:57.51L 14. 1) Matthew Arnold 14 2) Austin Chang 14 3) Benjamin Settle 14 4) Avery Russell 13
3 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 4:00.34 4:04.90L 12. 1) Reilly Goddard 14 2) Uriel Tejeda 13 3) Evan Carlson 13 4) Siddharth Pai 13
4 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 4:07.36 4:12.92L 10. 1) Nathan Cage 14 2) Tyler Cook 14 3) Colby Evenson 13 4) Daisuke Fitial 13
5 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 4:07.69 4:10.87L 8. 1) Andrew Chang 14 2) Maksim Dolbinin 13 3) Andrey Khabibrakhmanov 14 4) Thomas Utas 14
6 Tualatin Hills Thunderbolts 'D' THSC-OR 4:07.88 4:12.10L 6. 1) Colin Aslett 14 2) Gavin Gleaves 13 3) Amogh Patki 14 4) Jason Lee 14
7 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 4:14.89 4:22.95L 4. 1) Jacob Dexter 14 2) Jordan Convery 13 3) Phuc Tran 13 4) Raymond Pham 13
8 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 4:15.79 4:18.36L 2. 1) Kyle Berquist 14 2) Nathan Tuy 14 3) Addison Beard 14 4) Dylan Fisher 14
9 LaCamas HeadHunters Swim Team 'A' LHST-OR 4:16.88 4:23.78L 1) Colin Kuhta 14 2) Zac O'Hara 14 3) Luke Albert 14 4) Jeff Fadlovich 13
10 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 4:18.22 4:19.13L 1) Doug Heymann 13 2) Nathan Nguyen 14 3) John Kennedy 14 4) Preston Kill 13
11 Sweet Home Swim Club 'A' SHSC-OR 4:18.45 4:30.82L 1) Nathan Hager 14 2) Rowland Lupoli 13 3) Rawlins Lupoli 13 4) Brandon Vasfaret 14
12 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 4:19.69 4:22.62L 1) Austin Gillem 14 2) John Capper 13 3) Max Harkins 14 4) Wally Ceccanese 14
13 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 4:24.71 4:11.09L 1) Josh Bottelberghe 13 2) Dylan Cindrich 14 3) Noah Cindrich 13 4) Sam Harquail 14
14 Hillsboro Heat Swim Team 'B' HEAT-OR 4:38.21 3:52.19Y 1) Matthew Peterkort 13 2) Max Woodbury 13 3) Stone Westergaard 14 4) Mitchell Morrison 14
0 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR DQ 4:27.11L 1) Trevor McGougan 14 2) Alex Rios 14 3) Alex Peverly 14 4) Otis Shiel 14
Event 39 Women Open 400 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 3:57.01 3:56.50L 18. 1) Celia Keany 17 2) Marita Sailor 17 3) Sara Metzsch 15 4) Prudence Rooker 17
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 4:07.47 4:03.65L 14. 1) Megan Lam 15 2) Emily Cheng 16 3) Rory Kearns 16 4) Tiffany Zhao 16
3 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 4:12.29 4:07.16L 12. 1) Andrea Young 18 2) Anna Panebianco 16 3) Darya Samiee 16 4) Livi Cox 15
4 NW Blue Crush Aquatic Club 'A' BCAC-OR 4:14.59 4:19.37L 10. 1) Chrisy Vo 19 2) Alexa Roemer 14 3) Christy Hartenstein 17 4) Abby Maricle 17
5 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 4:15.94 4:23.00L 8. 1) Amanda Ly 15 2) Shelbi Hayzlett 14 3) Hannah Gupton 16 4) Dilynn D'Agostino 19
6 Lake Oswego Swim Club 'A' LOSC-OR 4:17.00 4:15.17L 6. 1) Mara Newman 13 2) Yifan Mao 15 3) Jordynn Canelis 17 4) Brenda Cha 17
7 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 4:20.19 4:27.00L 4. 1) Oriene Shiel 17 2) Alondra Martinez 16 3) Amelia Steinfeldt 16 4) Vera Hutchison 18
8 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 4:20.46 4:16.77L 2. 1) Mackenzie Rumrill 16 2) Jerusha Dressel 18 3) Evette Dow 16 4) Emma Boles 15
9 Superior Stingray Swimming 'A' SSS-OR 4:21.72 4:10.49L 1) Alyse Darnall 17 2) Lauren Hunter 16 3) Olivia Dow 14 4) Kaylee Cooper 16
10 Tualatin Hills Thunderbolts 'C' THSC-OR 4:22.58 4:11.73L 1) Sophia Zhou 16 2) Nina Stitt 16 3) Haley Fellows 17 4) Alyssa Fuji 17
11 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 4:23.59 4:25.89L 1) Rachel Larsen 14 2) Tayland Mclean-Frieze 15 3) Katie Seaver 15 4) Cathlyn Medina 16
12 Northwest Aquatics OR 'A' NWA-OR 4:27.50 4:28.32L 1) Grace Warde 14 2) Allie Rasmussen 16 3) Britney Baker 17 4) Kate Mathews 18
13 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 4:27.70 4:27.40L 1) Tayliah Allen 15 2) Amy Benedict 15 3) Leslie Huerta 15 4) Lauren Morrison 15
14 Mount Hood Aquatics 'A' MHA-OR 4:29.73 4:33.39L 1) Alice Ochs 18 2) Nikki Overton 19 3) Makila Schuck 19 4) Adrienne Herzog 16
15 Columbia River Swim Team 'B' CRST-OR 4:33.76 4:27.31L 1) Corinne Bintz 15 2) Alice Chang 17 3) Marissa Young 15 4) Hannah Pickett 18
16 Multnomah Athletic Club 'A' MAC-OR 4:40.51 4:30.13L 1) Erinn Blessinger 15 2) Kate Westlake 14 3) Erin Perry 15 4) Catherine Nisbet 15
17 Cascade Aquatic Club 'A' CAC-OR 4:40.97 4:29.80S 1) Katie Oberst 13 2) Rachel Haney 16 3) Dana Thomas 14 4) Haley Houghton 16
Event 40 Men Open 400 lcm Free Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 McMinnville Swim Club 'A' MSC-OR 3:40.44 3:52.46L 18. 1) Jacob Porter 18 2) Blake Tillery 19 3) Neirton Oliveira 16 4) Matthew Valentine 19
2 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 3:42.18 3:41.09L 14. 1) Liam Metzsch 16 2) Josh Noll 17 3) Jacob Weitzel 18 4) Sean Calkins 15
3 Columbia River Swim Team 'A' CRST-OR 3:46.12 3:50.68L 12. 1) Lucas Ulmer 16 2) Eric Bugna 18 3) Chris Xue 16 4) Kasey Calwell 16
4 Maverick Aquatics 'A' MAV-OR 3:46.85 3:53.00L 10. 1) Alex Bogdan 17 2) Andrew Ortega 17 3) Blake Suh 17 4) Aaron Scobert 20
5 BearCat Swim Club 'A' BRSC-OR 3:53.13 3:55.00L 8. 1) Jeremy Darst 16 2) Victor Brasil 25 3) Joseph Reedy 18 4) Noah Cutting 15
6 Forest Grove Swim Club 'A' FGSC-OR 3:54.59 3:56.77L 6. 1) Charles Morse 17 2) Owen Shiel 18 3) August Peverly 18 4) Tim Sandage 18
7 Team Eugene Aquatics 'A' TEAM-OR 3:56.26 3:29.78Y 4. 1) David Perlow 18 2) David Brody 18 3) Noah Mifsud 15 4) Alex Seaver 18
8 Tualatin Hills Thunderbolts 'B' THSC-OR 3:56.46 3:52.30L 2. 1) David Spurgeon 15 2) Alex La Rosa 16 3) Samuel Shelley 15 4) Eric Xu 15
9 Hood River Valley Swim Team 'A' HRST-OR 3:57.86 4:00.86L 1) Connor Webb 18 2) Carlos Galvez 16 3) David Walker 15 4) Scott Bergstrom 18
10 Maverick Aquatics 'B' MAV-OR 4:06.61 3:58.00L 1) Timothy Ly 13 2) Kyle Raze 20 3) Austin Suh 15 4) Glemn Avellaneda 16
11 Lake Oswego Swim Club 'A' LOSC-OR 4:07.23 4:03.25L 1) Edward Kang 15 2) Sam Swaim 15 3) Jordan Leis 14 4) Max Swaim 15
12 Hillsboro Heat Swim Team 'A' HEAT-OR 4:08.90 4:03.99L 1) Ian Mauk 17 2) Matt Viglione 27 3) Ryan Clark 15 4) Josh Galbraith 17
13 Maverick Aquatics 'C' MAV-OR 4:12.28 4:03.99L 1) Ben Rafalski 22 2) Duncan Parsons 16 3) Logan Colson 17 4) Jordan Pedersen 21
14 Portland Aquatic Club 'A' PAC-OR 4:14.95 4:03.09L 1) Aaron Reynolds 18 2) Luke Hutchinson 15 3) Byron Rossmiller 15 4) Christian Walker 13
Event 41A Girls 13 Year Old 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 2:30.38 2:38.67L 9.
2 Audrie Stephens 13 BEND-OR 2:31.40 2:33.75L 7.
3 Emily Brockman 13 BEND-OR 2:34.34 2:41.51L 6.
4 Sarah Krueger 13 HEAT-OR 2:34.79 2:37.24L 5.
5 Mara Newman 13 LOSC-OR 2:35.06 2:41.21L 4.
6 Lauren Yon 13 SHSC-OR 2:40.55 2:39.47L 3.
7 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 2:41.44 2:39.87L 2.
8 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 2:43.47 2:44.17L 1.
Event 41A Girls 13 Year Old 200 lcm Medley Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Audrie Stephens 13 BEND-OR 2:33.75 2:34.14L
2 Sarah Krueger 13 HEAT-OR 2:37.24 2:38.98L
3 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 2:38.67 2:36.70L
4 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 2:39.25 2:36.40L
5 Lauren Yon 13 SHSC-OR 2:39.47 2:37.45L
6 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 2:39.87 2:40.88L
7 Mara Newman 13 LOSC-OR 2:41.21 2:43.46L
8 Emily Brockman 13 BEND-OR 2:41.51 2:36.73L
9 Joanna Zuckerman 13 BRSC-OR 2:44.17 2:50.37L
10 Alayna Connor 13 TDPS-OR 2:44.97 2:27.36Y
11 Ashley Williams 13 MAC-OR 2:46.51 2:49.07L
12 Nikita Lalwani 13 THSC-OR 2:47.11 2:49.01L
13 Sahara Rout 13 HEAT-OR 2:47.71 2:50.29L
14 Kalea Tetsuka 13 LOSC-OR 2:48.03 2:27.68Y
15 Bryn Lasher 13 MHA-OR 2:54.86 2:49.67L
16 Erika Winklesky 13 TDPS-OR 2:56.04 2:49.70L
17 Molly Shields 13 TTSC-OR 2:57.23 2:49.43L
18 Shannon Lee 13 HEAT-OR 3:03.10 2:30.65Y
0 Cali Rowland 13 FGSC-OR NS 2:43.31L
0 Mari Sato 13 MSC-OR NS 2:49.54L
0 Denise Dao 13 RCAC-OR DQ 2:45.46S
Event 41B Girls 14 Year Old 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Dhani Freeland 14 HRST-OR 2:29.75 2:40.38L 9.
2 Emily Cook 14 THSC-OR 2:30.05 2:36.68L 7.
3 Jacqueline Price 14 WSC-OR 2:34.94 2:38.71L 6.
4 Elli Ferrin 14 BEND-OR 2:35.26 2:36.49L 5.
5 Kenna Holt 14 THSC-OR 2:36.09 2:40.89L 4.
6 Mycah Ellis 14 HEAT-OR 2:37.69 2:37.88L 3.
7 Kennedy Bright 14 BEND-OR 2:37.93 2:39.86L 2.
8 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 2:39.00 2:37.96L 1.
Event 41B Girls 14 Year Old 200 lcm Medley Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Elli Ferrin 14 BEND-OR 2:36.49 2:38.18L
2 Emily Cook 14 THSC-OR 2:36.68 2:33.07L
3 Mycah Ellis 14 HEAT-OR 2:37.88 2:43.75L
4 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 2:37.96 2:36.08L
5 Jacqueline Price 14 WSC-OR 2:38.71 2:39.48L
6 Kennedy Bright 14 BEND-OR 2:39.86 2:38.50L
7 Dhani Freeland 14 HRST-OR 2:40.38 2:34.05L
8 Kenna Holt 14 THSC-OR 2:40.89 2:41.91L
9 Angela Liu 14 THSC-OR 2:41.71 2:46.66L
10 Cassie Dallas 14 SCAT-OR 2:41.81 2:34.28L
11 Alina Bibik 14 PAC-OR 2:41.87 2:37.10L
12 Fernanda Rodriguez 14 MHA-OR 2:43.08 2:43.29L
13 Colleen Woods 14 CRST-OR 2:43.24 2:45.44L
14 Hannah Galbraith 14 HEAT-OR 2:44.13 2:43.32L
15 Ciara Chen 14 THSC-OR 2:45.01 2:22.09Y
16 Olivia Dow 14 SSS-OR 2:47.80 2:41.28L
17 Kate Westlake 14 MAC-OR 2:50.07 2:44.82L
18 Grace Warde 14 NWA-OR 2:50.13 2:26.05Y
19 Vivian Hua 14 THSC-OR 2:50.35 2:25.89Y
20 Anna Pagel 14 HEAT-OR 2:55.34 2:24.83Y
0 Cassidy Brennan 14 THSC-OR NS 2:23.37L
Event 41C Girls 15 & Over 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 2:20.48 2:26.50L 9.
2 Marita Sailor 17 THSC-OR 2:24.87 2:28.26L 7.
3 Laura Laderoute 15 OCST-OR 2:26.38 2:28.10L 6.
4 Emily Cheng 16 THSC-OR 2:28.20 2:30.46L 5.
5 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 2:29.83 2:33.72L 4.
6 Alissa Frazier 15 OCST-OR 2:32.13 2:31.90L 3.
7 Merritt Allen 16 CURR-OR 2:34.79 2:30.05L 2.
9 Darya Samiee 16 CRST-OR 2:29.47 2:36.04L
10 Andrea Young 18 CRST-OR 2:31.97 2:35.57L
11 Megan Harper 17 TDPS-OR 2:32.21 2:34.50L
12 Ali Brauer 19 TTSC-OR 2:32.82 2:34.53L
13 Nina Stitt 16 THSC-OR 2:32.88 2:34.26L
14 Kate Mathews 18 NWA-OR 2:33.06 2:34.60L
15 Haley Fellows 17 THSC-OR 2:33.18 2:35.80L
16 Kylie Webb 16 HRST-OR 2:35.72 2:35.80L
0 Jessie James 19 THSC-OR DQ 2:31.67L
Event 41C Girls 15 & Over 200 lcm Medley Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR 2:26.50 2:24.59L
2 Laura Laderoute 15 OCST-OR 2:28.10 2:26.17L
3 Marita Sailor 17 THSC-OR 2:28.26 2:25.40L
4 Charlene Yuan 17 THSC-OR 2:28.54 2:24.64L
5 Prudence Rooker 17 THSC-OR 2:28.91 2:24.17L
6 Merritt Allen 16 CURR-OR 2:30.05 2:35.60L
7 Emily Cheng 16 THSC-OR 2:30.46 2:29.87L
8 Jessie James 19 THSC-OR 2:31.67 2:25.08L
9 Alissa Frazier 15 OCST-OR 2:31.90 2:32.31L
10 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 2:33.72 2:34.59L
11 Nina Stitt 16 THSC-OR 2:34.26 2:34.36L
12 Megan Harper 17 TDPS-OR 2:34.50 2:31.67L
13 Ali Brauer 19 TTSC-OR 2:34.53 2:37.00L
14 Kate Mathews 18 NWA-OR 2:34.60 2:32.34L
15 Andrea Young 18 CRST-OR 2:35.57 2:33.55L
16 Kylie Webb 16 HRST-OR 2:35.80 2:39.08L
16 Haley Fellows 17 THSC-OR 2:35.80 2:38.77L
18 Darya Samiee 16 CRST-OR 2:36.04 2:29.75L
19 Megan Lam 15 THSC-OR 2:36.11 2:25.18L
20 Vera Hutchison 18 FGSC-OR 2:36.96 2:31.12L
21 Livi Cox 15 CRST-OR 2:37.41 2:17.03Y
22 Rory Kearns 16 THSC-OR 2:37.92 2:35.52L
23 Rachel Haney 16 CAC-OR 2:38.08 2:38.43L
24 Shaylyn Brownell 17 GCST-OR 2:38.24 2:39.01L
25 Dilynn D'Agostino 19 MAV-OR 2:40.38 2:36.14L
26 Christin Young 15 THSC-OR 2:40.87 2:30.62S
27 Makila Schuck 19 MHA-OR 2:41.70 2:36.90L
28 Jerusha Dressel 18 BRSC-OR 2:42.94 2:35.92L
29 Oriene Shiel 17 FGSC-OR 2:43.16 2:18.96Y
30 Sonya Ahmadyar 15 TDPS-OR 2:44.85 2:38.42L
31 Britney Baker 17 NWA-OR 2:45.34 2:15.24Y
32 Brooke Miller 18 BEND-OR 2:45.77 2:19.88Y
33 Cathlyn Medina 16 TEAM-OR 2:45.81 2:17.70Y
0 Brittney Awalt 19 CST-OR NS 2:19.13Y
0 Mariah Rawding 17 HRST-OR NS 2:35.68L
0 Abby Maricle 17 BCAC-OR NS 2:36.59L
0 Monica Bottelberghe 17 PAC-OR NS 2:25.47L
0 Alyse Darnall 17 SSS-OR NS 2:36.49L
0 Breanna Sapienza 17 SSS-OR NS 2:26.50L
0 Brie Balsbough 17 TDPS-OR NS 2:30.77L
0 Celia Keany 17 THSC-OR NS 2:28.39L
0 Blaise Wittenauer-Lee 18 THSC-OR NS 2:27.02L
Event 42A Boys 13 Year Old 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Uriel Tejeda 13 THSC-OR 2:26.88 2:29.86L 9.
2 Avery Russell 13 THSC-OR 2:28.04 2:29.90L 7.
3 Evan Carlson 13 THSC-OR 2:28.87 2:31.85L 6.
4 Levi Burres 13 MSC-OR 2:29.49 2:30.05L 5.
5 Colby Evenson 13 BRSC-OR 2:31.07 2:34.27L 4.
6 Siddharth Pai 13 THSC-OR 2:32.75 2:34.94L 3.
7 Zach Senner 13 CAC-OR 2:35.05 2:37.38L 2.
8 Timothy Ly 13 MAV-OR 2:35.77 2:36.14L 1.
Event 42A Boys 13 Year Old 200 lcm Medley Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Uriel Tejeda 13 THSC-OR 2:29.86 2:26.85L
2 Avery Russell 13 THSC-OR 2:29.90 2:36.20L
3 Levi Burres 13 MSC-OR 2:30.05 2:35.65L
4 Evan Carlson 13 THSC-OR 2:31.85 2:33.19L
5 Colby Evenson 13 BRSC-OR 2:34.27 2:33.69L
6 Siddharth Pai 13 THSC-OR 2:34.94 2:34.71L
7 Timothy Ly 13 MAV-OR 2:36.14 2:37.16L
8 Zach Senner 13 CAC-OR 2:37.38 2:39.70L
9 Doug Heymann 13 MAC-OR 2:37.99 2:38.83L
10 John Capper 13 TEAM-OR 2:39.97 2:40.65L
11 Edan Donaldson 13 WBST-OR 2:41.66 2:28.27Y
12 Phuc Tran 13 MHA-OR 2:41.79 2:44.67L
13 Brett Rice 13 EA-OR 2:44.44 2:47.35L
14 Carson Welter 13 HEAT-OR 2:45.15 2:47.89L
15 Josh Bottelberghe 13 PAC-OR 2:45.46 2:35.61L
16 Rawlins Lupoli 13 SHSC-OR 2:45.97 2:48.16L
17 Benjamin Harper 13 TDPS-OR 2:47.73 2:47.77L
18 Jaden Humpherys 13 NWA-OR 2:47.89 2:49.17L
19 Preston Kill 13 MAC-OR 2:49.28 2:49.18L
20 Maxwell Crowson 13 LHST-OR 2:50.09 2:49.63L
21 Max Woodbury 13 HEAT-OR 2:50.70 2:45.40L
21 Christopher Yoon 13 THSC-OR 2:50.70 2:27.95Y
23 Josh Breuer 13 TOR-OR 2:54.79 2:28.94Y
Event 42B Boys 14 Year Old 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Myron Shen 14 THSC-OR 2:14.62 2:19.48L 9.
2 Anthony Nosack 14 THSC-OR 2:14.75 2:20.27L 7.
3 Taj Mercer 14 BEND-OR 2:20.92 2:22.71L 6.
4 Austin Chang 14 THSC-OR 2:24.93 2:27.13L 5.
5 Andrew Chang 14 CRST-OR 2:25.32 2:27.06L 4.
6 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 2:26.95 2:30.04L 3.
7 Sam Harquail 14 PAC-OR 2:28.45 2:30.75L 2.
8 Benjamin Settle 14 THSC-OR 2:30.98 2:27.59L 1.
Event 42B Boys 14 Year Old 200 lcm Medley Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Myron Shen 14 THSC-OR 2:19.48 2:20.18L
2 Anthony Nosack 14 THSC-OR 2:20.27 2:19.84L
3 Taj Mercer 14 BEND-OR 2:22.71 2:19.43L
4 Andrew Chang 14 CRST-OR 2:27.06 2:25.04L
5 Austin Chang 14 THSC-OR 2:27.13 2:34.11L
6 Benjamin Settle 14 THSC-OR 2:27.59 2:28.86L
7 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 2:29.65 2:29.00L
8 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 2:30.04 2:32.81L
9 Paul Dartu 14 LOSC-OR 2:30.25 2:29.81L
10 Sam Harquail 14 PAC-OR 2:30.75 2:24.95L
11 Tristan James 14 WSC-OR 2:32.86 2:37.75L
12 Tyler Cook 14 BRSC-OR 2:35.42 2:33.49L
13 Logan Noble 14 CAC-OR 2:36.89 2:39.67L
14 Nathan Nguyen 14 MAC-OR 2:37.36 2:36.25L
15 Dylan Cindrich 14 PAC-OR 2:38.58 2:38.42L
16 Amogh Patki 14 THSC-OR 2:39.15 2:38.75L
17 Dylan Fisher 14 HEAT-OR 2:39.32 2:39.75L
18 Daniel Endicott 14 RYST-OR 2:41.18 2:41.46L
19 Colin Kuhta 14 LHST-OR 2:41.56 2:41.48L
0 Thomas Utas 14 CRST-OR NS 2:39.04L
0 Paolo Casas 14 THSC-OR NS 2:19.24L
Event 42C Boys 15 & Over 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Tristan Furnary 15 MAC-OR 2:11.61 2:12.77L 9.
2 Kasey Calwell 16 CRST-OR 2:12.22 2:15.96L 7.
3 Jaron Hamlik 17 BCAC-OR 2:18.76 2:19.42L 6.
4 Charles Morse 17 FGSC-OR 2:19.81 2:20.85L 5.
5 Sean Calkins 15 THSC-OR 2:21.67 2:21.20L 4.
6 Eric Bugna 18 CRST-OR 2:23.59 2:26.71L 3.
7 Tim Sandage 18 FGSC-OR 2:23.83 2:25.15L 1.
7 Andrew Ortega 17 MAV-OR 2:23.83 2:25.18L 1.
9 Alex Bogdan 17 MAV-OR 2:23.83 2:27.66L
10 Owen Shiel 18 FGSC-OR 2:25.23 2:28.76L
11 August Peverly 18 FGSC-OR 2:26.71 2:28.07L
12 Samuel Shelley 15 THSC-OR 2:27.87 2:29.13L
13 Eric Xu 15 THSC-OR 2:28.43 2:29.67L
14 Josh Galbraith 17 HEAT-OR 2:28.80 2:32.49L
Event 42C Boys 15 & Over 200 lcm Medley Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Tristan Furnary 15 MAC-OR 2:12.77 2:13.83L
2 Kasey Calwell 16 CRST-OR 2:15.96 2:14.18L
3 Matthew Valentine 19 MSC-OR 2:19.15 2:19.01L
4 Jaron Hamlik 17 BCAC-OR 2:19.42 2:12.03L
5 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 2:20.01 2:17.47L
6 Charles Morse 17 FGSC-OR 2:20.85 2:21.65L
7 Sean Calkins 15 THSC-OR 2:21.20 2:22.87L
8 Alex La Rosa 16 THSC-OR 2:22.15 2:18.00L
9 Tim Sandage 18 FGSC-OR 2:25.15 2:23.34L
10 Andrew Ortega 17 MAV-OR 2:25.18 2:18.93L
11 Luke Marshall 18 TDPS-OR 2:25.72 2:00.66Y
12 Eric Bugna 18 CRST-OR 2:26.71 2:18.61L
13 Alex Bogdan 17 MAV-OR 2:27.66 2:21.94L
14 August Peverly 18 FGSC-OR 2:28.07 2:06.16Y
15 Owen Shiel 18 FGSC-OR 2:28.76 2:07.42Y
16 Samuel Shelley 15 THSC-OR 2:29.13 2:08.18Y
17 Eric Xu 15 THSC-OR 2:29.67 2:07.60Y
18 David Spurgeon 15 THSC-OR 2:31.05 2:21.64S
19 Josh Galbraith 17 HEAT-OR 2:32.49 2:06.46Y
20 David Walker 15 HRST-OR 2:40.95 2:08.90Y
0 Kyle Wicks 20 BRSC-OR NS 2:18.04L
0 Edward Kang 15 LOSC-OR DQ 2:20.07L
0 Alan Hermanns 17 TDPS-OR NS 2:07.30Y
0 Jonathan Zoucha 17 THSC-OR NS 2:12.61L
0 Carlos Hunnicutt 17 WSC-OR NS 2:13.64L
Event 43A Girls 13 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 59.71 1:01.97L 9.
2 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 59.74 1:02.17L 7.
3 Alayna Connor 13 TDPS-OR 1:01.44 1:02.00L 6.
4 Iseult McMahon 13 THSC-OR 1:01.81 1:03.06L 5.
5 Anna Despain 13 BRSC-OR 1:02.45 1:03.48L 4.
6 Emma Donchi 13 THSC-OR 1:03.60 1:04.02L 3.
7 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 1:03.85 1:04.17L 2.
8 Samantha Brich 13 TTSC-OR 1:04.42 1:04.50L 1.
Event 43A Girls 13 Year Old 100 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Marissa Kuch 13 BRSC-OR 1:01.97 1:01.97L
2 Alayna Connor 13 TDPS-OR 1:02.00 1:03.23L
3 Jordan Ashmore 13 TDPS-OR 1:02.17 1:02.16L
4 Iseult McMahon 13 THSC-OR 1:03.06 1:02.46L
5 Anna Despain 13 BRSC-OR 1:03.48 1:04.15L
6 Emma Donchi 13 THSC-OR 1:04.02 1:04.05L
7 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 1:04.17 1:03.17L
8 Samantha Brich 13 TTSC-OR 1:04.50 1:04.80L
9 Makena Wilcox 13 VSC-OR 1:04.71 1:06.88L
10 Emily Brockman 13 BEND-OR 1:04.98 1:03.76L
11 Jolie-Rae Ford 13 BDST-OR 1:05.20 1:06.80L
12 Nadia Smith 13 HRST-OR 1:05.83 1:06.79L
13 Emma Li 13 TDPS-OR 1:06.40 1:05.95L
14 Kaitlyn Hester 13 CB-OR 1:06.97 1:07.53L
15 Molly Shields 13 TTSC-OR 1:07.66 1:04.65L
16 Lara Spurgeon 13 THSC-OR 1:08.03 59.12Y
17 Sahara Rout 13 HEAT-OR 1:09.12 1:08.54L
0 Bryn Lasher 13 MHA-OR NS 1:08.43L
0 Denise Dao 13 RCAC-OR DQ 1:07.91L
Event 43B Girls 14 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emily Cook 14 THSC-OR 59.55 1:01.65L 9.
2 Jamie Stone 14 MHA-OR 59.80 1:01.12L 7.
3 Dhani Freeland 14 HRST-OR 1:03.31 1:04.83L 6.
4 Laila Kayfes 14 THSC-OR 1:03.46 1:02.66L 5.
5 Katharine Kaplan 14 CRST-OR 1:04.26 1:05.45L 4.
6 Kennedy Bright 14 BEND-OR 1:04.81 1:04.91L 3.
7 Shelbi Hayzlett 14 MAV-OR 1:05.04 1:05.36L 2.
8 Lucie Davis 14 SHSC-OR 1:05.49 1:03.96L 1.
Event 43B Girls 14 Year Old 100 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jamie Stone 14 MHA-OR 1:01.12 1:00.51L
2 Emily Cook 14 THSC-OR 1:01.65 59.81L
3 Laila Kayfes 14 THSC-OR 1:02.66 1:03.96L
4 Laura Epperson 14 THSC-OR 1:03.62 1:03.01L
5 Lucie Davis 14 SHSC-OR 1:03.96 1:01.69L
6 Hannah Peterson 14 BEND-OR 1:04.34 1:03.01L
7 Dhani Freeland 14 HRST-OR 1:04.83 1:02.41L
8 Kennedy Bright 14 BEND-OR 1:04.91 1:05.67L
9 Cassie Dallas 14 SCAT-OR 1:05.31 1:03.55L
10 Shelbi Hayzlett 14 MAV-OR 1:05.36 1:03.46L
11 Katharine Kaplan 14 CRST-OR 1:05.45 1:03.76L
12 Jacqueline Price 14 WSC-OR 1:05.71 1:04.73L
13 Mycah Ellis 14 HEAT-OR 1:06.30 1:04.72L
14 Hannah Galbraith 14 HEAT-OR 1:06.33 1:06.11L
15 Allina Chang 14 THSC-OR 1:06.81 1:07.51L
16 Sarah Anderson 14 BRSC-OR 1:06.92 1:07.20L
17 Hannah Clayton 14 LHST-OR 1:07.04 1:07.36L
18 Colleen Woods 14 CRST-OR 1:07.50 1:07.17L
19 Elli Ferrin 14 BEND-OR 1:07.95 1:06.97L
0 Rosie Porter 14 MSC-OR NS 58.31Y
0 Sierra Sexton 14 TDPS-OR NS 1:03.28L
Event 43C Girls 15 & Over 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Celia Keany 17 THSC-OR 58.74 59.82L 9.
2 Carmen Mand 17 TDPS-OR 59.29 1:00.55L 7.
3 Marita Sailor 17 THSC-OR 59.54 1:00.28L 6.
4 Emily Cheng 16 THSC-OR 59.91 1:00.72L 5.
5 Charlene Yuan 17 THSC-OR 1:00.46 1:00.56L 4.
6 Felicia Anderson 15 PAC-OR 1:00.51 1:01.62L 3.
7 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 1:00.82 1:01.57L 2.
8 Andrea Young 18 CRST-OR 1:00.93 1:01.69L 1.
9 Madison Brewer 18 CURR-OR 1:00.49 1:02.27L
10 Rory Kearns 16 THSC-OR 1:00.61 1:02.64L
11 Alyse Darnall 17 SSS-OR 1:00.73 1:01.96L
12 Lauren Robeznieks 19 UN-P-OR 1:01.31 1:02.41L
13 Megan Harper 17 TDPS-OR 1:01.45 1:01.96L
14 Alissa Frazier 15 OCST-OR 1:02.19 1:03.26L
15 Anna Panebianco 16 CRST-OR 1:02.48 1:02.67L
16 Kate Mathews 18 NWA-OR 1:03.91 1:03.11L
Event 43C Girls 15 & Over 100 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Celia Keany 17 THSC-OR 59.82 59.27L
2 Marita Sailor 17 THSC-OR 1:00.28 59.39L
3 Carmen Mand 17 TDPS-OR 1:00.55 1:00.01L
4 Charlene Yuan 17 THSC-OR 1:00.56 1:01.67L
5 Emily Cheng 16 THSC-OR 1:00.72 1:00.62L
6 Tiffany Zhao 16 THSC-OR 1:01.57 59.94L
7 Felicia Anderson 15 PAC-OR 1:01.62 1:00.73L
8 Andrea Young 18 CRST-OR 1:01.69 1:00.79L
9 Alyse Darnall 17 SSS-OR 1:01.96 1:01.53L
9 Megan Harper 17 TDPS-OR 1:01.96 1:01.07L
11 Madison Brewer 18 CURR-OR 1:02.27 1:04.38L
12 Lauren Robeznieks 19 UN-P-OR 1:02.41 1:02.39L
13 Rory Kearns 16 THSC-OR 1:02.64 1:01.55L
14 Anna Panebianco 16 CRST-OR 1:02.67 1:03.89L
15 Kate Mathews 18 NWA-OR 1:03.11 1:03.88L
16 Julianne Reed 16 LHST-OR 1:03.19 1:04.13L
17 Alissa Frazier 15 OCST-OR 1:03.26 1:02.53L
18 Kaylee Cooper 16 SSS-OR 1:03.61 1:03.62L
19 Haley Houghton 16 CAC-OR 1:03.76 1:04.77L
20 Britney Baker 17 NWA-OR 1:03.82 55.50Y
21 Alyssa Bennett 15 SCAT-OR 1:03.84 1:02.47L
22 Erin Perry 15 MAC-OR 1:03.85 1:02.49L
23 Nikki Overton 19 MHA-OR 1:03.93 1:04.30L
24 Oriene Shiel 17 FGSC-OR 1:04.29 1:03.86L
25 Chrisy Vo 19 BCAC-OR 1:04.32 1:01.83L
26 Sidney Pinger 17 OCST-OR 1:04.44 1:04.39L
27 Maddy Kelly 15 LSC-OR 1:04.46 56.50Y
28 Sophia Zhou 16 THSC-OR 1:04.69 1:01.91L
29 Brittney Awalt 19 CST-OR 1:04.82 1:03.84L
30 Sonya Ahmadyar 15 TDPS-OR 1:05.05 56.88Y
31 Hannah Gupton 16 MAV-OR 1:05.07 1:04.56L
32 Haley Fellows 17 THSC-OR 1:05.10 56.16Y
33 Jordynn Canelis 17 LOSC-OR 1:05.77 56.45Y
34 Cathlyn Medina 16 TEAM-OR 1:06.59 56.33Y
35 Kylie Norris 15 LOSC-OR 1:07.04 56.56Y
36 Yifan Mao 15 LOSC-OR 1:07.25 56.04Y
37 Christin Young 15 THSC-OR 1:07.86 1:04.42L
0 Jerusha Dressel 18 BRSC-OR NS 1:03.82L
0 Mackenzie Rumrill 16 BRSC-OR NS 58.84L
0 Tayliah Allen 15 HEAT-OR NS 1:04.20L
0 Mariah Rawding 17 HRST-OR NS 1:03.54L
0 Jessie Schroeder 16 LOSC-OR NS 1:01.77L
0 Erika Sato 17 MSC-OR NS 1:04.62L
0 Monica Bottelberghe 17 PAC-OR NS 58.63L
0 Lauren Hunter 16 SSS-OR NS 56.82Y
0 Breanna Sapienza 17 SSS-OR NS 58.89L
0 Brie Balsbough 17 TDPS-OR NS 59.40L
0 Molly Davis 15 TDPS-OR NS 1:03.38L
0 Sara Metzsch 15 THSC-OR NS 59.56L
Event 44A Boys 13 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Timothy Ly 13 MAV-OR 58.36 59.62L 9.
2 Avery Russell 13 THSC-OR 59.28 59.87L 7.
3 Doug Heymann 13 MAC-OR 59.95 1:01.03L 6.
4 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 1:00.63 1:02.80L 5.
5 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 1:00.70 1:01.52L 4.
6 Colby Evenson 13 BRSC-OR 1:02.40 1:03.07L 3.
7 Raymond Pham 13 MHA-OR 1:02.45 1:02.52L 2.
8 Zach Senner 13 CAC-OR 1:04.02 1:03.61L 1.
Event 44A Boys 13 Year Old 100 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Timothy Ly 13 MAV-OR 59.62 1:00.62L
2 Avery Russell 13 THSC-OR 59.87 1:00.51L
3 Doug Heymann 13 MAC-OR 1:01.03 1:01.14L
4 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 1:01.52 1:02.58L
5 Raymond Pham 13 MHA-OR 1:02.52 1:05.87L
6 Maksim Dolbinin 13 CRST-OR 1:02.80 1:03.30L
7 Colby Evenson 13 BRSC-OR 1:03.07 1:03.37L
8 Zach Senner 13 CAC-OR 1:03.61 1:05.98L
9 Daisuke Fitial 13 BRSC-OR 1:03.63 1:04.37L
10 John Capper 13 TEAM-OR 1:03.73 1:03.85L
11 Ross Munro 13 MAC-OR 1:04.93 1:06.43L
12 Phuc Tran 13 MHA-OR 1:05.10 1:06.70L
13 Jordan Convery 13 MHA-OR 1:05.20 1:06.35L
14 Benjamin Harper 13 TDPS-OR 1:05.67 1:05.57L
15 Jarod Spencer 13 CB-OR 1:05.70 1:06.01L
16 Alon Kornfeld 13 TDPS-OR 1:06.16 1:06.98L
17 Joe Lundberg 13 BCAC-OR 1:06.19 1:08.46L
18 Matty McComish 13 LOSC-OR 1:06.20 59.08Y
19 Chris Lessenich 13 GPS-OR 1:06.37 1:07.49L
20 Trace Johnson 13 BCAC-OR 1:06.54 1:06.88L
21 Rowland Lupoli 13 SHSC-OR 1:06.72 1:05.91L
22 Christian Walker 13 PAC-OR 1:07.69 1:07.10L
23 Jaime Brown 13 RYST-OR 1:07.86 1:07.23L
24 Christopher Yoon 13 THSC-OR 1:08.03 1:08.35L
25 Jaden Humpherys 13 NWA-OR 1:08.07 1:07.50L
26 Maxwell Crowson 13 LHST-OR 1:09.41 1:07.82L
27 Brett Rice 13 EA-OR 1:10.37 1:06.97L
28 Jacob Encinas 13 TTSC-OR 1:12.26 1:08.27L
0 Alex Gonzalez 13 TTSC-OR NS 1:08.35L
0 Gage Pittman 13 THSC-OR NS 1:05.73L
Event 44B Boys 14 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 55.51 56.49L 9.
2 Anthony Nosack 14 THSC-OR 56.42 57.45L 7.
3 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 56.52 58.58L 6.
4 Austin Chang 14 THSC-OR 57.73 58.29L 5.
5 Reilly Goddard 14 THSC-OR 57.88 58.28L 4.
6 Tyler Cook 14 BRSC-OR 58.50 59.03L 3.
7 Joshua Yadao 14 THSC-OR 58.91 58.80L 2.
8 Nicky Tsai 14 CAC-OR 59.32 58.81L 1.
Event 44B Boys 14 Year Old 100 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 56.49 56.84L
2 Anthony Nosack 14 THSC-OR 57.45 57.70L
3 Reilly Goddard 14 THSC-OR 58.28 58.75L
4 Austin Chang 14 THSC-OR 58.29 1:00.13L
5 Jaume Martinez-Calvo 14 THSC-OR 58.58 56.73L
6 Joshua Yadao 14 THSC-OR 58.80 58.72L
7 Nicky Tsai 14 CAC-OR 58.81 1:00.77L
8 Tyler Cook 14 BRSC-OR 59.03 1:01.18L
9 Nathan Hager 14 SHSC-OR 59.58 1:02.84L
10 Casey McEuen 14 LSC-OR 59.63 1:01.88L
11 Thomas Utas 14 CRST-OR 1:00.32 1:01.55L
12 Tristan James 14 WSC-OR 1:00.57 1:01.59L
13 Colin Aslett 14 THSC-OR 1:00.70 1:02.37L
14 Trevor McGougan 14 FGSC-OR 1:00.95 1:02.33L
15 Dylan Fisher 14 HEAT-OR 1:01.16 1:02.26L
16 Ethan Shepherd 14 SSS-OR 1:01.50 1:01.81L
17 Colin TaylorMays 14 EA-OR 1:01.72 1:04.58L
18 Aiden Shaevitz 14 NWA-OR 1:01.88 1:03.16L
19 Michael Suk 14 CRST-OR 1:02.34 1:03.15L
20 Luke Albert 14 LHST-OR 1:02.84 54.57Y
21 Amogh Patki 14 THSC-OR 1:02.92 1:04.98L
22 Otis Shiel 14 FGSC-OR 1:03.42 1:03.49L
23 Austin Gillem 14 TEAM-OR 1:03.74 1:04.13L
24 Daniel Endicott 14 RYST-OR 1:04.71 1:02.58L
25 Andrey Khabibrakhmanov 14 CRST-OR 1:05.39 1:04.98L
Event 44C Boys 15 & Over 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Eric LoPrete 20 TTSC-OR 53.58 54.65L 9.
2 Ben Grubb 16 VSC-OR 54.62 54.49L 7.
3 Kasey Calwell 16 CRST-OR 55.04 55.86L 6.
4 Tristan Furnary 15 MAC-OR 55.98 55.92L 5.
5 Andrew Ortega 17 MAV-OR 56.17 56.98L 4.
6 Chris Xue 16 CRST-OR 56.29 57.03L 3.
7 Sean Calkins 15 THSC-OR 56.52 56.53L 2.
8 Tim Sandage 18 FGSC-OR 58.01 57.28L 1.
9 Alex Seaver 18 TEAM-OR 56.47 57.70L
10 Bjorn Larsen 18 CST-OR 57.77 58.66L
Event 44C Boys 15 & Over 100 lcm Freestyle Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Liam Metzsch 16 THSC-OR 54.08 53.99L
2 Ben Grubb 16 VSC-OR 54.49 55.90L
3 Eric LoPrete 20 TTSC-OR 54.65 54.52L
4 Kasey Calwell 16 CRST-OR 55.86 48.37Y
5 Tristan Furnary 15 MAC-OR 55.92 54.37L
6 Sean Calkins 15 THSC-OR 56.53 56.62L
7 Andrew Ortega 17 MAV-OR 56.98 55.99L
8 Chris Xue 16 CRST-OR 57.03 56.54L
9 Tim Sandage 18 FGSC-OR 57.28 50.16Y
10 Alex Seaver 18 TEAM-OR 57.70 55.77L
11 Bjorn Larsen 18 CST-OR 58.66 49.91Y
0 Junior Temotio 24 BRSC-OR NS 55.24L
0 Jacob Porter 18 MSC-OR NS 56.80L
0 Blake Tillery 19 MSC-OR NS 56.97L
0 Aaron Young 19 THSC-OR NS 52.33L
0 Jonathan Zoucha 17 THSC-OR NS 53.27L
Event 45A Girls 13 Year Old 200 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Mara Newman 13 LOSC-OR 2:33.23 2:43.10L 9.
2 Audrie Stephens 13 BEND-OR 2:34.20 2:41.74L 7.
3 Emma Donchi 13 THSC-OR 2:39.99 2:43.53L 6.
4 Eugenia Beale 13 THSC-OR 2:43.56 2:45.47L 5.
5 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 2:45.36 2:42.23L 4.
6 Hannah Hilstad 13 MAV-OR 2:48.91 2:46.29L 3.
7 Mia Davis 13 SHSC-OR 2:50.26 2:46.34L 2.
8 Bryn Lasher 13 MHA-OR 2:51.49 2:47.35L 1.
Event 45A Girls 13 Year Old 200 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Audrie Stephens 13 BEND-OR 2:41.74 2:34.34L
2 Stephanie Maeda 13 THSC-OR 2:42.23 2:48.77L
3 Mara Newman 13 LOSC-OR 2:43.10 2:39.48L
4 Emma Donchi 13 THSC-OR 2:43.53 2:41.17L
5 Eugenia Beale 13 THSC-OR 2:45.47 2:49.32L
6 Hannah Hilstad 13 MAV-OR 2:46.29 2:52.24L
7 Mia Davis 13 SHSC-OR 2:46.34 2:49.26L
8 Bryn Lasher 13 MHA-OR 2:47.35 2:49.06L
9 Ashley Williams 13 MAC-OR 2:50.37 2:57.53L
10 Sam Berman 13 PAC-OR 2:50.84 2:49.47L
11 Anne Walkup 13 TEAM-OR 2:51.36 2:53.24L
12 Zaraya Estrada 13 SCAT-OR 2:51.84 3:09.61L
13 Lindsay Swail 13 TDPS-OR 2:52.93 3:00.30L
14 Vianka Hoyer 13 UN-S-OR 2:53.78 3:00.55L
15 Loryn Trail 13 CAC-OR 2:54.45 2:52.00L
16 Hannah Brandow 13 TEAM-OR 2:57.20 3:04.88L
17 Nikita Lalwani 13 THSC-OR 2:58.92 3:01.16L
18 Nadia Smith 13 HRST-OR 3:00.86 3:05.62L
19 Sahara Rout 13 HEAT-OR 3:01.29 3:06.96L
20 Kalea Tetsuka 13 LOSC-OR 3:02.93 2:34.42Y
21 Zoe Morillo 13 MAV-OR 3:04.13 2:58.18L
22 Katelyn Fessenden 13 HEAT-OR 3:07.40 3:13.13L
23 Lara Spurgeon 13 THSC-OR 3:07.86 3:10.90L
24 Alaina Otterstrom 13 BRSC-OR 3:08.22 3:02.19L
25 Sophie Jones 13 CRST-OR 3:11.37 2:36.30Y
26 Rose Templeman 13 VSC-OR 3:12.07 3:10.04L
27 Brianna Blasingame 13 HEAT-OR 3:13.59 3:03.16L
28 Allyson Stansell 13 HEAT-OR 3:19.64 3:13.06L
29 Shelby Conrad 13 CRST-OR 3:22.75 2:39.02Y
30 Jamie Zuckerman 13 BRSC-OR 3:24.39 3:15.07L
31 Shannon Lee 13 HEAT-OR 3:25.22 2:44.69Y
0 Cali Rowland 13 FGSC-OR NS 2:51.45L
0 Sarah Krueger 13 HEAT-OR DQ 2:38.68L
Event 45B Girls 14 Year Old 200 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Riley Neal 14 HEAT-OR 2:29.28 2:32.21L 9.
2 Laura Epperson 14 THSC-OR 2:37.47 2:43.15L 7.
3 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 2:45.95 2:44.23L 6.
4 Cecilia Zerr 14 TEAM-OR 2:52.98 2:52.67L 5.
5 Stefanie McMillan 14 UN-M-OR 2:56.63 2:55.05L 4.
6 Lucy Ellis 14 HEAT-OR 2:56.87 2:59.05L 3.
0 Alexa Roemer 14 BCAC-OR DQ 2:42.21L
Event 45B Girls 14 Year Old 200 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Riley Neal 14 HEAT-OR 2:32.21 2:33.20L
2 Alexa Roemer 14 BCAC-OR 2:42.21 2:43.46L
3 Laura Epperson 14 THSC-OR 2:43.15 2:32.57L
4 Angela Liu 14 THSC-OR 2:43.84 2:46.09L
5 Rachel Larsen 14 TEAM-OR 2:44.23 2:51.55L
6 Cecilia Zerr 14 TEAM-OR 2:52.67 2:53.13L
7 Stefanie McMillan 14 UN-M-OR 2:55.05 2:58.58L
8 Lucy Ellis 14 HEAT-OR 2:59.05 2:35.57Y
9 Emi Ampo 14 LOSC-OR 3:06.85 2:34.19Y
0 Rosie Porter 14 MSC-OR NS 2:30.47Y
0 Cassidy Brennan 14 THSC-OR NS 2:23.02L
Event 45C Girls 15 & Over 200 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Megan Lam 15 THSC-OR 2:21.27 2:24.97L 9.
2 Hannah Gupton 16 MAV-OR 2:29.17 2:35.28L 7.
3 Merritt Allen 16 CURR-OR 2:31.01 2:30.52L 6.
4 Alyssa Fuji 17 THSC-OR 2:33.19 2:35.85L 5.
5 Darya Samiee 16 CRST-OR 2:36.46 2:38.69L 4.
6 Vera Hutchison 18 FGSC-OR 2:37.33 2:36.44L 3.
7 Hannah Ahluwalia 15 HEAT-OR 2:37.49 2:38.37L 2.
8 Julia Thorley 16 TEAM-OR 2:47.25 2:38.09L 1.
9 Sidney Pinger 17 OCST-OR 2:39.58 2:39.02L
10 Christy Hartenstein 17 BCAC-OR 2:39.87 2:44.08L
11 Erinn Blessinger 15 MAC-OR 2:42.49 2:44.39L
12 Nina Stitt 16 THSC-OR 2:42.76 2:39.17L
13 Alice Chang 17 CRST-OR 2:42.94 2:44.42L
14 Alondra Martinez 16 FGSC-OR 2:43.28 2:39.24L
15 Haley Houghton 16 CAC-OR 2:50.09 2:49.40L
Event 45C Girls 15 & Over 200 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Sara Metzsch 15 THSC-OR 2:23.48 2:24.40L
2 Megan Lam 15 THSC-OR 2:24.97 2:22.03L
3 Merritt Allen 16 CURR-OR 2:30.52 2:32.21L
4 Quin Mclaughlin 17 VSC-OR 2:33.26 2:34.72L
5 Hannah Gupton 16 MAV-OR 2:35.28 2:29.58L
6 Alyssa Fuji 17 THSC-OR 2:35.85 2:34.54L
7 Vera Hutchison 18 FGSC-OR 2:36.44 2:28.56L
8 Julia Thorley 16 TEAM-OR 2:38.09 2:51.58L
9 Hannah Ahluwalia 15 HEAT-OR 2:38.37 2:39.63L
10 Darya Samiee 16 CRST-OR 2:38.69 2:38.83L
11 Sidney Pinger 17 OCST-OR 2:39.02 2:41.24L
12 Nina Stitt 16 THSC-OR 2:39.17 2:40.98L
13 Alondra Martinez 16 FGSC-OR 2:39.24 2:39.59L
14 Abi Diaz 17 BRSC-OR 2:40.60 2:41.01L
15 Christy Hartenstein 17 BCAC-OR 2:44.08 2:35.08L
16 Christin Young 15 THSC-OR 2:44.19 2:41.13L
17 Erinn Blessinger 15 MAC-OR 2:44.39 2:40.83L
18 Alice Chang 17 CRST-OR 2:44.42 2:40.65L
19 Abby Maricle 17 BCAC-OR 2:46.25 2:21.29L
20 Alyssa Bennett 15 SCAT-OR 2:48.93 2:45.16L
21 Haley Houghton 16 CAC-OR 2:49.40 2:47.87L
22 Allie Rasmussen 16 NWA-OR 2:49.75 2:43.18L
23 Hannah Pickett 18 CRST-OR 2:58.25 2:52.34L
0 Corinne Bintz 15 CRST-OR NS 2:52.55L
0 Lauren Morrison 15 HEAT-OR NS 2:39.15L
0 Monica Bottelberghe 17 PAC-OR NS 2:12.57Y
0 Carly Cannon 17 VSC-OR NS 2:49.11L
Event 46A Boys 13 Year Old 200 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Siddharth Pai 13 THSC-OR 2:30.53 2:35.22L 9.
2 Levi Burres 13 MSC-OR 2:34.76 2:34.86L 7.
3 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 2:39.03 2:39.75L 6.
4 Alex Young 13 THSC-OR 2:41.89 2:41.81L 5.
5 Phuc Tran 13 MHA-OR 2:44.53 2:47.04L 4.
6 Daisuke Fitial 13 BRSC-OR 2:45.17 2:41.85L 3.
7 Tilford Li 13 TTSC-OR 2:48.34 2:50.48L 2.
0 Uriel Tejeda 13 THSC-OR DQ 2:32.81L
Event 46A Boys 13 Year Old 200 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Uriel Tejeda 13 THSC-OR 2:32.81 2:31.40L
2 Levi Burres 13 MSC-OR 2:34.86 2:43.99L
3 Siddharth Pai 13 THSC-OR 2:35.22 2:34.58L
4 Gavin Gleaves 13 THSC-OR 2:39.75 2:46.97L
5 Alex Young 13 THSC-OR 2:41.81 2:48.90L
6 Daisuke Fitial 13 BRSC-OR 2:41.85 2:45.34L
7 Phuc Tran 13 MHA-OR 2:47.04 2:58.47L
8 Tilford Li 13 TTSC-OR 2:50.48 2:39.82Y
9 Edan Donaldson 13 WBST-OR 2:53.53 2:58.54L
10 Josh Breuer 13 TOR-OR 3:04.10 3:02.64L
11 Jacob Encinas 13 TTSC-OR 3:12.17 3:00.91L
0 Alex Gonzalez 13 TTSC-OR NS 2:47.66L
Event 46B Boys 14 Year Old 200 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ben Brockman 14 BEND-OR 2:09.47 2:16.17L 9.
2 Myron Shen 14 THSC-OR 2:12.53 2:15.95L 7.
3 Nathan Cage 14 BRSC-OR 2:17.50 2:18.41L 6.
4 Taj Mercer 14 BEND-OR 2:20.00 2:21.90L 5.
5 Joshua Yadao 14 THSC-OR 2:20.03 2:21.59L 4.
6 Wally Ceccanese 14 TEAM-OR 2:22.30 2:23.13L 3.
7 Andrew Chang 14 CRST-OR 2:26.25 2:25.59L 2.
8 James Nicorici 14 CRST-OR 2:33.39 2:33.30L 1.
Event 46B Boys 14 Year Old 200 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Myron Shen 14 THSC-OR 2:15.95 2:17.33L
2 Ben Brockman 14 BEND-OR 2:16.17 2:14.83L
3 Nathan Cage 14 BRSC-OR 2:18.41 2:19.09L
4 Joshua Yadao 14 THSC-OR 2:21.59 2:22.90L
5 Taj Mercer 14 BEND-OR 2:21.90 2:26.19L
6 Wally Ceccanese 14 TEAM-OR 2:23.13 2:27.42L
7 Andrew Chang 14 CRST-OR 2:25.59 2:24.26L
8 Reilly Goddard 14 THSC-OR 2:28.87 2:28.74L
9 James Nicorici 14 CRST-OR 2:33.30 2:37.81L
10 Kyle Berquist 14 HEAT-OR 2:37.61 2:36.91L
11 Otis Shiel 14 FGSC-OR 2:38.91 2:42.64L
12 John Kennedy 14 MAC-OR 2:39.67 2:41.74L
13 Nathan Nguyen 14 MAC-OR 2:39.92 2:39.42L
14 Nicky Tsai 14 CAC-OR 2:42.54 2:40.18L
15 Dylan Cindrich 14 PAC-OR 2:44.10 2:45.17L
16 Casey McEuen 14 LSC-OR 2:45.21 2:46.11L
17 Alex Olson 14 CB-OR 2:46.73 2:42.44L
18 Colin Kuhta 14 LHST-OR 2:47.57 2:47.74L
19 Jason Lee 14 THSC-OR 2:47.81 2:28.89Y
20 Nathan Tuy 14 HEAT-OR 2:55.49 2:49.53L
21 Kaden Lipkin 14 EA-OR 3:00.76 2:29.05Y
0 Paolo Casas 14 THSC-OR NS 2:17.93L
Event 46C Boys 15 & Over 200 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 2:10.18 2:15.19L 9.
2 Alex La Rosa 16 THSC-OR 2:10.20 2:11.06L 7.
3 Edward Kang 15 LOSC-OR 2:13.67 2:13.54L 6.
4 Charles Morse 17 FGSC-OR 2:14.91 2:14.91L 5.
5 Noah Cutting 15 BRSC-OR 2:15.29 2:19.41L 4.
6 Josh Noll 17 THSC-OR 2:16.64 2:18.13L 3.
7 Jackson Locke Harris 16 MAC-OR 2:19.95 2:20.43L 2.
8 Luke Hutchinson 15 PAC-OR 2:20.25 2:19.10L 1.
9 Eric Bugna 18 CRST-OR 2:23.15 2:22.07L
10 Ryan Sklar 15 LOSC-OR 2:28.87 2:25.78L
11 Aaron Reynolds 18 PAC-OR 2:28.94 2:32.06L
12 Byron Rossmiller 15 PAC-OR 2:38.12 2:35.52L
Event 46C Boys 15 & Over 200 lcm Butterfly Prelims
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alex La Rosa 16 THSC-OR 2:11.06 2:13.34L
2 Jacob Porter 18 MSC-OR 2:12.21 2:19.14L
3 Edward Kang 15 LOSC-OR 2:13.54 2:14.36L
4 Charles Morse 17 FGSC-OR 2:14.91 2:16.83L
5 Jacob Weitzel 18 THSC-OR 2:15.19 2:12.07L
6 Josh Noll 17 THSC-OR 2:18.13 2:16.90L
7 Luke Hutchinson 15 PAC-OR 2:19.10 2:24.70L
8 Noah Cutting 15 BRSC-OR 2:19.41 2:16.05L
9 Jackson Locke Harris 16 MAC-OR 2:20.43 2:19.95L
10 Eric Bugna 18 CRST-OR 2:22.07 2:18.06L
11 David Perlow 18 TEAM-OR 2:22.18 2:24.04L
12 Ryan Sklar 15 LOSC-OR 2:25.78 2:27.63L
13 Aaron Reynolds 18 PAC-OR 2:32.06 2:23.89L
14 David Spurgeon 15 THSC-OR 2:32.82 2:31.85L
15 Byron Rossmiller 15 PAC-OR 2:35.52 2:12.82Y
0 Neirton Oliveira 16 MSC-OR NS 2:30.44L
0 Tristan Versteeg 17 MSC-OR NS 2:23.34L
0 Dima Dubovoy 16 OCST-OR DQ 2:11.17Y
0 Alex Johnson 20 PAC-OR NS 2:20.37L
0 Carson Murphy 15 RYST-OR NS 2:23.26L
0 Carlos Hunnicutt 17 WSC-OR NS 2:08.97L
Event 47A Girls 13 Year Old 1500 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Lindsey Soule 13 CAT-OR 18:00.34 18:58.28L 9.
2 Lauren Yon 13 SHSC-OR 19:06.06 19:39.10L 7.
3 Samantha Brich 13 TTSC-OR 19:41.22 20:03.31L 6.
4 Mia Davis 13 SHSC-OR 19:49.38 19:57.02L 5.
5 Eugenia Beale 13 THSC-OR 19:49.92 20:34.20L 4.
6 Ashley Williams 13 MAC-OR 20:23.53 20:53.57Y 3.
7 Loryn Trail 13 CAC-OR 20:34.80 20:03.67S 2.
8 Kaitlyn Hester 13 CB-OR 21:13.07 20:48.61Y 1.
9 Brianna Blasingame 13 HEAT-OR 21:50.36 19:33.15Y
Event 47B Girls 14 Year Old 1500 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Lucie Davis 14 SHSC-OR 18:06.37 18:16.15L 9.
2 Abbie Young 14 THSC-OR 18:48.56 19:29.00L 7.
3 Makayla Nelson 14 SHSC-OR 19:04.18 19:28.70L 6.
4 Stefanie McMillan 14 UN-M-OR 19:18.55 19:22.04L 5.
5 Laila Kayfes 14 THSC-OR 19:22.12 19:32.33L 4.
6 Alexa Roemer 14 BCAC-OR 19:39.75 19:43.39L 3.
Event 47C Girls 15 & Over 1500 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alyssa Fuji 17 THSC-OR 18:19.89 18:20.96L 9.
2 Alondra Martinez 16 FGSC-OR 19:22.40 19:12.24L 7.
3 Chyna Fish 15 CURR-OR 19:22.60 19:54.08L 6.
4 Anna Panebianco 16 CRST-OR 19:25.00 19:32.87L 5.
5 Evette Dow 16 BRSC-OR 19:28.12 18:57.39Y 4.
6 Abi Diaz 17 BRSC-OR 19:28.94 20:04.80L 3.
7 Maddie Mcmurray 16 LOSC-OR 19:36.59 20:08.93L 2.
8 Mya Falk 15 WSC-OR 20:01.69 19:57.89L 1.
9 Samantha Oliszewski 19 BDST-OR 20:11.92 20:15.59L
0 Lauren Morrison 15 HEAT-OR NS 20:03.18L
Event 48A Boys 13 Year Old 1500 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Evan Carlson 13 THSC-OR 18:48.48 19:13.87L 9.
2 Jeff Fadlovich 13 LHST-OR 18:51.05 19:25.27L 7.
3 Alex Young 13 THSC-OR 19:36.13 20:38.67S 6.
4 Max Woodbury 13 HEAT-OR 19:53.01 20:00.22L 5.
5 Jarod Spencer 13 CB-OR 19:53.95 19:46.76L 4.
6 Ross Munro 13 MAC-OR 20:02.71 20:00.55L 3.
7 Chris Lessenich 13 GPS-OR 20:34.95 20:32.87Y 2.
Event 48B Boys 14 Year Old 1500 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Matthew Arnold 14 THSC-OR 17:59.82 18:23.88L 9.
2 Benjamin Settle 14 THSC-OR 18:13.05 18:25.17L 7.
3 Wally Ceccanese 14 TEAM-OR 18:22.34 19:15.62L 6.
4 Jacob Dexter 14 MHA-OR 18:25.58 19:22.67L 5.
5 Colin TaylorMays 14 EA-OR 18:35.32 19:20.32L 4.
6 Trevor McGougan 14 FGSC-OR 19:18.41 19:44.05L 3.
7 Nathan Hager 14 SHSC-OR 19:22.60 19:53.03L 2.
8 Michael Haring 14 CB-OR 19:24.69 19:43.01L 1.
9 Alex Olson 14 CB-OR 19:40.17 19:38.21L
10 Addison Beard 14 HEAT-OR 19:57.41 19:59.75L
11 Logan Noble 14 CAC-OR 20:06.42 19:37.34Y
12 Nate Trank 14 OCST-OR 20:11.14 19:50.46S
13 Tate Lighthall 14 CAC-OR 20:34.66 20:24.35S
Event 48C Boys 15 & Over 1500 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alex Seaver 18 TEAM-OR 16:26.43 16:49.24L 9.
2 Wyatt Engler 16 LSC-OR 16:39.61 17:06.14L 7.
3 Nathan Thorne 19 MHA-OR 16:56.28 17:16.57L 6.
4 Luke Hutchinson 15 PAC-OR 17:59.60 18:45.98L 5.
5 Nick McMillan 17 UN-M-OR 18:24.33 18:38.21L 4.
6 Aaron Reynolds 18 PAC-OR 18:28.03 17:43.00Y 3.
7 Samuel Shelley 15 THSC-OR 18:28.96 18:37.77L 2.
8 Max Swaim 15 LOSC-OR 18:29.52 18:47.13L 1.
9 David Brody 18 TEAM-OR 18:29.99 18:28.53L
10 Carter Howard 15 TTSC-OR 18:35.34 18:46.37L
11 Ryan Sklar 15 LOSC-OR 18:46.81 18:47.31L
12 Parker Kilstrom 16 OCST-OR 18:57.83 18:29.41L
13 Sam Swaim 15 LOSC-OR 19:21.80 18:53.47L
Event 107A Girls 13 & Under 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Hailey Hyde 13 SCAT-OR 1:33.66 1:27.59L
Event 107B Girls 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Ana Janiszewski 14 CRST-OR 1:34.92
Event 107C Girls 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Adrienne Herzog 16 MHA-OR 1:25.63 1:30.00L
2 Amy Benedict 15 HEAT-OR 1:25.83 1:26.00L
3 Maya Ahluwalia 15 HEAT-OR 1:26.82 1:26.00L
4 Dana Ericksen 15 MHA-OR 1:31.95 1:34.45L
Event 108B Boys 14 Year Old 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Addison Beard 14 HEAT-OR 1:24.96 1:27.60L
Event 108C Boys 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Austin Suh 15 MAV-OR 1:13.74 1:17.00L
2 Connor King 16 CAT-OR 1:16.59 1:18.94L
3 Ian Mauk 17 HEAT-OR 1:16.95 1:22.00L
4 Joshua Risley 18 CRST-OR 1:18.38 1:21.00L
Event 109A Girls 13 & Under 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Vianka Hoyer 13 UN-S-OR 1:16.28 1:14.20L
2 Zaraya Estrada 13 SCAT-OR 1:17.90 1:19.39L
Event 109B Girls 14 Year Old 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Rosie Porter 14 MSC-OR 1:15.37 1:18.87L
Event 109C Girls 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Marita Sailor 17 THSC-OR 1:04.13 1:04.06L
2 Alyssa Fuji 17 THSC-OR 1:12.80 1:15.10L
Event 110C Boys 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
0 Jeremy Darst 16 BRSC-OR NS 1.12L
0 Noah Mifsud 15 TEAM-OR DQ 1:12.20L
Event 111B Girls 14 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Madison Johnson 14 MHA-OR 2:47.08 2:50.06L
Event 111C Girls 15 & Over 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Brooke Hofmann 15 BRSC-OR 2:38.73 2:38.00L
Event 112C Boys 15 & Over 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 David Brody 18 TEAM-OR 2:27.33 2:28.11L
Event 113B Girls 14 Year Old 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Hannah Clayton 14 LHST-OR 30.91
Event 113C Girls 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Molli Hartzell 15 MSC-OR 29.59 30.50L
2 Erin Nelson 16 HRST-OR 29.75 30.22L
3 Emma Boles 15 BRSC-OR 30.79 30.44L
Event 114A Boys 13 & Under 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
0 Andy Chan 13 MSC-OR NS 33.01L
Event 114C Boys 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Matthew Valentine 19 MSC-OR 25.49
2 Alex New 18 TEAM-OR 26.76 27.00L
Event 126A Boys 13 & Under 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Matthew Peterkort 13 HEAT-OR 1:22.13 1:22.00L
Event 126C Boys 15 & Over 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Nick Gambatese 16 CAT-OR 1:08.59 59.00L
2 Brendon Andersen 16 HEAT-OR 1:13.88 1.10Y
Event 127C Girls 15 & Over 200 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Erinn Blessinger 15 MAC-OR 3:01.90 3:02.60L
Event 129C Girls 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Leslie Huerta 15 HEAT-OR 2:26.15 2:27.68L
Event 130C Boys 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Christian Offenhauser 15 BEND-OR 2:12.17 2:10.00L
Event 141B Girls 14 Year Old 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Lucy Ellis 14 HEAT-OR 2:49.65 2:49.43L
2 Liliana Bennett 14 SCAT-OR 2:50.02 2:48.09L
Event 143B Girls 14 Year Old 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Sydney Stern 14 MSC-OR 1:07.74 1:10.77L
Event 143C Girls 15 & Over 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Celia Keany 17 THSC-OR 1:00.36 58.30L
2 Samantha Oliszewski 19 BDST-OR 1:05.38 1:06.80L
3 Lilly Linder 15 MHA-OR 1:11.24 1:12.37L
Event 144C Boys 15 & Over 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Trevor Gourley 16 CAT-OR 57.97
2 Ryan Clark 15 HEAT-OR 1:03.71 1:02.69L
Event 205 Women Open 200 lcm Medley Relay Finals
    Team                              Team     Time     Seed    
1 Tualatin Hills Thunderbolts 'A' THSC-OR 1:57.62 1:56.00L 1) Grace Carlson 17 2) Blaise Wittenauer-Lee 18 3) Michelle Cefal 17 4) Prudence Rooker 17
Event 207 Women Open 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Emma Boles 15 BRSC-OR 1:26.19 1:30.50L
2 Amy Benedict 15 HEAT-OR 1:26.60 1:25.00L
3 Carma-lee Fraser 14 TEAM-OR 1:34.67 1:33.00L
Event 208C Boys 15 & Over 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Luke Marshall 18 TDPS-OR 1:12.13 1:08.90L
Event 209 Women Open 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Hannah Gupton 16 MAV-OR 1:04.90 1:04.68L
2 Kaylee Cooper 16 SSS-OR 1:10.25 1:09.00L
3 Lucy Ellis 14 HEAT-OR 1:19.04 1:17.93L
4 Jamie Zuckerman 13 BRSC-OR 1:26.73 1:26.00L
Event 210C Boys 15 & Over 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Tristan Versteeg 17 MSC-OR 57.48 57.70L
Event 211B Girls 14 Year Old 200 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Rylie Ball 14 CAT-OR 2:43.89 2:44.51L
Event 212C Boys 15 & Over 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alex New 18 TEAM-OR 27.01
Event 213 Women Open 50 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Rory Kearns 16 THSC-OR 28.38 28.25L
2 Alyssa Bennett 15 SCAT-OR 29.56 29.00L
3 Rosie Porter 14 MSC-OR 29.76 30.43L
4 Jordynn Canelis 17 LOSC-OR 29.97 29.09L
5 Dana Thomas 14 CAC-OR 32.86 33.09L
6 Sophie Jones 13 CRST-OR 32.96 32.00L
Event 215 Women Open 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Sonya Ahmadyar 15 TDPS-OR 4:59.13 5:05.00L
2 Emily Breyer 16 TTSC-OR 5:00.73 5:06.87L
3 Lauren Morrison 15 HEAT-OR 5:04.49 4:50.00L
Event 216A Boys 13 Year Old 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Matthew Peterkort 13 HEAT-OR 5:25.08 5:20.00L
Event 216C Boys 15 & Over 400 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Carter Howard 15 TTSC-OR 4:45.60
Event 225 Women Open 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Zaraya Estrada 13 SCAT-OR 1:25.71 1:20.00L
Event 226C Boys 15 & Over 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Dalton Boyles 18 MAV-OR 1:07.95 1:08.00L
2 Andrew Pence 18 TDPS-OR 1:08.70 1:09.97L
3 Ryan Clark 15 HEAT-OR 1:10.05 1:07.69L
Event 227 Women Open 200 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Catherine Nisbet 15 MAC-OR 3:00.75 3:04.35L
2 Maya Ahluwalia 15 HEAT-OR 3:03.71 2:59.00L
3 Adrienne Herzog 16 MHA-OR 3:07.36 3:08.50L
4 Emma Li 13 TDPS-OR 3:10.55 3:10.10L
5 Dana Ericksen 15 MHA-OR 3:12.64 3:17.50L
Event 229 Women Open 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Samantha Oliszewski 19 BDST-OR 2:22.97 2:24.44L
2 Katie Seaver 15 TEAM-OR 2:25.30 2:25.00L
3 Hannah Clayton 14 LHST-OR 2:28.19 2:26.00L
4 Liliana Bennett 14 SCAT-OR 2:31.56 2:30.00L
5 Vianka Hoyer 13 UN-S-OR 2:32.43 2:32.00L
6 Hailey Hyde 13 SCAT-OR 2:35.11 2:31.00L
Event 230C Boys 15 & Over 200 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 David Brody 18 TEAM-OR 2:11.24 2:15.00L
2 Max Swaim 15 LOSC-OR 2:12.75 2:09.99L
Event 241 Women Open 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Alyssa Fuji 17 THSC-OR 2:40.39
2 Lilly Linder 15 MHA-OR 2:52.03 3:00.16L
3 Hailey Cablao 16 HEAT-OR 2:52.23 2:51.91L
4 Hannah Luffred 14 MHA-OR 3:01.77 3:05.82L
Event 242 Men Open 200 lcm Medley Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Curtis Klein 18 UN-L-OR 2:14.65 2:12.99L
2 Noah Mifsud 15 TEAM-OR 2:34.69 2:36.00L
3 Addison Beard 14 HEAT-OR 2:48.91
Event 243 Women Open 100 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Fernanda Rodriguez 14 MHA-OR 1:03.98 1:08.50L
2 Erika Sato 17 MSC-OR 1:05.21 1:04.60L
3 Erin Nelson 16 HRST-OR 1:05.46 1:05.45L
4 Hannah Bodkin 14 BRSC-OR 1:05.56 1:07.64L
5 Tayland Mclean-Frieze 15 TEAM-OR 1:06.56 1:06.28L
6 Marysia Janczak 18 HEAT-OR 1:08.99 1:11.00L
Event 301 Women Open 800 lcm Freestyle Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Katie Seaver 15 TEAM-OR 10:29.73 10:33.50L
Event 307 Women Open 100 lcm Breaststroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Abby Schwarte 16 TEAM-OR 1:22.81 1:21.00L
Event 310 Men Open 100 lcm Butterfly Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Tristan Versteeg 17 MSC-OR 57.23
Event 326 Men Open 100 lcm Backstroke Finals
    Name                          Age Team     Time     Seed    
1 Jaron Hamlik 17 BCAC-OR 1:00.16 59.40L